Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

17 minutes ago, uvrnuto said:


Ja sam se oduševio kad su tek krenuli, jer mi je najbolji drugar bio prvo u Beču, pa onda u Njemečkoj i sad Luksemburgu i voleli smo da cepamo kebabe u lepinji kojih ovde nije bilo. I onda su ovi otvorili i bili su ekstra prva dva puta kad sam otišao, ali onda čas nemaju junetine (?), čas nemaju onaj sos, čas nemaju ovo, ono, i onda su počeli da me nerviraju. Nisam kasnije bio, možda su se vratili u normalu.

Zadnji put sam narucio pre desetak dana, bilo je sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Da li idete na Exit festival i ako da, koju binu najvise posecujete tamo?

Ja Exit ne propustam bukvalno i volim da obidjem sto vise bina u toku veceri. 

Napravim plan pre festivala sta ne zelim da propustim, a ostalo vreme saram okolo, Fusion, Rege, Explosive, Radio AS, Silent disco...bas imam sirok repertoar stvari koje mogu da slusam.

Nakon sto sam bio prvi put na Exitu, zaljubio sam se u atmosferu na festivalu, kao i u samom gradu tih dana i bez obzira kakav je line-up ja sam gore i jako me nerviraju oni sto svake godine pricaju kako je Exit sve gori i gori 😄

Link to comment
Share on other sites

Ja sam eto recimo potpuno suprotan slucaj, odlazio sam samo prvih par godina, mislim da mi je 2004-ta bila poslednja vizita, onda su moj rodjeni brat i sestre stasale i pocele da idu, pa mi je bilo bezveze da ih tamo spijuniram i gledam u kakvom su drustvu i koliko i sta piju i puse :D

Mada ja nisam ljubitelj tih mass-koncerata, prosto nije moj vajb, bez obzira sto je bilo dosta izvodljaca over the years koje inace slusam i gotivim.

Dobar je Exit, odlicnu stvar je uradio za NS kao grad, stavio ga na mapu tog tipa turizma u Evropi, sticajem okolnosti znam koliko su ljudi iz organizacije radili (ranije, sada ne znam kako stvari stoje) zajedno sa ljudima iz gradske skupstine da naprave (organizaciono) zdravu pricu i siguran sam da su imali jakog udela oko dodele priznanja Evropske prestonice kulture.

Edited by lord_slawe_
Link to comment
Share on other sites

Exit je u globalu sve bolji i bolji. Iz moje perspektive nije tako jer rok muzike ima sve manje i manje i sve manje poznatih bendova. Možda ljudi u tom smislu pričaju o tome. Ja sam išao na prva 3 a posle sam išao na još dva zbog nekih meni dragih bendova (sex pistols i chambawamba).

 

Sa aspekta nekog ko sluša di džejeve taj svake godine može da bude sve zadovoljniji. Isto važi i za ove bendove koji su trenutno popularni.

Link to comment
Share on other sites

Pa zar moram ja od preko Antlantika da vam dam peporuku za fini restoran 🙂.

Suprugu se mnogo dopao gradić nakon par koncerata klasične muzike tamo i ne propuštamo izlet do Novog Sada kada dodjemo u Srbiju. Iako ne živim tamo pretplatila sam se na emailove Muzičke omladine. Kad pročitam suprugu i dam mu cenu istih, on se samo čudi, računa u $, neverovatno! Dopada nam se i da posećujemo galerije kod Petrovaradina i popričamo sa umetnicima. Novi Sad za mene lično deluje kao premali grad, ali to je sa tačke nekoga ko je živeo u velikobrojnim i prostranim gradovima. Kada vozim tamo, čini mi se da ga mogu obići ukrug za pola sata (to je samomoja percepcija).  

Plan je za sada septembar za put, željno iščekujem i koncerte i restorane. Čitaću vas da mi date neke dobre preporuke za klasiku, izložbe i fine restorane.

Link to comment
Share on other sites

Da se ja pitam ja bih uveo zakon da NS ne sme da se širi više od 500k . Ništa ne dobijaš posle toga samo uništavaš saobraćaj. U BG sam služio vojsku ne bih tamo živeo za "karton vinjaka" 🙂 što bi rekla tetka Đana. Moja snaja je iz BG i kaže žena sve što ima u BG ima i u NS samo je pristupačniji.

 

A pa znam ja dosta restorana koji su odlični. Ako to nekom treba samo se javite i recite mi da li želite da krkate ko ljudi ili da uživate u ambijentu. Evo na brzu ruku jedan lep restoran je Piknik.

https://www.facebook.com/piknikns/

 

Moja preporuka je da idete noću ili po vremenu kada je ispod 30 stepeni jer najlepši deo restorana je ogromno dvorište (nije terasa nego bukvalno dvorište, mada imaju i terasu) odma pored dunava. Klopa je standardna ali će vas zbuniti jer imaju potpuno drugačija imena nego u klasičnim restoranima no kada pročitate opis lako je provaliti šta je šta. Imaju sve vrste hrane. Imaju sadržaj za decu i mini zoološki vrt. Doduše nisam bio od 2019. tako da možda životinje nisu više aktuelne.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni kada dođe rodbina iz inostranstva ako ih izvedem tamo gde se dobro klopa kažu "kakva je ovo seljana". kada ih izvedem na ovakva mesta uživaju. Pošto je CF iz inostranstva pretpostavljam da je ambijent više interesuje od krkanja. Na pikniku nema starleta, danju uglavnom porodice a noću starija ekipa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Je l' bio neko u ovom restoranu?

