Jump to content

VN Francuske 2021


Romantik

Recommended Posts

Odradili RBR strateski Mercedese k'o majmune. Ne znam sta se to desava, toliko sezona zaredom su bili kao masine, prakticno nepogresivi a ove sezone vec nekoliko trka su debelo zabrljali.

WTF momenat je i Ferari bez bodova.

Meklaren best of the rest, svaka cast Papaje! :thumbup:

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Red Bull i Max odlični nakon oba pit stopa. Jedini način da se pobedi danas je bio pomoću taktike pošto su Mercedes i Red Bull bili prilično izjednačeni na istim gumama.

 

Hvala Pireliju što je doneo ovakve gume i naterao tim (Mercedes) koji voze Endurace da izgube. Samo nek donose mekše gume koje ne mogu duže od 30% trke. Takođe staza je prilično loša...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hugo Punch said:

Meni neverovatno da RB bije Mercedes na pravcima ovako...

 

Pogledaj zadnje krilo, RBR je isao na minimum prianjanja / minimum otpora vazduha, zrtvovali su performanse kroz krivine za maksimalnu brzinu na pravcu, Mercedes je isao na balans. Na kraju uz bolje gume RBR je imao i performanse u krivinama a zbog gore opisanog i na pravcu = Mercedes sanse nije imao.

Link to comment
Share on other sites

Odradili RBR strateski Mercedese k'o majmune. Ne znam sta se to desava, toliko sezona zaredom su bili kao masine, prakticno nepogresivi a ove sezone vec nekoliko trka su debelo zabrljali. 

WTF momenat je i Ferari bez bodova.

 

Meklaren best of the rest, svaka cast Papaje! thumbup.gif

 

To se desi kada tim ima buducnost, koja ne zavisi od rezultata, vec politckih odluka.

Nemacki proizvodjaci su u velikim politickim problemima zbog rasta popularnosti zelenih (naduvano, vec su par lokalnih zbora pokazali to ali rejting agencije vode liberali tako da jebiga i moraju da se prave fini do izbora da se vidi gde su oni realno) prica o povlacenju fabricke ekipe Mercedesa, prebacivanje resursa na AM, ali i potpunoj obustavi razvoja SUS motora sigurno ne pomazu. Ljudi tamo su poceli da brinu o nekim drugim stvarima. Pa samo natezanje oko ugovora sa Hamiltonom. Toto koji igra politicke igre i javno se prejebava sa Hornerom po novinama (a ovaj jedva docekao) umesto da radi svoj posao. Danas vidimo da nije u pitanju tehnika, vozac vec organizacija. Bice to jos gore kako sezona ide ka svom kraju, ako zvanicno ne potvrde ostanak i obavezivanje na duzi vremenski period.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno sam odgledao trku na repeat koliko je dobra bila.

 

Jbg, Mercedes se propisno samoubio time sto nije Hamiltona uveo odmah prvi krug nakon Bottas-a. Mislim da su mogli da vide njegova prva 2 sektora pre nego sto je Hamilton usao u boks, ali su izgleda ocekivali da ce 3 sekunde biti dovoljno da se zadrzi prednost. Max odvezao mega dobar krug i totalno im pomrsio racune. 

 

Hamilton ga onda jurio par krugova ali ocigledno da je Max bio suvise dobar, odbranio se i digao razliku i onda BAM, iznenadni odlazak u box i prelazak na srednje tvrde sto je bio sah Mercedesu. Odatle se iz Mercedesa nisu previse pitali. Da su slali Hamiltona u box, to bi bilo 5,6 sekundi razlike sto bi verovatno resilo trku i igrali su na kartu Bottasa i umece Hamiltona da kao u prvoj trci sacuvaju pobedu. Bottas nije dao neki otpor i onda je bilo pitanje vremena kad ce ga Max stici. Cinilo se u jednom trenutku da je Hamilton ipak izdrzao jer je jedno 3 kruga drzao istu razliku ali tada su obilazili zaostale vozace, plus je vetar malo poremetio balans bar po Maxovim recima. I onda kad su usli u clean air, videlo se Max ima jos tempa u tim gumama i za moje iznenadjenje prilicno ga je lako resio. 

