Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

.Ima nekih igraca na PG u naletu, koji nisu dobili sansu. Uglavnom se vrte jedni te isti PG u EL, sto ne znaci da su ovi drugi losi. U Izrealu tu je Blat, Italija Tompson nije los, kao bek Herison je imao strasnu sezonu sa tim da je i dobar paser. Trea Bell iz Nemacke, deluje mrsavo, ali je dobar da iznudi faul, dobar sut sa pludistance i u naletu je, Dzajlen Smit MVP u Nemackoj...Grant Grcka, Francuska Lee i Veber it...samo ti igraci ne mogu tako lako da dobiju sansu jer u EL timovima su uglavnom popunjena mesta. Svakako mislim da mi treba da imamo dva dobra pleja kroz celu sezonu i da imaju manje vise podjednaku minutazu, pa sad kako Dejo hoce, mada me ne bi ni cudilo da ostavi Voldena na kecu i dovede jos jednog pleja...u principu mislim da Dejo pokusava da Dobrica spusti na dvojku ili je to sad bilo bilo samo nuzno. Na cetiri bi nam trebao neki Danilo, Viltjer malo da naprave prostora, ko zna sta je njemu u glavi i sta hoce.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Iz turske lige ima par igrača koji bi mogli biti dostupni.

 

Prvog koga bi doveo je centar Gacijantepa Mam Jaiteh koji je imao fantastičnu sezonu i bio lider Gacijantepa. Susta suprotnost Noku i verujem da bi zbog toga bili kompatibilni. Najveci kvaliteti su mu igra iz pika i veoma je jak i snalazljiv na niskom postu. Nisam gledao plej of tekme sa Efesom a vidim da je dao 51 poen u dve tekme.

 

Drugi bi bio Erik Green koji je dobro poznato ime i ima iskustva igranja u EL. Verujem da bi on bio prava zamena za Lojda.

 

Treci zanimljiv igrac je takodje iskusni Amath M'Baye, odlicna cetvorka koja ume da igra licem da širi odbranu veoma dobrim sutem za tri, a ne stidi se ni igre na niskom postu. 

 

Četvrti igrac bi bio Marial Shayok koji je imao vrhunsku sezonu u Bursi.

Odlican atleta koji igra sa puno energije. Ume da poentira na vise načina dok mu je sut spolja dosta nepouzdan. Igra na poziciji krila dok u nekim smallball varijantama moze i na poziciju krilnog centra.

 

 

Jovic,Walden,Uskokovic

Green, Dobrić, Lazarević

Lazic,Shayok,DeDa 

M'Baye, Ilić Igokea,Simonovic

Noko,Jaiteh,Kuzmic

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Biće muke za pleja, pojavilo se nešto ove sezone, ali ... hm. :smiley33:

@Devil In My Pants je pomenuo neke od njih, možda tu ima još par imena i to je to

ispod radara, mada, toga je sve manje pošto se prati sve, al baš. Treba imati i sreće, koliko god zvučalo neozbiljno.

Nije čudno da je Jović odbio PAO, biće ponuda za njega ... tržište je baš tanko.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

Iz turske lige ima par igrača koji bi mogli biti dostupni.

 

Prvog koga bi doveo je centar Gacijantepa Mam Jaiteh koji je imao fantastičnu sezonu i bio lider Gacijantepa. Susta suprotnost Noku i verujem da bi zbog toga bili kompatibilni. Najveci kvaliteti su mu igra iz pika i veoma je jak i snalazljiv na niskom postu. Nisam gledao plej of tekme sa Efesom a vidim da je dao 51 poen u dve tekme.

 

Drugi bi bio Erik Green koji je dobro poznato ime i ima iskustva igranja u EL. Verujem da bi on bio prava zamena za Lojda.

 

Treci zanimljiv igrac je takodje iskusni Amath M'Baye, odlicna cetvorka koja ume da igra licem da širi odbranu veoma dobrim sutem za tri, a ne stidi se ni igre na niskom postu. 

 

Četvrti igrac bi bio Marial Shayok koji je imao vrhunsku sezonu u Bursi.

Odlican atleta koji igra sa puno energije. Ume da poentira na vise načina dok mu je sut spolja dosta nepouzdan. Igra na poziciji krila dok u nekim smallball varijantama moze i na poziciju krilnog centra.

