Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

On 7/7/2022 at 7:42 AM, vilhelmina said:

O mrtvima sve najbolje, ali ja vise nisam sigurna da panonski mornar nije prevario ceo region, pa i sire. Svojim nastupima, kao sto je onaj u posleratnom Sarajevu, cesto mi je nabijao losu savest, terao me na razmisljanje koliko sam sama mogla da uradim, a nisam, da se osecam krivom i losom… Kao vidi kako on, siroka dusa, a ja se tu zamajavam glupostima i slicno. I neka nas je prodrmao, ne zalim se, ko je hteo imao je sta da nauci, ogledalo da se pogleda. 
Ali brate, ako je za sve to vreme uz njega onakvog stasalo i ovo sto, pored pesama, ostaje iza njega… Onda ne mogu da se ne zapitam koliko je bio iskren? Porodica jeste bila deo njegovog imidza, ljubomorno cuvano blago na kojem je tesko bilo ne zavideti. I sad gledamo onog magarca u drustvu patrijarha, o zenskom delu porodice i da ne govorim. I pitam se ”dal’ je sve bilo samo fol, dal’ je sve samo jeftin trik”, a ovo otreznjenje nakon sto je cirkus zauvek otisao iz naseg malog grada?

Post da stavis prst na celo i zapitas se..onako..bas.

Medjutim,ja ne bih rekao da je "sve bilo samo fol". Doduse, Djole jeste isao kroz karijeru i "kako vetar duva"..menjao je pomalo strane,poglede,ali onako diskretnije,da ne upada bas u oci..no,ovde bih pre rekao da nije imao,ne cak nuzno podrsku,vec pre pracenje od strane porodice..meni se cini da ga privatno nisu pratili u tim njegovim aktivnostima i da je stoga mozda bio i vrlo usamljen covek..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RatzenStadt said:

I ja volim tamburicu. Kanda se covek kojeg nerado zovem ocem nije dovoljno potrudio da me upozna sa krajiskim melosom, duginim poselima i sl.
Doduse, i on se prisetio zavicaja tek pre 5-10 'dina, sto se otprilike vremenski poklapa sa metastazom njegovog alkoholizma.

Recimo, novosadsku rock scenu sam oduvek prezirao. Ateist rep, Obojeni program i sl, bukvalno mi paraju usi ti ritmovi.

Tamburaski sastav iz mog sela je sasvim pristojan. Dobro poznajem trojicu momaka.

 


Bio sam u mladosti par puta na svirci u kafani momka koji svira basprim, al' tesko je provesti se dobro, kamoli opustiti kada imas paralisucu soc. anksioznost. Jebiga, probao sam, Bog mi je svedok da jesam, ali sam jos pre punoletstva prihvatio sudbinu shitpostera i virtuelnog football managera.

 

 

A Ritam Nereda? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, A sad said:

 

A Ritam Nereda? 


С разлогом их нисам навео у "хејт-листу" 😄
Добар звук, еуфоричан и енергичан.
Дух деспота Стефана Лазаревића уђе у мене кад их слушам 😄
Био сам на једном наступу који су имали на Градилишту, да'л 2007-е? Квалитетне шутке су се дешавале те ноћи 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 8/31/2022 at 9:06 PM, RatzenStadt said:


С разлогом их нисам навео у "хејт-листу" 😄
Добар звук, еуфоричан и енергичан.
Дух деспота Стефана Лазаревића уђе у мене кад их слушам 😄
Био сам на једном наступу који су имали на Градилишту, да'л 2007-е? Квалитетне шутке су се дешавале те ноћи 🙂

Pretpostavljam da su ti među favoritima i Direktori i Dža ili Bu 🙄

I Beogracki Slindikat, a što ne bi moglo.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 8/13/2023 at 3:03 PM, Indig0 said:

Odlična baklava, blizu Dutchmana na bul Oslobođenja.

 

Kilogram je oko 2500 din. sa lešnikom i pistaćima vrhunska.


Sad su ubacili i neke torte/kolače. Baš je bio ogroman prostor samo za baklave. 😄 Mada mi iskreno deluje da nešto i ne radi dobro i da se neće zadržati. 

Preporuka za relativno nove burgere u Rozbrat bistrou u Pašićevoj 23. Jednostavan meni, imaju 4 vrste smash burgera, a biraš da li ćeš single, double ili triple.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Indig0 said:

Realno ne možeš ni pojesti više od 500 din jer je preslatko ali baklava je vrhunska.

 

power-hayden-christensen.gif

 

200g dobre baklave je realno nista. Trik je da pojedes koliko god mozes, jer je deliciozno, pre nego li zeludac posalje signal mozgu da si pun, pa da se posle kajes, ali taj osecaj pokajanja nadolazi tek posle 800g+.

