Jump to content

Wimbledon 2021


Милица

Recommended Posts

Trenutno nenosioci koji bi mogli da dodju u R1 i eventualnno budu opasni:

Cilic (jos jednom pobedom bi postao nosilac)

Bublik

Struff

Endi (bas ne bi blo fino ni za jednog ni za drugog da ovo bude mec u pocetnim rundama)

Lopez

Anderson

 

ima jos par imena medju mladjim igacima (Korda, Harris), ali ne verujem da oni mogu da nastete Novaku na Bo5. Kirios je u podrumu, igra igrice, nece on ni doci u UK.

 

Od servera: Isner, Opelka, Raonic (koji jos uvek moze da se povuce jer ne igra vec nakoliko meseci) su svi nosioci.

 

Inace, ima nekoliko kandidata za povlacenje s Wimbldona. Pitanje je u kakvom je stanju Gofan, sta je s Dimitrovim i Raonicem (ni jedna turnir na travi ne igraju), cudno da ni Isner nije igrao ni jedan travnati turnir, mad nije ni pred RG igrao a odigrao je slem. Krajinovic je takodje upitan (ali da racunamo da ce ipak doci da pokupi cek za R1). Delbonis se sad povukao s turnira u Majorci, mada mozda dodje samo po cek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Skroz očekivan i logičan potez Rafija.

Na USO ima skroz realne šanse za kantu.

 

 

A nije ni on neko kao Federer, pa da se prijavljuje na neke slemove, samo da bude levo smetalo.. 🙂

 

Realno, mogao je i on npr. da se "dovuče" nekako do polufinala(uz ok žreb, bar da proba), a onda da preda meč i "pogura" odmornog protivnika Novaku npr. u finalu.

Ali eto nije.

Zato je on Humbalito.. 🙂

 

 

 

Ovogodišnji USO će btw, biti najneizvesniji slem iha-ha-ha godina..

 

Ne bih imao ništa protiv da recimo Nole, uzme W i OI, a da USO uzme Medvedev, npr..

 

To bi ishajpovalo tenisku scenu na max.

Edited by Ajduk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ajduk said:

...

Ovogodišnji USO će btw, biti najneizvesniji slem iha-ha-ha godina..

 

Ne bih imao ništa protiv da recimo Nole, uzme W i OI, a da USO uzme Medvedev, npr..

 

To bi ishajpovalo tenisku scenu na max.

 

Ako Noksa uzme Vimbldon, onda će možda, možda, možda, tamo negde u septembru, na TV ekranu da piše:

Set point

Match point

Championship point

Grand slam point.

 

Znači, ako uzme Vimbldon, neko, najbolje Ivanišević treba da mu kaže da batali OI, izmisli povredu i pravac Rtanj i kod Semira.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nole se ne bavi kalkulacijama.

On ide glavom tamo gde niko ne sme reketom.. 🙂

 

On da je kalkulisao nikada nebi išao na Nadala ove godine na RG, nego bi se povukao pre meča kao zeka-peka.

 

Zato on sad i ima DCGS.

Ovo je zadnja i jedinstvena šansa da uzme sva četiri i OI što nikada niko nije uradio u "mens singls"..

 

Nema šanse da ne ode na OI.

Edited by Ajduk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni su OI totalno nebitan teniski turnir.

Na OI nema nosilaca, nema "zagrejavanja" sa "lakšim" protivnicima. Pre 4 godine odma' Del Potro. 

 

Us open je najteže osvojiti, kraj sezone (slemova), sitne povrede se nagomilavaju, najveća je konkurencija, možda stave (ili su već stavili) neku ultrabrzu podlogu, a nije trava nego beton = lakše kretanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Drakaris

 

Ne znam.

Možda bi, ali samo zato jer završni masters ne može da osvoji 🙂 a OI bi tamo za 3 godine mogao opet da tresne, jer će se odigrati na šljaci u Parizu.. 🙂

 

Isto tako ne sumnjam i da bi Federer na keca menjao jedan svoj završni, za zlato na OI u singlu, (iako ću sada doživeti masovni atak od njegovih navijača).

 

 

Tenis na OI je specifičan.

Niko to nije fermao ni 2% do pre neko "desetljeće"..

 

Ali postalo je važnije u tenisu.

I tek će.

Za 20-tak godina možda teniserima bude jako bitno, imati to zlato na OI.

 

Zato ga treba igrati i imati.

A i održava se jednom u 4 godine.

 

Ovo je Novaku verovatno poslednja šansa za zlato na OI.

99% je poslednja šansa.

 

Edited by Ajduk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drakaris said:

OI su bas precenjene, ne vidim koliko je vaznije cak i od jednog zavrsnog mastersa. Verujem i da bi Rafa menjao svoje zlato za osvojen zavrsni masters.

 

Slažem se, tenis je jedan od rijetkih sportova* (ustvari ne mogu se sad sjetit nijednog drugog) gdje je takva situacija što se OI tiče.

 

Edit: *nogomet možda

Edited by bistru vodu mutim
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bistru vodu mutim said:

 

Eto koliko je Đoković jak, kad više ni ovakvi komentari ne zabrinjavaju njegove fanove :classic_biggrin:

Mene bi brinulo da nije osvojio RG, posle ovoga mi je za W ravno do mora šta god uradi, samo da ne izgubi od Kirgiosa i ja zadovoljna :classic_biggrin:

OI bih volela ako može ikako jer je zadnja šansa. Za godišnji slem se ne cimam uopšte, Marfi je protiv toga i već će se nešto desiti da ga spreči da osvoji oba preostala slema, samo se nadam da neće povreda ili daleko bilo korona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ajduk said:

To i ja kažem.

W i OI da uzme Nole, a USO Medvedev..  🙂

 

Nadal može završni da uzme, a Federer Bazel npr..

 

Mislim da bi to bilo pravedno skroz.. 🙂

 

Nema ove godine Bazela, ali sviđa mi se kako razmišljaš :classic_smile:

6 minutes ago, McLeod said:

OI su OI i kruna karijere svakog sportiste. Osim fudbalera.

I onda se setiš da Endi ima dva komada :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

neko lepo rece ovde da OI u tenisu i fudbalu nemaju istu tezinu kao u ostalim sportovima, sa time se apsolutno slazem ........................ plus mu nece igrati njegova dva najbolja drugara, tako da Novak nece imati ni motivaciju da zaigra ...................

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...