Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

Novinari vole o tome da pišu, jer im to donosi ogroman clickbait. 

 

Naravno da je veliko razočaranje za ljude koji su napokon posle koliko godina dočekali da imaju MVP-a u najjačoj ligi sveta, a njega zabole uvo generalno za reprezentaciju.

 

Neki uskoče da brane, neki napadaju, a neki kako neće više da ustaje noću da gleda NBA, lol

 

clickbait na Jokićeve vesti je trenutno nepresušan izvor i tako će biti dokle god je pri vrhu u NBA

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Andrej said:

 

Uopšte ne volim Jokića ali sam sasvim ok sa tim da stoji iza svoje odluke. Bar nešto. Naravno, videćemo šta će biti ako mu bude potrebno za par godina da ponovo eksploatiše učešće u reprezentaciji, tj. njegovom menadžeru. To će biti test.

2 hours ago, Dracarys said:

Novinari vole o tome da pišu, jer im to donosi ogroman clickbait. 

 

Naravno da je veliko razočaranje za ljude koji su napokon posle koliko godina dočekali da imaju MVP-a u najjačoj ligi sveta, a njega zabole uvo generalno za reprezentaciju.

 

Neki uskoče da brane, neki napadaju, a neki kako neće više da ustaje noću da gleda NBA, lol

 

clickbait na Jokićeve vesti je trenutno nepresušan izvor i tako će biti dokle god je pri vrhu u NBA

 

Upravo tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTIme said:

 

Uopšte ne volim Jokića ali sam sasvim ok sa tim da stoji iza svoje odluke. Bar nešto. Naravno, videćemo šta će biti ako mu bude potrebno za par godina da ponovo eksploatiše učešće u reprezentaciji, tj. njegovom menadžeru. To će biti test.

 

Upravo tako.


 

‘Sada si pao najnize Nikola….’

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:


 

‘Sada si pao najnize Nikola….’

 

Možemo da se lažemo i mažemo ali fakat je da se dečko jedini put odazvao u reprezentaciju onda kad je trebalo da se što bolje proda. Kad kažem jedini put odazvao mislim pokazao bilo kakav voljni momenat, pošto je u Kinu došao ali kao da - i bolje da - nije.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrseni su dani kad je Nikola bio upucen na Fibu da bi se bolje prodao. 
Bila bi to avantura sa neizvesnim ishodom, a nepotrebna. 
Nije da mu je nesto trebala reprezentacija da bi se prodao. 
 

I da, bice uvak jak clickbajt kad se pojavi neka vest i vezi Nikole i igranja za grb. 
Ali videcemo kako ce izgledati tabloidni pozivi na klik tokom sezone. 
ona matrica: 

‘ Dva puta ga poslao po burek, komentatori u delirijumu. video’ 

mozda ne donese puno uspeha, morace nesto novo da se smisli. 
Nesto sofisticiranije i podlije

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dracarys said:

Neki uskoče da brane, neki napadaju, a neki kako neće više da ustaje noću da gleda NBA, lol

Pa sad dal je lol il Bebi Dol, svakako da ja vise necu pratiti niti navijati za Denver. Recimo da prosle god nisam propustio ni jednu utakmicu. Ne volim ljude koji nit smrde nit mirisu, tako da mu  zelim srece u konjusarstvu, a sto se tice njegovog basketa, stoli me bojko.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, KfJ said:

‘ Dva puta ga poslao po burek, komentatori u delirijumu. video’ 

mozda ne donese puno uspeha, morace nesto novo da se smisli. 
Nesto sofisticiranije i podlije

 

Pa, jebi ga, vidiš šta se već sad dešava?

Sa'će se pominje Miško, Braća,Žena, konji ... :innocent:

Svako pljuvanje je dobrodošlo, a i click je važan.

Pa ti vidi...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2021 at 9:14 PM, Dracarys said:

Pa čovek je rekao da ne voli biti slavan i neigranjem u reprezentaciji će mu samo to i pomoći. NBA igra samo zbog jako velikog novca, inače bi on i dalje u Somboru prepodne jahao konje, a poslepodne basket. Jednostavno je takav lik. 

 

Tu lejt for det. 

Sta vise mislim da je 'slavniji' neigranjem za reprezentaciju nego igranjem.