 

 

Jovic,Walden,Uskokovic

Green, Dobrić, Lazarević

Lazic,Shayok,DeDa 

M'Baye, Ilić Igokea,Simonovic

Noko,Jaiteh,Kuzmic

 

 

 

Jaiteh je i za mene pokam(definicija) centra. Ja volim te jake igrace koji odlicno igraju ledjima. Ja da ssam trener uvek bih tezio toj raznovrsnosti i insistirao da imam bar jednog low post igraca, bilo na 4  bilo na 5. ALi nama je Kuzmic balast, ja bih iskreno zadrzao Nnoka i neko kvalitetno resenje trazio na 4. Luku Mitrovica nikada ne bih doveo jer lik ne ume da sutira za 3, bicemo lako predvidljivi ako cela nasa unutrasnja linija ne zna da sutira za 3, tu mora da dodje jedan dobar suter i skakac, Na ovoj poziciji moramo dobro da platimo i da dovedemo igraca koji je sista suprotnost Mitrovicu.

 

Plej je zaista problem, mi tu moramo da doveemo dva igraca, place mi se kada se setim da smo imali u jednom trenutku Wiliamsa i Jovica tu. JA bih iskreno doveo nesto ispod radara, jednog dodavaca i dobrog pik igraca kako bih iskoristio potencijal Nnoka i Kuzmica kojima je takav igrac preko potreban i jednog kombo beka koji je prevashodno kosgeter, nesto sto lici na Norisa Kola takav tip igraca koji moze da pripomogne Waldenu na 2. Ne slazem se sa tobom oko Waldena, ja mislim da on treba da preuzme Jenkinsovu ulogu kod RAdonje, nikako na 1, ada ni minut. On bi meni bio prva opcija na 2, A Dobric na 3. Ne treba zaboraviti i specificnu ulogu Davidovca kojeg bi ja stavio da pretezno igra na 2 i da lake protivnicke bekove postuje, naravno sa njim uvek treba da ide Lazic u paru da hapsi njegovov mismec kada se mi branimo. Deo minuta a 2 ce svakako uzimati i Lazic, pa mi je bezveze da se dovodi jos jedna cista dvojka jer mi je potrebnije da se taj novac rasporedi na pozicije 1 i 4 koje su nam hororo. Ako bi resili kvalitetno te dve pozicije, imali li bi tim koji moze da se posiba sa svima. Svakako bih Lazarevica prekomadovao i polako pripremao za prvi tim, kao i Uskokovica sto bih zadrzao i dao mu neke minute .

 

Link to comment
Share on other sites

Jaiteh je vec spominjan za vreme prvog Radonjicevog mandata, odlican igrac.

Nesto ovako bi meni bilo skroz ok:

 

Jovic, Cobbs*, Uskokovic

Walden*, Dobric*

Davidovac*, Lazic

N. Bjelica**, Ilic, Simonovic* (jbg, ako ima ugovor)

Nnoko, Jaiteh

 

*Ima tu dosta igraca koji mogu da kombinuju pozicije.

 

**Bjelkan je kontam skroz nerealan, mada mu istice ugovor, ulazi u neke godine, pa je sportski nadati se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

@Predragdjape Imaš na matičnoj temi to oko Rida i Terija. Ne sećam se ko je pokrenuo ali se sećam da je izneta informacija da nam je bio ponuđen ali da se Obradović, zbog Ridovog nesigurnog zdravstvenog stanja jer je izlazio iz povrede, odlučio za Terija. Ima sve lepo objašnjeno, zašto i kako i kad je potpisao za Budućnost.

Kao sto znamo Reed se povredio u najbitnijem trenutku, jos jedna sjajna odluka Saleta:default_coffee:

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TiMiDi said:

Jovic, Dimitrijevic

Panter, Volden, Lazic

Kalinic, Dobric

Bjelica(ali ne Radonjin), Davidovac

Noko, Ristic, Kuzmic

 

Noko koji dobija pasos u januaru pred kup, Dimitrijevic na dvojno, a Cova da meri patku kako su sve domaci igraci i napada F4...

 

Ristic je u Bresi, bato.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mi svaki put kad smo dovodili "proverene EL" igrače (sa iskustvom igranja u Evropi, poznate, ali na zalasku karijere) smo izduvali (Braun, Skorcijanitis, Džejms III...). A uglavnom kad smo dovodili igrače iz Amerike, "nepoznate" u Evropi, to je bilo uglavnom dobro i za nas i za njih (drugi Braun, Dženkins, Miler... Pa čak ni Volters nije završio u Portoriku). Nemam protiv ni pokušaja da se dovode igrači iz evrokup/fiba timova. Nekad će doći Hol, nekad Beron/Faje. 

Pošto love za igrače na vrhuncu karijere nemamo, uvek sam pre za rizik.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, svarozicslo said:

Mi svaki put kad smo dovodili "proverene EL" igrače (sa iskustvom igranja u Evropi, poznate, ali na zalasku karijere) smo izduvali (Braun, Skorcijanitis, Džejms III...). A uglavnom kad smo dovodili igrače iz Amerike, "nepoznate" u Evropi, to je bilo uglavnom dobro i za nas i za njih (drugi Braun, Dženkins, Miler... Pa čak ni Volters nije završio u Portoriku). Nemam protiv ni pokušaja da se dovode igrači iz evrokup/fiba timova. Nekad će doći Hol, nekad Beron/Faje. 

