Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

7 hours ago, Markoss said:

Radonjic je u fazonu da Noko nije njegov cup of tea, tako da nije do para ili bilo cega, vec .

 

Za Jovica sam cuo preksinoc, kad i za Kalinica. Kao i da jurimo nekog beka, naravno ime sam zaboravio, ali igrao je u NBA i ove sezone, bio visok pik pre par godina, al nije se nesto snasao tamo. 

lego bi nam trae ko dupe na nosu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Meni je ta koncepcija građenja napada oko low post centra baš prevaziđena - gubi se previše vremena na pozicioniranje, post entry pas, pa ako primi loptu dalje od koša zidanje, napad postaje predvidljiv i statičan, ubija se protok lopte... Jednostavno ne volim nikako to da gledam, kao u teoriji ne mora da bude loše, al' u praksi uglavnom bude sporo i neefikasno. Uvek bih pre gledao nekog vertikalca koji se brzo otvara iz pika, a da nije potpuno drvo.

 

Al' 'ajde napad još i nekako, odbrana mi je kod Monroa najveći problem - čovek niti ima noge da iskače na piku, niti je ikakav faktor u zaštiti obruča. Znači tipičan primer centra koji će da se zalepi za svog igrača i uopšte neće reagovati na prodore bekova. Jednostavno ne verujem da se oko takvog centra može postaviti onakva odbrana kakvu od Zvezde želim da gledam i mislim da bi bilo pametnije zaokružiti ovaj roster sa drugačijim tipom igrača.

 

A da onda može da se desi da takvoj ekipi zafali ofanzivnog talenta - to definitivno stoji, al' taj problem ne bi bio nerešiv ni tamo u oktobru-novembru uz jednu solidnu streč-face up peticu koja bi ulazila sa klupe (molio bih bez JOB pošalica).

 

 

 

Ne daj Bože desnom nešto da završi.  :classic_tongue:

 

 

 

Pa jest, bilo bi problematično kad bi neki Wolden tapkao loptu u mestu 12 sekundi, pa je onda dodao Štimcu kojeg su izgurali na 6 metara od koša. 😄 Ali slaba egzekucija je problematična, o bilokom stilu napada da pričamo.

Evo zašto ja mislim da to još nije prevaziđen stil igre. Zato što nije rocket science, a sa dva pasa postaneš velika pretnja odbrani, koja na to mora da odreaguje. Zato što imaš centra koji ume da se izbori za dobru poziciju pre pasa. Ima snagu da ove moderne petice na federima ugura još dublje u reket. A ima i odličnu centarsku tehniku, da ih provoza svake tolko, čisto zato što mu se može. I naravno, pošto to onda postane ozbiljna pretnja za odbranu, ona mora da reaguje. Skupljanje, podvajanjem, deny odbranom, štagod. A kad god odbranu nateraš na tako nešto, otvaraju se druge opcije. 

Ono, u principu, tako ti je sa svakim napadom kojeg dobro izvodiš. Kad dobro vrtiš pnr 2 na 2, mora odbrana da skuplja, pa ti je trica u čošku otvorena. Kad dobro bacaš trice, mora odbrana agresivnije da brani perimetar, pa ima mesta za prodore, itd itd. Moja poenta je, da u napadu moraš da imaš neki svoj bread & butter, koji odbranu sili da reaguje, a onda ti iz toga vučeš i crtaš mnoštvo drugih akcija. Sa Monroem, ja mislim da bi nam taj low post mogao biti jedan od tih stubova napada.

 

Sad dal je to fino za oko ili nije, to je naravno stvar ukusa. Meni recimo ne smeta. Ok mi je malo te oldschool košarke, a pogotovo kad deluje. 

 

Za odbranu več nemogu ništa da kažem. Ne sječam se kako se pokazao, a možda i nisam obračao ni pažnju. Verujem da si u pravu što se toga tiče, i mislim da to jeste problem, s obzirom da se najbolja odbrana može igrati samo timski. Mada, jesmo mi imali kod Radonje u prošlosti dosta sumljive defanzivce koje je uspevao da sakrije, ali verovatno je to najteže baš sa centrom, s obzirom na količinu pnr 2na 2 akcija u današnjoj košarci.

 

Za kraj, kaošto sam napisao ranije. Radonjić je več sarađivao sa njim i sigurno zna kako i šta. Po ovom pitanju mu u potpunosti verujem da če napraviti dobru odluku, kakva god ona na kraj bila.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Vidim da pišete o Thomasu na 2. Meni je on kao neka bolja verzija Barona. Vrhunski je šuter stvarno.

U takvom sam raspoloženju da kad bi Thomas došao, odmah bi F4 pominjao! 😄 Šalu na stranu, Thomas bi nam bio premija bukvalno. Sa centrom ne smemo da promašimo isto, mada se ja i dalje potajno nadam ostanku Noka nekako. 

