Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

Aman, bre, ljudi - ima jos dosta do F4 ABA lige.

 

Ne postoji F4 ABA lige, osim ako ne bude opasno sranje sa koronom.

 

Postoji plejof u kojem je domaći teren ogromna prednost, a mi smo se sa Cedevitom i ovom tekmom, oprostili od te prednosti. U drugom delu idemo i u Ljubljanu i u Podgoricu, još jedan ovakav kiks i borićemo se da ne bude tu i lošije mesto od drugog.

 

Sve u svemu, izuzetno skup poraz. I još jedan podsetnik koliko ograničenu ekipu imamo. Lako je pržiti Hamburg kad se uđe na 25 razlike, treba nekad odigrati krštenu tekmu kad neko iz dvojca Panter Lidej ne odigra na max obrtaja. 

 

A to maltene da nismo videli nijednom ove godine, kad god je bila frka, svi samo nestanu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Sve u svemu, izuzetno skup poraz. I još jedan podsetnik koliko ograničenu ekipu imamo. Lako je pržiti Hamburg kad se uđe na 25 razlike, treba nekad odigrati krštenu tekmu kad neko iz dvojca Panter Lidej ne odigra na max obrtaja. 

 

A to maltene da nismo videli nijednom ove godine, kad god je bila frka, svi samo nestanu.

 

Nekad nije dobro da dva igrača zarađuju 2 do 3 puta više od ostalih jer kad dođe frka sigurno ne žele ovi što su manje plaćeni da budu razapeti na krst jer su promašili neki zicer ili šut. Taj pritisak je pogotovo prisutan kad igraš u CZ ili KKP. 

 

U takvim situacijama se negde i vidi karakter igrača i na koga možeš da računas kada dodje stani pani.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 Nekad nije dobro da dva igrača zarađuju 2 do 3 puta više od ostalih jer kad dođe frka sigurno ne žele ovi što su manje plaćeni da budu razapeti na krst jer su promašili neki zicer ili šut.     

 

 

 Ne samo da ne žele, već se zna unapred ko uzima te šuteve. Ovaj put, iako je duga dvojka "spasilac" bila nedovoljna a ni prodor nije opcija...ipak zadnji šut uzima Panter koji ima najslabiji procenat za tri u spoljnoj liniji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nismo mi ekipa, još uvek, kojoj je "zabranjeno" da zabaguje protiv ovakvog protivnika. Dešavalo se to i boljima. I sve to mogu da razumem do momenta kada 40 minuta ceo tim nema nikakvu ambiciju da veže dve dobre odbrane. Pisao sam pre cirka mesec dana da ne mogu da se odlučim, ko je veća štetočina, Zagorac ili Avramović. Sada već mogu da kažem da je proporcionalno ulozi i važnosti u timu, Avramović najveći škart kojeg smo imali u 21.veku. Ne mogu da se setim da li smo ikada na bekovskim pozicijama imali igrača sa manjim talentom i većim ovlašćenjima. Ubija svaki napad, poremeti i naznaku dobre odbrane...i ima ugovor na dve godine. Folirant,koji igra odbranu za publiku, do prvog preuzimanja, a onda kao mladji junior, ne zna gde udara. 18 sekundi u svakom napadu troši da se namesti na levi ulaz, pa onda ide ili pripaljivanje kao da je Stef Kari lično, ili pas prvom igraču kome može da uvali kosku, I to sve radi kod Obradovića,koji pizdi, napušava ga,ali iskusni internacionalac piči po svome. I on mi je jasan, ne ume ili neće bolje, ali ima nešto u toj priči i do trenera. 

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wingwalker said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ne samo da ne žele, već se zna unapred ko uzima te šuteve. Ovaj put, iako je duga dvojka "spasilac" bila nedovoljna a ni prodor nije opcija...ipak zadnji šut uzima Panter koji ima najslabiji procenat za tri u spoljnoj liniji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nači problem je što posljednji šut uzima čovjek koji je jedini bio u stanju da pogodi za tri, odgledaj makar tekmu pa komentariši.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KockoOblo said:

