Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Da izjavim nesto i za "nasu" temu, jer sam apstinirao bas dugo...

 

Zadovoljan sam dolaskom Kalinica i obnovom ugovora za Dobrica, Ivanovic so-so. Verujem da Radonjic zna sta radi.

Ne brine me mnogo Zoc i Partizan ako cemo nastaviti ovako kao sa Kalinom. 

 

Bolje da bude ozbiljan fajt sa komsijama, nego da drugima - te titule su mi draze. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perdida said:

Ovde s svašta može pročitati pa i to da je košarkaški tabloid zvaničan medijski partner Evrolige😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Da li si ih citao? Koliko puta su preneli netacnu informaciju ili napisali netacno? Nisu to samo prenosenje glasina, nego i nepoznavanje takmicenja i ne proveravanje cinjenica. Cak mi se cini da je neko iz regiona jako uticajan tamo. Ali, evo drago mi je da neko ko ih redovno cita sa nama i da moze da nam prenese tu njihovu mudrost. Mozes li mi objasniti sta znaci oficijalni medijski parner Eurolige? Da li je to Sport Klub samo ne stavlja taj zig na svoj sajt? Da li je to svako ko je akreditovan kod Eurolige? Da li to znaci da Euroliga stoji iza svega sto oni napisu ili je verodostojan samo zvanican sajt ? Bese Avramovic je po njima nas igrac ili je na tamnoj strani? Mnogo pitanja, a odgovor je da ako akreditujes svoj sajt kod Eurolige i ti postajaes taj kako kazes oficijalni medija partner. Euroliga nema nista sa tim sajtom, osim sto im uzima neke novce, kao sto uzima i Sport Klubu, Areni u Grckoj itd.

Link to comment
Share on other sites

nadam se da cox troluje sa onim da pored jovica spremamo jos domacih opcija.. posto jedini preostali domaci koji valja bi bio petrusev, a nit bi on dolazio kod nas, nit bi ga misko pustio kod nas, a i kontam da misko vec ima deal sa nekom nba ekipom..

 

sto se mene smatra, jos matt thomas i nnoko pa da zatvramo radnju..

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, n4l1m said:

nadam se da cox troluje sa onim da pored jovica spremamo jos domacih opcija.. posto jedini preostali domaci koji valja bi bio petrusev, a nit bi on dolazio kod nas, nit bi ga misko pustio kod nas, a i kontam da misko vec ima deal sa nekom nba ekipom..

 

sto se mene smatra, jos matt thomas i nnoko pa da zatvramo radnju..

Uredno sam procitao da zatvaramo radonju i pitam se sta pise ovaj? 😂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, n4l1m said:

 a i kontam da misko vec ima deal sa nekom nba ekipom..

 

 

ja nisam totalno siguran da je petrušev vruća roba za nba. mnogo je spor defanzivno a nije sad neki greg monro u ofanzivi koji isto igra u evropi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perdida said:

??? Jel me troluješ? Šta je ovde greška? To što je Miško postavio još jednu zagonetku?

Nikoga ne trolujem i da bi dokazao vise  necu pisati o ovome. U trenutku kada su ovo postavili vec nije bilo 10 igraca na tom spisku i Misko nije postavio zagonetku, vec im je skrenuo paznju da su pogresili. Nisu proverili cinjenice kada su napisali vest, kao i za Vonamejkera, koji je napisao da je je to sto su izmedju ostalog i oni preneli fejk njuz. Sada je za mene pitanje da li oni kao globalni medijski partner smeju da pisu sve sto cuju? Da li smeju da napisu koliki je ugovor, nebitno Panterov i Kalinicev, ako to nije zvanicno saopstenje kluba, menedzera, igraca BAT-a? Ako prenose ono sto su culi od nekoga, po cemu se razlikuju od Hotsporta ili bilo kog insajdera ovde? Sve je to neki tekst na netu u koji neko poveruje, ali kad se kaze da su global media partner neko pomisli da je to istina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, L' Imperatore said:

 

Zavisi koga sad računaš pod ta 4 igrača na pozicijama 1 i 2. Sudeči po tvojim upisima, zasad je tu samo Ivanović, što bi značilo da ti očekuješ da se tu dovedu još tri igrača. To mislim da je nerealno.

