Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Jedna hrabra prognoza: Škotska pobjeđuje. Nijesu imali sreće protiv Češke, promašili su 5-6 dobrih prilika. Trče kao navidani, bore se maksimalno. Valjda će im ući neka lopta u gol. Hrvati sve ovo nemaju na ovom prvenstvu. Imaju taj suvi kvalitet na papiru. Na terenu izgledaju kao družina zombija koja tumara travnjakom.

 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf, hrabra ti prognoza... :classic_biggrin:

 

Nastavimo li sa dosadašnjom igrom, neću previše žaliti ako ne dobijemo jer bi nas takve neka ozbiljna ekipa našamarala samo tako. Više ću žaliti što bismo vjerojatno išli u najlakšu četvrtinu kostura gdje bismo itekako imali šta za reći da na terenu izgledamo kako bismo trebali.

 

@Don Juan

 

Nadam se da će tako i biti mada mi neki feeling kaže da Rebić neće ni biti u prvih 11 (možda se varam, nisam gledao najave).

Link to comment
Share on other sites

Škotska u celoj istoriji i svim učestvovanjima na SP i EP nikad nije prošla grupu, tako da teško da će joj večeras biti sefte. Samo je pitanje da li će ostati sami na dnu grupe ili će izvući nerešeno i povući Hrvatsku sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bistru vodu mutim said:

Uf, hrabra ti prognoza... :classic_biggrin:

 

Nastavimo li sa dosadašnjom igrom, neću previše žaliti ako ne dobijemo jer bi nas takve neka ozbiljna ekipa našamarala samo tako. Više ću žaliti što bismo vjerojatno išli u najlakšu četvrtinu kostura gdje bismo itekako imali šta za reći da na terenu izgledamo kako bismo trebali.

 

@Don Juan

 

Nadam se da će tako i biti mada mi neki feeling kaže da Rebić neće ni biti u prvih 11 (možda se varam, nisam gledao najave).

Šta mi uradi čoveče 😪

1 hour ago, bistru vodu mutim said:

 

Dobiju li večeras, idu na drugog iz grupe F tj. Francusku, Njemačku ili Portugal u osmini finala.

Da, ali ako ne pobede mogu na Španiju u Sevilji....

Link to comment
Share on other sites

Dobar je ovaj komentator iz studija iz Zagreba. Ovaj kudravi sa bradicom i cvikama. Primetio sam da puno zna u ovim uključenjima, a ne pokušava da to na silu pokazuje, kao npr Novaković. Gledao sam ga i u NFL podkastima na hrvatskom SK. 

Edited by de Havilland Mosquito
Link to comment
Share on other sites

I Hrvatska i Škotska imaju porazan učinak na SP i EP na utakmicama trećeg kola u grupi kad je o njoj ovisio prolazak u sljedeći krug natjecanja.

Škotska
SP 1954. - trebala im pobjeda protiv Urugvaja, izgubili 0-7
SP 1958. - trebala im pobjeda protiv Francuske, izgubili 1-2
SP 1974. - trebala im pobjeda protiv Jugoslavije, završilo 1-1
SP 1978. - trebala im pobjeda od barem 3 razlike protiv Nizozemske, pobijedili 3-2
SP 1982. - trebala im pobjeda protiv SSSR-a, završilo 2-2
SP 1986. - trebala im pobjeda protiv Urugvaja, završilo 0-0
SP 1990. - trebala im pobjeda protiv Brazila, izgubili 0-1
EP 1996. - trebala im pobjeda od 2 razlike protiv Švicarske, pobijedili 1-0

Na ostalim prvenstvima (EP 1992, SP 1998) eliminirani su već nakon prva dva kola.

Hrvatska
SP 2002. - trebala im pobjeda protiv Ekvadora, izgubili 0-1
EP 2004. - trebala im pobjeda protiv Engleske, izgubili 2-4
SP 2006. - trebala im pobjeda protiv Australije, završilo 2-2
EP 2012. - trebao im remi 2-2 (ili s više golova) ili pobjeda protiv Španjolske, izgubili 0-1
SP 2014. - trebala im pobjeda protiv Meksika, izgubili 1-3

Na prvenstvima na kojima je Hrvatska prošla u drugi krug (EP 1996, SP 1998, EP 2008, EP 2016, SP 2018), to je osigurala već nakon prva dva kola, i zadnja utakmica je eventualno odlučivala o tome na kojem će mjestu u grupi završiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Dobar je ovaj komentator iz studija iz Zagreba. Ovaj kudravi sa bradicom i cvikama. Primetio sam da puno zna u ovim isključenjima, a ne pokušava da to na silu pokazuje, kao npr Novaković. Gledao sam ga i u NFL podkastima na hrvatskom SK. 

Ivan Ivković aka Los

Link to comment
Share on other sites

Pominje komentator Gilmora i da je dobio koronu. Zar oni nisu u nekim uslovima izolacije ili tako nekako. Kako uspeš da se zarazis tokom prvenstva i sta je sa saigračima. Od nekoga je morao da pokupi virus.. Nje svako imao odvojenu svlačionicu...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...