Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Meni se ne da ni da gledam pripremne tekme a kamo li da ih nesto posebno analiziram

Ne svidja mi se euforija kod navijaca, neki hajp je ocekivan pa i dobrodosao ali mislim da se preteruje

Razumem da su ljudi gladni ali treba se spustiti na zemlju sto pre i u sezonu uci hladne glave

Link to comment
Share on other sites

Mozda je Zocu dobro doslo da jos dodatno isproba scenario gde moramo da jurimo preokret u zadnja 2 minuta. U tom slucaju se jasno pokazalo da 2 klasna igraca ne mogu sama doneti pobedu. Dzabe sto je KP skorer mamojeb kada (jos uvek) nema ko da mu obezbedi poziciju, nije prolazio nikakav pnr. Videli smo sinoc da jaku odbranu nece bas moci da resava 1 na 5. 

 

A sve je to jos 1 slikovit pokazatelj da nemamo bas toliko potentnu ekipu kakvom se predstavlja.

Link to comment
Share on other sites

Da i ja kažem koju za dnevnik....

Mi imamo cilj ulazak u euroligu kroz jedno od dva takmičenja  i za tako nešto je potrebno da ova ekipa igra na euroligaskom nivou. Jedino Zek i Panter su to a Dangubic ima to iskustvo i trenutno nije na svom nivou iz tih dana a I pitanje je hoće li ikada. Ne znam da li je Kuruks igrao euroleague ali i on moze da igra na tom nivou.U ekipi imamo Smajlija i Madara koji će vjerovatno igrati na tom nivou imaju taj potencijal i nada mi je veća od strepnje da će oni to dostići vrlo brzo, tokom sezone.  Neki granični igrači koji više vuku na dole nego na gore su Aleksa,Zagor i Mur. Za eurocup sasvim dovoljno ako igraju na svom optimumu u službi ekipe. Mali Trifa se namestio Željku kao ispusni ventil iz više razloga. Prvo što ga i najviše nervira, drugo što mu želi dobro jer je domaći igrac, verujem da mu i caleta poštuje a I treće jer ima potencijal u njemu za ulogu u timu. Juce se nešto kao držao za uvo kao dobio udarac, a u stvari mu je neko pokupio loptu ispred nosa jer nije zagradio niti reagovao. Objasnio mu je Zoc već kod prvog prekida. Meni je već sad vidljiva želja kod njega veća nego sa početka ali neke navike se sporo mijenjaju. Ima on svoju funkciju po gabaritima a i  Željko strpljenja prema njemu, ali mali Glas čeka ko puška zapeta.

Valjao bi nam centar koji zna blok da postavi jer Panteru to treba najviše a njega i treba eksploatisati najviše. Naravno uz još po neku vrlinu skok, pokretljivost. Mileta je potvrdio svoju ulogu trećeg centra a mali Kopriva očigledno mora da prodje neke fundamente da bi bio upotrebljiv. U njemu ima materijala mlad je i treba strpljenja. 

Uglavnom igramo na visokom broju obrtaja kako i treba mlada ekipa da igra uz padove u igri, ali ovaj nivo će nam biti dovoljan za početak sezone uz dalji rast ekipe. Ne treba podcijeniti sinergetski efekat koji ce Zoc stvoriti tako da kao ekipa budu više vrijedili nego skup pojedinaca. Inače sinoć odlična utakmica odličan ishod. Bože zdravlja. 

Napred Partizan!

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Evo @oubrevo. ona naša priča od pre neki dan.

 

Niko ne spori kvalitete Pantera i Lideja, ali ovo oko njih je izuzetno upitno. Je l se 20 razlike i 100 primljenih poena  od Ulma 5 dana pred početak sezone vodi po jinx? Ili je to rezultat realnih mogućnosti tih igrača. 

 

Svi ovi momci mogu kao prvo lakše da igraju sa njima dvojicom, pa i sa Smailagićem, verovatno će bar neki i napredovati, ali ako pričamo o trenutnim mogućnostima, dosta skromno je to.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

Evo @oubrevo. ona naša priča od pre neki dan.

 

Niko ne spori kvalitete Pantera i Lideja, ali ovo oko njih je izuzetno upitno. Je l se 20 razlike i 100 primljenih poena  od Ulma 5 dana pred početak sezone vodi po jinx? Ili je to rezultat realnih mogućnosti tih igrača. 