 

Ja mislim da je Ivanović čisti plej. Na ovom forumu se dosta frlja sa frazom "može on da odigra i...". Da, može. Ali pravo pitanje nije može li, nego koliko dobro može.

 

Isto tako se i Dobric stavlja na 2, sto nema veze sa zivotom. I jos se kao reper uzima sezona u kojoj je tim sklepan i nije se ni znalo ko sta igra. Sa jedne strane svi ocekuju borbu za visok plasman u EL, a onda jos ocekuju da igraci igraju na pozicijama koje im nisu primarne. 

 

Normalno je da ocekujem jos 3 igraca na 1 i 2. To je minimum minimuma. Sve drugo bi znacilo veliku minutazu za Uskokovica, a svi znamo sa se to nece desiti. Mozemo i da se krpimo sa Dedom, Lazom ili Dobricem na 2, ako nemamo ozbiljne ambicije.

 

Ako dodje jos Jovic i 1 bek, to ce znaciti da mi imamo svega 3 igraca koji mogu da prenesu loptu, a kad Jovic nije tu onda samo 2. I sa tim da gulimo 70+ utakmica i da ganjamo ozbiljne rezultate? Pritom ne bi bilo fer prema Dobricu da ne dobije sansu na poziciji na kojoj je najbolji. 

2 hours ago, kokodakalo said:

Mrzi me da trazim po mojim porukama ali jos u decembru sam napisao da je Dobric unapredio svoju igru i da je u svoj napadacki repertoar ubacio i prodore, pri tom sam to napisao na osnovu onog sto sam video u EL i nisam neki veliki ekspert ali sam ipak to jos tad primetio. Tako da ne mislim da se o njegovom napretku pise iskljucivo na osnovu onog sto je pokazao protiv Buducnosti.

Uopste ja nisam govorio o tome da li jeste ili nije obogatio napadacki repertoar, vec da li to moze da radi na vrhunskom nivou u EL kao protiv future u finalu. Ja kazem da ne moze i da je neozbiljno da se na njega racuna kao na beka sem u nekim varijacijama. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

umesto preplacivanja stranaca bolje bi bilo da promenimo pristup i ulozimo lovu u dobre vraceve ko finiks. da bacaju crnu magiju i kletve na nase rivale pa ne moramo da se cimamo sa formama, povredama, rotacijama, odmorima vec se opusteno izivljavamo nad osakacenim protivnicima. 3 - 4 dobra vraca i nema glava da nas boli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveca misterija je sta Dejan misli sa Dedom. Toliko smo napunjeni na 3-4 da ga tu uopste ne vidim, a za nivo EL prespor je za 1-2. A nije ni tajna da Dejan nije odusevljen sa takvim tipom igraca. Ne bih se iznenadio ni da promeni sredinu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Placebo Lone star said:

Bez obzira koga nam gazda dovede,da krene da se skandira vucicu pederu da li bi se prikljucili.Ovo je vec drusrvena odgovornost,nikakvo politicko opredeljenje.

Nece to niko...Ni ovi sto leba nemaju,  a kamoli ko ima za leba, a jos im i Kalinu doveo...ako vucic "propadne", propasce Serbija....bicemo bez aviona, a mozda i Covica..Zeleznik vise nece biti poznat..😁 cek da uzmemo evroligu..

 

 

16 minutes ago, Profesor said:

Najveca misterija je sta Dejan misli sa Dedom. Toliko smo napunjeni na 3-4 da ga tu uopste ne vidim, a za nivo EL prespor je za 1-2. A nije ni tajna da Dejan nije odusevljen sa takvim tipom igraca. Ne bih se iznenadio ni da promeni sredinu.

