Jump to content

Madjarska...


Doc Holiday

Recommended Posts

 

 Iako je Madjarska zemlja EU, ali mislim da ona ovde moze dobiti temu kao i Hrvatska..  Pre svega zbog velike povezanosti sa Srbijom preko ne male Madjarske manjine,  ali i zbog specificnosti Orbanovog rezima tamo...  Koja je umnogome slicna nasem rezimu...

 

Desavanja u njoj mogu biti vrlo interesantna za nas ..

 Kao prvo ,  kao sto se zna Budimpestu Orban vise ne kontrolise...  To je izgleda postao i trend nakon izbora i  u Zagrebu,  Banja Luci....

 

 

ali vrlo interesantna je  i vest

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/budimpesta-slavi-pobjedu-nad-najnasilnijom-i-najcinicnijom-vladom-europe-ovo-je-pocetak-15078967

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 zbog specificnosti Orbanovog rezima tamo...  Koja je umnogome slicna nasem rezimu...

 

 

steta sto ta slicnost nije u okviru eu i za srbiju

 

ako je trend da ovi gradovi ispadaju iz ruku rezima, neka bude tako i sire...licno nisam pratila korake koje su doveli do toga, ali srpska opozicija je sigurno ispratila pa neka tako postupi

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

steta sto ta slicnost nije u okviru eu i za srbiju

 

ako je trend da ovi gradovi ispadaju iz ruku rezima, neka bude tako i sire...licno nisam pratila korake koje su doveli do toga, ali srpska opozicija je sigurno ispratila pa neka tako postupi

 

 

Ali ... uvek ima ono "ali" sto devojci srecu kvari! Sto bi Basara reko: to se nece desiti ono sto ovi u "Euromahali" misle- po nekom automatizmu, vec je za to potreban ozbiljan rad i organizacija! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vest o demonstracijama u Budimpešti nije objavila nijedna naša medijska kuća..mislim da nije ni N1Info..

 

Videla sam je prvo na Tviteru i danas, tj juče ovde. 

 

Čini mi se da su index hr i jutarnji hr brži sa informacijama ( i otvoreniji ) za razliku od naših medija.  

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Vest o demonstracijama u Budimpešti nije objavila nijedna naša medijska kuća..mislim da nije ni N1Info..

 

Videla sam je prvo na Tviteru i danas, tj juče ovde. 

 

Čini mi se da su index hr i jutarnji hr brži sa informacijama ( i otvoreniji ) za razliku od naših medija.  

 

  nemam kuci TV i ne gledam ni N1  ,  samo vesti preko YT  i poneku drugu emisiju ( 7 na N1 )  ali sve vise mi se cini da se N1 kod nas utopio u neko sivilo  ( medju crnim medijima ) pa neke bitnije razlike u odnosu na rezimske medije, u njihovom izvestavanju vise i ne vidim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doc Holiday said:

 

  sve vise mi se cini da se N1 kod nas utopio u neko sivilo  ( medju crnim medijima ) pa neke bitnije razlike u odnosu na rezimske medije, u njihovom izvestavanju vise i ne vidim...

 

 nestalo je entuzijazma mozda? neupotrebljiva opozicija pa zbog toga

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Vest o demonstracijama u Budimpešti nije objavila nijedna naša medijska kuća..mislim da nije ni N1Info..

 

Videla sam je prvo na Tviteru i danas, tj juče ovde. 

 

Čini mi se da su index hr i jutarnji hr brži sa informacijama ( i otvoreniji ) za razliku od naših medija.  