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

Matt Thomas je paklen suter, ali nisam za njega. Ako uzmemo da je Jovic nas, on i Ivanovic su trenutno jedini igraci koji su jaki na lopti. Posle njih ide Dobric. Taj bek stranac mora da bude dobar ballhandler i da kreira iz driblinga, opet smo pomalo kratki sa tim. Da budem iskren ni trojica + Dobric nije bajno imho, ali ne izgleda mi kao da cemo dovoditi dvojicu stranaca na beku (uz dolazak Jovica). 

 

Doduse sada imamo i Kalinu koji moze da kreira sa posta i na neke druge nacine, ali beka sa dobrom pnr igrom je mnogo tesko nadomestiti u danasnjoj kosarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Matt Thomas je paklen suter, ali nisam za njega. Ako uzmemo da je Jovic nas, on i Ivanovic su trenutno jedini igraci koji su jaki na lopti. Posle njih ide Dobric. Taj bek stranac mora da bude dobar ballhandler i da kreira iz driblinga, opet smo pomalo kratki sa tim. Da budem iskren ni trojica + Dobric nije bajno imho, ali ne izgleda mi kao da cemo dovoditi dvojicu stranaca na beku (uz dolazak Jovica). 

 

Doduse sada imamo i Kalinu koji moze da kreira sa posta i na neke druge nacine, ali beka sa dobrom pnr igrom je mnogo tesko nadomestiti u danasnjoj kosarci.

Zaboravio si Davidovca i Mitra, obojica dobri dodavači, Deda može i iz pika, a Mitar je odličan iz šort rola, kao i niskog posta

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Zaboravio si Davidovca i Mitra, obojica dobri dodavači, Deda može i iz pika, a Mitar je odličan iz šort rola, kao i niskog posta

Ne bih rekao da sam ih zaboravio. Pricam o igracima koji mogu da kreiraju sa loptom. Deda moze sa posta da pravi prednost, ali u EL to ide malo teze i nije nesto na sta bi se oslonio, zavisi mu od matchupa. Sto se Luke tice on jeste odlican u rollu, ali upravo sam na to mislio kada kazem da su nam potrebni igraci jaki na lopti, treba neko da mu doda tu loptu u piku, videli smo koje su to muke bile prosle sezone. Jovic i Dzoni su odlicni u tome i za njih se ne plasim, ali treba nam jos opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sve ovo znao onda kad je Radonja potpisao.[emoji16][emoji380]
 
Kakav je ovde defitizam bio....kao da bi EL igrali sa omladincima..
Sta si b'e znao?

Nije valjda da si sebe ubedio da je glavni razlog dolaska Kaline i Jovica to sto je Radonja na klupi?

Sent from my SM-M315F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mmajstor said:

Sta si b'e znao?

Nije valjda da si sebe ubedio da je glavni razlog dolaska Kaline i Jovica to sto je Radonja na klupi?

Sent from my SM-M315F using Tapatalk
 

Naravno da je tako. Rad sa trenerom koji ih je stvorio za evroligaski nivo...jako su mu zahvalni, njemu i Golubaru..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VladaSD said:

Misljenja sam da nam treba atletican centar pre svega. 

Veliko pitanje je motivacije kod Monroa, a i ima uzasno spore noge.

Meni je Toby super resenje, decko je jako skolovan, dobar pregled igre, visok IQ, plus ima domet za tri i sa tim svojim gabaritima moze predstavljati opasnost i pop-a.

 

 

 

I ja se ježim od Monroa, Rile je za njega Spidi Gonzales.

 

Takođe dižem obe ruke za Tobija, čvrst, namazan, pametan. Sve radnje radi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Laki21 said:

 

I ja se ježim od Monroa, Rile je za njega Spidi Gonzales.

 

Takođe dižem obe ruke za Tobija, čvrst, namazan, pametan. Sve radnje radi.

 

Možda grešim, ali Tobey je po onome što sam ja video sličan Monroe-u, samo klasu slabiji. Ima malo veči domet, ali slabiju post igru (svejedno jako dobru). S tim da ga ja smatram jednim od mekanijih centara koje sam gledao na tom nivou.

 

Btw, s obzirom da je sasvim solidan šuter za centra, evo jedna zanimljiva statistika. Prošle godine na 22 utakmice u EL, bacanja 48.6%

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tamburinjo said:

KK Crvena Zvezda predstavila novu garnituru dresova za sledecu sezonu. Crveni su gostujuci... 

 

spacer.png

 

 

p.s. do 5 dana je ok, ipak nemam istoriju u tvorza 😄 

 

Gazda se nesto udebljao, Neša drzi do sebe. 

Još Rober Pariš i Denis Dzonson i pali se mašina.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...