Slazem se Profesore..lepo zborite

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

 

Isto tako se i Dobric stavlja na 2, sto nema veze sa zivotom. I jos se kao reper uzima sezona u kojoj je tim sklepan i nije se ni znalo ko sta igra. Sa jedne strane svi ocekuju borbu za visok plasman u EL, a onda jos ocekuju da igraci igraju na pozicijama koje im nisu primarne. 

 

Normalno je da ocekujem jos 3 igraca na 1 i 2. To je minimum minimuma. Sve drugo bi znacilo veliku minutazu za Uskokovica, a svi znamo sa se to nece desiti. Mozemo i da se krpimo sa Dedom, Lazom ili Dobricem na 2, ako nemamo ozbiljne ambicije.

 

Ako dodje jos Jovic i 1 bek, to ce znaciti da mi imamo svega 3 igraca koji mogu da prenesu loptu, a kad Jovic nije tu onda samo 2. I sa tim da gulimo 70+ utakmica i da ganjamo ozbiljne rezultate? Pritom ne bi bilo fer prema Dobricu da ne dobije sansu na poziciji na kojoj je najbolji. 

Uopste ja nisam govorio o tome da li jeste ili nije obogatio napadacki repertoar, vec da li to moze da radi na vrhunskom nivou u EL kao protiv future u finalu. Ja kazem da ne moze i da je neozbiljno da se na njega racuna kao na beka sem u nekim varijacijama. 

Slazem se da je rizik ako pored Jovica bude doveden samo jedan bek, ali verujem da se u klubu razmislja da to pojacanje na beku bude u sklopu standardne doselekcije na zimu.

Zavisice i od Jovicevog stanja, kao i od toga sta ce isporucivati taj prvi bek koji ce se dovesti. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Dies at the End said:

...dok se u Srbiji plate izražavaju u neto iznosu i na iste placaju doprinosi ( ako hoce sve legalno 😄...  tako da je sasvim moguće da Kalinic ima neku plat

 

I u Srbiji se plate izrazavaju u bruto iznosu ima dosta godina....

 

43 minutes ago, Profesor said:

Najveca misterija je sta Dejan misli sa Dedom. Toliko smo napunjeni na 3-4 da ga tu uopste ne vidim, a za nivo EL prespor je za 1-2.

 

Lojd, Dobric, Davidovac i povremeno Volden su nasi najbolji igraci iz prosle sezone. S obzirom da je i domaci igrac ne bi tu trebalo mnogo misterije da bude. Pre bih rekao da je Lazarevic taj koji nece videti mnogo minuta. Kada Dobric bude igrao na poziciji 2 DeDa ce se verovatno menjati sa Lazicem na poziciji 3, a nadam se da ce Simon biti na poziciji Keselja od pre nekoliko sezona.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Profesor said:

A drzava ako ne dopusta privatnom kapitalu da udje u vecite, onda treba da je bude sramota sto zemlja kosarke nema EL ekipu sa 10M budzetom, a baca se svake godine na stotine miliona evra na kojekakve gluposti.

Državu koja svake godine baca milione parazitskim klubovima tj Zvezdi i Partizanu, u totalno neprofitabilnom sportu, dok ginekoloska akuserska klikinika u jednom od najvećih gradova Srbije (kao i na citavom jugu) izgleda gore nego pre 50 godina, kada je osnovana, treba zaista da bude sramota. Dodatno da je bude sramota jer nepovratno upumpava novac u pomenute klubove, i to zarad zadovoljstva i sreće nas nebitnih navijača, dok ne može da odvoji samo deo tih para da barem upristoji mesto gde se radjaju i započinju novi životi, da svim novim i buducim majkama učini lepim taj jedinstveni dogadjaj a ne da požele da ne više nikad ne rode jos neko dete.

Dok je tako sramota je sto i jedan euro odlazi na Zvezdu i Partizan.