Nismo mi ekipa, još uvek, kojoj je "zabranjeno" da zabaguje protiv ovakvog protivnika. Dešavalo se to i boljima. I sve to mogu da razumem do momenta kada 40 minuta ceo tim nema nikakvu ambiciju da veže dve dobre odbrane. Pisao sam pre cirka mesec dana da ne mogu da se odlučim, ko je veća štetočina, Zagorac ili Avramović. Sada već mogu da kažem da je proporcionalno ulozi i važnosti u timu, Avramović najveći škart kojeg smo imali u 21.veku. Ne mogu da se setim da li smo ikada na bekovskim pozicijama imali igrača sa manjim talentom i većim ovlašćenjima. Ubija svaki napad, poremeti i naznaku dobre odbrane...i ima ugovor na dve godine. Folirant,koji igra odbranu za publiku, do prvog preuzimanja, a onda kao mladji junior, ne zna gde udara. 18 sekundi u svakom napadu troši da se namesti na levi ulaz, pa onda ide ili pripaljivanje kao da je Stef Kari lično, ili pas prvom igraču kome može da uvali kosku, I to sve radi kod Obradovića,koji pizdi, napušava ga,ali iskusni internacionalac piči po svome. I on mi je jasan, ne ume ili neće bolje, ali ima nešto u toj priči i do trenera. 

 

 

Opljunu ti čoveka koga izglasase menadzeri EK ekipa kao top defanzivca prvog dela EK-a.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On jeste agresivan na lopti, ali to je to od njegove defanzive. Svaki malo bolji poznavalac kosarke zna da nisu ukradene i blokade (samo) ono sto cini defanzivca.

 

Nego, niko da prokomentarise onu strahotnu postavu sa 3 centra? Ledej, Smajli i Lesor u nekoliko poslednjih minuta zajedno na terenu. Volim ja tall ball ali ovo je bilo nerealno.

 

Problem ove ekipe je sto (jos uvek) nema go-to postavu ili igraca (osim naravno Pantera i donekle Ledeja) kada je gusto.

Bilo je povreda, izostanaka i svega, ali nisu se uloge iskristalisale ni nakon pola sezone.

Edited by Marvin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako dodjoste za 2 dana od "volim ovaj tim i kako raste kroz sezonu, slaze to Zoc polako" do "nema ovde srece, bezmudasi, pleja bez, ne vidi se koncepcija, a pola sezone proslo...itd".

Ja mislio da je "mi smo timcina-kamen na kamenu" polunedeljna vrteska nas TM, ali izgleda da je to zarazno😀

Edited by Gudura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Ja ne znam kako dodjoste za 2 dana od "volim ovaj tim i kako raste kroz sezonu, slaze to Zoc polako" do "nema ovde srece, bezmudasi, pleja bez, ne vidi se koncepcija, a pola sezone proslo...itd".

Ja mislio da je "mi smo timcina-kamen na kamenu" polunedeljna vrteska nas TM, ali izgleda da je to zarazno😀

 

Isto kao i mi u "nasoj" temi 😄  to je taj "forumski bioritam" prosecnog ljubitelja kosarke bez obzira kojim bojama bio premazan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, propolis said:

 

Nekad nije dobro da dva igrača zarađuju 2 do 3 puta više od ostalih jer kad dođe frka sigurno ne žele ovi što su manje plaćeni da budu razapeti na krst jer su promašili neki zicer ili šut. Taj pritisak je pogotovo prisutan kad igraš u CZ ili KKP. 

 

U takvim situacijama se negde i vidi karakter igrača i na koga možeš da računas kada dodje stani pani.

 

 

Kome je to problem, ne treba da se bavi sportom. Minimalne su šanse da bilo ko od njih ikada bude u 2-3 najplaćenija igrača u ekipi, osim ako ne misle da ostanu u Srbiji.

 

Niko ne priča o promašenim šutevima, to može da se svakome i tako je kako je. Igra u odbrani, skoku, to je nešto drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Marvin said:

On jeste agresivan na lopti, ali to je to od njegove defanzive. Svaki malo bolji poznavalac kosarke zna da nisu ukradene i blokade (samo) ono sto cini defanzivca.

 

Nego, niko da prokomentarise onu strahotnu postavu sa 3 centra? Ledej, Smajli i Lesor u nekoliko poslednjih minuta zajedno na terenu. Volim ja tall ball ali ovo je bilo nerealno.

 

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Pozitivno je to sto ste za 96 sekundi stigli minus 9 na samom kraju meca i imali bacanje za vodjstvo. Ozbiljan run. 