Pošto love za igrače na vrhuncu karijere nemamo, uvek sam pre za rizik.

Jedini ubodi su bili Perper, mada je bio dosta povredjen, ali kada je igrao, to je bio VRH i Tarens Kinsi. Naravno da treba ici ispod radara, ili loviti u ovom sada delu sezone (a to obicno kosta poprilicno). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Borca said:

Plej jos rodjen u Njujorku.

 

 

 

Gledao sam vise puta Ulm i nije mi se nesto dopao,a i ne verujem da je potencijal za El.

Iz Ulma mi se svidjaju Osetkovski i Obst i vrv ce zavrsiti u El u nekom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Ja uopste nisam siguran da smo mi sposobni da dovedemo neke strance koji prave razliku na EL nivou, jer ono na jednog Lojda ili Berona, dobijemo pet nekih koji nisu blizu tog nivoa. Nisam siguran ni sta je recept, jer evo Hol i Teri su igraci pojureni ispod radara, pa su se pokazali kao momci apsolutno nesposobni da naprave razliku u ABA ligi. Opet, s koledza nismo do sad dovodili, takve uglavnom za FMP zavrsavamo, tako da ne znam uopste gde i kako cemo da pojurimo igrace. 

 

Trebaju nam dva pleja bez dileme. Jovic bi bio ok, ali treba nam bukvalno jos jedan igrac tog kvaliteta da bi to bilo to. Bek suter sposoban da pogodi bi takodje bombona bio. Ne bi uopste lose bilo da Lojd ode u jednom pravcu, a Beron u drugom. Na trojci smo tu sa nasim snagama, tako je kako je, Dobric je dosta napredovao, videcemo dal moze to da izgura, takodje i Davidovac toplo-hladno, pa mu je vreme da odigra u kontinuitetu jednu pravu sezonu. 

 

Ja bih Lazarevica povukao iz FMP-a. Odlican bekap, uz neku strec cetvorku bi bio bas kompatibilan, dok bi mi Simon mahao peskirom. Sto se tice centara, Noko je pokazao da moze, od Kuza tesko da mozemo dovesti boljeg bekap centra, jos domaceg i jeftinog, dok bi mi Kuridza isto statirao kao i Simon. 

 

PG, PG, Uskokovic

SG, Volden, Lazic

Dobric, Davidovac, Radanov

PF, Lazarevic, Simonovic

Noko, Kuzmic, Kuridza

 

Tako da ok bi mi bilo Jovic i Beron, uz nekog drugacijeg pleja od Stepha (ako ne moze bolje od Kobsa ili Ivanovic, pisi) i strec cetvorku. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

Iz turske lige ima par igrača koji bi mogli biti dostupni.

 

Prvog koga bi doveo je centar Gacijantepa Mam Jaiteh koji je imao fantastičnu sezonu i bio lider Gacijantepa. Susta suprotnost Noku i verujem da bi zbog toga bili kompatibilni. Najveci kvaliteti su mu igra iz pika i veoma je jak i snalazljiv na niskom postu. Nisam gledao plej of tekme sa Efesom a vidim da je dao 51 poen u dve tekme.

 

Drugi bi bio Erik Green koji je dobro poznato ime i ima iskustva igranja u EL. Verujem da bi on bio prava zamena za Lojda.

 

Treci zanimljiv igrac je takodje iskusni Amath M'Baye, odlicna cetvorka koja ume da igra licem da širi odbranu veoma dobrim sutem za tri, a ne stidi se ni igre na niskom postu. 

 

Četvrti igrac bi bio Marial Shayok koji je imao vrhunsku sezonu u Bursi.

Odlican atleta koji igra sa puno energije. Ume da poentira na vise načina dok mu je sut spolja dosta nepouzdan. Igra na poziciji krila dok u nekim smallball varijantama moze i na poziciju krilnog centra.

 

 

Jovic,Walden,Uskokovic

Green, Dobrić, Lazarević

Lazic,Shayok,DeDa 

M'Baye, Ilić Igokea,Simonovic

Noko,Jaiteh,Kuzmic

 

 

 

Jaiteh je dobar, al prvog centra već imamo u Nnoku, a tu je i Kuzmić sa ugovorom. Sva trojica odjednom su luksuz. 

 

Green i dalje dobro trpa po tim raspad timovima, ali on je ipak u silaznoj putanji, sitan je i ni blizu defanzivno kompetentan kao Loyd. Osim toga, on je više neki all round strelac nego šuter. Šta znam.

 

Shayok je zanimljiv al mislim da nam je pozicija 3 zatvorena.

