Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 minute ago, Barkley#34 said:

Jednom je bio. :wink2:

 

Jok...ta ekipa je već bila formirana ranije. On je samo došao na gotovo i pokupio lovorike. Svaka čast i za to, treba i to znati, i hvala mu na tome, ali to što se tada desilo nikako nije argument protiv moje teze. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, de Havilland Mosquito said:

 

Jok...ta ekipa je već bila formirana ranije. On je samo došao na gotovo i pokupio lovorike. Svaka čast i za to, treba i to znati, i hvala mu na tome, ali to što se tada desilo nikako nije argument protiv moje teze. 

Na ovo sam i ja pomislio, ali nisam hteo da komsije pomisle da ih provociram. Kada je osvojena titula, vecina tih igraca je bila tu po nekoliko godina. Bili su jako dobri do izvanredni, nivo koji sada ni jedna nasa ekipa ne moze da priusti. To su uostalom mnogi pokazali u nastavku karijera. Sve nakon toga sto je Zeljko radio je bilo sa ozbiljnim novcima... Pokazao je da je majstor i tu nema zbora. Videcemo po tome ko dolazi da li se ima para, ili se radi ono sto je srpska tuzna prica - svake godine rekonstrukcija tima. U svakom slucaju, imati njega za trenera je super stvar i svakako ce on sam biti mamac za mnoge koji bi se mozda predomisljali + za klince da mozda rade sa njim, a ne da skoro svi hrle kod Miska. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto ste skocili na djubreta, bice da smo i dalje malo preosetljivi na dobronamerne komsije. Ali u ovom slucaju se 100% slazem sa njim.

Danguba je igrac koji u sistemu i te kako moze da nadje svoju ulogu. Kao druga trojka EC ekipe je puna kapa.

Naravno da bih ja voleo da Ogi ostane, ali ako je on tu odluku vec doneo, potpuno je jasno da ce Bajern biti dobra sredina. Mi ne znamo ni kakva bi njegova uloga kod Zeljka bila, ali znamo da bi mu bilo bolje da ostane.

 

Sustina je da se svaka prica moze bar malo relativizovati. Ali hajde da ne trazimo odmah negativnu stranu i skrivene namere svakog komentara, pogotovo ako dolaze od umerenijih forumasa.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, bre, to sa lovorikama ispade kao da mu je Duda lično selektirao tim, trenirao ga dve godine, postavio osnove sistema a Žocu samo ostavio da pokupi titulu. U stvarnosti je od jednog sumnjivog tima napravio prvaka Evrope (ne sam, naravno, profina uloga je bila nemerljiva). Sad kreće sa nižeg nivoa ali se ni ne očekuje takav domet. Ni ne očekujem neke rezultate, više se nadam da će postaviti sistem rada i da će neki klinci i treneri naučiti od njega. Još ako smanji tenzije u ligi i uzme neki trofej, puna kapa.

 

3 minutes ago, Inbox said:

Bili su jako dobri do izvanredni, nivo koji sada ni jedna nasa ekipa ne moze da priusti.

Ajde da se ne zezamo. U timu su bila dva u najavi vrhunska igrača koja su imala neke odlične trenutke do tada, ali su u određenoj meri lutali. Dvojica vraćena iz treće lige, par klinaca (al' baš klinaca) upotrebljivi Dragutinović (ali kad znaš da ga upotrebiš) i par iskusnijih glava. Pola tog tima nije ni napravilo neke karijere kasnije. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ma dajte ljudi. Obradovic je doveden da bi se doslo do EL, i to ne iskljucivo sportskim putem. Naravno da ce se probati i osvajati trofeji. A oni ce se osvajati tako sto ce dolaziti igraci koji inace ne bi ni razmisljali da dodju da nije Zeljko tu. Nije on neki madjionicar, ali iza sebe ima poprilican cv i iskustvo koje njegovi prethodnici nisu imali. To moze da bude samo plus.
A to stvaranje igraca i EL tesko da mogu zajedno. Mislim moze, ali trebaju godine.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de Havilland Mosquito said:

Moj jedan kratak "take" na Žozov dolazak.

