Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Planiram da idem sa društvom u Pariz protiv Metropolitanaca.

Pisao sam im mejl za karte, ali ne odgovaraju. Probaću još i preko našeg KK.

 

Nego, čini mi se da ima ovde neko ko je u Francuskoj, možda baš Beo, pa ako bi mogao da mi pomogne tako što bi nazvao klub i pitao za karte, kad će u prodaju, da li će moći svi da uzmu i je l' ima nekih covid restrikcija.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

Planiram da idem sa društvom u Pariz protiv Metropolitanaca.

Pisao sam im mejl za karte, ali ne odgovaraju. Probaću još i preko našeg KK.

 

Nego, čini mi se da ima ovde neko ko je u Francuskoj, možda baš Beo, pa ako bi mogao da mi pomogne tako što bi nazvao klub i pitao za karte, kad će u prodaju, da li će moći svi da uzmu i je l' ima nekih covid restrikcija.

Beonegro se ne javlja, tako da ti ostaje Slavisa. :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uvrnuto said:

Nego, čini mi se da ima ovde neko ko je u Francuskoj, možda baš Beo, pa ako bi mogao da mi pomogne tako što bi nazvao klub i pitao za karte, kad će u prodaju, da li će moći svi da uzmu i je l' ima nekih covid restrikcija.

 

napiši mu privatnu poruku, pošto se povremeno uloguje na forum. beo je panja od čoveka, kontam da će ti pomoći ako ga nešto konkretno ne sprečava a svakako će ti odgovoriti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Planiram da idem sa društvom u Pariz protiv Metropolitanaca.

Pisao sam im mejl za karte, ali ne odgovaraju. Probaću još i preko našeg KK.

 

Nego, čini mi se da ima ovde neko ko je u Francuskoj, možda baš Beo, pa ako bi mogao da mi pomogne tako što bi nazvao klub i pitao za karte, kad će u prodaju, da li će moći svi da uzmu i je l' ima nekih covid restrikcija.

 

Pozdrav, nisam ni Beo ni Slaviša, ali sam i sam planirao ići na Metropolitan, pre nego što su se neke stvari izjalovile.

 

Što se karata tiče, teško je zamisliti da će njihova hala biti puna za KKP, pa ako se ne snađeš do tada, dobri su izgledi da ćeš pre utakmice moći da kupiš karte preko njihovog sajta.

 

A u vezi kovid restrikcija, u Francuskoj je na snazi "sanitarna (kovid) propusnica". Nju možeš tražiti da ti izdaju, ali zbog njihove usporene administracije, sva je prilika da je nećeš dobiti na vreme. Do sada nije bilo problema da se na sportske događaje uđe sa svežim kovid testom, pa verovatno neće biti drugačije ni u decembru. Ali imaj u vidu da i u tom pogledu stvari mogu da pođu po zlu. Na primer, može da se desi da uredno uradiš test nekoliko sati pred utakmicu, a da njima padne sistem, te da ti rezultati prosto ne budu dostupni do početka meča. Zato bi valjalo da 24h ranije uradiš test u nekoj apoteci, kako bi imao sve spremno za meč.

 

Pozdrav i puno sreće!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, oubrevo. said:

pravda je i vaspostavljena hapšenjem.

Nullum crimen nulla poena sine culpa ili ti da uprostim nema ni djela ni kazne bez krivice. Krivica se dokazuje na sudu a prezumpcija nevinosti postoji do okončanja postupka. In dubio pro reo ili  u sumnji u korist okrivljenog je još jedno pravilo koje štiti okrivljenog.Inače još jedna maxima vezana za proces je da sud poznaje pravo il ti iura novit curia. Ima toga još ali kad je već bila diskusija da pokušam pomoći. 

Inače dobijamo sutra Studentski standard!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, odupri se ludilu said:

Nullum crimen nulla poena sine culpa ili ti da uprostim nema ni djela ni kazne bez krivice. Krivica se dokazuje na sudu a prezumpcija nevinosti postoji do okončanja postupka. In dubio pro reo ili  u sumnji u korist okrivljenog je još jedno pravilo koje štiti okrivljenog.Inače još jedna maxima vezana za proces je da sud poznaje pravo il ti iura novit curia. Ima toga još ali kad je već bila diskusija da pokušam pomoći. 

 

Profo, ti li si?! 

Ili je to samo njegova "skola" 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Itw Dalasa Mura Maxbet sportu

 

Quote

Kada je Željko Obradović došao na klupu Partizana, odmah je bilo jasno da će crno-beli oformiti jaku ekipu sposobnu da odmah krene u napad na trofeje. Euforiju kod navijača izazvali su dolasci Kevina Pantera, Zeka Ledeja, košarkaši sa ogromnim evropskim iskustvom, među novajlijama je i momak koji je stekao reputaciju košgetera u Kini. U pitanju je naravno Dalas Mur, organizator crno-belih koji je najprijatnije iznenađenje posle dve odigrane utakmice u ABA lige.

