Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Svakako sam bio pesimista po pitanju mogućnosti dobrog dela naše ekipe, a sada su me ovi "prozori" dodatno obeshrabrili.

 

Radetova igra je zločin nad košarkom, gledao sam puno puta neke igrače koji su nemoćni na nekom nivou košarke, ali da neko toliko može da udavi napad svaki put kada lopta dodje do njega, to nisam. 

Danga kao Danga, trudi se, ali džabe kada ima potpuno pogrešan mindset. Ok je ta odbrana, ali uzalud kad ne može da shvati da ne ostaje slučajno sam na šutu za 3 konstantno.

 

Trifa bio i ostao nedefinisan,  sa 21 godinom bi mogao da ima makar jedan ofanzivni potez koji to njegovo "nešto", pa i da ne izgleda dobro ali da radi na tome. 

 

 

Ako se na to sve doda pogubljenost Madara, Balše, Kuruca, ispadne da nam je u žestokoj buli 8 od 12 igrača. I to ne da su igrači koji su nekad igrali dobro, pa su sada u problemu, nego skoro pa poptuno suprotno. 

Zaista mislim da nemamo čemu da se nadamo, ako ozbiljno ne osvežimo ekipu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Svakako sam bio pesimista po pitanju mogućnosti dobrog dela naše ekipe, a sada su me ovi "prozori" dodatno obeshrabrili.

 

Radetova igra je zločin nad košarkom, gledao sam puno puta neke igrače koji su nemoćni na nekom nivou košarke, ali da neko toliko može da udavi napad svaki put kada lopta dodje do njega, to nisam. 

Danga kao Danga, trudi se, ali džabe kada ima potpuno pogrešan mindset. Ok je ta odbrana, ali uzalud kad ne može da shvati da ne ostaje slučajno sam na šutu za 3 konstantno.

 

Trifa bio i ostao nedefinisan,  sa 21 godinom bi mogao da ima makar jedan ofanzivni potez koji to njegovo "nešto", pa i da ne izgleda dobro ali da radi na tome. 

 

 

Ako se na to sve doda pogubljenost Madara, Balše, Kuruca, ispadne da nam je u žestokoj buli 8 od 12 igrača. I to ne da su igrači koji su nekad igrali dobro, pa su sada u problemu, nego skoro pa poptuno suprotno. 

Zaista mislim da nemamo čemu da se nadamo, ako ozbiljno ne osvežimo ekipu.

 

kod nas je Danga bio super, ne znate da ga koristite 😛

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Pa moze, ali onda nema minuta za Ilica u toj prici, a o tome smo polemisali.

 

 

Ma Ilic ako i dodje to je vise neki zalog za buducnost, a ne bi igrao vise od 5-10min a toliko vise bi onda uzimao Smailagic na centru i to bi uzeo Koprivici. Znaci tu je neka klackalica Ilic-Koprivica. I naravno najvise minuta bi uzimali na ABA utakmicama pored bottom-end ekipa. 

 

 

 

8 hours ago, Alex_Serbia said:

Nece Zeljko unazaditi Koprivicu na 5-6 mpg osim ako se ne ukaze sansa za nekim bas bas ozbiljnim madafakerom.

 

22 minutes ago, Alex_Serbia said:

Osvezenje u vidu 2 igraca je neophodno, sa njima (ako pogodimo) ce vecina aktuelnih i proigrati.

 

Pa ne znam kako mislis onda da Koprivica dobije svoje minute ako osvezite tim sa 2 igraca (od toga barem jedan je visoki, odnosno centar koji direktno uzima minute Koprivici)? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Jašta, ajde da promenimo 8 igrača 

 

Najradije 5, al je kasno. Uostalom, videćemo kako Žoc razmišlja, naročito po pitanju ovih koje je zatekao tu i kojih nismo mogli da se rešimo.

Ja potpisujem da dogodine, apsolutno niko od njih neće biti deo ekipe, što će jasno pokazati šta on misli o tome.

 

Za sada, damage control, nadam se 2 igrača, a ajde 2-3 danstera uvek možeš da istrpiš. Možda čak i neko od njih uđe u neki period korisnosti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa moj prvi quote - "osim ako se ne ukaze sansa za nekim bas bas ozbiljnim madafakerom".

 

Pitanje je sta je vaznije, rezultat sto pre ili long game u vidu razvoja Balše po svaku cenu. Ja vise naginjem ka rezultatu, iz dugorocnog iskustva razvoja igraca i Partizana - cim se neki igrac konacno kompletira, taj 99% odmah ide dalje.

Link to comment
Share on other sites

Po meni, pogledati se u ogledalo i priznati da se konceptualno zajebalo sa Madarom i Mooreom. Udomiti Moorea (it's not him, it's us) i dovesti pravog pleja.

