Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Važi kulturni, samo cepaj. A i ja ću ono što je napisano i dalje da nazivam kako mu priliči.

Ti mozes da pises sta hoces, ali zbog pravila foruma ne treba forumasa koji nije bio ni u konverzaciji da nazivas tupanom. Cak i da se ne drzis bon tona, drzi se bar pravila foruma.

 

Cepam,necu ulaziti na vasu temu vise. Pisao sam iz kosarkaskog ugla, mozda je bilo nekad malo sale ali nista lose. Cuvaj zivce i opusti se, pozz 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti mozes da pises sta hoces, ali zbog pravila foruma ne treba forumasa koji nije bio ni u konverzaciji da nazivas tupanom. Cak i da se ne drzis bon tona, drzi se bar pravila foruma.

 

Nice try 1, ali pravila foruma nisam prekršio, jer nikoga nisam nazvao tupanom, već sam komentarisao ono što je napisano. Verovao ili ne, na forumu je dozvoljeno, pa čak i uobičajeno komentarisati napisano.

 

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Cepam,necu ulaziti na vasu temu vise. Pisao sam iz kosarkaskog ugla, mozda je bilo nekad malo sale ali nista lose. Cuvaj zivce i opusti se, pozz 

 

Nice try 2, idemo sad red plakanja, ti si samo hteo da pišeš o košarci i malo se šališ, a zli čika te oterao sa teme. Lepo rekoh, osnovna škola, niži razredi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Nice try 1, ali pravila foruma nisam prekršio, jer nikoga nisam nazvao tupanom, već sam komentarisao ono što je napisano. Verovao ili ne, na forumu je dozvoljeno, pa čak i uobičajeno komentarisati napisano.

 

 

Nice try 2, idemo sad red plakanja, ti si samo hteo da pišeš o košarci i malo se šališ, a zli čika te oterao sa teme. Lepo rekoh, osnovna škola, niži razredi.

Opet vredjas, osnovna skola, nizi razredi. Ne znam, upalio si se i vredjas na neki, da kazem ''regularan'' nacin. Nizi razredi, tupavo napisano itd...pa ti vidi ko se sveo na decija prepucavanja i recnik 🙂 Nije ni decembar, a vec si usao u nervozu, nece ti puno trebati da izadjes iz regularnih okvira. Nisi zli cika, ali egoista, to svakako

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jel zapisao kako ga je obesmislio profesionalni rekreativac Davidovac?Bas je prica za prepricavanje i zapisivanje.

Meni je ovo sto Leday radi do jaja, malo ko ima tu posvecenost i istrajnost. A ti bi mogao da batalis malo, sutra ce doci neko na KKCZ topik da podjebava i ovo sto ti radis ce mu biti savrseni kontraargument za odbranu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Naravno da moze, uspesi tokom sezone i medjusobni dueli, odredice trenutni kvalitet trenera. Nije da ste se opruzili manje od nas, sve ima svoje prednosti i nedostatke. Long term je uvek bolji, ali sada su snage manje vise jednake...

 

Bukvalno nista nije tacno :smiley33:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alek The Great said:


 

 


Ja mislim da jeste, bar je bio.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

 

Da, moguće, ja videh Excel sport da mu je agencija, a Miško je povezan sa njima.

 

6 hours ago, propolis said:

Generalno sam rekao za mlade igrače da će pre otići u Megu nego u Zvezdu Ili KKP, peške.

Probanje višeg nivoa košarke nije biti na kraju klupe Partizana ili Zvezde i imati ulogu bek ap igrača sa 10mpg.

Probanje igrati na višem nivou je da imaš veću ulogu od bek ap igrača i bar 20-25mpg, EC ili EL.

 

Što bi bilo ok, da igrač već ne igra na višem nivou od Mege i to uspešno. 

Ovo drugo se ne slažem, 15 minuta u Evrokupu, posebno u ekipu koja ima visoke ambicije u istom, je jedno tri nivoa iznad iznad igranja Fiba Evrokupa.