 

Svi ovi momci mogu kao prvo lakše da igraju sa njima dvojicom, pa i sa Smailagićem, verovatno će bar neki i napredovati, ali ako pričamo o trenutnim mogućnostima, dosta skromno je to.

Au brate, ovo je prijateljska tekma, kad krene sezona I uđete u seriju pobeda a raspored vam je super sta ces onda reci. Sta navijaci Zvezde da kažu,  protiv Mege igralo 10 igrača od toga dva juniora,  starina četvorka izgubljena, ulazi se bar do novembra sa Cirbesom -Kuzmicem na pet. Pre neki dan ste dobili Efes, dosta se hvalilo , nisam gledao mec pa ne znam ali sam čitao ovde da ste uglavnom zadovoljni,  danas se izgubi prijateljska ti padas u što kažu klinci bedak. Elem, imate dobar tim, trenera, spoj mladih i iskusnih igrača, za Evrokup super tim, složio bi se sa tobom sa za Evroligu ovo nije respekt tim ali i ne igrate Evroligu, polako pisacemo i za par meseci kad krene zvanično zanima me onda sta ces reci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Cooper said:

Ova ekipa ulazi kao 6. favorit u EC i kao 3. favorit u ABA, videćemo koliko će se to promeniti u toku sezone.

Lazes i manipulises kao i uvek.

 

Prema najvecim kladionicama ste favoriti za EC,kvota 3.5 sledeci su Valensija/Bolonja sa 4.50/5.0 ostali u prasini.

 

U ABA ste ubedljivi favoriti sa 1.55 a Zvezda sledeca sa 3.00.

 

Sve osim ovih podataka je subjektivnost i ne zasluzuje ovako smele izjave i tvrdnje.

Kvote ec:https://m.nicerodds.co.uk/basketball-eurocup

 

Aba:https://m.nicerodds.co.uk/aba-league

 

 

@realno *wod prosle sezone su vam ostala samo 3 igraca i trener je nov i vrlo zahtevan ne znam zasto se cudite oscilacijama na pocetku sezone.

A za ovo osim Smajlija Pantera i Lideja niko ne valja ne znam sta da ti kazem,pa to su 3 startera.Uzmi bilo kom timu u evropi, ma bilo gde 3 startera i taj tim ce imati znatno losije rezultate,partije.

Evo slicne izjave Efes bez Vase i Larkina je granicna top 8 ekipa puna igraca uloge  i vetarana.LAL su kanta bez AD i Lebrona.Kapiras?A su  ekstremni primeri.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Evo @oubrevo. ona naša priča od pre neki dan.

 

Niko ne spori kvalitete Pantera i Lideja, ali ovo oko njih je izuzetno upitno. Je l se 20 razlike i 100 primljenih poena  od Ulma 5 dana pred početak sezone vodi po jinx? Ili je to rezultat realnih mogućnosti tih igrača. 

 

Svi ovi momci mogu kao prvo lakše da igraju sa njima dvojicom, pa i sa Smailagićem, verovatno će bar neki i napredovati, ali ako pričamo o trenutnim mogućnostima, dosta skromno je to.

 

Ma Željko je sve ove utakmice gledao da sto vise isproba tako da mi tu nista nismo mogli ni da vidimo sto se tice maximuma ove ekipe.

Pitanje je i sta će uopšte koristiti od ovog sto smo videli i koliko minuta.

Jedina tekma gde se igralo full i sa pravom rotacijom kakva bi trebala biti je protiv COL.

 

Početkom novembra ćemo više znati i diskutovati o mogućnostima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Evo @oubrevo. ona naša priča od pre neki dan.

 

Niko ne spori kvalitete Pantera i Lideja, ali ovo oko njih je izuzetno upitno. Je l se 20 razlike i 100 primljenih poena  od Ulma 5 dana pred početak sezone vodi po jinx? Ili je to rezultat realnih mogućnosti tih igrača. 

 

Svi ovi momci mogu kao prvo lakše da igraju sa njima dvojicom, pa i sa Smailagićem, verovatno će bar neki i napredovati, ali ako pričamo o trenutnim mogućnostima, dosta skromno je to.

