Jump to content

VN Francuske 2021


Romantik

Recommended Posts

Pred nama je 88-mo izdanje Velike Nagrade Francuske, države gde je ovaj termin i nastao. Uprkos tome F1 dogadjaji u istoj su bili baš retkost u poslednjoj dekadi. Domaćin će i kao i prethodna dva puta biti psihodelična staza Paul Ricard. O istoriji Velike nagrade, kao i ovoj stazi više procitajte na Wiki.

 

yfjpbjqf3y631.jpg?width=960&crop=smart&a

 

Nakon problema sa gumama u Azerbejdžanu, istraga još uvek u toku, očajnih Mercedesa, još veće vozačke greške Luisa, fijaska od kvalifikacija, i to drugu trku zaredom, te početka primene novih testova u vezi fleksibilnosti zadnjeg krila ovo je nova šansa za sve a pre svega da Mercedes povrati izgubljeni primat (prethodna dva izdanja ovde Luis lagano rešio u svoju korist), Maxu da se oporavi od nepravedno izgubljene pobede u Baku-u, Perezu da može da savlada i kvalifikacije kako ume u trkama, Ferariju da se zaista vratio u igru, nakon dve sjajne subote, Meklarenu da je i dalje najbolji od "ostalih", Vetelu da poslednja dva rezultata nisu posledica spleta okolnosti već povratka u formu, Strolu da je bolji od tog Vetela, Alpinama da bar na domaćem terenu mogu proraditi, Gasliju da još jednom vrhunskom vožnjom pokaže da mu je mesto u šampionskom timu, ali sa ravnopravnim tretmanom sa timskim kolegom, ko god to bio, Alfama da dođu do bodova, dok se Vilijams i Has više i nemaju čemu nadati, a trošiti tastaturu na Botasa je Sizifov posao.

 

Satnica je standardna za evropske trke, dakle kvalifikacije i trka u 15h.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, momohyoideus said:

Ovi i dalje nisu nasli za neophodno da prefarbaju ove trake u neku neutralnu boju? :classic_blink:

 

Užas, potpuno je nepregledno u nekim segmentima sa onim vijugavim štraftama. Preigrali se dizajneri.

 

Juče je bio kadar sa prednjeg kraja  jednog mercedesa, čini mi se Botasovog, i odlično se vidi kako se uvijaju lopatice prednjeg krila. Razlika je upadljiva između krivina i pravaca, toliko je uvijanje da kamera ponekad uhvati slova reklame na pravcu kada lopatice polegnu, a u krivini se slova ne vide jer se lopatice podignu i zaklone ih. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, momohyoideus said:

Ovi i dalje nisu nasli za neophodno da prefarbaju ove trake u neku neutralnu boju? :classic_blink:

 

Neko je na Reditu napravio ove montaže. Pol Rikar u multiversu kao standardna trkačka pista...

 

Mistral šikana▼

 

bRJOE5j.jpeg

 

W1vZFo8.png

 

Bolid Fandorna izlazi iz krivine 5▼

 

mK6sM6X.jpeg

 

Pogled iz vazduha▼

 

HuKPEyM.jpeg

 

Elem, vidim moje Alpine deluju moćno. Isto kao i u Portimau. Sve mi vuče na to da su išli namerno dizajnirati bolid za ovakav tip staza.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima nas koji se jos secamo kako je Pol Rikar izgledao pre nego sto ga je Berni uzeo pod svoje

1982_french_grand_prix_start_by_f1_histo

 

Psihodelija je Bernijevih ruku delo, on je dugo godina bio vlasnik staze, demontirao je svu infrastrukturu za publiku (ostavio samo 700 luksuznih loza) i sve izasfaltirao. Ideja mu je bila da je iznajmljuje za testiranje jer zbog mogucnosti za razlicite konfiguracije moze da simulira prakticno sve od Monaka do Monce. Kasnije je zeleo da organizuje GP bez publike, da ukloni sirotinju koje se gadio i samo bogatasima dozvoli pristup - novac je ionako pravio preko TV prava...

 

Inace, FP3 rezultati:

p3.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi bilo dobro da nadju neko resenje za ovakve slucajeve. Sta znam, da nekako pruze sansu za jedan brzi krug.
A inace vozacima koji imaju vreme za prolaz i slupaju se, ne bi dopustio prolaz. Npr ovde bi diskvalifikovao Sumija i pustio Latifija u Q2.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hertzog said:

Misli li neko objasniti ovima na SK da se Max ne preziva ferštapen. Neka bar na wiki provere kako se cita ima, ako nema niko drugi da ih nauci. Nisam odavno gledao SK pa me nerviraju sa lupetanjem😆

 

Ферстапе se izgovara po holandeski

Link to comment
Share on other sites

Misli li neko objasniti ovima na SK da se Max ne preziva ferštapen. Neka bar na wiki provere kako se cita ima, ako nema niko drugi da ih nauci. Nisam odavno gledao SK pa me nerviraju sa lupetanjem[emoji38]
Izgovara se sa početnim F. To je sigurno.
Za š nisam siguran.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...