Cim nije izaslo na  Juzne Vesti - nije se dogodilo!:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/8/2021 at 6:39 PM, Mama_mia said:

 

 nestalo je entuzijazma mozda? neupotrebljiva opozicija pa zbog toga

 

Ne vec se suska da Solak bi da se siri na telekomunikacije, pa tako je Jugoslav dao otkaz verovatno zbog planirane izmene uredjivacke politike. Nije nemoguce da Solak kupi telekom posto telekom se raspada i sve je manje vredan jos ako telenor batali partnerstvo telekom ce biti bas jeftin. Sa druge strane Vucic to bas ne zeli jer Solaka ne kontrolise a dosta je kenjao po njemu i zadnje sto mu treba je jos bogatiji Solak koji je legalno stekao bogastvo i koji bi pored sbb sad drzao i telekom kablovsku.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MeanMachine said:

 

Ne vec se suska da Solak bi da se siri na telekomunikacije, pa tako je Jugoslav dao otkaz verovatno zbog planirane izmene uredjivacke politike. Nije nemoguce da Solak kupi telekom posto telekom se raspada i sve je manje vredan jos ako telenor batali partnerstvo telekom ce biti bas jeftin. Sa druge strane Vucic to bas ne zeli jer Solaka ne kontrolise a dosta je kenjao po njemu i zadnje sto mu treba je jos bogatiji Solak koji je legalno stekao bogastvo i koji bi pored sbb sad drzao i telekom kablovsku.

 

Pa kenjao je Vucic i po Miskovicu, pa je Misko sad kupio Sava centar, gradi pored Genex apartmana, gradi u Nisu, jer su se verovatno dogovorili, kao sto sigurno moze da se dogovori i sa Solakom.

Ti mene vise ne napadas, a dobijes Telekom. Telekom ce pod drzavnim upravljanjem uskoro postati problem, ovako se resi Telekoma, dobije kes kojim moze da kupi jos jedne izbore, skloni medije koji mu nisu naklonjenji, a Solak dobije ogromnu firmu koju moze da napravi profitabilnom. Svi srecni i zadovoljni. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa kenjao je Vucic i po Miskovicu, pa je Misko sad kupio Sava centar, gradi pored Genex apartmana, gradi u Nisu, jer su se verovatno dogovorili, kao sto sigurno moze da se dogovori i sa Solakom.

Ti mene vise ne napadas, a dobijes Telekom. Telekom ce pod drzavnim upravljanjem uskoro postati problem, ovako se resi Telekoma, dobije kes kojim moze da kupi jos jedne izbore, skloni medije koji mu nisu naklonjenji, a Solak dobije ogromnu firmu koju moze da napravi profitabilnom. Svi srecni i zadovoljni. 

Jos Misko da napravi Delta Gigapolis na Autokomandi, izmedju autoputa i Ljutice Bogdana..... 08bM0ca.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, MeanMachine said:

 

Ne vec se suska da Solak bi da se siri na telekomunikacije, pa tako je Jugoslav dao otkaz verovatno zbog planirane izmene uredjivacke politike.

 

Sa druge strane Vucic to bas ne zeli jer Solaka ne kontrolise....

 

 

veliko je ovo gradivo za mene da sve to pohvatam

 

... ako sam razumela taj solak ce napraviti provucicevski program, jugoslav zbog toga dao otkaz,

ali zasto to avu ne odgovara?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

 

veliko je ovo gradivo za mene da sve to pohvatam

 

... ako sam razumela taj solak ce napraviti provucicevski program, jugoslav zbog toga dao otkaz,

ali zasto to avu ne odgovara?

 

 

 

Problem AV je sto United Media stvara regionalnu mrezu medija i ne odgovara mu da  se siri istina i informacija na koju nema uticaja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Problem AV je sto United Media stvara regionalnu mrezu medija i ne odgovara mu da  se siri istina i informacija na koju nema uticaja.

 

...ako vucicu ne odgovara taj pristup istini, zasto je onda onaj covek dao otkaz,

 

zar jugoslavu ne odgovara da se siri istina i informacije na koje av nema uticaja? od cega je on tacno pobegao?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 

...ako vucicu ne odgovara taj pristup istini, zasto je onda onaj covek dao otkaz,

 

zar jugoslavu ne odgovara da se siri istina i informacije na koje av nema uticaja? od cega je on tacno pobegao?

A Jugoslavu je problem da predje sa jedne televizije na drugu iz moralnh razloga?

Novinari pisu kako im Urednik kaze - to im je jedini put da ih objave i da ih neko zna po necemu.

Guzva u redu za zamenu je povelika.

