Jump to content

Eliminacije - 1/8 finala


Recommended Posts

Nakon grupne faze nije bilo vecih iznenadjenja i svi glavni favoriti su i dalje pristuni.

Od subote, pa naredna 3 dana, gledacemo duele osmine finala. Dve utakmice po danu, od 18h i 21h, po srednjeevropskom vremenu.

E4mOllUVgAMy_fv?format=jpg&name=4096x409

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakv raspored za Engleze, ako prodju ispasce da samo u cetvrtfinalu nece da igraju na svom terenu.

 

Stari su to lisci.😄

 

Italijani isto ako bi dobacili do finala, sve meceve sem 1/4 bi igrali u Londonu.

 

Holandjane treba da vidimo van Holandije, oni bi i u kvalifikacijama dobili te ekipe, dok bodove prosipaju kada gostuju. Bez obzira na trenera i raspored, polufinale bi bio boost kosturu ekipe u buducnosti, sem ovih najstarijih startera svi ostali bi trebalo da budu u reprezentaciji i kroz 5 godina. Do tada holandska skola mozda izbaci jos nekog opasnog talenta.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako stoje u međusobnim službenim utakmicama (prvenstva, kvalifikacije, Liga nacija) parovi osmine finala

 

Vels - Danska: 3 pobjede Velsa, 5 pobjeda Danske, gol razlika 8-11; zadnji susreti: LN 2018, 2-0 i 2-1 (u gostima) za Dansku

Italija - Austrija: 5 1 0 9-4; SP 1998, 2-1 za Italiju

Nizozemska - Češka 3 2 5 13-15; kvalifikacije za EP 2016, 2-1 i 3-2 (g) za Češku

Belgija - Portugal 3 3 2 12-9; kvalifikacije za EP 2008, 4-0 i 2-1 (g) za Portugal

Hrvatska - Španjolska 2 0 2 5-10; LN 2018, 6-0 za Španjolsku i 3-2 za Hrvatsku

Francuska - Švicarska 2 4 0 9-4; EP 2016, 0-0

Engleska - Njemačka 3 4 4 16-16; SP 2010, 4-1 za Njemačku

Švedska - Ukrajina igrali samo jednom, na EP 2012, 2-1 za Ukrajinu

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja jedva čekam Engleska - Nemačka. To je klasik kad pričamo o repkama. Švedska - Ukrajina bi mogla biti dosadna utakmica. HRV-ŠPA takođe miriše na dosadnu utakmicu ali mislim da neće biti. Mislim da su obe ekipe tempirale formu na ovaj drugi deo i da će biti dobar fudbal. Takođe vreme u severnom delu evrope će biti loše, što bi se reklo za fudbal idealni uslovi. Pešta i Sevilja će imati vrućine a Bukurešt sparno vreme.

Link to comment
Share on other sites

BEL-POR 1-2

ITA-AUT 1-1 (3-1 prod.)

FRA-SUI 2-0

CRO-ESP 1-1 (2-1 pen.)

 

SWE-UKR 2-1

ENG-GER 1-1 (2-2 prod., 3-2 pen.)

NED-CZE 1-0

WAL-DEN 1-2

 

Iako sam tipovao na Talijane da idu do kraja, imam neki feeling da će ih namučiti Austrijanci. Od BEL-POR utakmice ne očekujem toliko koliko bih da se igra na manjim vrućinama. Nas sam navijački, mada bih više vjere imao u prolaz da idemo na Nijemce ili Talijane (za koje smatrm da su bolji od Španjolske trenutno). Klasik već u osmini Engleska-Njemačka, to mi isto neki feeling kaže da će Englezi proć, naložit se nakon toga na max i opet ispast prije finala :classic_biggrin:. Danci dark horse definitivno.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Klotzen said:

Ja jedva čekam Engleska - Nemačka. To je klasik kad pričamo o repkama. Švedska - Ukrajina bi mogla biti dosadna utakmica. HRV-ŠPA takođe miriše na dosadnu utakmicu ali mislim da neće biti. Mislim da su obe ekipe tempirale formu na ovaj drugi deo i da će biti dobar fudbal. Takođe vreme u severnom delu evrope će biti loše, što bi se reklo za fudbal idealni uslovi. Pešta i Sevilja će imati vrućine a Bukurešt sparno vreme.

Ja sam se ulovio u ovom razmišljanju i onda sam se nasmijao sam sebi. Optimizam level 1000. 

Španjolci su na 3 utakmice stvorili jedno 15 zicera. Mi nismo stvorili niti jedan. Škotima nismo stvorili pravu šansu. Sva 3 gola smo dali na individualnu kvalitetu. Na Perišićeve fizikalije i instinkt, Vlašićevu snalažljivost i Modrićevu genijalnost. Očekivati da nam Španjolci neće stvarati šanse, da će opet promašivati i da će ih naša obrana zaustaviti je jednako iluzorno kao nadati se da ćemo mi odjednom početi bit efikasni u napadu. Više od svega bi volio da sam u krivu, ali teško ćemo mi dalje. Al opet, jedna tekma, veliko natjecanje, Hrvatska na dobar dan može svakome na crtu.... Ostaje nam nadati se da će bit takav dan u ponedjeljak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Bugl Khan

 

Tako isto razmišljaju i Španci, bar oni realniji. Ja očekujem da će obe ekipe igrati bolje nego po grupama. Ne kažem da su šanse Hrvata sad nešto veće, po meni maksimum 1/4. I to bi bio ok oproštaj za ovu generaciju. Španci deluju kao bolja ekipa ali Španci su majstori da useru sami sebe tako da su tu slični repkama sa Balkana. Po meni je ta utakmica troznak ali mislim da ni jedna od ekipa nema šansi u 1/4 protiv FRA.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da jedino Italijani i Francuzi ovde imaju lagan posao u ovoj fazi, mada možda i tu bude peripetija, Austrija igra dobar fudbal, a nisu ni Švajcarci naivni, zapravo sve zavisi od Francuza da li će opet igrati smarački ili će rešiti da pokažu raskoš svog talenta.