Dovesti centra koji ne mora da bude madafaka, ali ako radi jednu stvar da tu stvar radi odlicno (d# pre svega). Zadrzati Balsine minute, Smajlija deo vremena na 4 da nam Zek ne rikne.

Zahvaliti se kapitenu (it's him, not us).

Za Ilica tesko da vidim kombinatoriku u kojoj bi i on i Balsa dobijali  po 10-15 minuta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta dva igrača su o meni skroz ok. 

Plej umesto Mura i centar. 

 

Naravno da je bar jedno krilo viška (i verovatno i dva) samo mislim da nismo u situaciji da tek tako otpuštamo igrače time što ćemo da im isplaćujemo plate. Drugim rečima, da ih Šilbujemo pa nas oni sutra BATuju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Kontate da celu sezonu odigramo sa 1 četvorkom?

Ili Smajli i Kure da krpe ako dovedemo 5, ili Ilic, ali onda mi je 5 pretanka sa Smajlijem i Balsom (nedaj bobe da se Smajli povredi) 

Ako dovedemo i centra i Ilica, imacemo 3 igraca za 25 minuta (Leday, Alen i centar) sto ostavlja ukupno 5 minuta za Balsu i Ilica zajedno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Alex_Serbia said:

Pa moj prvi quote - "osim ako se ne ukaze sansa za nekim bas bas ozbiljnim madafakerom".

 

Samo ukazujem da su ti kontradiktorna ta 2 posta koja sam citirao.

 

U prvom kazes da nece Balsa biti ogranicen minutima OSIM ako se ne dovede neki brutalni centar. Sto je ok, skroz razumno. Zoc je i rekao da nece dovoditi nekog radi reda. Znaci ili madafaker ili niko. 

 

A onda posle u drugom postu pominjes 2 pojacanja (jedno barem mora biti visok, centar) i kazes kako ce onda drugi proigrati - ne znam kako moze da proigra onda recimo Balsa ako ce mu minuti biti zauzeti. Ne znam kako ce proigrati Kurucs, ako ce Zoc imati vise opcija za zavrsavanje napada sa madafakerom na centru. A jos manje kako ce Zagorac i Danguba proigrati, logicno mi je da ce jos manje lopti trositi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ma Ilic ako i dodje to je vise neki zalog za buducnost, a ne bi igrao vise od 5-10min a toliko vise bi onda uzimao Smailagic na centru i to bi uzeo Koprivici. Znaci tu je neka klackalica Ilic-Koprivica. I naravno najvise minuta bi uzimali na ABA utakmicama pored bottom-end ekipa.

 

Ilic je trebalo da dodje ili na pocetku sezone ili moze da dodje u narednoj sezoni.

 

Nema nikakvog smisla da dolazi u sred sezone, pogotovo sto Partizan i nema potrebe za dugackom klupom. Za "nikad jacu ABA ligu" i EC koji se malo-malo pa ne igra (5 kola pa 3 nedelje pauze, pa 3 kola, pa 3 nedelje pauze), dovoljno je 10 igraca + 2-3 koji ce da odmaraju nosioce i sticu iskustvo u nebitnim mecevima.

 

Moore, Madar, Avramovic, Punter, Kurucs, Zagorac, Dangubic, Smailagic, LeDay i eto ima mesta za jos jednog igraca sa ozbiljnom minutazom - ostalo popunjavaju igraci tipa Glas i Koprivica.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Ilic je trebalo da dodje ili na pocetku sezone ili moze da dodje u narednoj sezoni.

 

Nema nikakvog smisla da dolazi u sred sezone, pogotovo sto Partizan i nema potrebe za dugackom klupom. Za "nikad jacu ABA ligu" i EC koji se malo-malo pa ne igra (5 kola pa 3 nedelje pauze, pa 3 kola, pa 3 nedelje pauze), dovoljno je 10 igraca + 2-3 koji ce da odmaraju nosioce i sticu iskustvo u nebitnim mecevima.

 

Moore, Madar, Avramovic, Punter, Kurucs, Zagorac, Dangubic, Smailagic, LeDay i eto ima mesta za jos jednog igraca sa ozbiljnom minutazom - ostalo popunjavaju igraci tipa Glas i Koprivica.

Madar i Zagorac su daleko od ozbiljne minutaze. Na zalost

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Marvin said:

Kontam da Smajli i Rodi podele minute iza Zeka

 

Za ovo nam je potrebno 2 stvari:

1) da dovedemo baš ozbiljnu peticu.

2) da se ne ispostavi da Smajliju ipak mnogo bolje leži petica.

 

Dosta if-ova.

 

14 minutes ago, jedibojan said:

Ili Smajli i Kure da krpe ako dovedemo 5, ili Ilic, ali onda mi je 5 pretanka sa Smajlijem i Balsom (nedaj bobe da se Smajli povredi) 

Ako dovedemo i centra i Ilica, imacemo 3 igraca za 25 minuta (Leday, Alen i centar) sto ostavlja ukupno 5 minuta za Balsu i Ilica zajedno...