 

Osim toga, tvdim da mlad igrač, koji nije baš top talenat tipa Petrušev, Jović i slični, koji sa 21 godinom razmišlja u fazonu prva postava evroligaša ili ništa, neće daleko dogurati. Tj, dobro će proći 1 od 20 takvih.

Stvarno mislim da je baš smešna priča uopšte raspravljati na tu temu. Ovo što ti pišeš su bukvalno bajke, kakve doživi neki igrač svakih 5 godina, ako i toliko.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Zeljko - Avram odnosa, posto ovog drugog znam dobar deo zivota. Oni su kucni prijatelji, bas bas dobri, pogotovo cale i Zeljko, tako da je normalno da imaju malo laganiji odnos, a samim tim Zeljko i zna kako treba da dopre do ovog. I verujte, vikanje je jedina solucija. :D

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Čekaj, ovdje postoje ljudi koji čekaju ishod ove sezone da odrede ko je bolji trener, Obradović ili Radonjić?! emoji23.png

Možda da pređete na Zvezde Granda, ovo vam ocjenjivanje ne ide od ruke.

Trenutno bolji trener. Ako ga Radonja dobije tipa 7-2 u sezoni, valjda neces osporiti trenutnu situaciju. xD

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

 

Da, moguće, ja videh Excel sport da mu je agencija, a Miško je povezan sa njima.

 

 

Što bi bilo ok, da igrač već ne igra na višem nivou od Mege i to uspešno. 

Ovo drugo se ne slažem, 15 minuta u Evrokupu, posebno u ekipu koja ima visoke ambicije u istom, je jedno tri nivoa iznad iznad igranja Fiba Evrokupa.

 

Osim toga, tvdim da mlad igrač, koji nije baš top talenat tipa Petrušev, Jović i slični, koji sa 21 godinom razmišlja u fazonu prva postava evroligaša ili ništa, neće daleko dogurati. Tj, dobro će proći 1 od 20 takvih.

Stvarno mislim da je baš smešna priča uopšte raspravljati na tu temu. Ovo što ti pišeš su bukvalno bajke, kakve doživi neki igrač svakih 5 godina, ako i toliko.

 

Ti si u pravu,a ja nisam i nije neka poenta ove diskusije.

 

Bajke su možda za Uskokovića ili takav neki profil igrača, a teško da je bajka za najtalentovaniju četvorku iz Srbije koja je na pragu reprezentacije.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

 

Ti si u pravu,a ja nisam i nije neka poenta ove diskusije.

 

Bajke su možda za Uskokovića ili takav neki profil igrača, a teško da je bajka za najtalentovaniju četvorku iz Srbije koja je na pragu reprezentacije.

 

 

Pa najlakše ja tako završiti. Ja pričam o čistim činjenicama, da 1 od 20 talentovanih igrača dobije takvu priliku o kojoj ti pričaš, možda ni toliko.

 

Ako pogledaš recimo 10godišnju istoriju Igokee, jedini transfer ikada u Evroligu je bio Gordić u Cedevitu. Što naravno veze nema sa ovom situacijom, jer je Gordić imao 26-27 godina, već igrao EL u Partizanu, imao 2 EC sezone u Budućnosti.

 

Osim toga, sledeći najbolji primer Atić u Budućnost. I to je to, za recimo 10 godina. Eto možda se nečega i ne sećam, al ne verujem.

 

Ako je to tako normalno, kako nikad ne videsmo neki konkretan primer?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Pa najlakše ja tako završiti. Ja pričam o čistim činjenicama, da 1 od 20 talentovanih igrača dobije takvu priliku o kojoj ti pričaš, možda ni toliko.

 

Ako pogledaš recimo 10godišnju istoriju Igokee, jedini transfer ikada u Evroligu je bio Gordić u Cedevitu. Što naravno veze nema sa ovom situacijom, jer je Gordić imao 26-27 godina, već igrao EL u Partizanu, imao 2 EC sezone u Budućnosti.

 

Osim toga, sledeći najbolji primer Atić u Budućnost. I to je to, za recimo 10 godina. Eto možda se nečega i ne sećam, al ne verujem.