 

M'Baye ima sve na papiru al u realnosti dosta nizak bball IQ, nije se baš proslavio kad je igrao EL za Milano ali možda vredi probati, njegov kvalitet je dosta korektan.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Markoss said:

. LPG, PG, Uskokovic

SG, Volden, Lazic

Dobric, Davidovac, Radanov

PF, Lazarevic, Simonovic

Noko, Kuzmic, Kuridza

 

Tako da ok bi mi bilo Jovic i Beron, uz nekog drugacijeg pleja od Stepha (ako ne moze bolje od Kobsa ili Ivanovic, pisi) i strec cetvorku. 

 

Nisam bas siguran da ce Volden biti druga opcija na dvojci. Pre bih rekao da ce on sa jos 2 pleja deliti najveci kolac minutaze na pozicijama 1 i 2 (pod uslovom da se dovedu dva pleja podjednakog kvaliteta). Mislim da Radonja ozbiljno racuna na njega. Tu bi nam tako fino legao neki prospekt, ali s obzirom na to da je njih mnogo teze (pa cak i skuplje) dovesti nego strance, mozda i bude ovako kako si napisao. 

Link to comment
Share on other sites

volden ne moze biti ni prvi plej ni prvi bek

jedino sto kod radonje moze da igra je neku djenka 1-2 ulogu, i to najvise zato sto kao ajde igra u 2 smera i moze da povuce neku tranziciju

nisam njegov fan i radije bih tu video nekog beka koji je bolji sa loptom...ili cist suter

ako bi mogli berona nekako da vratimo njih dvojica bi mozda bili komplementarni

10 minutes ago, MrTwister said:

Stigli ste da pomenete igrače poput Machada, Maggetea i još neke i za EC kante a nijeste momka kod kumare sto je igrao i podsjeća visinom i rasponom ruku na Kawhi Leonarda 🙂

aleksa?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kankkunen said:

To je to otprilike što si napisao, @Princeton ga zna u dušu, pa može nešto više o njemu. Ima tamo jako zanimljivih igrača koji bi mogli bez problema na EL nivo.

 

 

Prije koju godinu dok je bio u naponu snage mi je bio bas wet dream, sada ima vec 31 god. ne znam da li bi nam najbolje odgovarao. U EL ekipama se puno ozbiljnije trenira/igra, stres na organizam je veci, vise utakmica, pritisak itd. a plata je tu negdje. Zivi u najljepsem dijelu Aus, klima odlicna, gradic fin, no covid, a uz to ga tretiraju kao megacara, pa i ne vjerujem da ima razloga za dolazak u Evropu.

 

Sto se tice igrackih kvaliteta, izgleda kao poor man's CP3, bukvalno bazira svoju igru po njemu. Veoma pametan, dobro kontrolise tempo utakmice, konstantno je u sporijem ritmu, nema nekih izrazitih mana. Izbacaj suta nesto sporiji, nema bas prirodan suterski ritam, pa tako nema ni neki velik domet. Dobra poludistanca, ok ulaz, veoma dobra timska igra, pnr, razigravanje citave ekipe. U odbrani vise nego korektan, zna da podigne agresivnost u kljucnim segmentima utakmice itd.

 

Veoma dobar igrac, ali cini mi se ne bas najbolji fit za nas u ovom dijelu karijere (ne bih se ljutio ni kada bi dosao 😛 ). Od tih cistih PG-a, najvise mi se svidja Casper Ware, a od ovih kombo igraca Tai Webster - u dobroj, disciplinovanoj sredini, oni bi cuda pravili.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da nešto pratim AUS ligu ali mislim da je EL kvalitetom i intenzitetom udaljena svetlosnim godinama od bilo čega što nije NBA i da bi se malo koji igrač iz te lige naigrao u EL. Dobrih individualaca ima u Kini, al to su obično likovi koji su rešili da idu linijom manjeg otpora.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TiMiDi said:

Jovic, Dimitrijevic

Panter, Volden, Lazic

Kalinic, Dobric

Bjelica(ali ne Radonjin), Davidovac

Noko, Ristic, Kuzmic

 

Noko koji dobija pasos u januaru pred kup, Dimitrijevic na dvojno, a Cova da meri patku kako su sve domaci igraci i napada F4...

Panter posle ovog final four-a , a i generalno sezone, može da bira gde će

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije da nešto pratim AUS ligu ali mislim da je EL kvalitetom i intenzitetom udaljena svetlosnim godinama od bilo čega što nije NBA i da bi se malo koji igrač iz te lige naigrao u EL. Dobrih individualaca ima u Kini, al to su obično likovi koji su rešili da idu linijom manjeg otpora.

Sve stoji ... mada, dobar deo EL igrača je došao iz izraelske lige i nekih manjih liga. Sve je do individualnog kvaliteta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...