Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

@Green23 & @Kosjan Willavić - mislim da nista (skroz) ukacili moj hejtic. Nije "teniski" ni rezultatski, rekoh da ne bih ocekivao ikako bolji rezultat, niti je pitanje da li bi isli umesto Miomira vec bi isli sa njim... Hejtic je usmeren na to da se pitaju za neke stvari na reprezentativnom nivou, 'puvaju', a nisu se pojavili na OI (gde reprezentuju tu zemlju, pa tek onda sebe) jer .... (uslovi, karantin, mala sansa za rezultat, popuniti sami, razlog mi nije bitan) .

Mozda iz mene govori fan lika Nenada Zimonjica, mozda frustracija otkazima i stavom u "nekom" drugom sportu... Mozda ducijevsko (al onog velikog ludog Ducija) ubedjenje o znacaju OI kao o najvecem sportskom dogadjaju... A mozda mi samo ide na ganglije sto je npr. jednom Krajinovicu Umag ispre OI na kojima nikad nije ucestvovao, dok Nole, koji ima sansu za GS, ide na svoje 4te OI. Jos ce neki zli jezik reci da sam se okomio na Somborce 😄

Edited by Geronimo
slovo...
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dolazim doma, okrećem prijenos OI, parovi naši igraju i odluče se prebaciti na teren gdje je Čilić kod 5-0 i 3 vezane meč lopte za Marina, kaže komentator "idemo ispratiti kraj meča Marina Čilića" - kakav danak neiskustvu hahahahaha :classic_laugh:

Kaže komentator (zloglasni Bruno Kovačević) nakon meča - nakon ovakvog meča turnir za Čilića može otići u dva smjera: ili će mu dati dodatnu snagu pa može daleko, ili ga je iscrpio pa može brzo ispasti. Ja stvarno ne znam je li to prirodni talent ili ih negdje uče da tako pametno razmišljaju.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sad vidim da su Čilić i ovaj Menezes guslali 3 i po sata na ovu vrućinu :classic_ohmy: dobro će biti ako se Car povrati za iduće kolo.

 

Pročitah malopre šta je Delijen napisao na Instagramu, skoro me rasplakao.

 

Koliko njemu sirotanu znači i kako je srećan što se uopšte kvalifikovao za OI i što može da predstavlja svoju zemlju, a kamoli da igra protiv broja 1. A sigurno i on krpi kraj s krajem kao i ostali njegovog ranga pa bi se i njemu više isplatilo da je igrao neki čelendžer umesto maltretiranja s putovanjem i uslovima u Tokiju gde bi u najboljem slučaju dobio jedan meč da ga je žreb pogledao.

 

Ne osuđujem igrače koji racionalno biraju turnire, sasvim ih razumem zapravo, ali dobro je dok ima i ovakvih. :heart:

  • Like 6
  • Love 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, alcesta said:

Tek sad vidim da su Čilić i ovaj Menezes guslali 3 i po sata na ovu vrućinu :classic_ohmy: dobro će biti ako se Car povrati za iduće kolo.

 

Pročitah malopre šta je Delijen napisao na Instagramu, skoro me rasplakao.

 

Koliko njemu sirotanu znači i kako je srećan što se uopšte kvalifikovao za OI i što može da predstavlja svoju zemlju, a kamoli da igra protiv broja 1. A sigurno i on krpi kraj s krajem kao i ostali njegovog ranga pa bi se i njemu više isplatilo da je igrao neki čelendžer umesto maltretiranja s putovanjem i uslovima u Tokiju gde bi u najboljem slučaju dobio jedan meč da ga je žreb pogledao.

 

Ne osuđujem igrače koji racionalno biraju turnire, sasvim ih razumem zapravo, ali dobro je dok ima i ovakvih. :heart:

Sve najbolje u daljoj karijeri,da se bar vrati na svoj maksimalni ranking ( muvao se oko sedamedesetog mesta, cuo sam za njega preko nekih celendzera i manjih turnira na sljaci ).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Tek sad vidim da su Čilić i ovaj Menezes guslali 3 i po sata na ovu vrućinu :classic_ohmy: dobro će biti ako se Car povrati za iduće kolo.

 

Pročitah malopre šta je Delijen napisao na Instagramu, skoro me rasplakao.

 

Koliko njemu sirotanu znači i kako je srećan što se uopšte kvalifikovao za OI i što može da predstavlja svoju zemlju, a kamoli da igra protiv broja 1. A sigurno i on krpi kraj s krajem kao i ostali njegovog ranga pa bi se i njemu više isplatilo da je igrao neki čelendžer umesto maltretiranja s putovanjem i uslovima u Tokiju gde bi u najboljem slučaju dobio jedan meč da ga je žreb pogledao.

