Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 hours ago, Volter said:

Gledajući vaše utakmice najkonstantniji mi je Smailagić. On će sledeće sezone biti najbolja četvorka u Evropi. Kuruc je dobar materijal ali je problem glava, divlji temperament i što deluje da mu često nisu sve ovce na broju.

 

Kako to misliš najbolja četvorka?

Ako si gledao onda si morao da primetis da je igrao na 5.

Link to comment
Share on other sites

Kurucov šut je trenutno stvarno beznadežan, i na zagrevanju je bacao cigle.

 

Nego druga stvar me brine, od 10 trojki koje je dala reprezentacija, jednu je dao Teo a jednu Kuridža. Sve ostalo Aleksa, Trifunović, Zagor, Danguba i Smajli, uz 50% šuta. Bojim se da su istrošili kvote za ovu godinu i da će da nastave da kamenjare kad se vrate.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ako smem da izjavim za dnevnik, posto ste se ovde vec dodakli sinocne utakmice, jedini razlog zbog kog mogu da bacim ozbiljan "hejt" na Zoca je ako za vreme dok je u Partizanu ne napravi jednog kvalitetnog pleja za repstaciju. Znaci titule, EL, sve to nek bude kako mora. Ali ovo bas ocekujem od njega. Racunam nesto, u poslednjih 10tak godina ucestvovao je u formiranju dvojke (i to dve), jedne trojke, jedne cetvorke i jedne petice (sad Smajli, za Koprivicu cemo obaska). Fali mu samo plej za petorku. Ako to ne uradi, fakticki ce me razocarati i kao covek i kao Cacanin.

Edited by Prijatelj Mitar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

 

Kako to misliš najbolja četvorka?

Ako si gledao onda si morao da primetis da je igrao na 5.

Koliko znam vi i dalje tražite centra i da Smailagić silom prilika igra i na petici. Njegova pozicija je 4, zato i pišem da će biti najbolja četvorka Evrope.

Link to comment
Share on other sites

To je baš komplikovano pitanje i iako sam pogledao svaki sekund koji je odigrao u Partizanu, nemam još definisano mišljenje.

 

Prednosti na 4: prvo što pomišljam da bi na 4 bio baš dominantan skakač. Drugo naravno lakša igra na niskom postu, naročito kada do istog ne dodje leđnom igrom, nego iz kretnje bez lopte primi loptu nisko. Tu ima taj vrhunski refleks kada ostane sa nižim igračem, da se jednostavno diže na obruč i rešava, bez nepotrebnog komplikovanja, posebno u situaciji kada se odbrambeni ukopa da mu da jači otpor.

 

Prednost na 5: Pre svega napad licem, ono što deluje kao najjača strana njegove igre. Odlično se kreće, odlično oseća prostor. Čak i na zonu, protiv bekova, koji uvek više očekuju pas, nego napad licem sa čela. Opet, to je nešto što je lakše koristiti protiv petica.

Drugo, šut. Nije još stabilan u šutu, ali deluje da bi mogoa da se ustali na nekom pristojnom %, a svakako da će češće ostajati sam, kada igra na 5.

 

Sve u svemu, ne očekujem da će se Žoc odlučiti za jedno, već da ćemo ga gledati na obe pozicije, pod uslovom da dovedemo peticu, pa da to zaista i možemo da priuštimo.

Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak i njegova kucanja iz prodora. Neverovatno kojom brzinom to radi, nijedan igrač nije bio ni blizu da ga izblokira. Nekad imam utisak zbog načina na koji se podigne sa parketa da ima federe.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Volter said:

Meni je utisak i njegova kucanja iz prodora. Neverovatno kojom brzinom to radi, nijedan igrač nije bio ni blizu da ga izblokira. Nekad imam utisak zbog načina na koji se podigne sa parketa da ima federe.

 

Malo (vise) me tu podseca na Jana. S tim da ima sansu da postane dosta bolji all-around igrac. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

Koliko znam vi i dalje tražite centra i da Smailagić silom prilika igra i na petici. Njegova pozicija je 4, zato i pišem da će biti najbolja četvorka Evrope.

 

Odgledao sam baš dosta utakmica i Smajli je čista petica, na 4 ga nisam video nijednom.

Sve njegova prednost u brzini i explozivnosti dolazi do izražaja na 5,a na 4 nisam siguran da bi imao takvu prednost.

 

Pošto je danas trend da petice budu pokretne i da mogu maltene da čuvaju bekove, da pogode trojku, zato nisam siguran da ćemo Smajlija vidjati na 4.

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2021 at 3:26 PM, realno *w said:

 

Ok, ovo se slažemo. Treba da pokaže da je bolja četvorka od Dangubića i Zagorca i potpuno se slažem da ako ima sumnje po tom pitanju, ne treba da dođe.

 

Izvinjavam se na kasnijem odgovaranju - ako dodje centar, rotacija na 3, 4 i 5 bi trebalo da bude otprilike ovakva:

 

Zagorac, Kurucs, Dangubic

LeDay, Smailagic, Kurucs

Smailagic, centar, Koprivica

 

Kurucs i Smailagic (a i LeDay) mogu na vise pozicija, tako da je to 7 igraca na 3 pozicije, a 6 je dovoljno. Prosto, na 4 i 5 ce minute da pojedu taj centar i trenutni duo cetvorki i to nema nikakve veze sa Zagorcem ili Dangubicem nego sa Kurucsom koji je takodje planiran za 20+ minuta.

 

E sad, ako ne bi dolazio centar onda itekako ima smisla dovodjenje Ilica umesto Trifunovica i bilo bi minuta za sve.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, goldberg said:

Zagorac, Kurucs, Dangubic

LeDay, Smailagic, Kurucs

Smailagic, centar, Koprivica

 

Ugrubo to moze ovako: 

3. Kurucs 20min, Zagorac 10min, Dangubic 10min

4. LeDay 25min, Smailagic 15min

5. Centar 25min, Smailagic 10min, Koprivica 5min

 

Dakle LeDay 25min, Centar 25min, Smailagic 25min, Kurucs 20min, Zagorac 10min, Dangubic 10min, Koprivica 5min. 

Naravno, moze nekad i small ball sa Zagorac-Kurucs-LeDay kombinacijom ali to nisam racunao u minute. 

Link to comment
Share on other sites

Pa moze, ali onda nema minuta za Ilica u toj prici, a o tome smo polemisali.

 

Tacnije, ne vidim kako je odlazak Trifunovica povezan sa dolaskom drugog igraca, jer je ocigledno da je Glas taj koji je istisnuo Trifunovica iz rotacije.

 

Centar je druga prica i povezano je sa zeljom da ekipa ima jakog ili visokog igraca kao nosioca i o tome je pricao i Obradovic kada je govorio o Koprivici i njegovoj ulozi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

Pa moze, ali onda nema minuta za Ilica u toj prici, a o tome smo polemisali.

 

Tacnije, ne vidim kako je odlazak Trifunovica povezan sa dolaskom drugog igraca, jer je ocigledno da je Glas taj koji je istisnuo Trifunovica iz rotacije.

 

Centar je druga prica i povezano je sa zeljom da ekipa ima jakog ili visokog igraca kao nosioca i o tome je pricao i Obradovic kada je govorio o Koprivici i njegovoj ulozi.

+ Ko ispada iz rotacije. Eventualno Madar, Glas, Ilic, Rade i Balsa da rotiraju 12to mesto, pa da svako odigra 4 od 5 utakmica... Recimo...

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...