Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ozbiljno su me iznervirali u subotu, nikako ne mogu da smislim opravdanje za onakvo bedno ponašanje na terenu. 

 

Ja nemam nikakav problem da ekipa dodje i šutne 3 od 20 za tri, nije ti dan i to je to. Ali da ti skidaju lopte sa glave, onako slabo trčanje, to je strašno.

Ej, u jednom trenutku treće četvrtine smo isto imali mi defanzivnih i oni ofanzivnih skokova, potpuno neverovatan podatak.

 

Puno su nam u skoku nedostajala krila, neverovatno da nam trojica nedostaju u isto vreme. 

 

Od pozitivnih stvari:

Vratio se Avram i solidno izgledao na terenu.

 

Mur 15ppg u zadnja 3 meča, mada su sve slabi protivnici, opet daje nadu. Ono što me brine je činjenica da mi i pored njegovog dobrog ofanzivnog učinka, i dalje izgledamo puno lošije sa njime na terenu, timski.

Ali ajde, da krene da pogađa, pa će se ovo valjda namestiti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet sjajna pokazna vezba kako izgleda kada je nasem protovniku stalo vise do pobede. Ruzno.

 

S druge strane, obicno posle ovakvog sramocenja ide red Zeljkovog drilovanja, pa partija gde svi lete po terenu. A pun Pionir sutra (ma koliko ga ne podnosim) je idelana prilika da se taj trendić nastavi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Moramo da dovedemo centra, nema druge. Ne možemo s ovim da pariramo ozbiljnim protivnicima, kao preksinoć. Sa jedne strane strašni Kamenjaš, a ovamo Lesor, Ledej, Kopriva i Smajli sami.

 

To je ono što sam jednom napisao - da se plašim da je naš problem sa skokom toliko veliki, da to jedan igrač ne može da reši.

 

Razumem ja da beskrajni svičevi u odbrani ne pomažu u tom segmentu, ali ne može to biti opravdanje, naročito kada su visoki u pitanju. 

 

*******

 

Još nešto što sam hteo u prethodnom postu - Glas je bio dobar u ofanzivi. Ali čak i pored dobre realizacije, nekako imam utisak da tu ipak ima malo previše šuteva. Bez gledanja statsa na nivou sezone, rekao bih da je u samom vrhu po uzetim šutevima u odnosu na minute na terenu. Tako je i juče bilo, 6 šuteva za samo 10ak minuta. Nekada imam utisak da uživa u tome da proba neki pik, pa to ne uspe, i onda ok, ističe napada, mora neka izolacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj Homesley mi baš zapao za oko na prvom meču, posle ga više nisam mnogo gledao ali vidim da brojke potvrđuju frst imprešns koje sam imao. Oduvek su mi se svidžali igrači koji imaju tu lakoću pokreta, meku ruku i basket eleganciju. Čini mi se da mu i EC nivo baš onako leži što se tiče intenziteta igre i kvaliteta ekipa i da će sa ovim indeksom preko 20 bez problema da piči do kraja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Onaj Homesley mi baš zapao za oko na prvom meču, posle ga više nisam mnogo gledao ali vidim da brojke potvrđuju frst imprešns koje sam imao. Oduvek su mi se svidžali igrači koji imaju tu lakoću pokreta, meku ruku i basket eleganciju. Čini mi se da mu i EC nivo baš onako leži što se tiče intenziteta igre i kvaliteta ekipa i da će sa ovim indeksom preko 20 bez problema da piči do kraja.

Nema suta koji mu se ne svidja i koji ne moze da pogodi, al za razliku od takvih high usage igraca nije sad neka rupa defanzivno no je vise neutralan i ima solidne predispozicije da tu bude makar korektan. Sad tamo u Hamburgu je alfa i omega a kad ode naredne sezone na veci nivo zanima me kako ce se snaci u manjoj ulozi i koliko dobro moze/oce da igra bez lopte.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MrTwister said:

Nema suta koji mu se ne svidja i koji ne moze da pogodi, al za razliku od takvih high usage igraca nije sad neka rupa defanzivno no je vise neutralan i ima solidne predispozicije da tu bude makar korektan. Sad tamo u Hamburgu je alfa i omega a kad ode naredne sezone na veci nivo zanima me kako ce se snaci u manjoj ulozi i koliko dobro moze/oce da igra bez lopte.

 

Pa to, i ja se pitam kako bi izgledao protiv jačih odbrana i sa manje lopte u rukama. Mada to od mnogo stvari zavisi i nema nikakvog pravila, ili bar ja ne vidim pravilo. To jest mnogo puta sam se zajeb'o kad sam procenjivao koliko neko može kada pređe na viši nivo. Ali eto za njega cenim da mu je ovo takmičenje baš onako taman. Bez obzira na to, sa ovakvim šutem, tu mislim i na domet i visinu i brzinu izbačaja, rekao bih da će dobiti priliku da se oproba i u EL. A pritom nije jednodimenzionalan igrač, tj. nije čisti šuter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li neki uman covek koji bi mi odgovorio na sledeca pitanja...

 

Prelazni rok u Ec do kad je?

Aba?

 

Danas je izasla vest o mogucem f4 el u bg.. jel od ove god vazi da nema utakmice za 3. mesto nego da je finale ec tada?

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...