Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

koliko treba da košta karta za tekmu?

neka popunjenija pljeska na kiosku je 500 dinara, bioskop 500-1000, pozorište 1000 dinara

clubbing, koncerti 1000+ kol'ko već

 

nije stvar u imanju/nemanju kinte, nego što meni ovo ne izgleda kao neka sumanuta cifra. u maxi ne mogu da uđem bez hiljadu dinara, izbace me napolje

 

Pa daj malo realnosti, karte i jesu bile 300-400 dinara za ABA do pre 2 godine. Sumanuta je cifra ako uzmes u obzir da igramo sa ekipom koja je godinama u poslednja 3 mesta u ligi.


U pravu si, nije stvar u imanju/nemanju  - Eto primera radi, vas mec u Evroligi 1300 dinara, na cetvrtfinale Eurocupa sa Unicsom je moglo da se ode za 900 dinara, Krka za 1000 je bezobrazluk.

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja samo kažem da tih iljadu dinara potrošim u pozorištu, bioskopu, na kiosku brze krane, u prodavnici kupujući hleb, mleko, šunku, puter, dve pavlake i jogurt, ulaskom na random koncert, odlaskom taksijem iz centra do zemuna.. valjda je za tu utakmicu, makar bila i krka potrebno platiti određen broj ljudi da obavi neke radnje i omogući funkcionisanje utakmice. 

 

ne kažem ja da je sjajno, samo kažem da se niko ne buni za sve one gorenavedene stvari, nego normalno plati. 

Edited by oubrevo.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pa daj malo realnosti, karte i jesu bile 300-400 dinara za ABA do pre 2 godine. Sumanuta je cifra ako uzmes u obzir da igramo sa ekipom koja je godinama u poslednja 3 mesta u ligi.

U pravu si, nije stvar u imanju/nemanju  - Eto primera radi, vas mec u Evroligi 1300 dinara, na cetvrtfinale Eurocupa sa Unicsom je moglo da se ode za 900 dinara, Krka za 1000 je bezobrazluk.

Ne ides u bioskop 4 puna mesecno, niti u pozoriste.

Pljeska nigde ne kosta 500 dinara.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sprivel said:

Uh sto volim ove sto imaju kintu, pa im nije puno 1000 dinara za Krku.

 

1000 dinara možeš da zaradiš za jedan dan od bakšiša perući šoferšajbne na semaforu, a kamoli ako radiš neki "školovaniji" posao.

 

 

11 minutes ago, fillam said:

 

Ne nego ako cena karata u 2 godine skoci za 150%, bez ikakvog rezona i rezultatske podloge, to je bezobrazluk i muzenje naroda na osnovu cinjenice da je Zeljko trener.

 

A ne treba da napominjem da to isto ne vazi za 'najvernije' koji nam svima idu na kurac.

 

Jel' te neko tera da budeš "pomužen"? Nije utakmica poziv na sud pa da moraš da se pojaviš :lol_2:

 

Jedini rezon je zakon ponude i tražnje. Ako im kartu kupi 200 ljudi, moraće da spuste cenu za sledeću, jer nema zarade. Opet, ako kartu kupi jedno 2.000 ljudi...

 

A "najvernija" bagra će ući bez plaćanja bila karta 200 ili 20.000 dinara. :puke:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Stiletto said:

 

Ako su ti 1000 dinara velike pare, ti imaš mnogo veći problem u životu od cene karata za utakmicu.

 

 

16 minutes ago, Stiletto said:

 

1000 dinara možeš da zaradiš za jedan dan od bakšiša perući šoferšajbne na semaforu, a kamoli ako radiš neki "školovaniji" posao.

 

 

 

Jel' te neko tera da budeš "pomužen"? Nije utakmica poziv na sud pa da moraš da se pojaviš :lol_2:

 

Jedini rezon je zakon ponude i tražnje. Ako im kartu kupi 200 ljudi, moraće da spuste cenu za sledeću, jer nema zarade. Opet, ako kartu kupi jedno 2.000 ljudi...

 

A "najvernija" bagra će ući bez plaćanja bila karta 200 ili 20.000 dinara. :puke:

Stvarno mi nisu jasni ovi upisi. Zašto bi neko morao da bude deklarisan kao siromašan zbog toga što mu je 1000 dinara mnogo za utakmicu sa Krkom. Inače je mnogima 1000 dinara velika para, nažalost.

 

1000 dinara za kartu protiv Krke je previše, nemoj da se zajebavamo, eventualno je okej cena za EC utakmicu. Kada smo mi igrali protiv Budućnosti, karta je bila 500 dinara.

Edited by Green23
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za nekoga kome je košarka,ili bilo šta, velika strast,uvek se nadju pare.I što reče neko,ne mora se,ako se ne može, ići na svaku tekmu. Nije pod mač.Pre 35 svetlosnih godina sam,kao derište, radio celo leto na njivi da kupim štene.I išao busom 300km po njega...i tako.žIvio Partizan!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

pljeska koju jedem košta cca 500.

a vidi, ne moraš da ideš ni na tekmu 4x mesečno, nije kao da je propisana obaveza.

 

ja svašta volim da radim 4x mesečno ali radim onoliko koliko mogu.

 

 

Nije problem u cifri, hiljadu rsd je kao što si objasnio nikakav novac. Problem je u kvalitetu.

Ako ti za te iste pare gledaš top predstavu sa vrh glumcima i gledaš Krku tu nešto nije u redu.

Pravda za komšije

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bitno koga gledas pored Partizana. Gledao bih ga i protiv Crnokose i vrv bih dao tih 1000din. Za to se cena ne pita. To je ono kao kad u filmu Nema problema, Nikola Simic pita Vlastu Velisavljevica: "Pajkovicu, koliko bi ti platio ovako da Brena istrci na teren u tesnom dresu, sve kipi, puca, a ruke gole ko u belog labuda?!"[emoji16]

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ovde pomalo maši poenta u pojedinim upisima. Stoji to da karte za utakmicu nisu socijalna kategorija i da mora da se plati ako se želi da se gleda kvalitet (a Partizan teži tome da trči sa najboljima). Međutim, pogrešno je formirati cene ne uzimajući u obzir opštu platežnu moć, a takođe je pogrešna strategija kluba da od utakmica pravi ekskluzivu (ako KKP uđe u EL, cenim da će karta biti 5000 ovim tempom). Mnogi imaju strast prema klubu ali takođe i druge prohteve, troškove ili porodicu koju treba da hrane, a da ne pričam o tome da će se tako prekinuti negovanje nekih novih navijača, jer mnogim klincima/roditeljima to jeste veliki novac. O ljudima koji dolaze sa strane da ne govorim.

 

Gledao sam fudbal u jednom Monaku pa nisam morao da prodam bubreg za kartu. Takođe, pre dva dana sam dao 600 dinara da gledam FKP protiv Radnika koji je dvaput prešao centar (eto vam strast, drugari) i nije mi bilo problem da odvojim ali i dalje mislim da je cena bezobrazluk. A ova je još veći bezobrazluk.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...