 

Ne osuđujem igrače koji racionalno biraju turnire, sasvim ih razumem zapravo, ali dobro je dok ima i ovakvih. :heart:


Ovo je na primer razlog zašto sam mislio da bi Jokic trebalo da igra (da smo se kvalifikovali) na OI. Medalje i takmičenje na stranu, Olimpijske igre su posebne upravo iz ugla ovakvih priča, tog istinskog sportskog duha koji vlada i okruženja u kome možeš da upoznajes i družiš se sa onima koje verovatno nikad ne bi mogao u drugačijim okolnostima. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Jokić je bio već na OI, ako mu to iskustvo nije bilo dovoljno da poželi da ga ponovi tu se ništa ne može. Ne treba nikoga siliti da igra za reprezentaciju ako ne oseća to u sebi, tako se ionako ne može izvući najbolje ni iz jednog sportiste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nikog ne treba siliti, niti ja kao navijač smatram da on nešto duguje Srbiji i narodu da bi bio tamo.

I naravno da se ljudi razlikuju, da im iste stvari ostavljaju drugacihi utisak i da im različite stvari predstavljaju zadovoljstvo. Ali eto i Novak je bio više puta na tim OI pa ih opet na drugi način dozivljava 2021 i očigledno je da tamo uživa. Prosto to je jedinstvena prilika koja se javlja tek na nekoliko godina, nekad možda samo i jednom u karijeri/životu i čim većina sportista priča da je to san i nesto najznacajnije za sportistu mora da ima neke istine. Možda Jokicu zaista nije bilo ništa posebno kada je prvi put učestvovao (bilo je priča i da je malo sikaniran od nekih saigrača) ali sada bi bio u drugačijoj poziciji, u drugim okolnostima, malo stariji i zreliji.

Da ponovim, ne zameram mu iz ugla navijača, samo komentarišem da mi iz ugla sportiste nije najjasnija takva odluka. No, naravno svi se razlikujemo…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa sam kažeš, svi se razlikujemo. Novak je izrazito ekstrovertan tip koji uživa u pažnji i očigledno je da se oseća skroz komotno u ovoj situaciji (samo da mu se ne obije o glavu, pu pu pu). Jokić je teška flegma i uvek izgleda kao da samo hoće da ga svi ostave na miru. Ne mogu da zamislim da bi mu prijala situacija da ne može nigde da se pojavi a da ga ne zaskaču za selfi, a njega je izdaleka mnogo lakše uočiti nego Novaka, iako još nije toliko poznat :classic_biggrin: plus mi ne izgleda nimalo voljan da se druži s nepoznatim ljudima ako baš ne mora. Koliko ljudi toliko ćudi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://lapatria.bo/2021/07/24/de-vender-cubos-de-hielos-para-subsistir-a-rival-de-djokovic-en-tokio-destaca-el-diario-espanol-as/

 

 

Quote

From selling ice cubes to survive to Djokovic's rival in Tokyo, highlights the Spanish newspaper AS

 

Before being in the Olympic Games, Hugo Dellien battled several years in the less cheerful side of tennis. "Look at the bill and see that he did not have a peso for a meal."

 

It is the paragraph with which the Spanish newspaper AS, makes the introduction to a note published on its website, after the Bolivian tennis player Hugo Dellien faced Novak Djokovic at the Olympic Games early this Saturday. Below we highlight the note -in its entirety- dedicated to the tennis player in which mention is undoubtedly made of many things that many did not know:

 

Bolivia is the only South American country that has never won a medal, and that is unlikely to change in Tokyo. Every four years he does his best to assemble a small delegation of athletes, most by invitation. Success, for them, is getting there.

 

Hugo Dellien knows it. That is why he enjoys to the fullest every minute that passes at Ariake Tennis Park, even when he learned that his rival in his debut would be Novak Djokovic, number one in the world and who has just won the last three Grand Slam.

 

The rival that everyone avoided was a gift for the Bolivian. "I told my coach that I wanted to face him," and with that euphoria he jumped to Central Court this Saturday to shake his hand. The Serbian treated him with respect: 6-2, 6-2 he won the match, but then as friendly as ever.

 

Defeat did not bring Dellien's smile for a minute. He just finished the meeting “I went to thank him for what he has done for tennis and tennis players. At the last US Open he supported him and Guido Pella when they were disqualified. " He also asked for a gift: minutes later a photo was taken with his shirt.

 

Dellien, like few others, knows how difficult it is to reach the elite. And how complex it is to fight for several years in the minor circuits of world tennis. “I have had a career of sacrifice. It is true that I had no money, that I was close to retiring a few times. But that makes me enjoy things much more. "

 

Landing in Japan made it all worthwhile. The effort to emerge in a country without sports like Bolivia. Go to Buenos Aires in search of an opportunity. Having to return to Santa Cruz years later without savings, and selling ice cubes to survive. Looking at his bill on a tight stomach and seeing that he didn't have a peso for a meal.

 

But now he is still there: receiving congratulations, giving interviews and reviewing his game over and over again. He does it with Djokovic's shirt in his bag, as a way to preserve the moment. That it does not end. "For me it is the best dream of my life."

 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...