Jump to content

Synth-pop*new wave*dance-rock*trip-hop*electronic*electronic rock*alternative rock*industrial*post industrial*ambient*downtempo*chill-out*house*gothic*dark


Laki21

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Nakon duuuugo vremena sam čuo dobar novi post punk bend (slušam ja i She Past Away, i The Place To Bury Strangers, i Lebanon Hanover, čak i Chelsea Wolfe, ali niko od njih ne dobacuje dalje od povremenog bljeska). Ovo mi je baš dobro, od početka do kraja. Naravno, čuje se tu mnogo Joy Divisiona i malo Interpola, ali ima i gorih stvari u životu.

 

Zovu se The Murder Capital i dolaze iz Irske. Ovaj novi album im je izašao 20. januara ove godine. Gledaću ih uživo na Rock en Seine krajem avgusta.

 

 

 

 

U ostalim vijestima, boginja Siouxsie Sioux će ovog proljeća imati nekoliko koncerata (po jedan u Engleskoj, Belgiji, Holandiji, Italiji i SAD) nakon 10 godina odsustva sa scene. Juče u 10 su puštene karte, ja sam se na sajt koncertne dvorane Ancienne Belgique ulogovao u 10:04 i karte su već bile rasprodate. Ista je situacija za koncerte u Amsterdamu i Milanu. Doduše uzdam se u ciganluk braće Italijana i njihovu volju da zarade na nelegalan način preprodajom karata, tako da je kuma Italijanka već zamoljena da razmotri solucije sa one strane zakona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odavno me neki bend nije zaintrigirao kao Wet Leg. Ne može se reći da su originalna i neviđena pojava, ne može se ne reći da je njihov pop malo preslađen, ali imaju jako inteligentne i cinične tekstove i odličan stav, onaj rok nije mrtav govor na Brit Awards je (iako - ponovo - neoriginalan) meni stvarno sjajan trenutak.

 

Takođe, sve preporuke za Thrash Theory kanal, ne znam ko je lik, ali ovo što on radi je (uz Miloša i Edina 😉 ) najbolji sadržaj koji postoji na YT.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poklonimo se jednom od najvećih bendova u istoriji gitarske muzike:

 

 

Gledali smo ih uživo 15. jula 2016. na festivalu En Erer Kozh / Les Vielles Charrues ("stari plugovi") na gotovo krajnjem zapadu Bretanje, kad dan tamo traje skoro do 23h, jedan od najboljih dana u mom životu. Ima čak i snimak tog koncerta:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...