Jump to content

Eliminacije - 1/8 finala


Recommended Posts

35 minutes ago, Del Piero said:

Nista nisi propustio. Ja sam pratio daleko manje ovo EP nego ranije. Pratio sam, ali sam birao utakmice. Procitao sam jednu zanimljivu stvar na internetu. U nokaut fazu su se plasirali manje vise svi od kojih se to ocekivalo, a ispali su svi za koje se ocekivalo. Dakle mi imamo 16 najboljih ekipa koje bi i inace bile na prvenstvu (jedna, dve manje vise), ali da bi se doslo do njih igralo se 14 dana i 24 utakmice. Dakle mi smo na pocetku sada.

 

Svi znamo zasto se to prosiruje i bilo je nekih lepih trenutaka (Madjari, debi MKD), ali otprilike sve ovo sto se do sada igralo je cist visak i gnjavaza.

 

Eto i 2018. na Svetskom 32 reprezentacije, jos vise utakmica po grupnoj fazi, i na kraju prodjose svi od kojih se to ocekivalo manje-vise, osim Nemaca (falilo 10 minuta da se to desi i sad). I cemu onda 32 reprezentacije?

 

Isto je na bukvalno svakom Svetskom prvenstvu. A ne razlikuje se ni Evropsko sa 16 mnogo.

 

ja sam za to da pozovemo 8 najboljih evropskih reprezentacija, nokaut za 5 dana da bude gotovo sve i kuci.

 

To bi bilo najbolje.

Link to comment
Share on other sites

I te grupe bi favorizovale Cesku, a Svajcarska/Danska bi ubola neku zajebanu grupu i bili bi treci.

 

Prosli put su Turci ispali zbog gol razlike, a Albanci ispali zato sto Republika Irska dala gol Italiji na kraju utakmice. 


Severna Irska i Republika Irska ne igraju ove godine EP, a prosli put igrale 1/8 finala.

 

Ovaj put je ovako ispalo, ne znaci da ce ubuduce najboljih 16 biti stvarno najboljih 16.

 

Za Ruse vec nisam siguran da tu spadaju, njima kvalifikacije ne predstavljaju toliki problem koliko sam nastup na EP. Za SP 2014 odigrali skroz pristojno kvalifikacije, a ispali u grupi.

Link to comment
Share on other sites

Bitna razlika po meni je što ti se više ne može desiti da dođeš na prvenstvo, igraš dobar nogomet, uzmeš 4 boda u brutalnoj skupini i ispadneš. To je prednost jer imaš to treće mjesto i osminu finala kao neki filter. 

Nedostatak je što EURO sad dosta liči na SP u pogledu reprezentacija koje su "zalutale" na natjecanje. Na SP znamo zašto je tako i navikli smo, ali EURO je uvijek bio natjecanje bez puno potpunih autsajdera. Sada se to promjenilo. Ja sam zbog toga bio jako protiv proširenja, ali sad mislim da i nije toliko loše. Umjesto 50%, dalje ide 66% momčadi, ali ako netko zaluta sigurno neće daleko. Tako da na kraju imamo nešto manje kvalitetnu grupnu fazu, ali dulju KO fazu, a to je ono što je najzanimljivije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo da se svede na 4 reprezentacije, odmah polufinale i finale u 3 dana i raspustaj se. Malo odmora i onda nastaviti ultrakvalitetni klupski fudbal i nikad jacu PL gde 23. iz Championshipa moze pobediti 3. iz Premiershipa :thumbup: 

 

Sva sreca pa se srpska javnost nista ne pita :smiley50:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

BEL - POR X 

ITA - AUS 1

FRA - SUI 1

CRO - ESP 2

 

SWE - UKR 1

ENG - GER 2 

NED - CZE 1

WAL - DEN 2

 

Ja mislim da će ovi iz grupe smrti profitirati što su igrali tri jake takmičarske tekme i proći dalje protiv ovih što su igrali "rekreativne utakmice" u svojim grupama. HRV - ŠPA mislim da će pobediti Španci jer deluju življe, kod njih je samo problem realizacija dok HRV ima i problem slabog kretanja pola tima. Ovo ostalo očekujem pobede favorita. Iznenađenja bi bila pobede AUS, ŠVA i ČEŠ sve ostalo nije nemoguće po mom nekom sudu na osnovu grupnih tekmi.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne vidim da ovde ima vise totalnih autsajdera nego inace. To su bili Makedonci i Madjari, za koje se pretpostavljalo da ce svi da ih nabijaju kako stignu. To se nije desilo, Madjari su cak ostavili neverovatan utisak i za malo prosli u grupi smrti.

 

Da ima 32 reprezentacije pa ajde da se kaze tako nesto, ali ni tu ne bi bilo potpunih autsajdera, odnosno, ekipe bi bile bar u rangu Madjarske i Makedonije ako ne i bolje.

 

Evo dodatnih 8 reprezentacija - Srbija, Norveska, Island, Grcka, Irska, Severna Irska, Bugarska, Rumunija.