 

Ako je to tako normalno, kako nikad ne videsmo neki konkretan primer?

 

 

Pričam o konkretnom primeru Dalibora Ilića za koga kažu da je jedan od većih talenata srpske košarke.

Igokea nije imala do sada tako talentovanog košarkaša,a i čisto sumnjam da će imati u nekom narednom periodu. Kao što kažeš takvih ima 1 u 20,a po svemu do sada deluje da je Ilić baš taj 1 od 20.

 

Smatram da je glupost da tako talentovan igrač bude bek ap igrač Lideju koji će igrati 30mpg,a pogotovo u mečevima koji budu značili nešto gde se u principu najviše i uči.

 

Jel smatraš da će biti super za njegov razvoj da u Partizanu maše peškirom celu utakmicu u polufinalu Aba lige ili da recimo igra isto polufinale u Igokei 30mpg kao jedan od nosioca ekipe?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

 

Kao prvo, prošla "vrhunska" sezona: 7 poena po meču, 4 skoka, prosečan indeks 8, 16% za tri. I to bez nekog uvećanja kako je sezona odmicala, nego je čak pao na kraju.

 

Drugo, zaista treba da pričamo o tome da li bi neki igrač Igokee, Borca, koga god, prešao u CZ ili KKP, jer će imati 5 ili 10 min manje u početku? 😄  Ajde da se ne lažemo, došao bi peške iz RS.

 

Dosao bi on peske ako bi video ulogu koju bi imao i ne bi morao da se bori za nju sa dosta boljim igracima.

 

Ovako dodje centar, na 4 i 5 su to novo pojacanje, LeDay, Smailagic + Koprivica i Kurucs u small ball varijanti - i on treba da dodje jer odlazi igrac koji ni ne igra istu poziciju kao on.

 

To je isto kao kada se vodila rasprava o Petrusevu, pa se pisalo - ma neka dodje, ali da ne ocekuje da bude prvi centar. Pa ne pada mu na pamet da izigrava vojnika kluba koji ce da pokida i 5 minuta koje bude igrao, ima i on svoje interese.

 

I kad smo vec kod snova da se igra za velicine iz BG, sta mislis, sta je pametnije bilo Simanicu, da je izabrao Barcelonu ili Crvenu zvezdu? Ja bih rekao Crvenu zvezdu, iako se ni tu nije naigrao.

 

Inace, za Igokeu je igrao Keenan Evans, eno ga sada igra za Maccabi. Lako ce njemu menadzer da nadje klub ako prvo porobi u Igokei, pa onda u nekom prosecnom spanskom klubu, pa nastavi sa dobrim igrama.

 

Sa druge strane, vidim svi se otimaju o Zagorca, Dangubica, pomenutog Trifunovica, Nikolu Jankovica, samo sto igraju ili su igrali u Partizanu.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, odupri se ludilu said:

Al svaka bas svaka prilika da se poredi Radonjic sa Obradovićem je ono....

Čuj legendarnim Radonjicem..kome je on legenda?Zvezdi? Da. Nama niti bilo kome drugom ne.

 

Napisao sam sa "legendarnim" Radonjicem jer je on trener koji je imao najvise uspeha u KKCZ.

 

To ti je nesto najblize Obradovicu i situacija je ista - i jedan i drugi su treneri koji skoro pa garantuju uspesnu sezonu svojih klubova, a to se najvise ceni kod daljih poslodavaca - da je neki igrac imao neku ulogu u uspesnom kolektivu. Koga inace briga za potonule brodove Alimpijevica ili Sakote?

 

A ako mislis da mi pises da neko obozava klub ili se divi treneru kao idolu pa zbog toga trci, postedi me te price - Obradovic nije trener koji stvara igrace, nego osvaja trofeje, to mu je posao i to isporucuje. Za mlade igrace, eno ga Duverioglou koji je i dalje isti igrac kao i ranije i igra samo zato sto je domaci u Fenerbahceu. 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...