 

nisam gledao, decije rodjendane treba zabraniti 

 

bice tu jako puno oscilacija, jer je ekipa skroz nova a trener najzahtevniji moguci. juce je npr bila super igra, bar dok mi nije pukao strim na plus 10. henrija opasnost treba zabraniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Misterija Organizma said:

Au brate, ovo je prijateljska tekma, kad krene sezona I uđete u seriju pobeda a raspored vam je super sta ces onda reci. Sta navijaci Zvezde da kažu,  protiv Mege igralo 10 igrača od toga dva juniora,  starina četvorka izgubljena, ulazi se bar do novembra sa Cirbesom -Kuzmicem na pet. Pre neki dan ste dobili Efes, dosta se hvalilo , nisam gledao mec pa ne znam ali sam čitao ovde da ste uglavnom zadovoljni,  danas se izgubi prijateljska ti padas u što kažu klinci bedak. Elem, imate dobar tim, trenera, spoj mladih i iskusnih igrača, za Evrokup super tim, složio bi se sa tobom sa za Evroligu ovo nije respekt tim ali i ne igrate Evroligu, polako pisacemo i za par meseci kad krene zvanično zanima me onda sta ces reci.

 

Velo je jednostavno, to su problemi koji su se nazirali nakon dovođenja igrača, a zatim i potvrdili na većini tekmi koje smo odigrali. Nije to reakcija posle jedne tekme, nego posle kompletnih priprema i bar 10ak mečeva. 

Nikada nisam voleo takve ekipe - kad ide dobro, svi lete po terenu, 10 igrača pogađa trojke, protivnik ne zna gde bije. Kada se uđe u loš ritam, nigde nikoga ili u najboljem slučaju "two trick pony".

 

Tekma sa Efesom nije merilo ničega, dosta lagan ritam je bio.

 

Što se tiče EC/EL, smatram da je neuporedivo lakše neobavezno igrati EL, nego li imati za cilj osvajanje ECa. Naročito u sistemu sa 4 runde plejofa na 1 utakmicu.

 

Sve u svemu, meni je i dalje neverovatan trenutni nesklad između spoljne i unutrašnje linije, kao i izbor igrača na pleju. Ovolika ulaganja, a opet dođemo u situaciju da čekamo koliko će Madaru trebati da sazre, jer nemamo drugu opciju.

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, realno *w said:

 

Velo je jednostavno, to su problemi koji su se nazirali nakon dovođenja igrača, a zatim i potvrdili na većini tekmi koje smo odigrali. Nije to reakcija posle jedne tekme, nego posle kompletnih priprema i bar 10ak mečeva. 

Nikada nisam voleo takve ekipe - kad ide dobro, svi lete po terenu, 10 igrača pogađa trojke, protivnik ne zna gde bije. Kada se uđe u loš ritam, nigde nikoga ili u najboljem slučaju "two trick pony".

 

Tekma sa Efesom nije merilo ničega, dosta lagan ritam je bio.

 

Što se tiče EC/EL, smatram da je neuporedivo lakše neobavezno igrati EL, nego li imati za cilj osvajanje ECa. Naročito u sistemu sa 4 runde plejofa na 1 utakmicu.

 

Sve u svemu, meni je i dalje neverovatan trenutni nesklad između spoljne i unutrašnje linije, kao i izbor igrača na pleju. Ovolika ulaganja, a opet dođemo u situaciju da čekamo koliko će Madaru trebati da sazre, jer nemamo drugu opciju.

 

Što bi rekli klinci, a da vam ne bude muka? Druže, ne ulazim u to da li vas je Bog pogledao i lično poslao Željka, niti mi je bitno koji je razlog njegovog dolaska. Vrhunski stručnjak je kod vas, možda i najbolji u novijoj eri evropske košarke. Kupili ste dva odlična igrača kvaliteta EL startera. Doveli ste fringe NBA igrače Smailagića i Kurucsa. Napravili solidnu domaću osnovu sa Zagorcem, Avramovićem, Dangubićem, Trifunovićem, uz spomenutog Smailagića. Imate jednog od najperspektivnijih mladih plejeva u Madaru, Moora koji tek treba da pokaže svoj kvalitet. A tu su i talentovani klinci od kojih može nešto da bude u sledećih par godina. Imate obezbeđen budžet ne samo za ovu, već i za sledeće dve sezone. Jel sam spomenuo i najboljeg trenera u Evropi? A tek treba da potpišete startnu peticu.

