Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

On 6/26/2021 at 12:10 AM, uvrnuto said:


Da, da, ali dosta ljudi ide direktno samo na teme koje ih interesuju, pa ni ne vide ovu.


Tu negde u blizini sam citav zivot, samo malo severnije 🙂
Celu proslu godinu i prvih 6 meseci ove godine sam ziveo u NS, ali sam se nedavno opet vratio na selo 😞

Link to comment
Share on other sites


Moj čovek… [emoji16]
 
Ajd daj jedan takav, treba da prođem kroz NS za koji dan i vidim se sa nekim prijateljima, pa bih iskoristio priliku da se dobro nakrkam [emoji3]. Ono pečenje u Veterniku mi zapalo za oko… 

Kod Duće u Vjeterniku nema greske.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Henry Chinaski said:

Kupujem stan da zivim, bitno mi je da je mirniji dio grada, prosle godine sam zivio u Cara Dusana, ali taj dio vec se stapa sa centrom i nije vise mirnije kao prije. Liman 4 bi mi odgovarao, koliko se krecu cijene stanova, tek sam poceo da gledam, a i zena se jos dvouimi izmedju Beograda i Novog Sada pa i ne znam do koje cijene kvadrata gledam.


Kako Klotzen kaze, bas je lose vreme za kupovinu nekretnine.
Ja sam pre mozda godinu dana poceo ozbiljnije da se raspitivam i istrazujem trziste, mene(nas) zanima ili stan od oko 65-70kv ili neka parcela na Fruskoj Gori pa da zidamo nase - ali cene su toliko napumpane da stvarno nema smisla zuriti, ukoliko ne postoji neki specifican razlog za to. Mada se i sada mogu pronaci pristojni stanovi na Novom Naselju, u koji bi recimo moralo jos da se ulozi i ponesto renovira a da to ne izadje sve skupa kad se placa krcmaru 1700+ eura po kvadratu, ali se takve 'prilike' ipak retko ulove na oglasima ili netu nazalost. Naravno, ne pricamo o nekim daljim delovima grada (Satelit-Veternik-Rampa, Adice, Klisa, Avijaticarsko) gde jos uvek moze da se nadje novogradnja do nekih 1400, 1500 po kvadratu

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Eddard said:


Moj čovek… 😁

 

Ajd daj jedan takav, treba da prođem kroz NS za koji dan i vidim se sa nekim prijateljima, pa bih iskoristio priliku da se dobro nakrkam 😀. Ono pečenje u Veterniku mi zapalo za oko… 

Meni tamo i nije ne znam sta. Knin kod Sajma je po meni bolji sto se tice bar jagnjetine, tamo jedem bas redovno. Par puta sam bio u Veterniku i mislim da je u Kninu bolje.

 

Labaratorije Pice je najbolja pica uz Mile picu..jedine prave pice sa fermentisanim testom.

 

Kamelot je fino mesto, ali hrana je average, ima obilato ali nije neki specijalan ukus.

 

Toster sto se tice hamburgera. 

Novi Sad moze lagano biti milionski grad, ali da se siri na sremsku stranu, Veternik, Klisa i sta ja znam gde jos....

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, RatzenStadt said:


Tu negde u blizini sam citav zivot, samo malo severnije 🙂
Celu proslu godinu i prvih 6 meseci ove godine sam ziveo u NS, ali sam se nedavno opet vratio na selo 😞

Jel radis jos pa putujes do NS iz sela ili si u selu sad za stalno?

Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants veza širenja grada, pretpostavljam da je neminovno da će se desiti u bliskoj budućnosti. Možda će izgubiti na šarmu manjeg grada, ali ukoliko se širi planski, zgrade, infrastruktura, parking, zelene površine, kontrolisano, a ne stihijski, mislim da bi bilo privlačno mesto. Blizu je reke, finih mesta za izlet, granice, itd. Samo da još izgradite više od jednog izlaska sa autoputa u grad pa da ne moram da vozim do Madjarske ako promašim, e onda možda i ja dodjem na duže vreme tamo 😁

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, AgroLaki said:

Jel radis jos pa putujes do NS iz sela ili si u selu sad za stalno?