Ne razumem oduševljenje vaskolikokg grobarstva ovim potezom. Željko je poznati "trener selektor" koji funkcioniše odlično u uslovima kakve mu pružaju Pao ili Fener, znači može bukvalno sam da bira pojačanja koja će da mu se dovedu. Nikad nije bio graditelj ekipe koja kreće od nule ( a mi smo bukvalno tu ) U ovim našim uslovima jada i bede, apsolutno ništa neće biti u stanju da odradi. Bolje Marinu Maljković da su angažovali, nego Žoca. ( stilska figura, ne advokatišem za njeno angažovanje )

 

Ovo mi je donekle kontradiktorno ili nisam do kraja razumeo. Ako pravi tim od nule, normalno je da mora da dovede igrače sa kojima smatra da može da napravi tim, kako bi drugačije pravio tim od nule? Ako misliš na to da je u prethodnim klubovima imao neograničen budžet i mogao da dovodi koga je hteo, to je tačno. Ali je tačno i da nije dovodio isključivo gotove i formirane, dakle instant kvalitet igrače. Recimo u Feneru, bili su tu i Bogdan i Kalina i Gudura, Sipahi kojeg je kao klinca odmah gurnuo u vatru, pa Melih itd. To su sve igrači sa kojima je moralo mnogo da se radi i on nije bežao od toga. Pa sećaš se da je čak i jednog Luku Žorića doveo u Fener, ok to je bio fail ali pokazuje da nije trener koji će samo da pokupi ono što je tog trenutka najbolje na tržištu, već je spreman da pravi tim od kompatibilnih, ne nužno vrhunskih igrača. Ovo pričam iz ugla Fenera u koji je doveden sa jednim jedinim ciljem - da osvoji evroligu. Dakle čak i pod takvim pritiskom on je dovodio igrače za koje su se domaćini na Fenerovim prelazni rok temama verovatno hvatali za glavu, da ne kažem krstili hehe. A i pokazao je za ovoliko godina i ovoliko timova koje je vodio da je uvek spreman da se prilagođava, da osim nekih osnovnih postulata igru svake ekipe koju vodi prilagođava igračima koje ima, i to radi prilično uspešno.

 

Osim toga, klub i nema ambiciju da kreće sada od neke mlade i talentovane ekipe (sve i da hoće nemaš više gde da ih nahvataš u nekom značjanijem broju da bi mogao da praviš ekipu) koja će da se formira i raste tri godine pa da onda na red dođu i rezultati, to je jasno rečeno na ovoj poslednjoj KZŠ, dakle to i neće da bude njegov posao ovde.

 

To je sa čisto trenerske strane, a kao što rekoše kolege gore, njegov dolazak donosi mnogo više od njegovih trenerskih kvaliteta, pričamo o čoveku čije ime i prezime i reč itekako mnogo znače u evropskoj košarci. Čovek je ozbiljan autoritet u svakom pogledu.

 

Naravno da može hiljadu stvari da krene naopako i da se sve ispostavi kao veliki fail i u jednom trenutku raspadne, sport je to, lopta je okrugla a pritom Srbija je to što jeste. I mnogo je veća verovatnoća da će u tom procesu nešto da se uzjebe nego da ispadne kako treba,  ali u tome i jeste veličina ovog Željkovog poteza, jer ima mnogo više da izgubi nego da dobije.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

"graditi tim od nule" je danas praktično nepostojeća kovanica za takmičarske ekipe, pogotovo na xsfrj prostorima.

 

to eventualno možeš da radiš ovih dana u nba ligi i to opet da bi neke mlade igrače koje si donekle razvio, utopio za neke (al)ready-made.

 

tako da ta priča "željko nikada nije gradio tim od nule" zapravo nije ni bitna u današnjem kontekstu.

malo koji ili niti jedan tim u evropi se ne gradi od nule a najveći mladi talenti sa ovih prostora ne igraju u partizanu (ili zvezdi, ciboni, jugoplastici) već odavno, nego iz mege, reala, i odakle sve ne, odlaze nakon par sezona u nba da se tamo razvijaju.

 

druga je tema to što postoji mišljenje kako željko nije sjajan trener kada nema neograničen budžet, to je obična pretpostavka sa kojom se sigurno neću složiti.

neće konkurisati za prvaka evrope sa bilo kojim sastavom ali sigurno je da njegove ekipe neće biti inferiorne pa makar i gubile.