Inače, najnovija epizoda je o junećoj repovijadi koja je održana na Stražilovu.

 

Kamelot jebe kevu što se tiče krkanja, porcije za uništavanje. A nije baš za starlete. 😄

 

Takođe, u Puberaju vrhunska klopa. Burgeri, kobaje, indeksi i tako to, ali jaako dobro. Slovačka kobaja za svaku preporuku.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

Je l' ima još forumaša iz NS? Znam da je @SportskiPozdrav, @greenenvy je ko naš. Ako znate još koga, tagujte, pa da se malo razvije tema.

 

Jos jedan glas za Kamelot.

Ima dobre klope u gradu fakat, imam utisak da bi svako mogao da pronadje ponesto za sebe, evo moja devojka fura vegetarijansku pricu (donekle uspesno) i u poslednje vreme je iskopala 2,3 nova mesta gde kaze da je klopa zaista dobra.

 

Mislio sam da samim javljanjem na temu prijavljujemo boraviste.

 

Moze i neko okupljanje, stogod.

Link to comment
Share on other sites

@lord_slawe_

 

Kamelot ima veoma dobru hranu i jako obilne porcije. Uzivanje je ici tamo zaista. 

 

Kad si spomenio vegetarijansku picu, ja sam preko donesi skontao power plant vegan restaurant. Odlicni su zaista. 

 

Ja bih voleo da svako iznese neko mesto koje nije tako poznato a ima neki unikatni sadrzaj ili vajb sto bi rekla omladina. Zivim ovde 7 godina i ziveo sam na par lokacija i uvek ima iza coska neko mestasce koje je bas kul. Pri cemu ne mislim samo na restorane. Mislim da takvih mesta ima puno u NS. 

Link to comment
Share on other sites

Moraš biti malo određeniji. Jel kupuješ stan gde planiraš da živiš ili .... Šta ti je važno da ti bude u komšiluku ? Do koje cene po kvadratu možeš da se pružiš ?

 

Ovako bez odgovora na ta pitanja je mogu da ti predložim Liman 4. Relativno je blizu svih važnijih mesta u NS, još uvek nema većih problema sa parkingom i dosta je miran deo grada. E sad da li su to stvari koje su ti važne ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Moraš biti malo određeniji. Jel kupuješ stan gde planiraš da živiš ili .... Šta ti je važno da ti bude u komšiluku ? Do koje cene po kvadratu možeš da se pružiš ?

 

Ovako bez odgovora na ta pitanja je mogu da ti predložim Liman 4. Relativno je blizu svih važnijih mesta u NS, još uvek nema većih problema sa parkingom i dosta je miran deo grada. E sad da li su to stvari koje su ti važne ....

Kupujem stan da zivim, bitno mi je da je mirniji dio grada, prosle godine sam zivio u Cara Dusana, ali taj dio vec se stapa sa centrom i nije vise mirnije kao prije. Liman 4 bi mi odgovarao, koliko se krecu cijene stanova, tek sam poceo da gledam, a i zena se jos dvouimi izmedju Beograda i Novog Sada pa i ne znam do koje cijene kvadrata gledam.

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je najgori momenat za kupovinu stana jer su cene žestoko otišle na gore od kad je korona krenula. Na limanu 4 su stanovi u dobrom stanju i novogradnja otišli i na 2000 evra po kvadratu. Eventualno može da se uzme neki stariji za 1500 evra. Veći i stanovi u lošem stanju su oko 1200 evra. Trenutno je vreme za prodaju stana, pa da se skrasiš negde jedno godinu dana pa kad prođe ovaj talas i cene krenu dole onda kupiš. Regularna cena stana na Limanu 4, novog, pre korone je bila oko 1500 evra. Jedan moj drugar prodaje stanove na Telepu bogu iza nogu za 1500 evra i kaže zovu ljudi (doduše to su sve garsonjere i jednosobni) , ja tamo ne bi nikad uzeo stan. Na telepu nisu loši ti novi Bulevari ali obavezno sa dvorišne strane jer je buka velika.

 

Ako ti nije problem da se seliš na novo naselje tamo možeš sigurno jeftinije da prođeš jer tamo je uvek jeftinije nego na Limanu a realno isti su uslovi života. Jes da je daleko od centra, štranda i slično ali ako ti to nisu važne stvari Naselje je po meni isti kvalitet života kao i Liman. Još da dobiju jedan malo veći tržni centar i sve imaju.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2021 at 8:40 PM, Sprivel said:

Ocekujem sledecu preporuku za Nacionalnu klasu jbt. Daj se uozbiljite. Pricamo o krkanju, a ne o lokalima za starlete i instagrame.


Moj čovek… 😁

 

Ajd daj jedan takav, treba da prođem kroz NS za koji dan i vidim se sa nekim prijateljima, pa bih iskoristio priliku da se dobro nakrkam 😀. Ono pečenje u Veterniku mi zapalo za oko… 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...