 

Nekom se svidja a nekom ne :classic_smile:

 

 

I ja sam bio zabezeknut kad sam vidio trojku visokih u petorci ali na kraju ispade (relativno) dobra odluka ... da ne bi onog Alenovog faula u napadu bila bi odlična.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja, ali realno nisu ih 3 centra sprecila da sutno bar jos 1 otvorenu trojku za vreme tog naseg stizanja, sto je vrlo lako moglo da se desi i da bude kraj.

 

Takodje, odluka da se brani je pomalo cudna u situaciji kad ne mozes da odbranis napad celu tekmu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marvin said:

Takodje, odluka da se brani je pomalo cudna u situaciji kad ne mozes da odbranis napad celu tekmu.

 

O ovome sam i ja razmisljao ali nisam hteo da pisem da ne bude "vidi, dosao da nas zajebava". 

 

Opravdanje za branjenje mogu da nadjem u sledecem:

1. Nije ostalo ispod 24sek do kraja vec 30sek. Neces da pravis faul tada ma ko primio loptu jer onda nemas napad do kraja. 

2. Kad se uslo u poslednje 24sek lopta je sve vreme prakticno bila kod Smith-a, on je solidan izvodjac bacanja, nesto ispod 80% (a na utakmici tada je bio na 3od3), pa kad je preuzeo Lesort racunalo se mozda da nece pokusati za 3p preko njega, jer je inace prosecan suter za 3p (oko 34%). Medjutim, sve ode suprotno. Slomio je Lesora, sutnuo bez problema u poslednjoj sekundi napada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, realno *w said:

 

Kome je to problem, ne treba da se bavi sportom. Minimalne su šanse da bilo ko od njih ikada bude u 2-3 najplaćenija igrača u ekipi, osim ako ne misle da ostanu u Srbiji.

 

Niko ne priča o promašenim šutevima, to može da se svakome i tako je kako je. Igra u odbrani, skoku, to je nešto drugo.

 

E to je već pitanje timske hemije ko će i za koga da krvari kolena. Stvaranje ekipe je proces,a kada se dovede 11 novih igrača onda taj proces može baš da potraje i treba imati živaca i strpljenja dok se sve lepo ne posloži,a ni to nije garant uspeha.

 

Pisao sam još na početku sezone da je ekipa loše selektirana,a dovodjenjem Lesora niste rešili najbitnije probleme odbrane i defanzivnog skoka.

Lesora je na zadnjem šutu Smit izbacio kao da je Kyrie Irving lično.

U skoku ste bili egal sa Megom koja je bila bez Balcerovskog i Matkovića.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, propolis said:

 

E to je već pitanje timske hemije ko će i za koga da krvari kolena.

 

 

 

Opet kažem, ko to ne shvata, ne treba da se bavi sportom, a neće se ni u nekom poslu proslaviti. 

 

Quote

Stvaranje ekipe je proces,a kada se dovede 11 novih igrača onda taj proces može baš da potraje i treba imati živaca i strpljenja dok se sve lepo ne posloži,a ni to nije garant uspeha.

 

 

Ma naravno. To ja i smatram za najveću prednost Zvezde, većina igrača imam minimum po sezonu i po zajedno, a dobar deo i više. To je nešto što uopšte nije lako nadomestiti, naročito kada ti pola ekipe čine igrači koji nikada u životu nisu igrali pod nekim pritiskom osvajanja trofeja i pobeđivanja. 

 

 

Quote

 

Pisao sam još na početku sezone da je ekipa loše selektirana,a dovodjenjem Lesora niste rešili najbitnije probleme odbrane i defanzivnog skoka.

Lesora je na zadnjem šutu Smit izbacio kao da je Kyrie Irving lično.

U skoku ste bili egal sa Megom koja je bila bez Balcerovskog i Matkovića.

 

 

Mogu naći taj svoj post, pre Lesora sam napisao da naš problem sa skokom prevazilazi jednog igrača, kakav god da je skakač. Igrači ne mogu da se pohvataju ko koga gradi posle sličnih svičeva, a kada je već tako, makar bi morali da budu maksimalno agresivni i da kidišu na svaku loptu, a to blago rečeno nije slučaj.