 

Sjajni plejmejker je, kao što smo istakli stigao iz Kine gde je umeo da ubaci i po 50 poena. Međutim košarkaška javnost nije bila sigurna šta može da očekuje od Mura u dresu Partizana. Već na prvoj takmičarskoj utakmici se pokazao u najboljem svetlu. Za svega 13 minuta na parketu ubacio je 14 poena Zadru, a ono što je bitnije od samih brojki je činjenica da je pogodio dva najbitnija šuta na meču i tako pokazao da će biti izuzetno bitan deo u planovima Željka Obradovića.

 

OTVORENA KOMUNIKACIJA

Kako bismo čuli njegove utiske po dolasku u Partizan posetili smo Mura u Areni pre početka jutarnjeg treninga i već tada se uverili u metode Željka Obradovića. Jutarnji trening je zakazan za 11 časova, ali igrači već moraju da budu spremni oko 10 kada počinju sa terapijama i pripremom za trening. Bio je to idealan uvod za početak intervjua. Kako izgleda saradnja sa Obradovićem na dnevnom nivou?

– Energičan je, intenzivan, voli da se nadmeće i sjajan je učitalj. Ipak,  nekako mi se čini da mnogi ljudi greše oko Obradovića jer misle da uvek viče ili da je neprestano strog. Nije tako. On je vrlo često nasmejan, potpuno otvoren za komunikaciju, vidi se da voli i poštuje igrače. Stvorio je odnos da možemo da mu se obratimo uvek i na bilo koju temu, to je vrlo bitno kada se stvara novi tim. Naravno, kada smo na terenu, onda radimo i nema nikakve šale. On je skoncentrisan i ozbiljan, isto to očekuje i od nas igrača – počinje Mur razgovor za MaxBet sport.

 

Nisu bila potrebna nova pitanja, sjajni šuter se nadovezao na ekipu koju crno-beli trenutno imaju.

– Prezadovoljan sam što sam doneo odluku da dođem u Partizan. Imam priliku da igram sa Panterom i Ledejem, tu su i srpski košarkaši koji su me vrlo lepo prihvatili. Imamo talentovan tim, pogledajte samo mladog Alena, tu je i Jam Madar koga poznajem dobro i verujem da će on oduševiti mnoge. Dobra smo grupa košarkaša, imamo još dosta da radimo i verujem da možemo dosta toga da uradimo ove sezone. Idemo iz utakmice u utakmicu. Takav mentalitet imamo i mislim da je to pravi put.

 

Objasnio nam je Američki internacionalac kako je došlo do dogovora sa Partizanom posle uspešne sezone u Kini.

– Prvi kontakt sa Partizanom je bio preko menadžera, on mi je rekao da se Partizan interesuje za mene. To je bilo još na samom početku leta. U tom momentu ja još uvek nisam znao gde ću nastaviti karijeru, gledao sam kakve ponude imam u Kini, da li je Evropa dobra opcija. Partizan se tu uključio u priču, ali onda je na kratko i nestao. Tri nedelje nisam ništa čuo iz Partizana da bi me samo jedan dan pozvao menadžer i rekao mi da imam konkretnu ponudu. Zatim me je pozvao trener Obradović lično i to je bilo to. Posle tog razgovora je sve bilo završeno i moram da priznam da mi je drago što sam odabrao Partizan jer se osećam lepo ovde i sve funkioniše onako kako mi je rečeno. Uz sve to dosta bitna stavka u svemu je što je porodica ovde sa mnom što nije bio slučaj kada sam bio u Kini tako da se sve idealno poklopilo.

 

KOŠARKAŠKI FANATIK

Mur očigledno nije stigao u Beograd bez informacija o klubu. Jasno nam je poručio da vrlo dobro znao u kakvoj je sredini i šta se od njega očekuje.

– Navijači me još uvek ne poznaju, ali ja sam košarkaški fanatik, vrlo dobro znam ko je Željko Obradović jer pratim sve, trudim se da što više pratim i naučim o evropskoj košarci, a Željko Obradović tu ima posebno mesto. Nije bilo potrebno previše razmišljati kada se ukazala prilika da učim od takvog trenera i sarađujem sa njim iz dana u dan. Dosta sam se raspitivao i o Partizanu, Kevin mi je dosta pričao o klubu, o rivalstvu sa Crvenom zvezdom i koliko je ta utakmica posebna i luda. Jedva čekam nove utakmice pred našim navijačima, već sam video kako to izgleda kada smo igrali protiv Efesa, mislim da će biti vrlo zanimljiva sezona, spreman sam za izazove.

