Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

Ekipo znam da mračim ali moram. U Novi Sad dođem svake 2-3 godine i uvijek me zatekne dodatni stepen seljačenja nekad veoma otmene varoši.

Nije to samo kroz ratno vrijeme, nego još intenzivnije nakon rata. Kao da nikada nije bilo toliko intenzivno kao sada. Samo primjetiš đe je neko poperio neki objekat, đe je neko brutalno nesojski parkirao auto i sl...

Bojim se da je priliv dođoša pretegnuo nad starosjediocima. Obično se oni koji dođu prilagođavaju okruženju, uklapaju se, asimiluju. Sad izgleda mijenjaju okruženje.

Kao da je Đole nekadašnji Novi Sad, a onaj njegov avetni sin sadašnji Novi Sad. U poslu otprilike back office Beograda. 

Ne zamjerite. Imamo mi Herceg Novi kad najdrastičniji slučaj.  A na različite načine cijelo primorje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
3 hours ago, Drug Crni said:

Nije Novi Sad,ali nije ni daleko :classic_tongue:
@RatzenStadtjesu završili radove na izlasku iz Rumenke prema B.Petrovcu?


Iju, kao pista sada izgleda. Pre oko sedam dana su zavrsili radove i pustili saobracaj, tkd, s obzirom na statistiku, imas jos oko tri nedelje da se provozas i svedocis toj deonici puta u dobrom stanju.

 

Cak su i semafor postavili na raskrsnici za Kisac/Vrbas. Jedna od retkih prilika kada su uslisili visegodisnje apelovanje i online peticije gradjana, jer je ta raskrsnica uvek bila popriste tragicnih desavanja, a i ukljucenje na glavni put je poslednjih par godina umelo da potraje po par minuta.

 

Kad budes prolazio, ne budi stranac, zvrcni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...