Sad putujem 😞

I lose ide readaptacija sa onog nivoa komfora koji sam imao kad sam ziveo sam, u odnosu na ovaj u sestoclanoj zajednici 😞

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ControlFreak said:

@Devil In My Pants veza širenja grada, pretpostavljam da je neminovno da će se desiti u bliskoj budućnosti. Možda će izgubiti na šarmu manjeg grada, ali ukoliko se širi planski, zgrade, infrastruktura, parking, zelene površine, kontrolisano, a ne stihijski, mislim da bi bilo privlačno mesto. Blizu je reke, finih mesta za izlet, granice, itd. Samo da još izgradite više od jednog izlaska sa autoputa u grad pa da ne moram da vozim do Madjarske ako promašim, e onda možda i ja dodjem na duže vreme tamo 😁

Bice, bice 😁 

 

Ceka se jos jedan most, cuveni tunel na FG..

 

Verovatno ce se siriti na Miseluk, Kamenicu i te delove..

 

Trenutno se ne radi bas planski, ali NS ima kapacitet ali decentralizacija je potrebna jer je centar previse opterecen.

 

Tvrdjava se slabo koristi, a moze se kvalitetnije iskoristiti i Dunav.

 

 

I ako zivim u NS-u, smatram ga ubedljivo najlepsim gradom u Srbiji 😛 svi su dobrodosli 🍻🥳

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2021 at 4:55 PM, dulematic said:

Da li idete na Exit festival i ako da, koju binu najvise posecujete tamo?

Ja Exit ne propustam bukvalno i volim da obidjem sto vise bina u toku veceri. 

Napravim plan pre festivala sta ne zelim da propustim, a ostalo vreme saram okolo, Fusion, Rege, Explosive, Radio AS, Silent disco...bas imam sirok repertoar stvari koje mogu da slusam.

Nakon sto sam bio prvi put na Exitu, zaljubio sam se u atmosferu na festivalu, kao i u samom gradu tih dana i bez obzira kakav je line-up ja sam gore i jako me nerviraju oni sto svake godine pricaju kako je Exit sve gori i gori 😄

 

Ne idem već dugo, bio sam redovan 2000-ih i do pre 7-8g, ali od neke '13-'14 sam video da nije to više za mene. Od onda sam svratio nekoliko puta u međuvremenu, na par sati/jedno veče. Za sve te godine što sam bio, nakupio sam i više nego dovoljno sećanja i svakakvih momenata. Ali, za moj ukus, onako kako je bilo sredinom i krajem '00s, mi je bilo potaman: Imaš main stage za raznorazne headlinere, dance arenu za svu moguću elektro muziku, plus sve one manje bine. Razumem trendove i ciljnu publiku, ali od onih godina kad su Dj-evi krenuli da budu glavna atrakcija i na mainu, tad sam krenuo da gubim interesovanje, naprosto mi je to bilo jedno veliko razvodnjavanje i šabloniranje Exita, i poprilično srozavanje kvaliteta i raznolikosti. Bar meni, savršeno mi je jasno da mlađi koji nisu bili onda na festivalu/oni kojima je elektronika sve i svja u muzici, se ne bi složili. Kol'ko para tol'ko muzike, razume se da ovo važi i za program festivala. Pojaviću se ja na tvrđavi opet, ali to je druženja i neke nostalgije radi, bude mi dovoljno zabavno. Muzika mi je takva, da uglavnom mi bude svejedno da li svira ili ne svira. 

 

 

 

Što se tiče hrane, bezbroj predloga bi imao. Samo ne bi rangirao fast food restorane, jer je to baš nezahvalno, pogotovo pizzerije, za koje mi se čini da sto ljudi ima sto mišljenja gde je najbolje.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, uvrnuto said:

https://www.facebook.com/Udruženje-Istorijski-muzej-Jugoslavije-153353455458145/

Preporuka za Novosađane i one koji dolaze u NS da obiđu ovaj simpatični privatni muzej. 