Edited by oubrevo.
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Uh, bre, to sa lovorikama ispade kao da mu je Duda lično selektirao tim, trenirao ga dve godine, postavio osnove sistema a Žocu samo ostavio da pokupi titulu. U stvarnosti je od jednog sumnjivog tima napravio prvaka Evrope (ne sam, naravno, profina uloga je bila nemerljiva). Sad kreće sa nižeg nivoa ali se ni ne očekuje takav domet. Ni ne očekujem neke rezultate, više se nadam da će postaviti sistem rada i da će neki klinci i treneri naučiti od njega. Još ako smanji tenzije u ligi i uzme neki trofej, puna kapa.

 

Ajde da se ne zezamo. U timu su bila dva u najavi vrhunska igrača koja su imala neke odlične trenutke do tada, ali su u određenoj meri lutali. Dvojica vraćena iz treće lige, par klinaca (al' baš klinaca) upotrebljivi Dragutinović (ali kad znaš da ga upotrebiš) i par iskusnijih glava. Pola tog tima nije ni napravilo neke karijere kasnije. 

Evo, bas zbog ovoga nisam hteo da pisem, vec sam mislio da napisem na 'tati' 

Rekoh da proverim svoju memoriju i nadjoh ovo: Aleksandar Đorđević, Predrag Danilović, Nikola Lončar, Zoran Stevanović, Dragiša Šarić, Željko Rebrača, Mlađan Šilobad, Slaviša Koprivica, Vladimir Dragutinović i Ivo Nakić. Ja ipak mislim da sam ja vise u pravu sto se tice kvaliteta igraca nego ti. Ne znam ko je bio jos, ali ovo sto je nabrojano je odlicno (Sale, Pedja, Rebarce) do sasvim dobro (Loncar, Stevanovic, Silobad, Koprivica, Nakic). Ovo je 8. Dragutinovic solidan, a ovog Sarica se ne secam.  

Link to comment
Share on other sites

Ne gledaj njihove karijere nego taj trenutak. Ako se dobro sećam, tim je u proseku bio star 21,7 godina i to im je prosek kvario Šarić sa 30, koji je ionako malo igrao.

 

Rebrača nije bio zver koja razgrće ruske centre '98. nego mršavi klinac. Lončar i Stevanović su bukvalno igrali Srpsku (treću) ligu godinu pre. Šilobad je imao oko 20 godina, Koprivica je bio ok igrač, ali ko bi ikada njega posmatrao u kontekstu prvaka Evrope. Sale&Sale su tek te sezone sazreli i pokazali šta će biti u godinama koje dolaze. Do tada su imali i reprezentativno iskustvo i neke medalje, ali, čak i po Đorđevićevim rečima, nisu pokazivali pun potencijal. Nakić je jedini uz Koprivicu bio u potpunosti formiran igrač i po meni jedini uz Dragutinovića, koga si mogao da staviš u ''sasvim dobro'' grupu. Ostali ne da su premašili očekivanja te sezone nego ni njima nije bilo jasno šta se desilo. Uostalom, zapažene karijere su ostvarili dvojica Saša, Rebarac, Lončar i recimo Nakić, ostali su se vukli po slabijim timovima i samo je Stragarac valjda jednom primirisao reprezentaciji. 

 

Trijumf kolektiva, puno rada, dva velika asa, Željkove sposobnosti i profine :Hail: magije.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Ma dajte ljudi. Obradovic je doveden da bi se doslo do EL, i to ne iskljucivo sportskim putem. Naravno da ce se probati i osvajati trofeji. A oni ce se osvajati tako sto ce dolaziti igraci koji inace ne bi ni razmisljali da dodju da nije Zeljko tu. Nije on neki madjionicar, ali iza sebe ima poprilican cv i iskustvo koje njegovi prethodnici nisu imali. To moze da bude samo plus.
A to stvaranje igraca i EL tesko da mogu zajedno. Mislim moze, ali trebaju godine.

I ja sam sličnog mišljenja, ali vreme će pokazati. Sumnjam da bi Željko došao da vodi random ekipu sastavljenu od mladih igrača sa konca i konopca, a posebno ne bi pristao na 3 godine toga.

