Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Ali u tenisu nikad prvo nece da se navede ima zlato na OI, nego ce da prvo da se navode slemovi, pa zavrnsi masters, pa masters i OI, jer je u toj nekoj ravni po vaznosti, cak ce i DC pre da se navede.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boxy said:

Ali u tenisu nikad prvo nece da se navede ima zlato na OI, nego ce da prvo da se navode slemovi, pa zavrnsi masters, pa masters i OI, jer je u toj nekoj ravni po vaznosti, cak ce i DC pre da se navede.

 

Ma znam ja sve to, zna i Novak bolje od nas. Nego ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da će on lično smatrati velikom prazninom u karijeri to OI zlato.

 

Nešto mi se javlja da će na krilima ovog ludačkog samopouzdanja da ode i odigra OI. 

 

Ajd da vidimo. Doduše kako gađam u poslednje vreme, verovatno će preskočiti sve do 2022. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

 

Ma znam ja sve to, zna i Novak bolje od nas. Nego ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da će on lično smatrati velikom prazninom u karijeri to OI zlato.

 

Nešto mi se javlja da će na krilima ovog ludačkog samopouzdanja da ode i odigra OI. 

 

Ajd da vidimo. Doduše kako gađam u poslednje vreme, verovatno će preskočiti sve do 2022. :lol_2:

 

Ovaj post je bio o tome koliko je zlato bitno u tenisu...

 

A vec sam napisala sta mislim za Djokovica, strasno je teska odluka, jeste turnir oslabljen ali i dalje ce doci Medvedev, Cicipas, Rubljov, Zverev, Beretini itd., a na 2 seta je on ranjiviji, sa druge strane je to sto ti kazes, on ce osecati ogromnu prazninu ako ne uzme zlato.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

najbitnije pitanje je po meni, dal ima dosta vremena izmedju OI i US opena ?

po meni svakako da, jer u tokyu ce igrati na 2 seta i nece se toliko istrositi cak nije to samo - postoje i + za US open

imace solidan trening tamo

2 hours ago, Klotzen said:

Trebao bi da igra po meni da proba da uzme golden slam. Pravi golden slam je osvojila samo Štefi Graf a u muškoj konkurenciji to nema niko.

to je to, mora da pokusa pa sta bude......zalice kasnije ako odustane

Link to comment
Share on other sites

Što ste se uhvatili za bejzbol...

 

Za one koji ne prate tenis toliko, ono što on pokušava ove godine sa sva 4 slema u istoriji tenisa, otkako postoji tenis i slemovi uradilo je par tenisera, a u Open eri niko od 1969. Ne samo to nego NIKO od 1969. nije stigao ovoliko blizu, niko nije uzeo tri prva slema u godini da se može tome nadati. Znači nije to nešto na šta može da se računa svake godine, u poređenju sa OI koje su svake četvrte godine ovo je kao Halejeva kometa.

 

S druge strane zlatni kalendarski slem, sva 4 + OI u muškoj konkurenciji nije uzeo niko, nikada, i ne verujem ni da će.

 

Slažem se sa NMX-om, jeste konkurencija manja ali i dalje i te kako ima ko da ga izbaci, pogotovo što će svi osim Beretinija biti spremniji i odmorniji od njega. Jedan loš dan i ode i zlato a i umanjuju se šanse za Njujork. Ali u tom slučaju znaće bar da je pokušao.

 

Ukoliko ne ode u Tokio odmoriće se i spremiti bolje za Njujork ali ne mogu da verujem da će opušteno moći da gleda druge sportiste koji su tamo dok je on na nekoj plaži. Ne mogu da zamislim da se ne bi grizao oko toga i da ga nije briga. Tako da bi mu to uvek ostalo, a ako ne osvoji Njujork propušta obe prilike, sad i nikad više.

 

Baš očajna situacija, ali nadam se da će staviti zdravlje na prvo mesto, a onda ako bude u stanju da će ipak prelomiti da ode pa da se ne pita posle nekad what if.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2021 at 2:15 PM, Issey said:

Mislim da će Novak ipak odlučiti da ide na OI. Ima ludačko samopouzdanje trenutno, i siguran sam da bi mu bilo žao da ne ode. Kad ako ne sad? Na sledećim OI će imati 37 godina i ko zna šta sve može da se desi do tad...  

 

Ja sam nekako znao da će igrati. Posle osvojenog W malo mu je opala želja, što je i logično, pa je dao izjavu da možda neće igrati. Posle nekoliko dana odmora je skapirao da - kad ako ne sad...

 

Nadam se da će izbeći neku tempiranu bombu u prvih nekoliko kola, kao što je onomad bio povampireni Delpo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je ono bila manevarska izjava. Malo je pritisnuo organizatora ali još važnije time je u neku ruku podržao ove igrače koji ne igraju u njihovoj odluci i u neku ruku promoviše taj novi teniski "sindikat".

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2021 at 1:28 PM, Klotzen said:

Trebao bi da igra po meni da proba da uzme golden slam. Pravi golden slam je osvojila samo Štefi Graf a u muškoj konkurenciji to nema niko.

 

1988, OI bile posle US opena, znači Štefi Graf prvo osvojila GS, pa pobedila na OI (pa tek onda smislili ime za to (GS+OI=Golden slem)).

 

Samo da NĐ, jednostavno, razdvoji u glavi te dve stvari, OI i US open, biće sve OK. 

Link to comment
Share on other sites

https://thebridge.in/amp/tennis/5-tennis-players-hunt-calendar-golden-slam-23064

 

https://sportklub.rs/ostali-sportovi/ostali-sportovi-ostalo/plivaci-dzudisti-i-teniseri-otputovali-u-tokio/

 

Quote

Deo teniske reprezentacije Srbije koji čine selektor muške reprezentacije Viktor Troicki i Miomir Kecmanović večeras je otputovao u Tokio, dok će drugi deo tima koji čine Novak Đoković, Nina Stojanović, Ivana Jorović i Aleksandra Krunić u Japan otputovati dva dana kasnije.

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

I TENISERKE OTIŠLE U TOKIO, SUTRA ĆE I NOVAK

Ivana, Nina i Aleksandra: Ponosne idemo na Igre i sa velikim očekivanjima

 

 ... Na svoje prve Olimpijske igre putuje i Nina Stojanović.

- Prvi put idem na Olimpijske igre. To je san svakog sportiste. Daću sve od sebe da Srbiju što bolje predstavim. Igraću singl i dubl sa Aleksandrom Krunić, a najverovatnije i miks dubl sa Novakom Đokovićem. To bi mi značilo puno, i naučila bih dosta od njega, ako budemo imali priliku da igramo zajedno. I nadam se da ću uspeti da donesem bar jednu medalju – rekla je Nina ...

 

Ok - kao što rekoh on je najverovatnije lud i mnogo rizikuje, ali brate slatki - ako mu sve uspe :23: do poda...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...