 

Čovek se uglavnom bavi skupljanjem ambalaže iz vremena stare Jugoslavije, pa verujem da će pogotovo starijim forumašima biti zanimljivo da vide neke proizvode opet.

 

Odlična ideja! Obavezno ću posetiti. Poslednji takav muzej sam videla u ovom engleskom selu

Link to comment
Share on other sites

Inače, kad sam išao sad na Hvar, drugar nam pustio epizodu Kamberizma o Hvaru kako bismo čuli možda nešto korisno. To je yt kanal koji vodi lik, Kamber, koji posećuje hrvatska ostrva i gradove, kao i gradove u regionu. 
Pa tako naleteh i na epizode o Novom Sadu.
 

 

 

Jako lepi kadrovi snimani dronom.
Čućete štogod lepo, videti poznate Novosađane i videti kako čovek uživa u Novom Sadu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Skoro je bilo u kafani na košarci o vicevima, ali ovaj je novosadski, pa evo ovde

Šta kaže prosečan Novosađanin kad ga pitaju šta misli o Ledenoj šumi u Dunavskom parku?
Ma lijepo je, brate mili, al pregrad'lo park cijeli, ne mereš proć'.

😄

I evo jedan novasacki mim.

image.png.e23465c8076f387518a0c97e0c761db9.png

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 9/1/2021 at 10:57 PM, Devil In My Pants said:

http://www.mojnovisad.com/vesti/foto-video-vise-stotina-mladih-sa-transparentima-prosetalo-limanom-3-i-4-id42162.html?fbclid=IwAR15Hgs_E7-I9haIhvj1vZxgn87I_8ClubvwUQj8te_ZzDq8LQThxNe20Mg

 

Jel zna neko ko je ovo? Previse ih je jbte xD...pa ovi po NS-u nece da se okupe pare da im das ..jos slika vucica, boze sacuvaj

Unija mladih debila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Unija mladih debila

Eh, na prvi pogled bih se slozio s tvojom kvalifikacijom - a onda postavim sebi pitanje:

Sta smo mi, kao roditelji, rodjaci, komsije, prijatelji preneli toj deci kao vrednost?

Jureci za boljim uslovima zivota, materijalnom sigurnoscu i kojecemu drugom podmicivali smo decu brendiranom garderobom, kompjuterima  za igrice, mobilnim telefonima, automobilima....

I pitamo se zasto su deca takva?

Zbog nas!

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Eh, na prvi pogled bih se slozio s tvojom kvalifikacijom - a onda postavim sebi pitanje:

Sta smo mi, kao roditelji, rodjaci, komsije, prijatelji preneli toj deci kao vrednost?

Jureci za boljim uslovima zivota, materijalnom sigurnoscu i kojecemu drugom podmicivali smo decu brendiranom garderobom, kompjuterima  za igrice, mobilnim telefonima, automobilima....

I pitamo se zasto su deca takva?

Zbog nas!

Generalizuješ. Niti su svi roditelji takvi, niti su sva deca takva. Nisu oni samo rezultat roditeljske "trke za materijslnom sigirnošću". Oni su kukolj koga je bilo i i doba najvećeg idealizma. Glavna razlika je da je sada isti takav kukolj na vlasti pa umesto da budu marginalizovani huligani kojima milicija lupa vaspitne kada podivljaju oni postaju "mladi lideri" ili makar jurišnici vučićevskih  SA odreda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Generalizuješ. Niti su svi roditelji takvi, niti su sva deca takva. Nisu oni samo rezultat roditeljske "trke za materijslnom sigirnošću". Oni su kukolj koga je bilo i i doba najvećeg idealizma. Glavna razlika je da je sada isti takav kukolj na vlasti pa umesto da budu marginalizovani huligani kojima milicija lupa vaspitne kada podivljaju oni postaju "mladi lideri" ili makar jurišnici vučićevskih  SA odreda.

Sve to stoji, samo ovolika kolicina apaticne omlaTine ide na dusu prvenstveno roditeljima, pa zatim uciteljima i profesorima koj ih nisu naucili da misle svojom glavom i  osnovnim ljudskim vrednostima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...