 

I kako sad igra samo zbog velikog novca - sta bi sa onim 'on se igra kosarke'? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mmajstor said:

 

Tu lejt for det. 

Sta vise mislim da je 'slavniji' neigranjem za reprezentaciju nego igranjem.

 

I kako sad igra samo zbog velikog novca - sta bi sa onim 'on se igra kosarke'? 

Pa razlika je u mentalitetu između Srbije i Amerike prevelika. U Americi se neće svako okrenuti za njim, zatražiti autogram, selfi, smaranje itd. Voli čovek da kad izađe negde da ne budu sve oči uperene u njega šta će i kako će uraditi. To ljude nervira.

 

Pa imate i onaj video na jutjubu u dobu kada je MJ imao najveću slavu, MJ je duže vreme čekao nešto, ne znam tačno šta, ali je bilo pred utakmicu, tipa nešto ispred svlačionice. Kamerman ga upitao za autogram i odmah obezbeđenje hitro reaguje i upozorava ga. MJ se pravio da ga ne čuje ni ne vidi, doku*čilo i njemu.

 

Kako li je tek Jokiću koji uopšte ne voli tu vrstu pažnje random ljudi svakog trenutka. Lako je nama gledati iz ovog ugla, ali oni ne mogu u tom smislu imati normalan život, u Srbiji tek.

 

Nije da se ne igra, jedan od najboljih igrača na svetu, ali novac je ključan faktor zašto je tamo. Ne znam šta ti je tu nejasno.

Link to comment
Share on other sites

Olimpijske igra su se igrale u Japanu, ne u Srbiji. Nisam primetio da ga je neko prizivao da dolazi u Srbiju da zivi ili boravi.

 

50 minutes ago, Dracarys said:

Nije da se ne igra, jedan od najboljih igrača na svetu, ali novac je ključan faktor zašto je tamo. Ne znam šta ti je tu nejasno.

 

Meni je sve jasno, ono je bilo retoricko pitanje, jer ako se neko igra kosarke ne ophodi se ovako prema istoj. 

Link to comment
Share on other sites

I da su OI u Kuvajtu ili u centarskom štabu Ravne Gore isto je.

 

Pametan je Jokić se ne pali na te nacionalne porive da će biti veći Srbin ako igra za reprezentaciju, lol.

 

I ja takođe što sam stariji vidim sve više besmisla povezivanja patriotizma i sporta. Za mene i generalno internacionalna takmičenja nemaju nikakvu svrhu, sem u pokazivanju koji narod ima veći pimpek i koji je ''elitniji'', najbolji itd. Ne znam čemu to, naravno da će neki narod biti najbolji u nekom sportu, ako više para ulaže, masovno stanovništvo, ima bolje trenere, veliki broj školovanih mladih igrača, infrastruktura itd. Srbija polako tone sa stanovništvom, za 10 godina neće imati 5 miliona stanovnika u Srbiji, a dece sve manje i manje. Uđite u neku školu van Bg i pitajte koliko ima dece sada, a koliko je bilo pre 7 ili 15 godina i takođe pitanje koliko ta deca igraju košarku ispred škole. Razlika sada i pre 10 godina je nebo i zemlja, to se oseća i u gradovima, a kako je na selima, ne pitajte. Jaka konkurencija stvara jake igrače.. Propuštanje OI i ''razočaranja'' će se mnogo više događati. Vidite Hrvate, oni su bili isto prejaki 90-ih, kao i Srbi, ali kako je vreme prolazilo, sve su bili slabiji i slabiji. Danas van Bojana, Šarića i donekle Zupca su sve cirkuzanti za tadašnje igrače. Bojan ima 32. godine, Šarić dobio kidanje ACL, ostade samo Zubac. Njima tek preti strmoglav pad.

Takođe 26-27 godina nisu videli medalju, niti će ikad više videti, sem ako se ne pojavi neki hrvatski Dončić, a i on je rezultat uticaja njegovog oca i jake jugoslovenske košarke.

 

Eto, mi smo imali sreće, dobismo nekako Jokića, ali on je samo jedna teška anomalija koja prikriva propadanje srpske košarke. Da Sale nije vaskrsao reprezentaciju na 6-8 godina, o ovome bi se govorilo mnogo više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne igra se za reprezentaciju zbog nacionalizma, pa ne znam sto stalno izmisljas neke nove lazne dileme. 

