Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Hrvatska očekivano loša. Englezi neočekivano neuvjerljivi.

Doduše, u ovoj grupi i nije neka sreća biti prvi, ali uz ovakvu igru se teško može nadati i drugom ili trećem mjestu, čak i pored slabih Čeha i još slabijih Škota.

Link to comment
Share on other sites

Večito naduvavaju ovu Englesku kao nekakvog favorita, ali mislim da su vidljivo slabiji od Francuske, Nemačke, Italije, Portugala, Španije i kompletne Belgije. Čak je pitanje kako bi izašli na kraj i sa nekom od ekipa koje vrebaju iz drugog plana poput Danske, Poljske, Holandije ili Švajcarske.

 

Hrvati će morati naći energiju za rastrčane Škote koji non stop igraju visoki presing. Ni sa tvrdim Česima neće biti lako jer se radi o fizički vrlo spremnoj reprezentaciji mada protiv njih, mislim da imaju i najviše šansi.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Hrvati ce bez ikakvih problema proci grupu i pritom imati boljeg protivnika u nokaut fazi,jer pobednik grupe ide na nekog iz trougla Nemacka-Francuska-Porugal.Prve dve ekipe iz svake grupe idu dalje,plus cetiri od sest treceplasiranih.

Kvalitetom su ispred preostale dve ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Ovi sa cokoladicama ponovo nabijaju komsijama komplekse, jer su izgubili samo sa 1:0 u Engleskoj od Engleza.:roflmao:

Ocigledno je da to vise nije ekipa iz 2018te, jer nedostaje 5-6  kljucnih igraca, a i na klupi gotovo da nema rezerve. Gde je Lovren? Povredjen ili ga nisu ni poveli na EP?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ovi sa cokoladicama ponovo nabijaju komsijama komplekse, jer su izgubili samo sa 1:0 u Engleskoj od Engleza.:roflmao:

Ocigledno je da to vise nije ekipa iz 2018te, jer nedostaje 5-6  kljucnih igraca, a i na klupi gotovo da nema rezerve. Gde je Lovren? Povredjen ili ga nisu ni poveli na EP?

Ozlijeđen je. Očekuje se da bi mogao zaigrati u nastavku prvenstva.

Kakve čokoladice?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska je slabija za Mandžukića i Rakitića. Iako je Mandžukić daleko od nekadašnje forme sigurno bi se našao na popisu za EURO i eventualno ulazio u igru u nekim utakmicama. Rakitić, s druge strane, iza sebe ima fenomenalnu sezonu i bio bi od velike pomoći reprezentaciji. I danas bi bio u prvih 11. Nadalje, slabiji smo za Vrsaljka koji je u Rusiji igrao ozlijeđen i od tada se nije vratio u nekadašnju formu. Pitanje je da li će se ikada vratiti. Na lijevom boku smo jači, golman je u najmanju ruku jednako kvalitetan kao i Subašić. Po meni je Livaković čak i bolji golman od Subašića. Ostale pozicije su tu negdje, s tim da je klupa, po meni, jača nego u Rusiji.  

Ipak mislim da Hrvatska neće napraviti značajniji rezultat na ovom EURU jer ne ispunjava niti jedan od bitnih kriterija za otići daleko na turniru. 

1. Vrhunska individualna kvaliteta- iako na par pozicija imamo igrače vrhunske kvalitete, to nije dovoljno u usporedbi s reprezentacijama koje su ovdje favoriti. Francuska i Portugal su pravi primjeri reprezentacija krcatih igračima vrhunske kvalitete.

2. Ako u momčadi ne postoji vrhunska individualna kvaliteta igrača na većini pozicija, to se može nadoknaditi taktikom i uigranošću. Najočitiji primjer takve reprezentacije je Grčka 2004. Hrvatska ne igra ništa i daleko je od bili kakve uigranosti, da ne govorimo o nekakvim šablonama u igri. Što je nevjerojatno jer je Dalić na čelu reprezentacije 3 godine i kostur je isti. Dosta ljudi se nadalo da će se stvari složiti same od sebe i da ćemo mi progurati kada počne turnir. Jučer smo vidjeli da od toga nema ništa i preostale 2 utakmice će biti teško mučenje.

3. Treća stvar pomoću koje se može daleko na turniru je nacionalni naboj, zajedništvo, borbenost, i, najbitnije, glad za uspjehom, želja da se napravi rezultat. Hrvatska je na gotovo svakom turniru bila primjer takve reprezentacije. Nebitno u kakvoj formi smo bili ranije, kako smo odigrali kvalifikacije, na turnirima (pogotovo ako govorimo o nastupima na EURU) smo igrali odlično. Mislim da se uspjehom u Rusiji kod nekih igrača ta glad i želja izgubila. Možda to nije svjesno, ali ne znam kako bi drugačije objasnio nastup jučer. Ne možeš na nikog pokazati prstom i reći da nije htio, ali kao momčad djeluju krajnje letargično. Ne pamtim kada na velikom natjecanju Hrvatska nije stvorila šansu, kako god da se protivnik zvao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ovaj sastav je dovoljno kvalitetan da igra mnogo bolji fudbal, ali Dalić jednostavno nije izgradio sistem. Sve mi je bilo jasno kuda ide Hrvatska posle utakmice u LN sa Portugalom. Mislim da su tu mogli da prime komotno 7-8 golova.  