 

Meni je sve ovo jako problematično. Na 3 smo presmešni trenutno, nadamo se "proigravanju" Kuruca, a opet već i planiramo da krpi četvorku. 

I onda opet ostajemo sa dinamičnim duom na krilu. Za mene je to presipanje iz šupljeg u prazno.

 

6 minutes ago, goldberg said:

Moore, Madar, Avramovic, Punter, Kurucs, Zagorac, Dangubic, Smailagic, LeDay i eto ima mesta za jos jednog igraca sa ozbiljnom minutazom - ostalo popunjavaju igraci tipa Glas i Koprivica.

 

Madar, Zagor, Kurucs i Danga su 4 igrača koji trenutno zajedno ne mogu da ti garantuju 10-15 poena po meču. Igraju apsolutno užasnu košarku i nanose veliku štetu Partizanu.

I sada treba da pazimo da ne dovedemo nekoga, da se slučajno neko od njih ne oseti ugroženim?

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

Madar, Zagor, Kurucs i Danga su 4 igrača koji trenutno zajedno ne mogu da ti garantuju 10-15 poena po meču. Igraju apsolutno užasnu košarku i nanose veliku štetu Partizanu.

I sada treba da pazimo da ne dovedemo nekoga, da se slučajno neko od njih ne oseti ugroženim?

 

To su odvojeni slucajevi.

 

Dangubic je domaci igrac koji je dosta dobar u odbrani. Zagorac je bukvalno tu jer je domaci igrac. Vas je problem sto i Punter ne isporucuje u poslednje vreme, bas je sramotan.

 

Ukratko, ako vam se ti igraci ne dopadaju i ne mislite da ih cekate, mozete im uvek dati otkaz. To je isto kao i Buducnost, Micov ne isporucuje, pa daj da dovedemo novo krilo, nema veze sto ovaj ima prilicno pristojna primanja - nece da se baci. Daj da se prvo proba sa tim igracima, pa ako ne moze, teraj Madara i Kurucsa.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

To su odvojeni slucajevi.

 

Dangubic je domaci igrac koji je dosta dobar u odbrani. Zagorac je bukvalno tu jer je domaci igrac. Vas je problem sto i Punter ne isporucuje u poslednje vreme, bas je sramotan.

 

Ukratko, ako vam se ti igraci ne dopadaju i ne mislite da ih cekate, mozete im uvek dati otkaz. To je isto kao i Buducnost, Micov ne isporucuje, pa daj da dovedemo novo krilo, nema veze sto ovaj ima prilicno pristojna primanja - nece da se baci.

 

Sad baš promašuješ loptu žestoko.

 

Niko ne spominje Pantera niti opcije za njega, iako mu je forma varirala. Ali jedno je kad imaš kvalitetnog igrača, koji se dokazao na najvišem nivou i koji je već i kod tebe imao vrhunske partije, samo čekaš da uhvati ritam.

 

A sasvim druga stvar je da čekaš i trpiš igrača koji je 5 godina van ritma, ako se to uopšte tako može nazvati, a sada je još pomerio granice loših igara. I druga stvar je kada na 2 pozicije imaš 5 igrača od kojih nijedan nije u formi, niti znaš da li oni uopšte mogu da igraju na najvišem nivou.

 

Samo nam je na 4 situacija da imamo prvo rešenje, a nemamo opciju, a na ove druge dve ni to.

5 minutes ago, Ne sam Safete said:

Kako to odustali, koji smo osmi u oba takmičenja ?

 

Previše kukanja za moj ukus ... ali to sam samo ja.

 

Ne kažem ni ja da nećemo igrati solidno i biti u vrhu, ali niti je ovo igra koja donosi trofeje, niti ovi igrači mogu da se podignu na taj nivo.

Pretpostavljam da jedan ili dvojica mogu da se podignu u toku sezone, ali to nije dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

 

Za ovo nam je potrebno 2 stvari:

1) da dovedemo baš ozbiljnu peticu.

2) da se ne ispostavi da Smajliju ipak mnogo bolje leži petica.

 

Dosta if-ova.

 

 

Meni je sve ovo jako problematično. Na 3 smo presmešni trenutno, nadamo se "proigravanju" Kuruca, a opet već i planiramo da krpi četvorku. 

I onda opet ostajemo sa dinamičnim duom na krilu. Za mene je to presipanje iz šupljeg u prazno.

U principu sve je tako, ali sta su nam alternative? Ilic je isto if. A menjati pola postave niti cemo, niti treba to da radimo...

Licno verujem da se Kure moze osposobiti do najbitnijeg dela sezone. Za Madara sam manje optimistican

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...