A ovo je samo jedan od primera, ima ih koliko hoćeš.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Nikoga ne trolujem i da bi dokazao vise  necu pisati o ovome. U trenutku kada su ovo postavili vec nije bilo 10 igraca na tom spisku i Misko nije postavio zagonetku, vec im je skrenuo paznju da su pogresili. Nisu proverili cinjenice kada su napisali vest, kao i za Vonamejkera, koji je napisao da je je to sto su izmedju ostalog i oni preneli fejk njuz. Sada je za mene pitanje da li oni kao globalni medijski partner smeju da pisu sve sto cuju? Da li smeju da napisu koliki je ugovor, nebitno Panterov i Kalinicev, ako to nije zvanicno saopstenje kluba, menedzera, igraca BAT-a? Ako prenose ono sto su culi od nekoga, po cemu se razlikuju od Hotsporta ili bilo kog insajdera ovde? Sve je to neki tekst na netu u koji neko poveruje, ali kad se kaze da su global media partner neko pomisli da je to istina.

Šta lebati nisu proverili? Svih 10 igrača sa tog Twitter posta je slobodno trenutno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

 

Ne moze se ovako izvuci zakljucak na bazi robustnih pretpostavki kao sto su ukupni budzeti i plate najboljih igraca, koji su opet netransparentni kod nas. Treba imati u vidu da je Kalina imao odlicnu sezonu i da je skrenuo paznju najboljih evropskih klubova sto za sobom vuce vecu cenu. Trebalo bi razmisliti o tome zasto bi spanski novinar lagao o visini plate nekog tamo Kalinica, kao sto ne znam kako bi neki forumas znao koji spanski novinar je u pitanju kada je Eurohoops rekao `according to our sources` ne navodeci ime novinara. Sa druge strane moguce da je Covic zaobisao istinu, od koga smo to i navikli, recima da je odbio od Barse 2 miliona, iako nije dosao do zvanicne ponude sto kaze isti izvor.

 

Nije fer. Iz mojih pretpostavki se nemože izvuči zaključak, a iz tvojih se može. 😄 Pošto i ovo na čemu ti baziraš svoju procenu, su manje više predpostavke. To da je on privukao pažnju največih klubova i da to za sobom vuče veću cenu. Ja mislim da on več godinama igra odlično i da je celo vreme bio na skeneru velikih klubova, tako da ne vidim da bi se na tom planu nešto bitno promenilo u ovom prelaznom roku, u poređenju sa prošlima.

Ali dobro, ne sporim ja uopšte da je ono što sam ja napisao nagađanje. Ali sam recimo tačno napisao na čemu je bazirano. Pa sad ako ti misliš da je pogrešno, možeš da kažeš gde tačno misliš da sam se preračunao. Naš budget, največe plate naših igrača, valenciinih, dal je kalina bio najbolje plačen tamo ili nije itd itd.

 

Večina današnjih novinara, pa tako verovatno i ovaj španski, vole bombastične naslove. 1.2m u naslovu zvuči mnogo bombastičnije u naslovu nego 700k. Posebno ako pratiš malo situaciju, i svestan si prepucavanja na tu temu između partizanovih i zvezdinih navijača. I znaš da če ovakav naslov da ima jak reach.

 

Retweetovali su tog lika.

 

2 hours ago, Profesor said:

 

Isto tako se i Dobric stavlja na 2, sto nema veze sa zivotom. I jos se kao reper uzima sezona u kojoj je tim sklepan i nije se ni znalo ko sta igra. Sa jedne strane svi ocekuju borbu za visok plasman u EL, a onda jos ocekuju da igraci igraju na pozicijama koje im nisu primarne. 

 

Normalno je da ocekujem jos 3 igraca na 1 i 2. To je minimum minimuma. Sve drugo bi znacilo veliku minutazu za Uskokovica, a svi znamo sa se to nece desiti. Mozemo i da se krpimo sa Dedom, Lazom ili Dobricem na 2, ako nemamo ozbiljne ambicije.

 

Ako dodje jos Jovic i 1 bek, to ce znaciti da mi imamo svega 3 igraca koji mogu da prenesu loptu, a kad Jovic nije tu onda samo 2. I sa tim da gulimo 70+ utakmica i da ganjamo ozbiljne rezultate? Pritom ne bi bilo fer prema Dobricu da ne dobije sansu na poziciji na kojoj je najbolji. 