Ma to uopće nije upitno. Kvalitetom igrača Hrvatska je među 10 u Europi lagano. Ali već 3 godine, sa izuzetkom od par utakmica, igramo nogomet na razini 100. reprezentacije na FIFA ljestvici. Ta utakmica u Portugalu nije završila s 10 komada u našoj mreži samo zbog Livakovića. I to ne bi bio problem da je Dalić nešto uigrao. Jer njemu je izgovor za katastrofe u LN bio da uvodi i uigrava mlade igrače. Mi smo protiv TOP reprezentacija postali topovsko meso, a protiv ovih lošijih se mučimo stvoriti priliku za gol. Al jbg, kad se pogledaju rezultati nitko mu nema šta prigovoriti. 2. na svijetu, pa se kvalificirao na EURO kao prvi u skupini iz koje su na kraju svi otišli na EURO ovako ili onako, 2 puta ostao u elitnoj skupini LN, i trenutno je prvi u kvalifikacijama za Katar. Nevjerojatno s obzirom na šta mi ličimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bugl je mislim u pravu generalno, ali je ta analiza manje ili vise nebitna.

Modric je logicno u padu i to je sve sto je za ovu Hrvatsku bitno.

 

Mandzukici, levi i desni bekovi, koji golman brani, da li je tu veseli Lovren i Domagoj Vida ili im je neko normalan stoper, to su sitnice.

 

Modric je ono sto ih je podiglo do finala WC, bez Modrica mogu na bukvalno svim ostalim pozicijama biti jaci, to ne bi bio taj nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Bugl je mislim u pravu generalno, ali je ta analiza manje ili vise nebitna.

Modric je logicno u padu i to je sve sto je za ovu Hrvatsku bitno.

 

Mandzukici, levi i desni bekovi, koji golman brani, da li je tu veseli Lovren i Domagoj Vida ili im je neko normalan stoper, to su sitnice.

 

Modric je ono sto ih je podiglo do finala WC, bez Modrica mogu na bukvalno svim ostalim pozicijama biti jaci, to ne bi bio taj nivo.

A nije baš. Modrić je, naravno, bio glavni igrač , ali i Rakitić je odigrao vrhunsko, Vrsaljko je bio fenomenalan, Mandžukić zabio bitne golove kad je trebalo, Subašić poskidao penale, Perišić bio opasan u svakoj utakmici, Lovren i Vida odigrali gotovo bez greške prvenstvo itd. Usudio bi se reći da bi bez doprinosa bilo kojeg od tih igrača takav uspjeh na SP bio gotovo nemoguć. Da Raketa nije zabio ključne penale, da Subašić nije poludio na golu, da su Lovren i Vida kiksali koji put, da Mandžo nije zabio svaki put kad je trebalo.... Poklopilo se da je dosta igrača igralo odličan turnir, mislim da nije ispravno sve pripisati Modriću. Iako se slažem da smo bez njega (trenutno nažalost i s njim) u rangu neke Ukrajine

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste to tacno, ali im je on omogucio to, podigao samopouzdanje i uopste bio potpuni vodja tima za kog znas da ce da te izvadi ako ti zaseres i automatski se sranja manje desavaju jer skida pritisak sa svih ostalih. Kada on nije na tom nivou ne vredi, nije to to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To i kažem. Samo što ja ne bih bio previše milosrdan prema Daliću. Ispao si u grupi na EP- Majstore, hvala ti za SP, hvala za sve, ali očigledno ja da nešto ne štima već par godina. Da se proba nešto novo.

Mislim da je to izgledan scenarij ako ne prođe grupu. Barem se nadam. 

Ali nije mi jasno kako tako loše izgledamo pod njim. Daleko od toga da je najgori trener kojeg smo imali na klupi, tako da ne znam u čemu je problem.

A ovo što Mc kaže za Modrića apsolutno stoji. On je morao ući protiv fakin Malte da bi mi dobili tu utakmicu. Dosta puta je u igri i laicima primjetno kako svi očekuju da on nešto napravi. Doslovno mu guraju svaku loptu, gledaju u njega i čekaju. I "stručni" komentatori govore o tome. Uz naravno priče o tome kako Kovačić još nije Modrić i kada će konačno postati Modrić.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Strinić već nije puno bitan lik. Neka se forsira Gvardiol, to je ultra talentovan igrač. 

 

@Bugl Khan

 

Kovačić nikad i ne može postati Modrić. Nije samo razlika u kvalitetu, to je drugačiji tip igrača. Ogroman potencijal stvarno, ali Modrić je unikatan igrač u globalnim razmjerama. Pričamo o jednom od najuticajnijih igraču u fudbalu u poslednjih 10 godina. Meni lično top5 igrač u protekloj deceniji.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Dobar gol Šika. Nije bio toliko oštar centaršut, teško je bilo izvući dobar udarac glavom iz one situacije. Odbrana Češke je nesigurna, nekoliko puta su se dobro pogubili. 

 

Robertson je najbolji igrač na terenu. Samo što je problem kad ti je lijevi bek ofanzivno najpotentniji igrač u ekipi. Meni je nevjerovatno da drže Adamsa na klupu. Lik je zabio 10 komada u PL ove sezone. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...