Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Onaj intenzitet odbrane sa pocetka i poslednja cetvrtina su bas bili dobri. Steta za onaj raspad krajem prvog poluvremena, ali primetno je da se zesce raspadamo kade je Madar na parketu. 

 

Mur da ga Zoc pusti da divlja, moze svakom 25 da utrpa komotno. 

 

Kuruc i dalje nekako u autu, Koprivica se blamira. Smailagic mora da sredi faulove inace ce biti bas problema i to jako cesto. 

 

LeDay je najbolji igrac lige i to ne za malo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raduje me Koprivica imao je tipa 4 greske, par gubljenja u odbrani, faul u napadu dva kosa i jedno odmotavanje kad nije dobio loptu. Tačno se vidjelo da malo napreduje i da će ga Obradovic dozirati. Jeste da su nas stigli u periodu kad je on igrao jer je odbrana bila loša zbog njegove sporosti ali imali smo taj luksuz. Uglavnom uloge su vidljive u ekipi a  raduje što Mur shvata i igra odlično svoju. I Aleksa će uskoro kliknuti.Faktički bez Smajlija zbog faulova i Kuruksa smo odigrali ovo.

Iako prilici za Cibonu ona pjesma od Novih fosila kako je dobro vidjeti te opet i staviti ruke na tvoja ramena mene ona (Cibona) asocira ipak na Marinu o Johnnya i onaj stih dovoljno je da me vidi i da mi kaže Miki kako si vec se osjećam bolje i odmah na česti je poželim ...drago mi je sto se i oni bude fino je to i korisno za sve nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, odupri se ludilu said:

Raduje me Koprivica imao je tipa 4 greske, par gubljenja u odbrani, faul u napadu dva kosa i jedno odmotavanje kad nije dobio loptu. Tačno se vidjelo da malo napreduje i da će ga Obradovic dozirati. Jeste da su nas stigli u periodu kad je on igrao jer je odbrana bila loša zbog njegove sporosti ali imali smo taj luksuz. Uglavnom uloge su vidljive u ekipi a  raduje što Mur shvata i igra odlično svoju. I Aleksa će uskoro kliknuti.Faktički bez Smajlija zbog faulova i Kuruksa smo odigrali ovo.

Iako prilici za Cibonu ona pjesma od Novih fosila kako je dobro vidjeti te opet i staviti ruke na tvoja ramena mene ona (Cibona) asocira ipak na Marinu o Johnnya i onaj stih dovoljno je da me vidi i da mi kaže Miki kako si vec se osjećam bolje i odmah na česti je poželim ...drago mi je sto se i oni bude fino je to i korisno za sve nas.

kad si već u stihovima

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, daleko je ovo od onoga čemu težimo, ali za razliku od prethodne 3 tekme, ovde je bilo dobrih momenata.

 

I to pre svega u odbrani. Dosta jak ritam odbrane od početka do kraja, sa par loših minuta. Na kraju Cibonu i slomio taj ritam, u četvrtoj više nisu znali šta da rade, niti su imali snage da trče kao u drugoj polovini druge četvrtine recimo. 

 

Bilo je zanimljivih rotacija u odbrani, preuzimamo "svi sve", ali se onda u hodu napravimo dodatnu rotaciju koja smanjuje mismeč. 

 

Što se napada tiče, manje više ista priča već evo treći mesec. Ima tu timske igre, asistencija, svega, ali i dalje je osnova za sve individualni kvalitet jako malog broja igrača. I to mi se nikako ne sviđa. Lidej ih je danas rasšrafio na obe strane terena i od toga je sve krenulo.  Panter isto odličan danas, iako ga nije htela poludistanca, sve ostalo je bilo tu, od organizacije, do jako dobre odbrane. I zaslužio je sve šuteve koje je uzeo.

 

Smajli će očigledno nastaviti u tom "toplo hladno" ritmu, zbog toga nam je taj još jedan centar baš hitan.

 

Da ne zaboravim, Rade takođe solidan. Opet videsmo tu igru iz drugog plana, gde strpljivo radi i čeka svoju šansu.

 

Na kraju, osim odbrane, ključna stvar za pobedu je bio taj šut, tj sposobnost da se pogode šutevi iz loših napada i time dodatno ubije protivnik, naročito Mur.

 

Madar konačno ubacio nešto, ali opet imao najgori -+. Doduše, dobar deo minuta bio u baš kritičnoj petorci sa Balšom, Glasom, Kurucsom koji definitvno nije spreman još.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...