 

I na sve to, a sa posebnim osvrtom gde ste bili zadnju deceniju i naročito prošle sezone, ti tražiš još? Nije ti dovoljno. A da te pitam, zašta nije dovoljno? Da se uzmu EC i/ili ABA, a i KLS i KRK ako može? Sa kojim pravom kukaš na ovaj roster i ovakvog trenera, znajući kakve su vam igre (sa izuzetkom kratkog perioda pod Trinkijerijem), a posebno rezultati bili u skorije vreme? Jel se to možda probudila iskra elitizma još jednom, pa se širi kao plamen koji treba da proguta sve protivnike sada i odmah? Mislim, malo realnosti i strpljenja ne bi bilo na odmet.

 

Konkretno, kod vas poziciju 1 pored Madara može da pokrivaju još Moore i Avramović, uz Puntera kod koga će biti lopta kad se lomi. Osim toga, Željko pokušava da osposobi Zagorca za ulogu sekundarnog kreatora. Ball handling na nivou ekipe vam je generalno dobar, imate i visoke igrače koji umeju da spuste loptu na parket i napadnu koš licem. Protok lopte vam je sve bolji, kako se uigravate. A uz sve to, imaćete timske akcije i kretnje koje će anulirati odsustvo klasičnog pleja, jer vas Željko uči kako se igra košarka, pametna košarka, sa i bez lopte. No, to nije dovoljno. Daj još Slukasa ako može, nek ide život.

 

Smailagić dečko pokida u par mečeva, LeDay je odličan PF, doći će vam startni centar po Željkovom ukusu, imate Kurucsa, Zagorca i Dangubića koji imaju odličan size za svoje pozicije  i dobri su u skoku, a kao posledica svega pokrivate prostor vrlo dobro, uz neophodnu agresivnost na lopti. Meni ovo deluje ne kao nesklad između spoljne i unutrašnje linije, već sasvim suprotno, kao jedna vrlo skladno posložena ekipa. Kad dođe centar.

 

Pošto aludiraš da Zvezda igra EL neobavezno, pa nam je zato lakše, dok vi imate stenu od dve tone na leđima u vidu pritiska da se uzme EC, da ti kažem nešto... EL i EC su neuporediva takmičenja. Zvezda ne igra opušteno jer tako želi, već zbog toga što smo u takvoj konkurenciji donji dom po kvalitetu igrača i posebno po budžetu. Videćeš šta je EL ne samo kao posmatrač, već i kao navijač ako uđete tamo u dogledno vreme.

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Što se tiče EC/EL, smatram da je neuporedivo lakše neobavezno igrati EL, nego li imati za cilj osvajanje ECa. Naročito u sistemu sa 4 runde plejofa na 1 utakmicu.

 

Naprotiv, jako je tesko igrati i EL i ABA ligu uporedo.

 

Zamisli na sta ce liciti atmosfera u ekipi koja veze 9 uzastopnih poraza u EL? I dalje trosis energiju, i dalje putujes, igras cetiri puta za osam dana, samo je sve to uzalud jer si zakucan na poslednje mesto sa 3-13 skorom i niko ni ne zeli vise da gleda meceve tvoje ekipe. Bas krasna atmosfera.

 

Zato sam i pisao da je potpuno prirodno da EL ekipa ima najveci budzet u ligi, jer, osim toga sto se izborila rezultatom za to, tako je i liga zanimljivija zato sto se ta ekipa ubedljivo najvise trosi.

 

Uzmimo proslu sezonu - Buducnost i Cedevita od januara meseca odigrase samo izmedju sebe, revijalne meceve sa Virtusom i Burgom (prvi prejaki, drugi preslabi) i onda je Buducnost odigrala jos 1/4 finale koje je Milojevic uspeo da upropasti.

 

Sa druge strane, Crvena zvezda prolazi kroz pakao, nizu se porazi, igraci se otpisuju pa se vracaju, ostali smo bez prvog pleja, najboljeg visokog, rezervnog pleja, nakon toga i bez MJKa, sve zbog uzasnog ritma utakmica. To sto smo ipak uspeli da dobijemo kompletnu Buducnost, to treba pitati Miloja zasto ne zeli da bude trener i Radonju kako mu uspeva da cedi 100% iz nase ekipe svakog puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...