Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Spreman sam da me neko opljuje, ali ja sam radije za ovakvog igrača, nego neko zvučno ime u 33. 34. godini, kao što se spominja Vonamejker i slični. Očigledno skuplji, istrošeni, ispovređivani + igrači koji su osvajali najjače trofeje, igrali u NBA,a sada treba da grizu za nas u svakoj tekmi Evrokupa i ABA lige.

 

Sad, ni kod ovoga mi se ne sviđa ta Kina u prošloj sezoni, dosta igrača tamo "izgubi oštricu", ali relativno mlad i verujem da to neće biti slučaj.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

Spreman sam da me neko opljuje, ali ja sam radije za ovakvog igrača, nego neko zvučno ime u 33. 34. godini, kao što se spominja Vonamejker i slični. Očigledno skuplji, istrošeni, ispovređivani + igrači koji su osvajali najjače trofeje, igrali u NBA,a sada treba da grizu za nas u svakoj tekmi Evrokupa i ABA lige.

 

Sad, ni kod ovoga mi se ne sviđa ta Kina u prošloj sezoni, dosta igrača tamo "izgubi oštricu", ali relativno mlad i verujem da to neće biti slučaj.

Nije problem Kina,vama je "problem" bekovska linija Mur,Panter,Avram i Pejdz(koga mozda isplatite i sutnete ali to su baceni novci).Naravno nije problem kada se otkacite pa svaki od njih pogodi najmanje 3 trojke sto moze da se desi ali ako ocekujete neku smisleniju igru moze biti povuci potegni.Ajde da ne lupam za Mura jer ne znam kakav je asistent ali moze da se desi da cete se previse oslanjati(mada mozda opravdano) na "gun power" i centri ce vam samo trcati napred nazad po terenu.

Eto jedan drugaciji bek moze da promeni situaciju ali kako sad stvari stoje bice zanimljivo uklopiti ovo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na savetu, prosledicemo Zelimiru prvom prilikom. 

Ni posle 9 Evroliga nije naucio da centri ne sluze samo za trcanje. 

Sto se Moora tice odlicno pojacanje na poziciji Bobby Dixona, uskoro ce i floor general pa da polako palimo masinu. 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brimstone said:

Hvala ti na savetu, prosledicemo Zelimiru prvom prilikom. 

Ni posle 9 Evroliga nije naucio da centri ne sluze samo za trcanje. 

Sto se Moora tice odlicno pojacanje na poziciji Bobby Dixona, uskoro ce i floor general pa da polako palimo masinu. 

Majstore nisam ja rekao da on nece uspeti da uklopi ovo,nisam cak ni rekao da ce vam neko uklopanje biti neophodno za dobar rezultat.Sto ste tako senzitivni i svuda vidite napad.Ako ne znas da tumacis sta pise nemoj mi ni odgovarati.

Ocigledno ne moze da se kaze nista u vezi vase igre a da vi u roku od 3 minuta ne spomenete 9 titutala EL.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moore je cist scorer PG, asistencije deli slucajno, ima neveorvatan % za 3p sto otezava odbrani zadatak da ce uvek morati da bude uz njega a ne ispod bloka, a onda uz blok otvara mu se prodor ka kosu. Fine promene kretnje ima (ako ga Jovic bude cuvao bice u ambulanti vec na poluvremenu, Jovic, ne Moore).

 

Ima sta da dokazuje u Evropi, tako da deluje mi kao dobar ubod. (naravno, zavisno od toga koliko kosta, ali ako to zanemarimo, deluje da ce biti zahvalan). 

 

A sto se pasosa tice, tja, eto, barem nece biti neko kome ce biti dodeljen i srpski pasos 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oubrevo. said:

nije jedini način za igranje košarke to da imaš opasnog plejmejkera. postoji ta neka kretnja lopte u različitim iteracijama u zavisnosti od tendencija koje su aktuelne.

Moore izgeda priznaje tu kretnju lopte samo kao incoming, nikako outgoing. 🙂 

 

Panter je mala maca u poredjenju s njim. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Moore izgeda priznaje tu kretnju lopte samo kao incoming, nikako outgoing. 🙂 

 

Panter je mala maca u poredjenju s njim. 😄 

 

pa nije nikakav problem da 2-3 igrača koja imaju najbolji šut, najviše završavaju napade. to ne znači da se lopta ne kreće.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam cuo Jovic je navodno skoro pa invalid. Kazu da mu je kicma toliko u losem stanju da tesko da ce ga neko potpisati. Zato CZv i zateze sa pregovorima, pokusavaju da na osnovu toga sto vise spuste cenu. Zato je Stef bolja opcija, domaci igrac, jos 2-3 godine i penzija.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Malo je i Žoc za divljinu Pantera i Dalasa. Moore verovatno neće imati veću minutažu dok ne utuvi da je linija za tri tu gde jeste sa razlogom i da je doveden kao plejmejker. Uzima šuteve i pre isteka desete sekunde i sa 9 metara. Često i pogodi ludak. U krajnju ruku, biće zabavan za gledanje.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Koji ce nam moj Jovic?