 

Sve ostalo je teško prognozirati, a imamo i 3 jaka klasika u ovoj fazi: BEL-POR (ja nešto ne verujem ovim Portugalcima na čelu sa selektorom), CRO - ESP (mislim da su Španci ekipa koja nikako ne odgovara Hrvatima) i naravno ENG - GER na Vembliju (nadam se poslastici ove faze).

 

Možda i Holanđani lako reše Čehe, al sumnjam. 

 

Jedno je sigurno - tek sad kreće prava stvar i jedva čekam, ovo do sad sam ispratio na bazi kurcatm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Dakle ovako...

 

46 minutes ago, McLeod said:

BEL - POR 2:2 (2:3) - znaci pisem relativno laganu pobedu Belgije

ITA - AUS 3:0 - znaci Italija ce tesko proci, verovatno 1:0

FRA - SUI 3:1 - utakmica bez golova, penal rulet pa na ciju stranu ode, verovatno si izbaksuzirao Francusku

CRO - ESP 0:0 (CRO na penale) - pisem laganu pobedu Spanije

 

SWE - UKR 1:1 (2:1) - dakle lagana pobeda Svedske (ne mozes ni ti bas sve toliko da ureknes). 

ENG - GER 1:2 - Englezi dobijaju posle inicijalnog blitzkrieg-a Nemacke, 1:0

NED - CZE 1:2 - Holandezi odvaljuju Cesku

WAL - DEN 0:2 - Vels uvalja jedan i prolazi dalje...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 12:08 PM, Chaos Is Me said:

Jedno je sigurno - tek sad kreće prava stvar i jedva čekam, ovo do sad sam ispratio na bazi kurcatm.

Nista nisi propustio. Ja sam pratio daleko manje ovo EP nego ranije. Pratio sam, ali sam birao utakmice. Procitao sam jednu zanimljivu stvar na internetu. U nokaut fazu su se plasirali manje vise svi od kojih se to ocekivalo, a ispali su svi za koje se ocekivalo. Dakle mi imamo 16 najboljih ekipa koje bi i inace bile na prvenstvu (jedna, dve manje vise), ali da bi se doslo do njih igralo se 14 dana i 24 utakmice. Dakle mi smo na pocetku sada.

 

Svi znamo zasto se to prosiruje i bilo je nekih lepih trenutaka (Madjari, debi MKD), ali otprilike sve ovo sto se do sada igralo je cist visak i gnjavaza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zar je poenta gledati svaku tekmu? Sve sam pogledao sta sam hteo sem Francuske-Nemacke i Hrvatske-Engleske od ovih sto sam planirao. Od drugog kola kada su stvari bile jasnije malo sta sam propustao. Nisam gledao recimo Skotsku-Englesku i Spaniju-Poljsku. Na SP me skoro svaka treca utakmica ne interesuje i pogledam malo jace preko pola. Ima i tu do toga jedan format pratim 5 prvenstva, pa mi i zato opada interesovanje. Kao sto rekoh ranije, ni ovaj format za EP nije vecan i ima svoj rok trajanja.

 

Voleo bih i ja da ovako pocne EP odmah sa eliminacionim tekmama, a da se grupna faza odigra u nekom reprezentativnom prozoru. Samo to nije u duhu prvenstva i prekratko bi trajalo. Nije fer prema nekim repkama kada zreb od 16 ekipa favorizuje odredjene manje reprezentacije tako sto dobiju laksi zadatak u grupi od drugih.

 

Mnogo vise cenim rezultat Velsa na proslom prvenstvu, a i ako opet izbore cetvrtfinale to je skroz ok. Nisu izgubili od Svajcaraca i izbacili su Dance. Ti da bi dosao do cetvrtfinala, reprezentacije tog ranga treba da izbacis. To bi bilo skroz fer i posteno. Ako Ukrajinci izbace Svedjane iako su prosli kao treceplasirani, to bi bilo isto skroz ok. U prethodnom formatu, Svedska ako bi ubola laksu grupu bi izborila cetvrtfinale. To je po meni lepota ovog formata, ti svoju poziciju u grupi treba da potvrdis u 1/8 finala.

 

 

Edit: Da ne budem pogresno shvacen, ne radujem se prosirenju SP. To mi je sada kao izbor izmedju manje lose i lose opcije kada posmatramo grupnu fazu. Video sam kako su kvote preraspodeljene i koji su kontinentu najvise profitirali u toj podeli.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Tih 16 reprezentacija bi igralo grupe prvo, a onda cetvrtfinale. Nije se ni mislilo da se krece od eliminacija odmah.

 

Poenta je da su ispali svi koji se ne bi ni plasirali da se igra EP od 16. To nije favorizovanje vecih vec realno stanje stvari.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...