 

Ako uspe da napravi kojeg reprezentativca to je svakako bonus, ali ne i jedini. Svi u klubu mogu mnogo da nauče od njega, oseća se drugačija energija i kod navijača. Svakako da Žoc na klupi može privući neke igrače koji inače ne bi uzeli KKP ni u razmatranje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde ce biti dobro izbeci bar 2 od 3 mine iz 5. (Virtus), 9. (Bursa) i 10. sesira (Venecija).

 

I moze drugi uslov, izbeci gostovanje u Kuban.

 

Treba se boriti za prva 4 mesta u grupi, a posle je sve moguce, bice ludnica od osmine finala.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije.

Bicemo jedna od ekipa koja ce navise menjati preko leta.

Potrebno nam je vreme i sto vise sigurnijih utakmica, makar u pocetku.

Svaka pomoc ce nam dobro doci, a od nekog februara neka bude sto biti mora...

Link to comment
Share on other sites

Ako bih morao da biram, npr...voleo bih Valensiju zbog atraktivnosti, Promiteas (da ne idemo u Kuban), Burg i Trento zbog osvete i naravno ove litvance da ne igramo sa Virtusom.

 

Ali svakako sve zavisi od nas, plus dalje ide 80%. Zato sam i rekao da je svejedno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, oubrevo. said:

"graditi tim od nule" je danas praktično nepostojeća kovanica za takmičarske ekipe, pogotovo na xsfrj prostorima.

 

to eventualno možeš da radiš ovih dana u nba ligi i to opet da bi neke mlade igrače koje si donekle razvio, utopio za neke (al)ready-made.

 

tako da ta priča "željko nikada nije gradio tim od nule" zapravo nije ni bitna u današnjem kontekstu.

malo koji ili niti jedan tim u evropi se ne gradi od nule a najveći mladi talenti sa ovih prostora ne igraju u partizanu (ili zvezdi, ciboni, jugoplastici) već odavno, nego iz mege, reala, i odakle sve ne, odlaze nakon par sezona u nba da se tamo razvijaju.

 

druga je tema to što postoji mišljenje kako željko nije sjajan trener kada nema neograničen budžet, to je obična pretpostavka sa kojom se sigurno neću složiti.

neće konkurisati za prvaka evrope sa bilo kojim sastavom ali sigurno je da njegove ekipe neće biti inferiorne pa makar i gubile.

 

pa samim tim sto ce od proslogodisnjeg tima ostati najvise 2-3 igraca (a mozda ni toliko) dovoljno je da se kaze da ce "graditi tim (prakticno) od nule". ako moras da dovedes 10 novih igraca sta je to nego zidanje od nule. od tih novih bice raznih profila, i mladih, iskusnih, stranaca, ali sasvim izvesno bice to nov tim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Sta mislite jel ovo eksperiment za EL?

 

U smislu: mogu da povecaju broj ucesnika, smanje broj utakmica, izbegnu "Himki" efekat + play off utakmice su uvek zanimljivije i kvalitetnije

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haggard said:

 

pa samim tim sto ce od proslogodisnjeg tima ostati najvise 2-3 igraca (a mozda ni toliko) dovoljno je da se kaze da ce "graditi tim (prakticno) od nule". ako moras da dovedes 10 novih igraca sta je to nego zidanje od nule. od tih novih bice raznih profila, i mladih, iskusnih, stranaca, ali sasvim izvesno bice to nov tim.

 

u tom smislu svaki tim sa ovih prostora i pola evrope gradi roster od nule. 

 

mislim da je u diskusiji na koju sam dodao svoj stav "od nule" znacilo ono iz sada vec drevne proslosti, kada uzmes mlade igrace pa oni rastu kao tim koji za recimo 3 godine krene da isporucuje i iznad ocekivanog i ostalo. 

 

toga vise nema jer nema ni commitmenta mladih super talenata na duze ugovore, niti im je vazno da dodju u klubove koje sam nabrojao, jer karijera moze sada i drugacije da se pravi 

 

verujem da zeljko na ime moze da dovuce i neke talente koji inace ne bi dosli ali ne verujem da to moze da bude neki koncept sirih razmera. mozda tripujem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...