 

Bas zrela i sampionska voznja. 

 

Ono sto je u celoj toj prici Red Bull odradio majstorski sto su Pereza pustili da vozi duze s obzirom da se videlo da nije imao tempo kao vodeci trojac i time ga na kraju potencijalno uvedu u borbu za 3. mesto sto se pokazalo kao bas dobar potez s obzirom da je Merc pokusao da zrtvuje Bottasa po milioniti put. Ovaj spalio od guma sta je ostalo i samo se pokazalo da Checo ima umece da oz ovog bolida izvuce bas dobar rezultati iako evidentno nije na Maxovom nivou. 

 

Bas bas wtf momenat je sto nisu uveli Bottasa u pit nakon sto ga je Perez prestigao da uzme najbrzi krug. Tako su jos poklonili 1 bod Red Bull-u. 

Edited by greenenvy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, greenenvy said:

Bas bas wtf momenat je sto nisu uveli Bottasa u pit nakon sto ga je Perez prestigao da uzme najbrzi krug. Tako su jos poklonili 1 bod Red Bull-u. 

 

Rece Toto posle trke da su se nadali da ce Perez biti kaznjen sa +5 sekundi jer je napustio stazu i da su ocekivali da ce tako da dobiju podijum s Botasom pa zato nisu isli u boks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Radoye said:

 

Rece Toto posle trke da su se nadali da ce Perez biti kaznjen sa +5 sekundi jer je napustio stazu i da su ocekivali da ce tako da dobiju podijum s Botasom pa zato nisu isli u boks.

 

Ne znam iskreno, tesko je ocekivati za ono malo izletanje da se dobije 5 sekundi. Onda imaju donekle razlog, ali ih je onda direkcija trke sjebala sto nisu ranije to resili. A iskreno i tesko je bilo za ocekivati da razlika ne skoci na vise od 5 sekundi s obzirom da je Checo imao bas bolji tempo od Bottasa. 

 

Ne secam se sad tacno koji krug su objavili da nece biti kazne. Ali ako je bilo 2 kruga pre kraja, opet su mogli uzeti. Mada kontam da je bio krug do kraja. 

Edited by greenenvy
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzoni_m said:

i potpunoj obustavi razvoja SUS motora

 

Ovo je generalno ključno pitanje ne samo za budućnost F1, nego čitavog auto-moto sporta - da li će proizvođači naći interes da učestvuju u raznim e-serijama, na kom nivou, sa kolikim budžetima.. All electric planovi već se prezentuju za vrlo blisku budućnost, nije više ni dvocifren broj godina u pitanju.

 

Hamilton je vjerovatno posljednji velikan F1 u SUS eri, Verstapen ima potencijal da ostavi značajan trag, ali bi morao da krene sa nizanjem titula što prije.

Edited by autsajder
Link to comment
Share on other sites

Bas su danas u Mercedesu ispali magarci, u stilu onoga sto obično radi Ferari. Već 2 kruga nakon drugog Maxovog boksa bilo je očigledno i slepcu da će se ih osisati do kraja, da nije bilo zaostalih vozača završio bi Max posao 4-5 kruga do kraja. 
 

Odlična trka a za mene bitno da su McLarenovci bili fenomenalni, posebno Lando koji ne prestaje da me oduševljava. Em majstorski vozi em ne hebe živu silu. Samo da mu se poklopi jedan konkurentan bolid i ne sumnjam da je kadar da osvoji neku titulu.

Link to comment
Share on other sites

Red Bull i Max doktorski . Svaka cast mislim da su ovaj put odradili domaci zadatak.

Mozda gresim ali imam utisak da je radio komunikacija ovde odradila svoje i to u onom segmentu kad je Max rekao da ako nastave ovakvim tempom (a Luis ga je bas pritiskao), gume nece izdzati do kraja trke. Luis je potvrdio isto i rekao da ovaj put treba oni da idu prvi na zamenu. Znamo kako su prosli posle prvog odlaska u box.

