Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

Otvaram ovu temu da imamo nešto slično kao tema za Niš. Da ne moram o lokalnim stvarima da smaram ostale na Vox Populi.

 

Elem iako je ovaj prvi post polu politički tema je za sve što je u vezi sa NS pa je zato i otvaram na društvu. Ako modovi misle drugačije slobodno je prebacite.

 

Rekoh polu polutički post jer su sutra izbori za MZ. To i ne treba da bude politika nego da komšiluk vodi MZ. Neki drugari sa Limana su me zamolili da ih promovišem pa pošto znam da ovde ima Novosađana pozivam vas u njihovo ime da izađete na izbore i glasate za grupu. Konkretno se radi o MZ "Liman" i MZ "Liman III" gde se jedna dobra grupa građana organizovala i kandidovala. Dobili su i pretnje od SNS ekipe da odustanu ali ipak izlaze. Ako ste u nekoj od ove dve MZ (ja nisam 😞 ) izađite i podržite ih. Pola od njih znam iz viđenja i ovako na prvi mah mislim da niko od njih nije ni u jednoj stranci. Pogledao sam i listu SNS ne znam nikog iako sam rođeni Limanac.

 

Na žalost u većini MZ nema nezavisnih kandidata nego sve SNS kamarila. Ljudi nemaju pojma o izborima a SNS radi kampanju tako što idu samo na vrata sigurnih glasača da ne bi nas ostale obavestili da su izbori sutra. Elem postoji još nekoliko nezavisnih kandidata u nekim MZ pa da ne biste bili u zabludi pogledajte ovde su objavili spisak svih nezavisnih po mesnim zajednicama :

 

http://www.mojnovisad.com/vesti/u-nedelju-su-izbori-za-mz-gradjani-novog-sada-na-crti-sns-masineriji-foto-id40638.html?fbclid=IwAR2NYIxXlVxzMGHlWHBzY4OeGdUBGuMc_kt6i6yrHts2WMjeWYDxcnkb5qw

 

Imaju i face gde se podržavaju međusobno :

 

https://www.facebook.com/groups/1168264773609137

 

Ako ste neko ko nikad nije izlazio na MZ izbore ili ne znate u kojoj ste MZ (kao na primer ja 🙂 ) ovde imamte spisak svih MZ :

 

http://www.mesnezajednice.rs/mesne-zajednice-u-kojima-ce-se-odrzati-izbori-za-clanove-saveta-na-leto-2021-godine/

 

Gore imate mapu a kada kliknete na neku MZ u novom ekranu imate spisak ulica koje pripadaju MZ. Ja se naime vodim u MZ "Dunav" zbog poreza tako da sam i sam morao da kopam da vidim gde pripadam. Srećom u toj MZ ima 3 nezavisna, jes da ne poznajem tamo mnogo ljudi kontam da ako ih je ova limanska ekipa podržala da vrede mojih pola sata da izađem.

 

Ako makar jedan od njih prođe vredeće da vidimo kako se nerviraju, pogotovo na Limanu gde predstoji bitka za očuvanje Limanskog parka koji SNS želi da betonira. Videli ljudi šta je u modu u BG pa i oni krenuli na zelenilo.

 

Ko je aktivan po grupama ili drugim forumima neka slobodno odradi screen shot ili copy/paste ovog posta pa neka podeli na tim grupama/forumima.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Baš se vratih sa glasanja. Nađoh parking preko puta, pored mene neki karavan parkiran vidim unutra neka žena sedi nazad a napred tip, kontam možda su nekog dovezli pa ga čekaju. Odem glasam, nisam primetio na izbornom mestu ništa neregularno. Vraćam se i pre nego što ću u kola pogledam u karavan a žena ima birački spisak na zadnjem sedištu. Pošto je to na Keju ja produžim i kao sednem na kej da vidim šta se događa. Dolazi im stalno neko sa izbornog mesta i nešto im govori a oni zovu telefonom. Posle 5-10 minuta sam seo u kola i otišao. Verovatno na osnovu izlaznosti procenjuju koliko će im trebati glasova da proguraju sve svoje pa onda zovu sigurne glasače.

 

Elem ko je u prilici a ima nezavisne kandidate u svojoj MZ neka izađe, ako ništa bar će morati da cimaju "podržavaoce fašizma" što bi neki na forumu rekli da se cimaju danas i izlaze na izbore 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Baš se vratih sa glasanja. Nađoh parking preko puta, pored mene neki karavan parkiran vidim unutra neka žena sedi nazad a napred tip, kontam možda su nekog dovezli pa ga čekaju. Odem glasam, nisam primetio na izbornom mestu ništa neregularno. Vraćam se i pre nego što ću u kola pogledam u karavan a žena ima birački spisak na zadnjem sedištu. Pošto je to na Keju ja produžim i kao sednem na kej da vidim šta se događa. Dolazi im stalno neko sa izbornog mesta i nešto im govori a oni zovu telefonom. Posle 5-10 minuta sam seo u kola i otišao. Verovatno na osnovu izlaznosti procenjuju koliko će im trebati glasova da proguraju sve svoje pa onda zovu sigurne glasače.