 

Ovde se apsolutno niko ne bi brukao, a mi i Norvezani smo u rangu bar 7-8 ekipa ovde, ako se ne bi borili i za osminu finala. Imas i Albaniju, Sloveniju, Bosnu, Kipar, Izrael, itede, itece.

 

Evropa ima do osam tradicionalnih powerhouse reprezentacija, ali i one osciliraju kvalitetom i ponekad padnu u drugu evropsku ligu, dok se neko iz druge izdigne u prvu.

 

U poslednje vreme pad su dozivele Holandija i Italija, ali kao sto vidimo, treba im jedan ciklus da se dignu i konkurisu za najvisi plasman. U blagom padu je i Nemacka, cini se da je Spanija u ozbiljnom padu.

 

Belgija i Hrvatska iz te druge lige su trenutno u prvoj, mada se vidi da se Hrvatska vraca vrlo brzo dole, kad ova generacija okaci kopacke o klin.

 

Francuska, Spanija, Portugal, Italija, Nemacka uz eto tu Grcku koja je napravila senzaciju su reprezentacije koje su igrale finala u poslednjih 20 godina. Tu dodamo Holandjane, i eto sest reprezentacija koje su manje vise favoriti da osvoje uvek, nekad neko ispadne iz tog kruga, ali retko vise od 4 reprezentacije najozbiljnije konkurisu za tron.

 

Dakle, razlika izmedju top 5 reprezentacija i 10. reprezentacije je veca nego razlika izmedju 16. i 24. reprezentacije, a vrlo verovatno i izmedju 16. i 32. reprezentacije. Kvalitet je od nekog 12. mesta do mozda 28. toliko ujednacen da je maltene potpuno svejedno ko ce doci na prvenstvo - nece konkurisati za titulu, mozda ce ostaviti dobar utisak i u zavisnosti od trenutne forme uci u cetvrt finale. Vrlo retko ce se desiti da neka od tih reprezentacija igra polufinale, mada se s vremena na vreme desi cudo kao Grcka, ili ako te zreb bas usere kao sto je bilo na proslom prvenstvu, pa su Island i Vels sa jednom senzacijom otisli daleko.

 

Iz svega ovoga sledi da apsolutno ne stoji kritika da se razvodnjava kvalitet. Da li je ovo najbolji sistem, pogotovo imajuci u vidu da se ne zna ko pije ko placa oko domacinstva, svakako nije. Ali ako posmatramo broj ekipa, ni 32 ekipe ne bi nista promenile ni sto se tice kvaliteta takmicenja ni sto se tice potencijalnih osvajaca, jedino sto bi poprilicno obesmislile kvalifikacije, sto i nije preterano lose jer bi se tako smanjilo opterecenje u tim prozorima za igrace.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja gledao grupe sa poslednjih EP. Nije tu bilo puno kvaliteta van ovih top reprezentacija i svaka repka koja je vredela nesto je nasla prolaz u cetrtfinale. Mozda ovako i nema toliko velike razlike u kvalitetu izmedju EP 2000, 2004 i 2008.

 

2012 je jedan tezak bullshit, samo zbog tog prvenstva je trebalo da dodje do prosirenja iako su o tome odlucili ranije, ja bih rekao i vise nego dobar potez UEFAe jer su krenule da jacaju te reprezentacije srednjeg ranga i bzvz da im unistis takmicenje tako sto im zreb namestis teskom grupom. A i kako su bili rasporedjeni neki timovi u zrebu je isto da se prekrstis. Hrvatska i Danska iz 2012 nisu sigurno slabije od Ceske i Grcke koje su te godine igrali cetvrtfinale. Tesko da mozes da napravis ukrstanja tih repki koje ispastaju sa onim koje prolaze u 1/4 i neka kompenzacija je morala da se napravi. Tako da se te strane pozdravljam ove promene i sto je odredjenim reprezentacijama otezan posao da dobace do cetvrtfinala i sto ce trebati vise da se pomuce od grupne faze. Sada ko god da izbori cetvrtfinale, moze mu se mnogo manje osporavati nego na prethodnom formatu.

 

Vels i Island su lepota ovog formata, a i bice takvih iznenadjenja u buducnosti. Rekao bih da ove godine gledamo top repke u polufinalima, mada ne iskljucujem neka iznenadjenja u eliminacijama.

 

Ja spavao do malocas, vidim koliko je sati i Mekov post u temi i vec sam krenuo da jurim strim za 1/8 finala.

Link to comment
Share on other sites

Poulsen je izgleda povređen. Videćemo za pola sata kada izađu oficijelni timovi da li je tako ili zezaju velšane. Danska inače ima problema sa davanjem golova a bez njega protiv defanzivo orijentisanih velšana moglo bi biti problema.

Link to comment
Share on other sites

Wales dominirao do prije 10 min, Danska u 15. prvi put prešla centar i otad oni imaju inicijativu. Na usporenoj snimci sam tek (valjda dobro) vidio da je igrač Danske igrao rukama u svom 16-ercu (oko 10. min.), čudi me da nije uključen VAR (osim ako sam krivo vidio). Dosta dobar tempo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...