 

A rodoljublje se sve vise izbacuje iz svih segmenata nasih drustava. To je generalno trend a pogotovo u Srbiji. Mladi ne zele da ga unapredjuju i cine drustvo boljim... svi hoce da beze napolje i gledaju samo sebe. Jokic mu tu dodje kao dobar role model. Mi sto smo visili na ulicama 90ih smo vrsta koja izumire. Ja sto sam stariji kontam da za 50 godina ovde niko nece da zivi jer to izgleda nikom nije bitno. To si dobro primetio ali nisi izgradio kriticki stav prema tome. Nismo mi samo puki posmatraci vec i ucesnici u svemu tome. 

 

Al eto tebi smeta sto se u sportu takmice drzave ko ima veci pimpek, al ti ne smeta sto klubovi isto to rade izmedju sebe. Pa valjda vise smisla ima meriti prirodne pimpeke nego one koji imaju veci samo zato jer su imali vise love da ga nadograde? I ne takmice se narodi nego drzave, mada su i tu krenuli da fejluju. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

I da su OI u Kuvajtu ili u centarskom štabu Ravne Gore isto je.

 

Pametan je Jokić se ne pali na te nacionalne porive da će biti veći Srbin ako igra za reprezentaciju, lol.

 

I ja takođe što sam stariji vidim sve više besmisla povezivanja patriotizma i sporta. Za mene i generalno internacionalna takmičenja nemaju nikakvu svrhu, sem u pokazivanju koji narod ima veći pimpek i koji je ''elitniji'', najbolji itd.

 

Ovo je legitiman stav, ali onda je tek besmisleno obracati paznju na razvoj karijere nekog coveka koji igra u NBA samo zato sto je iz iste drzave ili je iste nacionalnosti.

 

To ti je kao da saopstis da si izbacio meso iz ishrane i da se odsad hranis zdravije - a glavni sastojak u ishrani piletina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se druga rečenica odnosila na mene, ja NBA ne pratim samo zbog Jokića. Jokića i da nema, ja bih pratio karijeru LeBrona, Karija, Durenta, Hardena itd. Takođe nisam počeo da pratim NBA ni zbog jednog srpskog reprezentativca, već zbog Brona i Vejda. Jokića simpatišem, jer govori moj jezik i normalno je da će mi biti interesantiji od recimo Taunsa ili Embida. Znate kako ide ona poslovica, sličan se sličnom raduje hteli vi to ili ne. Hrvat i Srbin u random državi tipa Kanada/Australija kada se upoznaju se rado i siti ispričaju, jer su veoma slični jedan drugome i po jeziku i kulturi i humoru, maltene svemu. Nacionalnost nije jedina bitna stvar koja je bitna kada određuješ za koga ćeš navijati.. Takođe, ja sam izrazio moje mišljenje zbog čega su reprezentacije besmislene, nisam rekao da neću podržavati sportiste koji su poreklom sa našeg podneblja.

Link to comment
Share on other sites

Joj ova priča je sažvakana i ispljunuta, da se slikovito izrazim, više puta ali hajde još jednom. Odnos prema reprezentaciji je najbolje objasnio Bogdan: to je odluka igrača i ne možeš i ne treba nekog da teraš ako ne želi da igra. Ja sam sa tim sasvim ok i što se mene tiče to je ispravan ugao gledanja na stvar; takođe sam svesna da svi negujemo različite vrednosti i da neko ne deli ta patriotska osećanja. Niti ću Jokića mrzeti jer ne želi da igra u nacionalnom timu, niti smatram da je manje Srbin zbog toga, niti sam NBA pratila zbog njega pa ću sad prestati u znak revolta itd. NBA sam pratila pre njega i sa jednakim žarom ću pratiti i sad, osim ako ne bude neka IZvanredna situacija a koja verovatno neće imati ama baš nikakve veze s Nikolom.

 

Ova njegova izjava je takođe na mestu jer: a. Treba stajati iza svojih odluka, kakve god da su i koje god da su posledice, zato što to znači prihvatanje odgovornosti kao odrasla osoba; b. Ne treba nikad ”pljuvati pa lizati” kako bi moja pokojna baba rekla, ni obrnuto. Ne znam šta su ljudi očekivali da on sad kaže, e jako mi je žao što nisam igrao, iako to iskreno ne misli? Tad bih ga mnogo manje poštovala.