Uopste ja nisam govorio o tome da li jeste ili nije obogatio napadacki repertoar, vec da li to moze da radi na vrhunskom nivou u EL kao protiv future u finalu. Ja kazem da ne moze i da je neozbiljno da se na njega racuna kao na beka sem u nekim varijacijama. 

 

Što nema veze sa životom? Šta tačno u njegovoj igri njega definiše kao čistu trojku i nekoga ko nemože da igra dvojku?

 

Ajde ranije i nekako, kad je mnogo čoškario. Ali prošle sezone je on igra ogromno sa loptom u rukama. Za njega je crtano bezbroj različitih off-ball blokova, što se obično radi za bekove šutere, a ne za krila.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Nije fer. Iz mojih pretpostavki se nemože izvuči zaključak, a iz tvojih se može. Pošto i ovo na čemu ti baziraš svoju procenu, su manje više predpostavke. To da je on privukao pažnju največih klubova i da to za sobom vuče veću cenu. Ja mislim da on več godinama igra odlično i da je celo vreme bio na skeneru velikih klubova, tako da ne vidim da bi se na tom planu nešto bitno promenilo u ovom prelaznom roku, u poređenju sa prošlima.

Ali dobro, ne sporim ja uopšte da je ono što sam ja napisao nagađanje. Ali sam recimo tačno napisao na čemu je bazirano. Pa sad ako ti misliš da je pogrešno, možeš da kažeš gde tačno misliš da sam se preračunao. Naš budget, največe plate naših igrača, valenciinih, dal je kalina bio najbolje plačen tamo ili nije itd itd.

 

Večina današnjih novinara, pa tako verovatno i ovaj španski, vole bombastične naslove. 1.2m u naslovu zvuči mnogo bombastičnije u naslovu nego 700k. Posebno ako pratiš malo situaciju, i svestan si prepucavanja na tu temu između partizanovih i zvezdinih navijača. I znaš da če ovakav naslov da ima jak reach.

 

Iskreno, sumnjam da su nasi najbolji igraci imali najvise 400k. Druga je stvar sto kada izvuces tu neku dugorocnu medijanu u platama najboljih igraca, ne znaci da ne mozes da imas nekog igraca koji je znatno iznad te cifre, i nekog drugog koji je znatno ispod pa da u proseku ili medijani bude isto. Drugo, Kalina je i po statsu imao bolju sezonu nego u Feneru i bio je MVP Evrolige cini mi se za mesec februar. U Feneru je imao manje dominantnu ulogu nego u Valensiji. Mozda smo prosle sezone mogli da ga dovedemo za 700k, a ove iskreno sumnjam iz prethodno izrecenih razloga a dovoljno je i to sto je pregovarao sa Barselonom. Mi nismo nikada mogli da skinemo igraca jednom Zenitu a kamoli Barseloni.

 

Za spanske novinare ne znam koliko je u Spaniji bombasticno koliku platu ce neki strani igrac imati u Srbiji. 1.2 miliona nije neubicajena plata u EL pa da napravi neki zemljotres kao npr. kada su pljunuli lovu Miroticu sto je bila revolucija......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Što nema veze sa životom? Šta tačno u njegovoj igri njega definiše kao čistu trojku i nekoga ko nemože da igra dvojku?

 

Ajde ranije i nekako, kad je mnogo čoškario. Ali prošle sezone je on igra ogromno sa loptom u rukama. Za njega je crtano bezbroj različitih off-ball blokova, što se obično radi za bekove šutere, a ne za krila.

 

Radi se i za krila naravno. Za beka ima neupitno sporan ball handling. Kad se stisne ozbiljna odbrana pitanje da l moze da je spusti na parket. A vec sam pomenuo da u takvom selektovanju imamo max 3 igraca koja umeju da prenesu loptu. U krajnjoj liniji, imas dobru trojku koja ulazi u prajm i moze jos mnogo da pokaze. Za koji krasni q da ga teras da igra nesto sto mu nije primarna opcija? 

