Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

22 minutes ago, oubrevo. said:

 

koliko je koštala karta? ne želim da poentiram ništa, samo me zanima

Ne sećam se, 10-15 evra, mislim, kod mojih u nekoj kutiji je ta karta. Sećam se da sam 2008. gledao Strazbur (FK) za 10 evra, (doduše najjeftinija karta) a 2007. Vizardse za 10 doloresa. Valjda sam i Nicu 2007. gledao za 10 evra, tribina iza gola.

 

Preturam sad po starim kartama, Krka 2019 - 400 dinara, Trento 2018, ista cena. Inflacija je stvarno čudo. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jeste....A sto tacno ovo ponovo naglasavas?

 

Edit:da ne bude samo komentar na ovu besmislenu repliku-da li ste vi sigurni da trazite peticu i sta ce onda Smajli?

My bad nisam sa pažnjom ispratio post na koji odgovarš... 

A ovo što tražimo centra i šta će onda Smajli pa treba nam još 1 jer sad imamo 2 od kojih je jedan Balša. (Tehnički imamo i Miletića ali on ne igra tako da 2)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, peradvind said:

My bad nisam sa pažnjom ispratio post na koji odgovarš... 

A ovo što tražimo centra i šta će onda Smajli pa treba nam još 1 jer sad imamo 2 od kojih je jedan Balša. (Tehnički imamo i Miletića ali on ne igra tako da 2)

Pisem opet samo da bih odao postovanje za priznanje sopstvene greske.

A sad kad vec pisem...Pa da-Balsa,Smajli,Miletic i Ledej koji nekad igra i pet.Sad,ja skroz razumem ovo "jedan od njih je Balsa" ali kapiram da niste cekali ovoliko dugo da dovedete nekog polovnjaka a dolaskom prve petice Smajli biva nepravedno zapostavljen.Na sve to Zeljko ne izgleda kao da vapi za tipom centra kojeg kao nemate,neko drvo od 215.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pisem opet samo da bih odao postovanje za priznanje sopstvene greske.

A sad kad vec pisem...Pa da-Balsa,Smajli,Miletic i Ledej koji nekad igra i pet.Sad,ja skroz razumem ovo "jedan od njih je Balsa" ali kapiram da niste cekali ovoliko dugo da dovedete nekog polovnjaka a dolaskom prve petice Smajli biva nepravedno zapostavljen.Na sve to Zeljko ne izgleda kao da vapi za tipom centra kojeg kao nemate,neko drvo od 215.

Ukratko - Balsa je prospekt koji ove godine ne moze da isporuci backup rolu.

Smajli je talenat ali i liability. Zna da udje u niz gresaka ili da napravi brze licne, ne briljira na defanzivnom skoku. Igranje sezone samo sa njim na 5 je neozbiljno. 

Dolaskom startne petice Smajli ce doci na prirodnu ulogu backup centra plus ce verovatno igrati i neke minute na 4

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao prilike da gledam, video rezultat na poluvremenu, obradovao se... rekoh sebi, samo da ne bude klasicni evropski KKP u nastavku....i naravno, bi. 

 

U sustini, po cetvrtinama deluje da smo odbranu jedino igrali u 2/4. Nadam se da ce im Zeljko jebati sve po spisku za poslednju.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi me iznenadilo da je Željko Perezu  i kompaniji dojavio da malo progutaju pistaljku u zadnjoj četvrtini...da vedzbamo malo.

Biće ovdje muke u dotezanju odbrane dzebane za napad uglavnom imamo. Kopriva bolji nego predhodnu i neka nastaviti samo tako. I bolje je što se ovako završilo, početak je sezone ne bi valjalo poletjeti.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, imam utisak da posle svake tekme pišem isti post.

 

Svi problemi su i dalje tu, a sa svakom novom tekmom u kojoj se ponavljaju, sve se više pitam koliko je Žoc u stanju to da ispravi. Tj, koliko su to "dečije bolesti" nekih igrača, a koliko su to ozbiljni nedostaci istih.

 

Posle svega što smo videli od početka sezone, mislim da i je i maloj deci jasno kakav nam centar treba. Ozbiljan defanzivac i skakač, sve ostalo je nebitno.

Danas 10 ofanzivih skokova protivnika uz 97 primljenih poena.

 

Takođe, ludački podatak o 24 pogotka ispod koša, koje je imao Hamburg. Uz 65% realizacije. Da smo igrali protiv Šeka i Melouna, pa da kažeš puno je. 

 

Na pleju nam ne gine ova patnja cele godine. Madara je provalio čak i ebeni Hamburg posle dve nedelje sezone. U početku su ga hvatali u zamku na 8-9 metara od koša, a onda su skontali da to mogu da rade i na našoj polovini, da njemu taj višak prostora uopšte ne znači ništa. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od pozitivnih stvari:

 

Naravno Panter, 38 indeks, nema tu šta previše da se priča. Trojka ga i dalje neće, ali doći će i to. Naravno, voleo bih da se bekovi i krila saberu i da ga makar ne cimamo sa prevođenjem lopte, nego da odmah prima loptu iz neke izlaznje kretnje, gde bi u startu bio u situaciji da preti šutem.

 

Rade - 6 poena, 20 indeks, ne gledamo to često, naročito ne od krila. Pametna igra, iz drugog plana, jako na skoku, bez zadržavanja lopte, šutnutih trojki. Baš koretkna partija.

Imam utisak da je i odbrana bila najmanje jadna kada je on bio na terenu.

 

Smailaga dobar u završavanju oko obruča, skoku, ali mora da smanji glupe faulove i izgubljene lopte. 6 to je baš baš previše.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Na sve strane čitam da su mogli i toljagama da nas biju u 2/2,a suci ne bi svirali.

 

Da li je to objektivno uticalo na smanjenu razliku i nasu odbranu u tom delu meča? Ili vlada ona standardna forumaška - "to ne moze biti izgovor"?

 

Ok, smešan kriteterijum stoji.

 

Ali mi smo u taj period kada su sudije jednostavno prestale da sviraju bilo šta, ušli sa tipa  +17/18. Da smo u tom periodu malo "stali na loptu", usporili napade, čekali da se unervoze, lagano bi završili sa 20+.

 

Umesto toga mi ulazimo u besomučnu jurnjavu, nove izgubljene lopte, pa i situaciju da posle +27 ili koliko već, imamo samo +9 na 2 minuta do kraja.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...