Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Partizan se interesuje za Noka. Čisto da znate. 

 

Edit: Info je sa Zapadne tribine zvezdinog stadiona sa jučerašnje utakmice. Gde je lik ispričao da Partizan pokušao sve i svašta sa raznim zvezdinim bivšim igračima i da je poslednje što pokušavaju zvezdi da otežaju posao sa Nokom tako što mu nude pare. 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da me neko ne bi pogrešno protumačio. Ne kažeš da je to 100 posto i da prenosim priče nekog random lika... Ali 2 lika koja su sedela sa dotičnim su ga pažljivo slušala i ispitivala o dešavanjima u KK. Poznaju se i sedeli su zajedno. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nekko stvarno misli da bi mi u nekom ludom slucaju da zaista imamo 1.2 miliona za platu propustili Bjelicu a doveli Kalinica? Enormna glupost, Kalinic igra za 500 hiljada i svakako da Dejan nikad ali nikad nece u ekipi imati igraca za toliko vecim primanjima jer se jednostavno nece uklopiti sa filozofijom krvavih kolena i timskog duha. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, StiviKivi said:

Partizan se interesuje za Noka. Čisto da znate. 

 

Edit: Info je sa Zapadne tribine zvezdinog stadiona sa jučerašnje utakmice. Gde je lik ispričao da Partizan pokušao sve i svašta sa raznim zvezdinim bivšim igračima i da je poslednje što pokušavaju zvezdi da otežaju posao sa Nokom tako što mu nude pare. 

Deluje pouzdan izvor.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Glede Dobrića, momak je stvarno napredovao, dobio više prostora, dao neku novu dimenziju svojoj igri. Ali to je sve bilo protiv Budućnosti, EC ekipe sa prosečnim trenerom. Mi pravimo tim za EL u kojoj je svaka ekipa koplje ispred future. A na sve to zelimo borbu za TOP 8. Medvedja usluga bi u takvoj situaciji bila gurati Dobrića na 2 i očekivati da on na vrhunskom nivou isporuči nešto što objektivno ne može.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hugo Punch said:

Mi konacno imamo priliku da sastavimo ekipu od 15-ak igraca koji ce se rotirati u zavisnosti od umora i protivnika, a da su bukvalno svi upotrebljivi, a ne da upotpunjuju brojku.

 

Cvrstog sam misljenja da nam treba peti bek u rotaciji. Ali ajde da vidimo sta ce reci Dejo.

 

u aktuelnih 7-8-9 godina smo dovoljno puta imali ekipu od 12-15 upotrebljivih igraca za jadranku i niko nije odmarao igrace ako nisu povredjeni, pogotovo radonjic. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, bosMan_jr said:

Koliko ljudi jos ce da napise isti sastav sa dva nepoznata mesta?

 

Stvar je percepcije i vidjenja. U zavisnosti od toga kako se postave role, zavisi i potencijalno pojačanje. Pa s tim u vezi, ko je je vidio Kalinića nakon dolaska Vajta i prebukiranog rostera na poziciji trojke i četvorke? 

Meni se čini da bi, prevashodno, Jović i Marković činili kompatibilan tandem, a da se ne zagube minuti i rola Ivanovića. Takodje, čini se da se i Mitrović pomjerio poziciju dole, pa se naslućuje ko bi i kako mogao da se koristi, s tim da se pola sastava može rotirati na svim pozicijama. 

 

Uostalom, čemu maliciozne digresije?

Edited by Achtung!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, L' Imperatore said:

Za odbranu več nemogu ništa da kažem. Ne sječam se kako se pokazao, a možda i nisam obračao ni pažnju. Verujem da si u pravu što se toga tiče, i mislim da to jeste problem, s obzirom da se najbolja odbrana može igrati samo timski. Mada, jesmo mi imali kod Radonje u prošlosti dosta sumljive defanzivce koje je uspevao da sakrije, ali verovatno je to najteže baš sa centrom, s obzirom na količinu pnr 2na 2 akcija u današnjoj košarci.

 

Upravo u boldu je suština - da je slabo pokretni Monroe makar neki faktor u zaštiti obruča onda bi oko njega možda i mogla da se postavi dobra odbrana, ovako je to praktično nemoguće koju god strategiju u odbrani pika da odabereš. Nema šanse da bi on svojom low post igrom mogao da nadoknadi to koliko bi poena primali iz pika, posebno imajući u vidu razliku u efikasnosti između ta dva stila (post up situacije u proseku donose najmanje poena po posedu). Ako već kreneš da praviš ratničku ekipu, sa akcentom na sajz, fizikalije i odbranu, onda je najlogičnije da i na poziciji koja je defanzivno najbitnija dovedeš igrača koji će se u taj stil uklopiti. U suprotnom rizikuješ da upadneš u zamku u koju smo prethodnih sezona upadali, a to je da zarad nešto više ofanzivnog talenta mi sebe defanzivno limitiramo, pa onda na EL nivou niti možemo da se nametnemo odbranom, niti napadom.

 

Da se podsetimo ekipe iz sezone 2016-17 koja je igrala izuzetnu košarku:

 

Spoiler

2016-17-Zvezda.png

 

Da mi na ovaj naš trenutni roster dodamo Jovića, Noka i nekog ofanzivno talentovanog beka pristojnog sajza, jel' bi ta ekipa bila manje talentovana od ove iz sezone 2016-17? Ja mislim da ne bi uopšte, a da bi isto tako mogla da igra vrhunsku odbranu i melje protivnike agresivnošću i fizikalnošću. I kao što rekoh, ako nam zatreba opcija više sa klupe, to bi se verovatno moglo rešiti u doselekciji dovođenjem nekog streč-face up visokog koji bi nam dao novu dimenziju u igri (ono što je onomad bila zamisao sa Milkom, al' je on mašio zicere i šutirao 19% za tri).

 

Zato mislim da zaista nema potrebe da tražimo nekog ofanzivnog spasioca na poziciji startnog centra, a posebno ne u liku anahronog low post skorera sa lošim atleticizmom i odbranom.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Zar nekko stvarno misli da bi mi u nekom ludom slucaju da zaista imamo 1.2 miliona za platu propustili Bjelicu a doveli Kalinica? Enormna glupost, Kalinic igra za 500 hiljada i svakako da Dejan nikad ali nikad nece u ekipi imati igraca za toliko vecim primanjima jer se jednostavno nece uklopiti sa filozofijom krvavih kolena i timskog duha. 


Ma za 500 hiljada dinara

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...