 

Elem ko je u prilici a ima nezavisne kandidate u svojoj MZ neka izađe, ako ništa bar će morati da cimaju "podržavaoce fašizma" što bi neki na forumu rekli da se cimaju danas i izlaze na izbore 🙂

 

Gde na Keju, tu kod spomenika zrtvama racije? Ma ni su bolesni, prebolesni su za te izbore u MZ niko i ne izlazi....retko ima vise od par stranaka na spisku...Video sam za Kamenicu spisak,mahom ovi sto su izbegli vamo i tako godinama unazad..Na Keju niko nijeni dobio pozivnicu za izbore, da mi komsinica nije rekla jutros ne bi ni znao.....:)

Link to comment
Share on other sites

Ne, dole niže u MZ Dunav. BG Kej broj 19. Otprilike kod onog terena za boćanje na keju. Ovde je bio red ispred od oko 10 ljudi, a kada sam izlazio opet je bilo 5-6 njih koji su čekali. U izbornoj kutiji je bilo par stotina koverata ali ne znam da li je to prva, bio sam tamo oko podne.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U MZ Dunav prošlo 2 od 3 nezavisna kandidata. Dakle isplatilo se što sam žrtvovao pola sata. Na Limanima je izgleda neizvesno, verovatno je i izalznost bila veća jer još nema rezultata.

 

MZ "Ivo Andrić" (deo Limana 4) prošlo 5 od 5 nezavisnih kandidata obzirom da ovaj savet ima 9 članova ovde je SNS poražen.

 

Na Telepu u sve tri MZ prošli samo SNS-ovci.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezavisni kandidati pobedili u MZ "Liman" i MZ "Liman 3". Ovo su vrlo važne pobede jer su to najveće MZ u gradu. Liman 3 je važan zbog parka koga SNS hoće da betonira jer ih IT sektor podmićuje da im naprave parkinge. Takođe ovo je važno i zato što su ovo ti "novi ljudi" koji su se organizovali i odradili uspešnu kampanju. Dosta nezavisnih kandidata je prošlo iz čega se može zaključiti da je SNS slab u urbanijim delovima grada i ako bi na lokalnim izborima izlaznost bila preko 50% biće počišćeni. U prigradskim naseljima su i dalje jaki kao i u manje urbanim delovima grada. Na primer na Telepu su SNS-ovci dobili od 700-750 glasova a nezavisni od 250-350 glasova. Sad mi je baš drago što sam izašao da glasam a ni sam nisam imao pojma o ovim izborima do srede.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Klotzen said:

MZ "Ivo Andrić" (deo Limana 4) prošlo 5 od 5 nezavisnih kandidata obzirom da ovaj savet ima 9 članova ovde je SNS poražen.

 

Iskreno nisam verovao u ovakav ishod. Juče kad sam bio na glasanju, prosek godina glasača 75. Dok sam čekao da uđem, izlazi baba od jedno 85+ i pita gde su sad ovi što su me dovezli na glasanje... Oni su ladno na izbore za MZ dovozili ljude na glasanje.

 

Uglavnom, danas sam u komšiluku čuo da je sinoć ispred MZ bila interesantna ekipa u džipovima. Da ne širim sad neproverene informacije, ali sam se šokirao koliko je njima stalo do ovoga čim su pojedini bili prisutni ispred MZ tokom brojanja glasova.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koja vrsta hrane te interesuje ? Ja u zadnje vreme jedino što poručujem je roštilj. Za klasičan roštilj sam pronašao "Roštilj Nana" peku odličan roštilj a imaju i pomfrit. Na Limanu 2 su kod DDOR-a. A za burgere je verovali ili ne najbolji caribic, odnosno best buy. Ima boljih burgera ali po meni burger definitivno ne vredi 600 RSD, to je preterana cena. Caribic pride ima i besplatnu dostavu i stiže za pola sata.

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam da su u Karibiku dobri burgeri i sendviči sa piletinom. Baš ću probati.

 

Ok, da, nije malo, ali to je neka restoranska cena, kako već da kažem.

Toster je mama što se tiče burgera.

 

Ja preporučujem Dobri dim u Laze Telečkog. Imaju dobra piva i super klopu i finu bašticu u ladovini.

Mislim da se zove mešano meso to što sam jeo i predobro je. 

Drpano prase, brisket, razne salate. Preukusno.

 

Ako bi da probaš dobar roštilj, idi u Futogu u Moju malu kuhinju. Šta god da uzmeš nećeš pogrešiti.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dulematic said:

Tamo idem ponekad na jagnjetinu posto mi je firma na izlazu iz NS prema Veterniku i stvarno je peku vrhunski, sve pohvale.

Ovaj desni je Duća. 

Levo je Mile, koji je radio kod Duće , sad je otvorio svoju pečenjaru.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Picerija CILA, Dottore per la Pizza u Maksima Gorkog iza suda, najbolja pica u NS.

Zlatiborsko prozorce kod Vukse, najsveziji rostilj sa najvise mesa.

Gril 5, gril sa najvecim higijenskim standardima u NS.

Berlin Doner kebab na Bulevaru Oslobodjenja duplo bolji od girosa kod Mastera.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dulematic said:

Ma neka pevaju sta god zele, ja tamo idem zbog jagnjetine a ne zbog zavicajnih zvukova :classic_laugh:

Naravno.

Duća je trenutno vodeći na ATP listi pečenjara, KNIN je na drugom mestu a nekad izvrsni Pardija,Travica i Trojka imaju sve manje bodova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Clash said:

Berlin Doner kebab na Bulevaru Oslobodjenja duplo bolji od girosa kod Mastera.


Ja sam se oduševio kad su tek krenuli, jer mi je najbolji drugar bio prvo u Beču, pa onda u Njemečkoj i sad Luksemburgu i voleli smo da cepamo kebabe u lepinji kojih ovde nije bilo. I onda su ovi otvorili i bili su ekstra prva dva puta kad sam otišao, ali onda čas nemaju junetine (?), čas nemaju onaj sos, čas nemaju ovo, ono, i onda su počeli da me nerviraju. Nisam kasnije bio, možda su se vratili u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...