Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

3 hours ago, Tamburinjo said:

 

😄 Uhvacen sam u vesto postavljenu psiholosku zamku priznajem... prijavicu se sam moderatorskom timu za provokaciju a vi budtie ostri i pravedni kao sto ste i do sada bili pucajte ja jos uvek drzim cas!

 

... opusti se Safete vrucina je, niko ne provocira nikoga ne vredjaj se bez potrebe i ne trazi vestice gde ih nema. Aj uzdravlje gotova mi pauza odo radim da zaradim porez na vreme da platim da imate da dovedete pleja do oktobra 😄 🙂

Svrati na pivo, vino i rakiju - rostilj included.

@medobrundo Da ponovimo onaj chalenge onomad  pred svedocima? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ovo mi nije jasno.

Koji je odnos snaga? Ima vremena do početka sezone koliko god hoćeš. Minimalni budzet za EL je 7miliona. Da su kompletni sastavi pa da ovo konstatuješ OK, mislim ne slažem se ali OK.

 

relano, da li se nekada dogodilo na ovim prostorima da krajem juna-početkom jula klub pazari dva igrača koja su igrala po 25 minuta za učesnika F4 EL (čekirati njihove statse, ako neko nije) koji potpisuju za eurocup ekipu? možda jesu neki igrači partizana ili olimpije nakon f4 sezona. kada na to dodaš najboljeg trenera evrope svih vremena, koji sigurno ima veliku ljubav za partizan ali i određenu cenu, pa makar umanjenu xy puta, jasno je da ovo nije budžet koji je izvesno mečovati. pri tome, u istom terminu imaš i tog kurucsa, sa kojim se ljudi ovde na forumu sprdaju, kao, šta on nije ni igrao a meni je to kao kada su nemanja nedović ili kuzmić statirali u nba pa potpisali za panatinaikos i valensiju. plus taj domaći avramović, kakav je takav je, ima neku reputaciju i shodno tome, cenu.

 

nisu to igrači koji su nekada ranije bili hot pa su imali loše sezone, povrede, trener ih bacio na klupu, pa u avgustu, pred sezonu, potpišu za neki aba klub jer su druge prilike propale a ovde će biti minuta i showroom.

 

inače, pisao sam na tati (jer sam gdin čoek), da ne mislim da je željko pička ili se usrao od radonje pa pravi ovakav tim, već ima jasne i visoke ciljeve u tom svom trogodišnjem ugovoru i planu, kojima partizan treba da se vrati na vrh i u el. naravno da je bitna jadranka, kls, tekme sa zvezdom ali ne mislim da obradović to gleda kao što mi ovde na to gledamo. on je čovek u fazonu da proba da uzme taj eurocup i da dogodine igra el no matter what. naravno, domaće titule se podrazumevaju. 

 

kako sam ovde uspeo da vidim, eurocup ima sada neki nakaradni sistem od po jedne tekem, ne znam koliko duboko u plej ofu, što svakako ne ide partizanu u prilog. vrlo lako može da te napuca tricama neka daleko slabija ekipa u jednoj tekmi. 

 

ali bottom line je, da se ovakav "start" u prelaznom roku, sigurno ne niveliše do kraja  : ) tako da je makar po meni, izlišno pričati uopšte na tu temu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Realno niko ne zna nista sto se tice love

Mozemo da nagadjamo i price rekla kazala

Da je sve cudno, cudno je

 

Da li je veliki vodja shvatio da nas je previse mrcvario - tesko, ako neko drugi daje novac mimo drzave - ok ali zivimio u takvoj drzavi da ni to ne bi moglo bez bar precutnog odobravanja osobe sa pocetka pasusa... ista ta osoba vrv moze sve to da sjebe kad mu se digne

Previse pitanja odgovora jos nema 

Jedino sto za sada daje kakvu takvu mirnocu jeste zoc... u neke legende smo se vremenom razocarali nadam se da zeljko nece biti jedna od njih

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Ovo mi nije jasno.

Koji je odnos snaga? Ima vremena do početka sezone koliko god hoćeš. Minimalni budzet za EL je 7miliona. Da su kompletni sastavi pa da ovo konstatuješ OK, mislim ne slažem se ali OK.

 

Od sezone 2022/23. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto nam ne ide u prilog kada će bar 3 ekipe biti na papiru jače i koje će menjati dosta manje od nas.

 

Plus Željko ima najviše iskustva u Evropi kada su u pitanju utakmice one and done.

 

Ne treba zaboraviti da nema dve grupne faze i da za prednost domaćeg terena treba rezultat od prvog kola, a ne samo u grupi top16 kao kod Andree.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Koliko je realno da su ostali troškovi proporcionalni platama, tj. da iznos raste ako rastu troškovi plata? Pre bih rekao da su manje-više fiksni nezavisno od plata.

To je jedno od pravila ECA. Koje naravno nije toliko striktno za EC.

Ogromni su troskovi aviona, gde se za bitne meceve uzima carter, i ogromni su porezi ka drzavi, sto su vece plate veci i porez. Ima tu dosta i one off troskova.

Ajd nek bude da su plate i 70%. Neko na temi pomenu da vam je budzet 7m. Znaci plate su 5m.

Otpriike cete uklopiti onda letonca, avrama i jos 8 igraca u 2m. Nece da moze.