 

Svejedno, skok je mnogo bolji sa Lesorom na parketu, kada bi sad secirali pbp, siguran sam da bi videli da je bar 70% ofanzvnih skokova protivnika došlo kada je on bio na klupi. Samo u jednoj turi, nakon izlaska Lesora, a ulaska Smajlija na 5, su vezali 3 ofanzivna u roku od 3-4 minuta.

 

I ne samo to, Lesoru će se retko desiti da primi koš 1 na 1 sa centrom, naročito licem, kao što se Smajliju konstantno dešava.

 

Sve u svemu, daleko je od ne znam kakvog igrača, ali on svoj posao odrađuje korektno. Da može da krpi i ostalo ne može, to je suludo očekivati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Sve u svemu, daleko je od ne znam kakvog igrača, ali on svoj posao odrađuje korektno.

 

Lesor je odličan igrač i sigurno je u top 5 centara u Eurokupu.

Quote

 

Da može da krpi i ostalo ne može, to je suludo očekivati.

 

E zbog ovoga ne igra u Euroligi, ne može se igrati samo na jednoj strani terena i zato smatram da je Partizan doveo nekog def orjentisanog centra da bi cela ekipa bolje izgledala i u odbrani i na skoku.

 

Meni recimo vise bode oči Lidejovo neprisustvo na skoku od Smajlija. Očekivao sam od njega malo boljih hustle statsa.

 

Edited by propolis
Slovo
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, propolis said:

 

Lesor je odličan igrač i sigurno je u top 5 centara u Eurokupu.

 

 

Opet kažem, ja sam sa njime baš zadovoljan. Top 5 lagano, i to ako računamo Juda i Dubljevića ispred, a jedan trenutno ne igra, drugi igra slabo.

 

 

15 minutes ago, propolis said:

E zbog ovoga ne igra u Euroligi, ne može se igrati samo na jednoj strani terena i zato smatram da je Partizan doveo nekog def orjentisanog centra da bi cela ekipa bolje izgledala i u odbrani i na skoku.

 

Ovo su po meni babe i žabe. Jedno je biti rupa u odbrani, a drugo je biti sasvim korektan defanzivac u direktnim duelima, ali bez preteranih kvaliteta po pitanju krpljenja rupa za ostalima.

 

I tu se uvek kola lome na centrima. U fazonu, ako plej ostane u mismeču, ide udvajanje, ide mali faul ako može, pa ako i primi koš, jbg, manji je. Kad centar čuva pleja i ovaj ga probije, onda je on rupa u odbrani.

 

Uostalom, koliko centara u EC igra na oba kraja terena na visokom nivou? 2 ili 3? Čak i u EL, ima takvih igrača mahom sa 7-cifrenim platama. Povremeno neko ubode sa nekim jeftinijim i to je to. Suludo je postavljati to kao nekakav standard.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

 

Opet kažem, ja sam sa njime baš zadovoljan. Top 5 lagano, i to ako računamo Juda i Dubljevića ispred, a jedan trenutno ne igra, drugi igra slabo.

 

Opet kažem odličan je Lesor,ali nije doneo to što vam treba mada je moguće da se Željko odlučio da pokuša sa napadom da osvoja trofeje.

6 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ovo su po meni babe i žabe. Jedno je biti rupa u odbrani, a drugo je biti sasvim korektan defanzivac u direktnim duelima, ali bez preteranih kvaliteta po pitanju krpljenja rupa za ostalima.

 

Jeste korektan u 1 na 1 bez preuzimanja, sinoć ga Smith bacio ko budalu.

 

6 minutes ago, realno *w said:

I tu se uvek kola lome na centrima. U fazonu, ako plej ostane u mismeču, ide udvajanje, ide mali faul ako može, pa ako i primi koš, jbg, manji je. Kad centar čuva pleja i ovaj ga probije, onda je on rupa u odbrani.

 

Uostalom, koliko centara u EC igra na oba kraja terena na visokom nivou? 2 ili 3? Čak i u EL, ima takvih igrača mahom sa 7-cifrenim platama. Povremeno neko ubode sa nekim jeftinijim i to je to. Suludo je postavljati to kao nekakav standard.

 

Lesor jeste odličan igrač,ali moja poenta je da nije to što vam treba kao i da je granični EL igrač.

U El će se ekipe pre odlučiti za def centra,atletu ukoliko je dobar samo na jednoj strani parketa.

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...