Ljudi,braco, Grobari -  dajte malo ozbilnosti!

Njega ni Radnicki KG ne bi uzeo sada.

:default_coffee:

2 minutes ago, Wingwalker said:

Malo je i Žoc za divljinu Pantera i Dalasa. Moore verovatno neće imati veću minutažu dok ne utuvi da je linija za tri tu gde jeste sa razlogom i da je doveden kao plejmejker. Uzima šuteve i pre isteka desete sekunde i sa 9 metara. Često i pogodi ludak. U krajnju ruku, biće zabavan za gledanje.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Ome ZOC  sa takvima

 

4q2eWJ.gif

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nije problem Kina,vama je "problem" bekovska linija Mur,Panter,Avram i Pejdz(koga mozda isplatite i sutnete ali to su baceni novci).Naravno nije problem kada se otkacite pa svaki od njih pogodi najmanje 3 trojke sto moze da se desi ali ako ocekujete neku smisleniju igru moze biti povuci potegni.Ajde da ne lupam za Mura jer ne znam kakav je asistent ali moze da se desi da cete se previse oslanjati(mada mozda opravdano) na "gun power" i centri ce vam samo trcati napred nazad po terenu.

Eto jedan drugaciji bek moze da promeni situaciju ali kako sad stvari stoje bice zanimljivo uklopiti ovo.

 

Slažem se dobrim delom, ali sve to ima svoje.

 

Sa jedne strane, Žoc je oduvek imao vrhunske organizatore, neke neverovatne kreativce kao što su Dijamantidis, Spanulis, Slukas. Sa druge, uzeo je i EL titulu i sa Diksonom, koji je upravo taj tip skorera.

U toj šampionskoj godini je imao i Bogija, kao jednog od najboljih kreatora sa dvojke.

 

Ovo su za sada sve sami skoreri. Zato sam i rekao da se nadam nekom timskom igraču kao bekap pleju, što bi mogao da bude Leo.

 

Ali što se napada tiče: naravno da je klasični plej sa dobrim pregledom igre, koji uz to ima šut, najbolje rešenje. A takvih je baš malo. Druga opcija su ovi pass-first igrači, koji po pravilu idu do 32% za tri, nekad ni toliko. 

Sa takvim igračima zna biti baš zaebano igrati neku posebno dobru ofanzivu. Eto spomenu neko Stefana Markovića, meni je Virtus prošle godine bio negledljiv kada on igra. Idu mu iza bloka, nema pika, otežani katovi, sve.

Kako su nas na SPu prošlom ubijali Jovićevi čuvari, ista priča.

 

Osim ako ne bude još nekih iznenađenja na 1&2, a ja ne verujem da će biti nešto spektakulrano, očigledno je da će ovde ići na neku kao princeton košarku, gde će svi u postavi biti podjednaka opasnost za koš, pa i šut, i gde će organizacija biti na raspoređena na više pozicija. 

 

Uz dobro postavljenu igru, sa spejsingom kakav ti nudi ekipa sa toliko dobih šutera, te sa puno off-ball kretnje i katova, organizacija može da bude lakša, nego sa nekim klasičnim plejom.

 

Ako je to koncept, onda posebno pažljivo treba da biramo preostale igrače. Odnosno, ne važi toliko za peticu, koliko za još jedno krilo ili četvorku, što zavisi od toga gde Žoc vidi Kuruksa i Lideja.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ja sam to rekao kada su slavili sto Zeljko nije doveo Lorenca a ovaj ne moze da gleda takve plejmejkere.Znaci samo pretnja iz svih pozicija.Ovaj vam i ima ovaj jako gadan naskok  za sut posle bloka poput Slukasa npr.

Odmah mi je pao na pamet.

 

 

 

3 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Majstore nisam ja rekao da on nece uspeti da uklopi ovo,nisam cak ni rekao da ce vam neko uklopanje biti neophodno za dobar rezultat.Sto ste tako senzitivni i svuda vidite napad.Ako ne znas da tumacis sta pise nemoj mi ni odgovarati.

Ocigledno ne moze da se kaze nista u vezi vase igre a da vi u roku od 3 minuta ne spomenete 9 titutala EL.

 

Kakva je ovo fora kad odgovaraš 1 čovjeku, da ubaciš množinu i prozoveš komplet grobare koji pišu ovde.

Da se razumijemo, nisi jedini i izvini što baš tebe pitam. 

 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...