 

Moj uslovno rečeno problem sa Jokićem je njegovo ponašanje i taj nonšalantan pristup svemu. Kao što je neko rekao ”nit smrdi nit miriše”, ljude koji odaju takav utisak ne volim ni u privatnom životu, pa ni kada su u pitanju sportisti. Naravno, on može biti totalno drugačiji, ja njega realno ne poznajem, pa ni ne prikazujem ovo kao činjenično stanje već su to sve moji utisci - čisto da mi se ne nakači ”argumentacija” ali ti njega ne poznaješ. Dakle način na koji je ishendlao celu situaciju je pre svega neprofesionalan i pokazuje nepoštovanje prema reprezentaciji, saigračima, javnosti i sl. Čisto da malo podsetim na timeline epizode sa Jokićem u reprezentaciji:

 

Dolazi na SP sa par desetina kg viška, nezainteresovan, kasni na pripreme 

Na SP se komentari javnosti vrte oko toga koju on poziciju igra umesto da se prokomentariše da on očigledno nije u stanju da iskontroliše svoje ponašanje i emocije te dovodi tim u nezgodne situacije - opet se sva odgovornost svaljuje na Đorđevića

Nakon “debakla” na SP Sale odlazi sa mesta selektora, a posle prilično glasnih komentara javnosti na njegovo mesto dolazi Igor Kokoškov - čovek za koga se govori kako jedini može iskoristiti Jokićev potencijal

Kokoškov kontaktira sa Melounom, kako bi se on pridružio stručnom štabu i pomogao svojim savetima oko Nikole

Nakon svih tih priprema, kontakata, sledi period uobičajen kada je on u pitanju: da niko ne zna hoće li stvarno zaigrati u reprezentaciji

I posle svega toga kaže ja ipak neću... žena mi je trudna

Te posle negativnog odjeka u javnosti u istu izlazi cela njegova familija da ga pravda

 

U celoj pričici svašta varira ali jedno je konstanta - Jokić ne želi da igra u reprezentaciji. Svojom kako verbalnom komunikacijom tako i neverbalnom - govorom tela on to jasno stavlja do znanja. Pitanje je zašto ne govoriti otvoreno? Postoji ta neka kurtoazija da on opravda zašto se neće odazvati i mi to treba da shvatimo kao poštovanje, dok nepoštovanje pokazuje na mnogo drugih, bitnijih načina. Nema šta da se kome pravda, ako kaže da neće - neće, nebitno zašto. Da je to uradio ispao bi mnogo veći džek i ja bih rekla e svaka ti čast, to je karakter. Čovek ima svoje ja. Umesto toga mi imamo jeftine afere koje se ponavljaju evo već par godina unazad.

 

Tu sad dolazimo do mnogo većeg problema, Nikolu na stranu jer je on samo objekat, a problem su ljudi koji prate reprezentaciju i kako oni gledaju na situaciju. Dakle posle SP u Kini stvorila se ultranegativna atmosfera prema Saletu i Bogdanu, da su oni krivi što nije bilo medalje jer eto sputavali su Jokića ??? i razni su davali sebi za pravo da vređaju Đorđevića koji je živa legenda srpske košarke. S druge strane, nakon ove Nikoline odluke sada imamo hajku na njega, vređanje, odbacivanje - dve jednako ekstremne i negativne situacije sa istim akterom. Sve to potiče od toga što ljudi izjednačavaju sebe sa uspehom reprezentacije i osećaju se izdani i povređeni ako uspeh izostane. Ja to mogu da razumem i sa profesionalne i sa ljudske strane jer znam koje emocije izaziva gledanje reprezentacije - ali to jeste pogrešno.