Secam se dobro kad je mladjahog Mladena M. dovela Sanja Z.  u jutarnji program STB  uz reci  "nek`  pripomogne ovim mojim devojkama" :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/21/2021 at 4:13 PM, Mama_mia said:

 

veliko je ovo gradivo za mene da sve to pohvatam

 

... ako sam razumela taj solak ce napraviti provucicevski program, jugoslav zbog toga dao otkaz,

ali zasto to avu ne odgovara?

 

 

 

 

Zato sto Vucic ne veruje Solaku tj nema cime da ga uceni, pa to sto bi Solakovi mediji neko vreme bili prorezimski za Vucica nije resenje.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da mi se uopste ne dopada ovo sto se dogadja oko Madjarske.

Doslo neko vreme kad su u modi autokrate i populisti. Ne bi me cudilo da Orban zabrazdi i raspise neki referendum o izlasku iz EU. Verujem da bi na tom referendumu zaradio fijasko, ali sta ako bi mu proslo? Moram da priznam da ne pratim dovoljno stanje u EU, ali mi se cini da bi neke clanice Visegradske grupe krenule odmah za njim. I eto i nas u tom "probranom" drustvu. Mase u Srbiji to odusevljeno docekale, ali to bas i nije put kojim treba da idemo.

Jasno je da EU trazi reformu, pregrupisavanje...Ali sve mi se cini da ide putem SFRJ...Budu li svi isli glavom kroz zid, pocepace se na liberalne, mahom germansko-protestantske i konzervativnije, katolicko-pravoslavne polove... Zato se i nadam da ce Orban biti obuzdan ali i da ce EU sama sa sobom resiti gde i kako vidi sebe za 5, 10 i 50 godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije lud da izlazi iz EU. On ove godine očekuje oko 10 milijardi evra bespovratne pomoći od EU. To je samo priča za anti EU javnost koje u mađarskoj ima (25-30%) i uglavnom glasaju za njega. Kao i naš diktator žele da se pokažu kako su oni bitni i kako mogu šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

Celokupna Madjarska privreda pociva na EU....   4-5 fabrika automobila..  plus ko zna kolko pratecih motaca kablova za iste.  Sad  i ovo sto ce da proizvode borbena vozila LINX po licenci.....bezbroj toga....   Zna Orban da bi izlaskom iz EU , Madjarska u sekundi postala - Srbija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Doc Holiday said:

Celokupna Madjarska privreda pociva na EU....   4-5 fabrika automobila..  plus ko zna kolko pratecih motaca kablova za iste.  Sad  i ovo sto ce da proizvode borbena vozila LINX po licenci.....bezbroj toga....   Zna Orban da bi izlaskom iz EU , Madjarska u sekundi postala - Srbija...

Znaci postala bi ekonomski tigar!!@??! 

Investicije, putevi, pruge, bolnice, skole, fabrike! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 7/9/2021 at 4:55 PM, Prijatelj Mitar said:

Moram da priznam da mi se uopste ne dopada ovo sto se dogadja oko Madjarske.

Doslo neko vreme kad su u modi autokrate i populisti. Ne bi me cudilo da Orban zabrazdi i raspise neki referendum o izlasku iz EU.

 

Sto bi to radio, boli ga dupe, usao je u EU i sada radi sta hoce. Plus to je nekada bio deo imperije, ima to veze.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Amigo said:

 

Sto bi to radio, boli ga dupe, usao je u EU i sada radi sta hoce. Plus to je nekada bio deo imperije, ima to veze.

 

 I kod njih je kao i kod Hrvata ona fora da su mnogo vise postovali neke EU obaveze i uslove kao kandidati nego sad kad su punopravni clanovi...  To cesto uspevam da procitam sa Hrvatskih portala za njih  a za madjarsku licno vidim kad idem tamo, a idem relativno cesto..

 

  Takav pristup svemu bi bio isti i kod nas , da npr sklonimo AV-a  i nastavimo sa EU integracijama... Postovali bi pravila dok nas ne prime....  A posle- ko ga j...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...