Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

34 minutes ago, Wingwalker said:

Ništa čudno...prvih 17 je omašio.

Nisam gledo dalje...:)

 

Uzgred, da iskoristim priliku pošto neretko svratim i da pohvalim Obradovića za reakciju na skandiranje koje je našao neprimerenim.

Gest za primer. U par sekundi je bilo jasno šta misli o takvom navijanju. Tako se postavljaju limiti. Autoritativno, transparentno i bez predumišljaja. Svaka čast.

 

 

 

 

 

 

 Bagra je posle toga nastavila, tj. pokusala da digne celu halu da peva gadost, ali su srecom izvizdani od ostatka publike i tu je bio kraj tome. 

Link to comment
Share on other sites

Kao Cigan, zavidim vam malo na Zocu...

Mislim, sve je to lepo, i trenersko znanje, i autoritet ka spolja i unutra, i tradicija... Ali zavidim na ovom dasku normalnosti koju je ispoljio kroz ovu reakciju i komentar novinarima. Dok jedni provociraju, drugi serendaju u saopstenju, treci primaju kriminalne, ovaj navijacke grupe, a svi ukupno jedva cekaju da se medjusobno gadjaju brabonjcima jedan ovakav normalan niz poteza je bas osvezenje... Ne mogu da za normalno ponasalje kazem "bravo", ali taj mi je neki osecaj.

 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geronimo said:

Kao Cigan, zavidim vam malo na Zocu...

Mislim, sve je to lepo, i trenersko znanje, i autoritet ka spolja i unutra, i tradicija... Ali zavidim na ovom dasku normalnosti koju je ispoljio kroz ovu reakciju i komentar novinarima. Dok jedni provociraju, drugi serendaju u saopstenju, treci primaju kriminalne, ovaj navijacke grupe, a svi ukupno jedva cekaju da se medjusobno gadjaju brabonjcima jedan ovakav normalan niz poteza je bas osvezenje... Ne mogu da za normalno ponasalje kazem "bravo", ali taj mi je neki osecaj.

 

 

 

Jeste treba da im zavidis jer je radonja antipod sportskog ponasanja,okoreli provokator i seljacina pa ti ovo skroz strano.

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Geronimo said:

Kao Cigan, zavidim vam malo na Zocu...

Mislim, sve je to lepo, i trenersko znanje, i autoritet ka spolja i unutra, i tradicija... Ali zavidim na ovom dasku normalnosti koju je ispoljio kroz ovu reakciju i komentar novinarima. Dok jedni provociraju, drugi serendaju u saopstenju, treci primaju kriminalne, ovaj navijacke grupe, a svi ukupno jedva cekaju da se medjusobno gadjaju brabonjcima jedan ovakav normalan niz poteza je bas osvezenje... Ne mogu da za normalno ponasalje kazem "bravo", ali taj mi je neki osecaj.

 

Bukvalno to - cudno zvuci da treba reci "bravo" za nesto sto treba da je normalno. 

 

 

19 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jeste treba da im zavidis jer je radonja antipod sportskog ponasanja,okoreli provokator i seljacina pa ti ovo skroz strano.

Airball. 

 

Naravno da je Radonja gospodin covek, ali ruku na srce, nije i nece nikada biti uticajan kao Zoc. Pogotovo nece biti uticajan u Zvezdi pored Covica kao predsednika. Pricam o "nekosarkaskim" stvarima. A i Radonja je takav, nece se baviti "sportskom politikom", njemu je tesko da i sportsku izjavu da, a kamoli da bude "sportski politicar". 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Danas je čak i bilo relativno dosta pristojnih momenata.  Recimo Balšina partija generalno, prisustvo u reketu, koje se nikada do sada nije "osetilo", kao danas.

Gledam statse i nije mi jasno kako mu piše da nema nijednu blokadu?

Uglavnom, za naše uslove solidna kontrola reketa, sa obzirom da nije igrao Smailagić.

 

Takođe protok lopte je bio dobar. Promašili smo bar 13-14 otvorenih šuteva i to većinom odlični šuteri. 

 

Avram na 2 izgubljene manje od odlične partije. Pošto Madar izgleda tone sve dublje u svojoj nemogućnosti da se adaptira, ovo će nam biti vrlo bitno u narednom periodu. Barem dok se ovaj ne dozove, ili šta već treba da se desi.

 

Kuruc opet ozbiljan faktor. Leti po terenu, postaje vrhunska radilica. Dešavaju nam se ozbiljni padovi u igri, naročito kada ga zameni Zagor. Baš teško za gledanje.