Treći ”problem” je stav da kvalitet pojedinca abolira sve njegove postupke i ponašanje, da svi treba da mu se sklanjaju i klanjaju kao da je božanstvo itd. Ta aura se stvorila oko Nikole, da ako on igra osvojiće se zlato, svi drugi su nebitni i treba igru podrediti njemu i da se igra kao u Denveru. Pa šta ima veze ako nije hteo da igra, kad bude hteo podrediti sve njemu i to je to - ne znam kojim više rečima da objasnim koliko je ovo pogrešno, šta sa igračima koji podnose teret takmičenja između dva Nikolina pojavljivanja, ispadaju nebitni i nepotrebni, time se stvara toksična atmosfera koja pre svega škodi timu. Ali objasniću ovako, relativno skoro na poslu sam imala situaciju da neko od kolega širi tračeve po firmi, afere, konkretno narušava atmosferu, a od nadređene osobe smo dobili poruku: ... ako se to nastavi, neću ni sekunde oklevati da uručim opomenu pred otkaz, sve i da je bogotac za ovaj posao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ja se jedino ne slazem da je igranje za repku patriotska stvar ili pitanje ljubavi prema zemlji 

 

za mene je to zelja da vidim majstore igre koje veze sa mnom isto poreklo ili mesto rodjenja 

 

za srbiju me zabole sve u 16

repka u basketu mi neizmerno znaci, jer ona ima veze sa repkom sr jugoslavije i sfrj. a za te drzave mi je jednako svirao pajone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram da nekom jeste a nekom nije znak patriotizma, sve je to skroz legitimno. Kod mene je to delimično tako, što mi dozvoljava da imam taj osećaj emotivne ispunjenosti kad gledam reprezentaciju, ali opet neću da vređam ako neki sportista ne želi da igra i sl. 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTIme said:

Ja kapiram da nekom jeste a nekom nije znak patriotizma, sve je to skroz legitimno. Kod mene je to delimično tako, što mi dozvoljava da imam taj osećaj emotivne ispunjenosti kad gledam reprezentaciju, ali opet neću da vređam ako neki sportista ne želi da igra i sl. 😄 

 

apsolutno legitimno i jasno. samo sam hteo da dodam kako ima i nas koji vole srbiju kao @delgado, dok vole srpsku repku na nivou, ovo je najbolja ekipa ispred zgrade. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2021 at 2:08 AM, Dracarys said:

Ako se druga rečenica odnosila na mene, ja NBA ne pratim samo zbog Jokića. Jokića i da nema, ja bih pratio karijeru LeBrona, Karija, Durenta, Hardena itd. Takođe nisam počeo da pratim NBA ni zbog jednog srpskog reprezentativca, već zbog Brona i Vejda. Jokića simpatišem, jer govori moj jezik i normalno je da će mi biti interesantiji od recimo Taunsa ili Embida. Znate kako ide ona poslovica, sličan se sličnom raduje hteli vi to ili ne. Hrvat i Srbin u random državi tipa Kanada/Australija kada se upoznaju se rado i siti ispričaju, jer su veoma slični jedan drugome i po jeziku i kulturi i humoru, maltene svemu. Nacionalnost nije jedina bitna stvar koja je bitna kada određuješ za koga ćeš navijati.. Takođe, ja sam izrazio moje mišljenje zbog čega su reprezentacije besmislene, nisam rekao da neću podržavati sportiste koji su poreklom sa našeg podneblja.

 

Druga recenica nije znacila da je neko poceo da prati NBA zbog pojave Jokica, nego da prati Jokica u NBA zato sto je sa ovih prostora.

 

Sto se tice bolda, ustanovili smo da se radi o jeziku koji igraci govore. Super zbog toga, ali to je opet iracionalna stvar kao i navijanje za reprezentaciju zemlje cije si nacionalnosti ili u kojoj si rodjen. Da li cu ja ikad moci jednu rec da razmenim sa poznatim igracima iz Srbije na tom nasem, zajednickom jeziku? Verovatno ne, pa stoga kakva korist od toga sto govorimo istim jezikom? To je kao da kazem da navijam za Townsa jer sam otkrio da voli iste SF filmove kao i ja.

 

Naravno, za svoju zanimaciju nisi propustio da napises kako "hteli vi to ili ne". Pa i za drzavne reprezentacije sirom sveta navijaju ljudi "hteli vi to ili ne" pa vidim da to nije nikakav faktor da zbog toga i ti pocnes da se zanimas za rezultate reprezentacije Srbije.

 

Zakljucak bi bio - ako bilo ko ne zeli da navija za reprezentaciju Srbije jer mu je to besmisleno ili se ne oseca deo toga, onda barem primenite isti arsin kada navijate i pratite sportiste sa ovih prostora, pa vam se mozda i to ucini besmisleno. U suprotnom, to je ono "vegetarijanac sam, glavni sastojak u ishrani mi je piletina".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...