 

U "Slatkom danu" je duh Vili Vonke najprisutniji, ali jos malo pa ce naplacivati razgledanje koliko su skupi.
Tamo se ulazi samo 1. - 3. u mesecu, ali totalna preporuka za one kojima finansije nisu na listi briga, bilo da bi da se sami zasladite, ili pripremate neko okupljanje, pa vam treba dezert.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Neke preporuke sa mestima sa dobrom hranom u Novom Sadu.

Pečenje osim spomenutog Duće,takodje u Vjeterniku "Kod Pardije" na novosadskom putu ka Futogu.

Picerije Borsalino,Ciao i moja lična preporuka sa picom ala Italija,Napoli Centrale u pasažu u Dunavskoj gde Italian,Paolo iz Napulja sve pravi.Tu imate i odlične paste.

Za ljubitelje meksičke i južno-američke kuhinje,Komida Sančez u Jovana Cvijića,fantastična hrana.

Na kraju za ljubitelje ribljih specijaliteta,"Čarda na jami" u Begeču,"Kod Braše" je potpuno precenjeno.

Takodje i na izlazu iz Budisave imate Grlić Salaš,prelep ambijent dok je lepo vreme,hrana vrhunska,pogotovo riblja čorba.Takodje i roštilj im je odličan,porciju mešanog mesa moraju jesti dve do tri osobe.Jedino ako ste baš gladni,ali i tada će biti borba,ne pitajte me kako znam.😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polivalentni Stevica said:

i moja lična preporuka sa picom ala Italija,Napoli Centrale u pasažu u Dunavskoj gde Italian,Paolo iz Napulja sve pravi.Tu imate i odlične paste.

Vidiš,ovde nisam probao,ali jesam u blizini..picerija Lanterna..tamo su takođe pravili taj napuljski stil pizze i bila je vrhunska. Doduše,nisam duže vreme jeo tamo i ne znam ko sada radi od pizza majstora.

Moje preporuke su Savocca, Green Garden, Angelo..doduše,u Savocci se početkom leta desio incident sa eksplozijom plinske boce u kuhinji. Kuvar je bio teško povređen i ne znam epilog svega..kao da sam u prolazu video da rade..govorim o objektu na Bulevaru oslobođenja blizu žel.stanice.

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Vidiš,ovde nisam probao,ali jesam u blizini..picerija Lanterna..tamo su takođe pravili taj napuljski stil pizze i bila je vrhunska. Doduše,nisam duže vreme jeo tamo i ne znam ko sada radi od pizza majstora.

Moje preporuke su Savocca, Green Garden, Angelo..doduše,u Savocci se početkom leta desio incident sa eksplozijom plinske boce u kuhinji. Kuvar je bio teško povređen i ne znam epilog svega..kao da sam u prolazu video da rade..govorim o objektu na Bulevaru oslobođenja blizu žel.stanice.

U Lanterni nisam dugo bio.

Da,Savocca,tamo je isto dobro.Rade,sanirali su štetu.

Moraću posetiti Angelo,nikada nisam bio tamo..

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taj Italijan ima odličnu picu i ona Laboratorija ali su im i cene za klasu iznad konkurencije.

 

U Srbiji svi prave napolitanski stil pice. Bari stil mislim da ni ne postoji kod nas. Ostali stilovi nisu mnogo poznati. Ja sam svojevremeno kada sam izbegavao kvasac naučio da pravim ovu bari stil picu i uopšte nije loša kada nabodete pravu meru u pečenju da bude malo hrskavo ali da ne pregori testo što nije lako sa ovim kućnim rernama.

 

 

Kod pice je glavna stvar testo, zato se na takmičenjima uvek pravi margarita. Kod nas retko ko naručuje tu picu a dosta picerija je uopšte i nemaju u ponudi. To znači da ne znaju dobro testo da naprave. Ja se sećam u Istri kada sam jeo Margarite to testo je toliko ukusno da vam ni najmanje ne nedostaju salame i ostalo.

 

Što se tiče Burgera Dragon Burger nije loš a ne dere kao najpoznatija mesta. Takođe i ovi "burgeri" iz KFC nisu loši a često se i na akciji mogu uhvatiti.

 

Na futoškoj pijaci ima neki čvarak šop, nisam siguran da se tako zove, odlične pogačice sa čvarcima koga to interesuje. Ja nisam nešto lud za njima ali su fenomenalne.

 

Što se tiče restorana skoro sam bio kod Nećka na Ribarcu, klopa je ok, ništa specijalno i bio sam kod Beočina u Karašu koji je pre nekih 20 godina bio odron ali su sad porcije vrlo dobre i cene niže nego u NS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...