Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Jovic je svakako rizik sa svojim hronicnim problemom.

Verujem da ce pored njega dovesti jos igraca na 5 i na 2, s tim da bi taj igrac mogao da pokrije obe bekovske pozicije, zlu ne trebalo.

 

Svake sezone sa Radonjom (a i bez njega) smo imali doselekcije na zimu, a verujem da bi u slucaju doselekcije najvise zaskripalo na poziciji pure SG, neki Matt Thomas fazon.

 

Ovaj drugi igrac na beku mora biti kapitalac, a raduje me sto je Markoss pomenuo da se gledaju igraci preko bare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na stranu sto ni ne mozemo da dovedemo monroa, i sto ga odavno nisam ni gledao, al prva asocijacija na njega mi je ciglar i ft<50%..

no onda udjem da mu vidim statse i vidim je u nba imao  prosek ft 70% a u el onu sezonu 75%.. tako da ono, pakuj

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VladaSD said:

 

Miško kaže da je dostupno 9 igrača sa ovog spiska.

Nova zagonetka?

https://sportske.net/vest/kosarka/trese-se-kosarkaska-evropa-misko-nagovestio-jos-jednu-transfer-bombu-443402

Edited by harmonajzer
dodatna informacija
Link to comment
Share on other sites

Praštajte ako je bilo, ali nije naodmet da se ponovi.

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2021/07/16/kalinic-nisam-mogao-da-ostavim-drugare-na-cedilu/

 

„Ovo je povratak na mesto gde mi je bilo mnogo lepo prethodni put, gde sam praktično počeo da pravim košarkaško ime. Očekujem puno dobrih momenata ali i izazova, pred nama je teška sezona u Evroligi, ABA ligi brojni klubovi se pojačavaju. Nisam nikada bio pobornik patetike…vratio sam se, kada sam sve analizirao , klub, kvalitet života, prethodno iskustvo. Daću sve od sebe kao i uvek na terenu, očekuje nas mnogo rada, tu su moji nekadašnji saigrači i trener, Luka, Laza, trener Dejan Radonjić , nisam mogao da ostavim svoje drugare na cedilu

Edited by Čvarkov
  • Like 3
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

razumem te ali je opet i pitanje konstrukcije tima. 

pod pretpostavkom da imaš jovića koji je dobar u odbrani i u igri 2na2 + ivanovića koji je valjda dobar u odbrani i onako, okej u napadu ali ne fantastiko, verovatno nije glupo imati centra kome svako malo možeš da spustiš dole da radi na niskom postu.

 

taj deo mi generalno ide uz radonjića a pogotovo ako nemaš neke lude šutere u backcourtu

 

takođe, dosta toga (iako nije idealno) od rupa u monroe-odbrani može da se niveliše vrhunskom odbranom na perimetru i sa strane pomoći od sf-pf igrača

 

kapiram da nije idealno ali ima rezona.

 

 

Meni je ta koncepcija građenja napada oko low post centra baš prevaziđena - gubi se previše vremena na pozicioniranje, post entry pas, pa ako primi loptu dalje od koša zidanje, napad postaje predvidljiv i statičan, ubija se protok lopte... Jednostavno ne volim nikako to da gledam, kao u teoriji ne mora da bude loše, al' u praksi uglavnom bude sporo i neefikasno. Uvek bih pre gledao nekog vertikalca koji se brzo otvara iz pika, a da nije potpuno drvo.

 

Al' 'ajde napad još i nekako, odbrana mi je kod Monroa najveći problem - čovek niti ima noge da iskače na piku, niti je ikakav faktor u zaštiti obruča. Znači tipičan primer centra koji će da se zalepi za svog igrača i uopšte neće reagovati na prodore bekova. Jednostavno ne verujem da se oko takvog centra može postaviti onakva odbrana kakvu od Zvezde želim da gledam i mislim da bi bilo pametnije zaokružiti ovaj roster sa drugačijim tipom igrača.

 

A da onda može da se desi da takvoj ekipi zafali ofanzivnog talenta - to definitivno stoji, al' taj problem ne bi bio nerešiv ni tamo u oktobru-novembru uz jednu solidnu streč-face up peticu koja bi ulazila sa klupe (molio bih bez JOB pošalica).

 

 

1 hour ago, Kankkunen said:

Da te malo nerviram ... :classic_biggrin:

Gledao sam ovu utakmicu, i tu sam prelomio ... :lol_2:

 

 

Ne daj Bože desnom nešto da završi.  :classic_tongue:

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 
Ne daj Bože desnom nešto da završi.  :classic_tongue:
 
 


Ne bih rekao da je igra na centra prevazidiena, pre ce biti da je velika oseka ovakvih igraca doprinela okretanju ka nizim i brzim igracima. Kada imas dobrog post igraca to vecini El ekipa moze da napravi pakao usled nemogucnosti branjenja takvih centara. Ja se najezim iskreno kada neko pomene vertikalu, odmah se setim Terija [emoji1]. Daj Monroa Radonja ko boga te ljubim nemoj samo neke vertikalne macke u dzaku [emoji23].

Imamo Kuzmica koji je u napadu drvo, ali ce kod Radonjica biti zajeban odbrambeni igrac. Daj neka taj drugi centar bude talentovan u napadu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da nam treba atletican centar pre svega. 

Veliko pitanje je motivacije kod Monroa, a i ima uzasno spore noge.

Meni je Toby super resenje, decko je jako skolovan, dobar pregled igre, visok IQ, plus ima domet za tri i sa tim svojim gabaritima moze predstavljati opasnost i pop-a.

Na dvojci mi je najveca zelja Isaia Cordinier. Decko je zverina, muda do poda, sjajne fizikalije i vec nekoliko godina ima dobre sezone u Francuskoj. Cudno mi je da ga niko od EL timova nije pokupio, a nije tajna ni da je pod okom NBA timova.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...