Tad stupa genijalnost menadzera ekipe, ko god da je taj u RB, ali odradio ga je maestralno. (za.ebi, mi idemo prvi box po svaku cenu).

Tako su uradili i trku ucinili maestralnom, Mecka je mogla samo da ga duva (izvinjavam se na izrazu).

Da nije sve bilo slucajno je i potez sa Perezom, isto maestralan. (ispostavi se tacna moja prognoza da je Čeko najbolji vodonosa na gridu, uhvatio je bolid za rogove, BRAVO)

Toliko su ove dve odluke uticale na dinamiku trke da iskreno uopste nisam ispratio sta se desavalo u pozadini.

 

Toto Wolf-nikad mi nije bilo jasno kako je neko "ko ima para" a cini mi se nikakvo trkacko iskustvo pre F1 (mozda gresim, ispravite me), uspeo da postane sef najmocnije F1 ekipe. Ocigledno kad su bili svetlosnim godinama daleko od konkurencije, mogli su da kako hoce a ocigledna nesposobnost menadzmenta se ogleda tek sad kad ih je neko saterao uza zid. Ta nemačka doktrina se raspada na svakom koraku.

Procitao sam jedan "ruzan tekst" o tome kako je Toto Wolf ustvari "devojcica" tate Strolla. (multimiljardera)

Link to comment
Share on other sites

@lemiwilli Pa ako ima istine u pricama da se Mercedesov korporativni vrh premislja o napustanju F1 (to je bio Ceceov projekat i originalno "pisan" do 2020, ovo novo rukovodstvo nije toliko zagrizeno za auto-sport pogotovo ne ovako skup kao F1) onda je sigurno da Toto ima i drugih briga npr. gde ce sledece da se uhlebi a ne samo da vodi ekipu. Prosla su vremena kad je na raspolaganju imao neogranicen budzet i mogao Hamiltonu da u ugovoru ponudi kule i gradove, vidis koliko su se natezali oko produzetka za ovu godinu. Sigurno je da ni on a ni ostatak tima nisu vise bezbrizni i vise im posao nije jedina preokupacija. Kad fokus nije na jednom mestu nego se rasplinjava na 100 strana onda je tu jako tesko odrzati formu na ovako vrhunskom nivou koji zahteva takmicenje u F1. Na kraju krajeva nisu ni ovi iz RBR idioti, i oni su imali dominantnu seriju od cetiri uzastopne titule, kad se takmicis s takvima razliku odlucuju i najmanje sitnice.

Toto je upetljan sa Strolom u Aston-Martin to nije tajna i verovatno tu i gleda da napravi odstupnicu za sebe, da povuce know-how iz Mercedesa i nastave po starom u novoj firmi. Sto verovatno objasnjava na koju foru zadnje dve godine Astoni (ili kako se to vec zvalo donedavno) toliko lice na Mercedese mnogo bolje nego zvanicna prica da su ga skidali sa fotografija.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Hertzog said:


 

Konverzacija Botasa sa wallom, poprilicno se iznervirao na kraju, a i oni su digli glas na njega, neopravdano. Sabotiraju ga, nemam drugo objasnjenje 🙂

 

Kasno se setio. Trebao je da se svađa sa njima još kod "Valteri, it's James" pre nekoliko godina. Ovako će ostati upamćen kao Barikelo hibridne ere i dobiće zamenu sa mladom nadom na kraju sezone (baš kao Rubens sa Masom 2006.).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam, konačno, odgledao trku. Ne znam kako sam uspeo da ne saznam rezultat unapred, ali uspeo sam. Sada sam morao da bih mogao danas da gledam, a i istekao bi period za vraćanje unazad. 

Elem, odlična trka. Samo od onog ludila od plavih i crvenih linija mi je se vrtelo u glavi. Samo što nije izazivalo epi napade...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...