 

I zar vam neuspelo slanje ponude Avramovicu ne govori da postoji ili je barem postojala namera da se dovede rezervni bek, odnosno cetveri u rotaciji na 1-2?

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mmajstor said:

 

Iskreno, sumnjam da su nasi najbolji igraci imali najvise 400k. Druga je stvar sto kada izvuces tu neku dugorocnu medijanu u platama najboljih igraca, ne znaci da ne mozes da imas nekog igraca koji je znatno iznad te cifre, i nekog drugog koji je znatno ispod pa da u proseku ili medijani bude isto. Drugo, Kalina je i po statsu imao bolju sezonu nego u Feneru i bio je MVP Evrolige cini mi se za mesec februar. U Feneru je imao manje dominantnu ulogu nego u Valensiji. Mozda smo prosle sezone mogli da ga dovedemo za 700k, a ove iskreno sumnjam iz prethodno izrecenih razloga a dovoljno je i to sto je pregovarao sa Barselonom. Mi nismo nikada mogli da skinemo igraca jednom Zenitu a kamoli Barseloni.

 

Za spanske novinare ne znam koliko je u Spaniji bombasticno koliku platu ce neki strani igrac imati u Srbiji. 1.2 miliona nije neubicajena plata u EL pa da napravi neki zemljotres kao npr. kada su pljunuli lovu Miroticu sto je bila revolucija......

 

Pošteno. I ja mislim da su poneki imali više od toga. Več Loyd lani teško da je bio ispod 500

 

bold. Sve zavisi od nivoa zainteresovanosti, Da je Barcelona ozbiljno zagrizla kao Zenit lani za Pangosa, malo morgen bi im ga skinuli.

 

11 minutes ago, Profesor said:

 

Radi se i za krila naravno. Za beka ima neupitno sporan ball handling. Kad se stisne ozbiljna odbrana pitanje da l moze da je spusti na parket. A vec sam pomenuo da u takvom selektovanju imamo max 3 igraca koja umeju da prenesu loptu. U krajnjoj liniji, imas dobru trojku koja ulazi u prajm i moze jos mnogo da pokaze. Za koji krasni q da ga teras da igra nesto sto mu nije primarna opcija? 

 

Radi se. Ali se puno više radi za bekove šutere.

 

Njegov ball handling možda nije vrhunski, ali prošle sezone je driblao više nego ikad u karieri i odigrao najbolju sezonu, Znači nije toliko strašno. Uostalom, ni Billy Baron nije neki ball handler pa ga to ne sprečava da bude čista dvojka.

 

Ovo sa prenošenjem lopte mi i nije najjasnije, dal je to metafora za organizaciju igre, ili stvarno misliš na prenošenje lopte preko sredine. Ako je ovo drugo, neznam zašto ti treba toliko igrača da prenose loptu, s obzirom da to obično radi samo jedan u petorci na terenu.

 

Pa dobro, to je tvoje mišljenje da je on trojka, koja se gura van svoje pozicije. Meni je on klasični swingmen koji može da igra obe pozicije. A nije sad da je uklesano u kamen šta po pravilima sme da radi SG, a šta radi SF. Stručni štab je taj koji pravi sistem i raspoređuje uloge. Tako da kad bude u postavi sa Kalinom na 3 recimo, njemu če biti prilagođeni assigmenti na SG i neče se od njega tražiti iste stvari kao od startnog beka predpostavljam. A isto tako če biti kad bude na SF. Neče se od njega tražiti da radit to što radi Kalina na toj istoj poziciji, nego če biti prilagođeno njegovim kvlaitetima.

A sve to je po mom mišljenju plus. Imati igrača koji može dobro da odigra dve pozicije, i daje ti fleksibilnost za mali milijon kombinacija u napadu je odlično. Samo smo mi ovde na forumu iz nekog razloga zapeli za to da definišemo dal je Dobrič dvojka il trojka. Oboje je.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...