 

Pošto je već spomenuo Kevina Pantera, morali smo da upitamo da li je već bilo takmičenja u šutiranju i da li se zna ko je najbolji šuter u ekipi?

– Verujem da je između mene i Kevina, ali ne sme da se zaboravi ni Rade…u pravu je oubrevo sa foruma Vox92 što ga toliko ceni...zapravo, ako gledamo procente, onda je Zek najbolji šuter u ekipi. Kada namesti noge, tu nema promašaja. Ima vrlo čudan izbačaj, ali pogađa i to je najbitnije. Mislim da smo vrlo talentovana ekipa, raznovrsni smo.

 

U Kini je pokazao puni šuterski potencijal, ali prema njegovim rečima nije došao u Partizan da igra na taj način.

– Mnogi pomisle da je Kina nešto potpuno drugačije, čak sam i ja pomislio da će biti potpuno ludo kada sam odlazio tamo, ali bilo je odlično. Svi su se ponašali sjajno prema meni i imam samo pohvale za Kinu. Lepo iskustvo. Ipak, dosta se razlikuje u odnosu na Evropu. Ovde je skoro nemoguće postići 50 poena na jednom meču. Stil je dosta drugačiji.

 

Već je Mur pokazao da je spreman da preuzme odgovornost kada se utakmica lomi.

– Verujem da mogu da pomognem, verujem u sebe i ono što je dosta važno, saigrači su stekli poverenje u mene da lopta dođe u moje ruke i da mogu da pogodim u takvim situacijama. Nisam ovde došao da radim stvari koje sam radio u Kini, da postižem po 50 poena. Želim da budem najbolja verzija sebe koja je potrebna ovom timu kako bismo pobeđivali.

 

Sa 26 godina Dalas je jedan od iskusnijih u ekipi, momak koji je sa košarkom počeo da se bavi na Floridi.

– Ljubav prema sportu, a pre svega košarci počela je već sa pet ili šest godina. Roditelji su bili zaslužni što sam se bavio raznim sportovima kao klinac, ali na kraju sam ostao uz košarku. Ne znam kako bih to opisao, jednostavno volim da vidim kako lopta prolazi kroz obruč. Volim ovu igru. Pošto sam sa Floride, tamo je američki fudbal najpopularniji sport, ali ja sam se odlučio za košarku i nisam pogrešio.

 

NAVIKAVANJE NA EVROPU

Pošto nije bio izabran na NBA draftu 2017. godine, logičan je bio korak da se oproba u Evropi.

– Kada sam dolazio u Evropu moram da budem iskren i da kažem da ništa nisam znao što se tiče košarke. Mislim na stil i način igranja. Zaista se dosta razlikuje košarka u odnosu na Sjedinjene Američke Države. To mi je bilo najteže kada sam tek došao u Evropu, da se prilagodim na stil, ali kada sam to prevazišao, sve je postalo mnogo lakše i jednostavnije. Na kraju krajeva, to je košarka. Kada se prisetim, samo ta prva godina mi je bila teška jer sam došao sa porodicom, nismo znali nikoga, nismo znali gde da idemo, sve je bilo nepoznato, ali sada mi je sve prelepo, porodica je naviknuta na život u Evropi.

 

Zanimljiv podatak je da Dalas Mur ima pasoš Albanije pošto je igrao za tamošnji nacionalni tim.

– Bilo je to moje prve godine u Pezaru, kada sam igrao u Italiji. Trener mi je bio Albanac i on mi je ponudio priliku da igram za reprezentaciju. Nisam bio siguran da li to da prihvatim, ali mi je menadžer objasnio da američki inetrnacionalci sa evropskim pasošem imaju dosta olakšan put kada su u pitanju novi angažmani. Igrao sam nekoliko utakmica, bio sam i u Tirani, ali ne znam da li ću i dalje dobijati pozive za nacionalni tim. Sada sam u Partizanu i isključivo sam preokupiran time.

 

Čini se po Dalasovim rečima da je oduševljen glavnim gradom Srbije.

– Porodica mi je ovde, deca idu u školu u Srbiji, internacionalnu. Ženi se takođe svideo Beograd, oduševljena je. Ljudi su takođe divni prema nama, verujem da su mnogi videli kada sam tražio PS5, odmah su mi navijači pomogli da nabavim. Trenutno pokušavamo isto da uradimo za Jama. Beograd je sjajan – zaključio je Mur razgovor za naš portal.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...