A Rodions mora da se smiri, sad su već svi skontali da je paljevina i tog cimanja će biti sve više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve sam blizu mišljenje da mi sa Madarom tesko ćemo moći izgurati sezonu. Mislim onaj pas Miletiću tri metra ispred kao da je Kanidja,....već u sledeće napadu Danga sa druge strane kao treci čovek u piku to rutinski odradio. Decko je talentovan i glupo bi bilo sagoriti ga sa prevelikim ocekivanjima, treba ga uciti i cekati, a dovesti nekog dodavaca u ekipu..sada bi nam sjeo Milenko Tepic. Mislim da Zoc to neće raditi tako da nam je nerviranje zbog ovih oscilacija neminovno. Napredak pojedinih igrača je vidljiv, kao ekipa su dobro I kao takvi nekad bljesnu. I dobro je što je FMP dobro parirao, mi bas loše procente imali da i u ovakvim okolnostima igramo i pobjedjujemo naravno. 

Željko je na press rekao da igrači kad se oslobodio udvajanja treba da ide do kraja a ne da traze pas viška koji dovodi nekad do iznudjenih suteva...da to bi moglo biti rješenje jer je očigledno da nas pritiskaju na lopti već svi. 

Nisam pesimist ali trebaće zivaca, uostalom kao I uvijek. 

Link to comment
Share on other sites

Ima i do razmaženosti navijača.

Nestrpljivi smo prema mladim i talentovanim jer smo prethodnih godina navikli na formirane i kvalitetne igrače.

Niko nije obećao laku sezonu za nas pokraj malih ekrana ili na tribinama, ali to je što je.

Moraćemo teška srca pa prihvatimo ovaj koncept, jer očigledno niko nas nije pitao oko formiranja rostera.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, therion said:

Madarov problem je sto protiv iole ozbiljnijih odbrana ne moze ni da dodje u situaciju da uputi sut. 

Evo baš na ovom klipu sa prethodne strane, ostao da trenira posle utakmice. Napravi seriju dobrih i baš brzih driblinga i onda step back da šutne. 

 

A odbrana u fazonu:

 

spacer.png

 

Treba da nauči da bude konkretan, jedan do dva driblinga iz kojih stvori prednost koju odmah eksploatiše. Vrlo jednostavno.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Geronimo said:

Kao Cigan, zavidim vam malo na Zocu...

Mislim, sve je to lepo, i trenersko znanje, i autoritet ka spolja i unutra, i tradicija... Ali zavidim na ovom dasku normalnosti koju je ispoljio kroz ovu reakciju i komentar novinarima. Dok jedni provociraju, drugi serendaju u saopstenju, treci primaju kriminalne, ovaj navijacke grupe, a svi ukupno jedva cekaju da se medjusobno gadjaju brabonjcima jedan ovakav normalan niz poteza je bas osvezenje... Ne mogu da za normalno ponasalje kazem "bravo", ali taj mi je neki osecaj.

 

 

 

Cekaj kad krene tamburanje kako ce da peva :)) dok su pobede tu lako je filozofirati. Vec 14 ces videti skroz drugaciju presicu. Covek ne zna da gubi, uvek je imao najskuplje igracke u ligi i Evropi...pa cemo vidimo. 

  • Love 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljusha said:

IMG_20211107_101712.jpg

 

За овај свети храм, и за оне који са вером, побожношћу и страхом Божјим улазе у њега, Господу се помолимо. 

Господе, помилуј.

 

Да победимо ФМП, да дође хендикеп 1

Господе, помилуј.

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 Covek ne zna da gubi, uvek je imao najskuplje igracke u ligi i Evropi...pa cemo vidimo. 

 

partizan iz njegove ruki sezone, bio je verovatno jedan od najjeftinijih timova od 10ak onih koji su značili nešto a verovatno i najjeftiniji tim koji je bio prvak evrope.

na osnovu toga je brzometno upao u krem evropske košarke i rekao bih da je višestruko premašio očekivanja svojim rezultatima. 

 

daklem, nije uvek imao & apsolutno je zaslužio to što je imao and then some.

 

kada želiš da uniziš nekoga, gledaj da se držiš činjenica, biće lakše svima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, oubrevo. said:

 

partizan iz njegove ruki sezone, bio je verovatno jedan od najjeftinijih timova od 10ak onih koji su značili nešto a verovatno i najjeftiniji tim koji je bio prvak evrope.

na osnovu toga je brzometno upao u krem evropske košarke i rekao bih da je višestruko premašio očekivanja svojim rezultatima. 

 

daklem, nije uvek imao & apsolutno je zaslužio to što je imao and then some.

 

kada želiš da uniziš nekoga, gledaj da se držiš činjenica, biće lakše svima.

Nije, to je bio Split pa cak i Cibona. Jeste to bio uspeh, ali ga duguje i Dulou iz plemena Kucha. Treba biti prvak Evrope sa Nemackom ili osvojiti sa Albom devedesetih evropski kup...Sigurno najtrofejnii trener u evropskim takmicenjima, ali njegovo vreme je proslo...

  • Love 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...