Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Deluje da Avrama i pored sve agilnosti i iskustva lakše probiju od Madara. Kao da ima previše koraka - promena težišta dok je u stavu i dok brani dribling, pa brže ispadne. Često i usmerava igrače otvarajući im stranu za razliku od Madara koji pokušava haslom i telom da ih zaustavi pa i iznudi faul u napadu.

 

 

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KockoOblo said:

Miletić je tu da popuni broj visokih za trening. Koprivica će postati Miletić sledeće sezone/kad se steknu uslovi.

 

Dvojica popunjavača broja koja su u prva tri kola skupila 30 i nešto minuta i uspela da budu vrlo štetna. Videćemo dokle će biti tako, ali za sada su daleko od tog opisa.

 

22 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Nije mi jasno zasto se vec seda Madaru za vrat. Decko je ziasta talenat, ali mu je sasvim sigurno potrebno vreme. Ako je neko ocekivao od njega neki Goss imapkt from day 1, to je iskljucivo njegov problem. Mozemo diskutovati o tome je li trebalo dovesti jednog 'cistog' plejmejkera sa nekakvim iskustvom igranja evropske kosarke, ali to nema i ne moze da ima nikakve veze sa Yamom i njegovim igrama. 

 

 

Ne bih izjednačavao kritiku slabe partije i "sedanje na vrat". Ovo što on igra za sada je potpuna komedija, a igrao je sa 3 dosta slabe ekipe. Ali ajde to, on mi i deluje kao igrač koji će pre odigrati dobro protiv nekog jakog protivnika.

 

Kako god, mislim da zaslužuje kritike. 3 meča 2 asistencije i 9 izgubljenih lopti. Razumeo bih da je junior koji se prvi put sreće sa seniorskom košarkom, ali ovo je njemu treća seniorska sezona. Recimo, prošle sezone je u dva meča protiv Makabija imao zbirno 46 poena i 8 asistencija. 

 

Naravno da je lakše igrati izraelsku ligu, nego ABA, ali ne toliko. Što dalje implicira da je jedini problem u glavi, pa mi nije jasno da već treću tekmu ne može da se opusti, pa čak ni na +25 protiv fakin Studentskog Centra.

 

Je l njemu Željko rekao ono, parafraziram: igraš pametnu odbranu, igraj pametan i napad?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

Dvojica popunjavača broja koja su u prva tri kola skupila 30 i nešto minuta i uspela da budu vrlo štetna. Videćemo dokle će biti tako, ali za sada su daleko od tog opisa.

 

Pa kad smo sirotinja... mada smo za iste novce mogli dovesti dva dežmekasta, 33+, tamnoputa/žuta/bela igrača iz neke druge talijanske leaugue i biti jesenji prvacitm  ABA bez i jednog poraza. Ali jbg...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Zajebano ce biti protiv Cibone. Vrlo zajebano.

 

Da. Ekipa koja postaje svesna da može mnogo. Čudio sam se pričamo kako imamo povoljan raspored, u kome se spominjala i Cibona. Mi se još sudaramo i u odbrani i u napadu, i Cibona će biti prvi-pravi test dokle smo stigli sa pripremama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Naravno da je lakše igrati izraelsku ligu, nego ABA, ali ne toliko.

Ja se ne bih slozio. Ne mislim da je ABA toliko kvalitetnija koliko cvrsca liga od izraelske. Izraelska liga je otprilike evropska G league verzija, tamo na svakoj drugoj utakmici neko ubaci po 100+ poena. Intezitet igre izmedju dve lige je neuporediv i to Madaru radi velike probleme za sada. Iako ima i do toga da je stegnut i da nije realno ovo sto je odigrao do sada.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Del Piero said:

Ja se ne bih slozio. Ne mislim da je ABA toliko kvalitetnija koliko cvrsca liga od izraelske. Izraelska liga je otprilike evropska G league verzija, tamo na svakoj drugoj utakmici neko ubaci po 100+ poena. Intezitet igre izmedju dve lige je neuporediv i to Madaru radi velike probleme za sada. Iako ima i do toga da je stegnut i da nije realno ovo sto je odigrao do sada.

 

Pa to i mislim. Tamo i ekipe iz donjeg doma imaju sasvim solidne Amere, ali se igra mnogo lakše, puno poseda, nema takvog pritiska na loptu, itd..

 

Evo spomenuo sam podatak da ima 9 izgubljenih na 3 tekmi i samo 2 asistencije, a još mislim da i nisu toliko provalili ostali koliko često sam sebe uvali u problem, kada prestane sa driblingom u situaciji kada još nema nikakvo rešenje za dalji tok napada. I da će se to eskploatisati sve više i više.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se Cibone tice, tesko da se moze ocekivati da ce vam napraviti neke nove probleme u odnosu na onaj turnir. 

Tada nisu igrali Panter i Smajli ako se dobro secam. Jaci ste za njih. Plus, nije lako pobediti ni lakog protivnika 2x u mesec i po dana, a kamoli Partizan.

 

Da se slozim sa @Alex_Serbia

49 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zajebano ce biti sa Cibosima samo ako mi dozvolimo da bude zajebano.

 

Link to comment
Share on other sites

Štešta, baš šteta, nadao sam se do zadnjeg trenutka. 

 

Verujem da će se sada ubrzati dovođenje petice, al potajno sam se nadao da bi mogli da imamo i tog novog igrača i Mozlija, pa da možemo da koristimo Smajlija na 4.

Ovako, imaćemo 3 igrača na 2 pozicije, što je strašno riskantno.

 

A Mozli - uz sva svoja ograničenja, neverovatni borac kojeg nikad neću zaboraviti. Kakav ludak, kakav iskop Trinkija...

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Možda zato što informacije o zdravstvenom stanju ni ne treba da budu transparentne dok se ne oglasi onaj o kome je reč ili da dozvolu klubu da to uradi umesto njega.

Ne mogu da verujem da je koristio nedozvoljena opojna sredstva kao sto se prica i da Obradovic zbog toga nece da cuje za njega...

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...