Nikakvo merenje patke, samo replika na realnog i komentar da je ubrljao post sa ciframa. 

1 hour ago, pavijan2 said:

tviter nalog ABA leagues news and rumors

Skaut kkp u dosluhu s urosem. Stvarno relevantan izvor sa sve onim-they are convincing me 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Milan Dozet je na tviteru pisao o nekakvom obecanju da se Zvezdi pomogne oko visegodisnje A licence za EL, a Partizanu da pokusa preko EC u EL.

Kao i da ce biti slicni budzeti.

 

Da ne ulazim koliko je taj dogovor interesantan sa takmicarskog aspekta i ko bi time vise dobio.

 

Ono gde nije smeo da ide je to sto KKCZ ima vece dugove zbog prosle godine i da deo novca ide u filijalu.

 

Cetiri nova startera u KKCZ, a ne pominju se igraci koji nemaju EL iskustvo, i 2 u KKP ce otkloniti tu sumnju vec za par nedelja.

 

U svakom slucaju ce biti interesantno ako i kada ta licenca dodje u region, kao i ko ce biti zasluzan.

 

I sto se tice toga sta je fer, a sta ne, bilo je zanimljivo smejati se devetnaestogodisnjem Milutinovu kao prvom centru protiv 2 EL centra.

Zvezda ima dugove ne iz prošle nego sezonama unazad. Ko hoće može da pogleda finansijske izveštaje, ono je tuga i žalost. Da napomenem da nisam gledao partizanove izveštaje, ali verujem da je slično. 

Licenca u region nema šanse da dođe, za dva kluba nećemo dobiti, a drugi plus region će uvek sabotirati onog ko ima priliku.

Zvezda može imati 4 nova el startera samo ako 12/8 kao predsednika kluba dovedemo nekog naprednijeg od Čovića, što nije isključeno.

Što se tiče Milutinova, ja bih sad bio najsrećniji da zvezda dovede tri najtalentovanija domaća centra, a vi dovedite evroligaše.

 

Novi sistem evrokupa ne odgovara nijednoj kvalitetnoj ekipi, na kraju nije dobar ni za EL jer može da se desi da u EL završi neko ko realno nije za to .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aman covece pa necemo mi da placamo sve igrace po milku. Plate su poslovna tajna i verujem da svi koji nesto napisu je samo pretpostavka. Neka moja slobodna procena je da nam trenutno ide na plate oko 3,5m sa sve Trifom, Pejdzom, Dangom, Zagorcem i Mozlijem. Oni bi sa ovakvim ambicijama i inace bili bekapovi, tako da ako neko od njih ode dovesce se igrac slicnog kvaliteta/cene. Nama sada fale 4 igraca - 2 pleja, 1 krilni centar i 1 centar. Mislim da je za 4 igraca 3 milke neka realna cifra. Naravno, opet zavisi od vizije trenera i od trenutnog stanja na trzistu. Sto mu dodje do neke cifre od 6,5m platnog dela budzeta.
Ovde nisam racunao platu trenera i njegovog strucnog staba. Vidim da komsije smatraju da je ona visemilionska. Ja jednostavno ne zelim da verujem u to.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Budzet CZv u sezoni 19/20, je bio 8,3 miliona. To je EL objavila negde krajem te 2019-e godine. Pitanje je koliko od toga ide na plate.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

20 minutes ago, kendrick said:

Od sledece sezone je, ali to nije toliko ni bitno, po zvanicnoj dokumentaciji koju komsiluk dostavlja ECA, budzet je osetno veci bio od tih 7 miliona prethodnih sezona.

 

 

 

Eurohoops:

Quote

The changes include the rise of the total EuroLeague clubs minimum budget to €7M, as opposed to previously €5.4M, starting from the 2022-23 campaign.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ne sam Safete said:

Ovo mi nije jasno.

Koji je odnos snaga? Ima vremena do početka sezone koliko god hoćeš. Minimalni budzet za EL je 7miliona. Da su kompletni sastavi pa da ovo konstatuješ OK, mislim ne slažem se ali OK.

Minimalni budžet od 7 miliona je za narednu sezonu. OK, tek sad videh da je već odgovoreno.

Edited by Misterija Organizma
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bismo se pravili ludi i uglavljivali ovaj roster u neke nase zamisljene budzete. Istina je da prelazni rok nije gotov, ali isto tako je i istina da nijedan nas klub u istoriji nije dovodio 2 igraca koji su bili starteri u F4 ekipi.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Ne vidim zasto bismo se pravili ludi i uglavljivali ovaj roster u neke nase zamisljene budzete. Istina je da prelazni rok nije gotov, ali isto tako je i istina da nijedan nas klub u istoriji nije dovodio 2 igraca koji su bili starteri u F4 ekipi.

Quote

"Olimpija se oslobodila Ledeja tako što mu je platila otpremninu od 50.000 dolara, pošto su u klubu bili prilično zbunjeni njegovim padom u igri u odlučujućem periodu sezone", navodi u italijanski dnevnik.

Taj ucesnik F4 je umesto ta 2 igraca doveo bolje i mi smo samo iskoristili trenutak.

Videcemo da li cemo skupo platiiti ovakvu kocku...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...