Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

8 hours ago, goldberg said:

 

Wolters, Ivanovic, Uskokovic, Hollins, Dobric - to je 5 bekova

 

Sta je to razlicito u odnosu na:

.....

 

Prvo i prvo glavni razlog za beka je sigurnost u slucaju povrede ili izostanka druge prirode.Ovako je ok ali malo kockarski.Evo zbog Vajta moze da dodje do svakakvih pomeranja a nama "vise" vec sada Lazarevic koji ima opasnu istoriju povreda a za Branka na RSB-u pisu da je bio u Minhenu na pregledima,ko zna kako to moze da se iskoplikuje u nekom trenutku,Dekija nece biti neko vreme itd.

Najbolje Kalina da igra 1 na 5,karikiram ali videcemo kako ce i on izdrzati ogromnu minutazu ove god.

Dakle ovo su sve pretpostavke i mozemo da ih osporavamo,sad malo konkretnije.

 

 

Mislio sam da su ove stvari ocigledne ali ajde.

 

Walkup, Rivers, Lekavicius, Milaknis, Jokubaitis - Zalgiris sezona 2019/20

Razlicito je zato sto je Rivers jako sposoban sa loptom i kod nas je cesto sluzio da prenese istu(bukvalno je zbog ballhandlinga i dosao u klub jbt) ,postavljao neekad napade ali prenosio sto puta,dok je sa druge strane Dobric u svadji sa driblingom koji zahteva promenu pravca,desnu ruku nema a ni Holins nije ekstremno bolji.

Jokubaitis je ispao Jordan u odnosu na Uskoka.

 

 

Pangos, Micic, Milaknis, Udrih, Valinskas - F4 sezona Zalgiris

Kad imas Pengosa i Micica kao prve violine ostali mogu da budu fudbaleri,kockas se da sve propadne ako se povrede ali jaka kvota jbg.Mi isto ovo radimo samo sa nedokazanim i limitiranim Ivanovicem i vecitom izmenom Nejtom.Miljama daleko situacije.Mi dodjemo kao bas bas losa kopija ove situacije.

 

 

Vildoza, Henry, Dragic, Kurucs - prosla sezona Baskonije

 

Pa visok asortiman alata u ovoj skupini ali bas.Vildoza fast pace poenter,Henri vrhunski pit bul plej,Dragic isto kao Rivers u odnosu na Holinsa i Dobrica ali ruku na srce u manjem volumenu.Sa nase strane to je kombinacija Nejt i crnogorski Nejt tj Ivanovic i Dobric i desnoruki Dobric tj Holins,da smo ih trazili slicnije ne bi ih nasli.Fleksibilnost pri koncepciji igre  0,kad jedan izadje udje identicna verzija njega a moze dovovesti do brdo problema.

 

 

Siva, Eriksson, Hermannsson, Mason, Mattisseck - Alba iz sezone 2019/20?

 

Kad budemo dosegli 80% organizacije i stila igre Albe mozemo da se poredimo,ovako je Alba bila i ostala atipicna ekipa.Skoro pa ni jedna ekipa sa njima ne moze da se poredi u nacinu igre(videcemo kako ce biti to bez Aita),glavna i najpotrebnija karakteristika igraca kod njih je da dobro cita situacije ostalo se sve uklopi/podredi ekipi.

 

 

 

Dakle mozemo mi da guramo ovako ali  to nije najpametnije.Ono sto ja pricao za Kordiniera npr je da uvek dovodimo beka vec godinama unazad(samo kod Alimpija nismo) na zimu,pa ako je to izvesno zasto ne bi na startu sezone.

 

Da sumiramo,fali nam malo sarenolikosti,kad nas procitaju da mozemo da reagujemo,kad bude los match up da mozemo da se trznemo a ne da patimo 40min zbog nedostatka opcija.Protiv Bajerna dave Nejta na prenosu udje Ivanovic jos vece muke,samo jedan primer.I taj osigurac u slucaju ponovnih povreda Nejta i Ivanovica ne bi lose dosao,resenja za sve ovo gle cuda donosi dolazak igraca.

 

I jos jedna jaaako bitna stvar:

Zalgiris je imao Leday-a,kidao svaku EL ekipu,Baskonija ima dominantne tornjeve pod kosem stalno a mi Kuza i Cirbija sto znaci da nam je stub igre ta bekovska linija pa ne bi skodilo da se to podeblja.A u njihovom slucaju i da su pobrojani bekovo bili losiji ima ko da povuce,kod nas ni na vidiku.

 

 

Uzevsi sve ovo u obzir ajde molim vas da ne uzimamo ovaj roster Zalgirisa kao normu,posebno ne njihov uspeh koji je epski podvig i vrlo retko iznenadjenje.To je kao da se nadam da cu dobiti sedmicu na lotu samo zato sto je neko drugi dobio prosle nedelje.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, leki bg said:

Ovaj nas, odlaskom Jovica u PAO sad vec konacni, roster nije na nivou EL i to treba jasno reci.

Dejova underdog magija i sve ostalo je ok, ali ne mozes ti ni blizu top 8 ako nemas bar priblizan kvalitet top 8 tomovima.

Mi ga nemamo.

 

Mi ako bilo koga dobijemo u prvih 5,6 kola biće to prava radonjizam mađija.

 

Ne pamtim da smo tanji započinjali sezonu. Dobrić i da zaigra, on je preskoćio kompletne pripreme i teško je očekivati odmah nivo druge polovine prošle sezone. Centarska linija bez Arona i bez krštene petice je nivo donjeg doma EC-a. Strah me da ne završimo opet sezonu u decembru kad je EL u pitanju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Misterija Organizma said:

Dobro, prvo Jugoplastika pa onda o Evroligi. Tanko je to, osakaceni smo, slažem se ali meč po meč,  borićemo se pa dokle stignemo, ne moramo mi svake godine biti prvaci ali bar da damo sve od sebe.

 

Naravno da ne moramo, šta više ni ta aba nema toliku težinu ako se od top8 opraštamo u decembru. Treba na to takmičenje gledati kao na sva druga, trofej u vitrine i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sector said:

 

Mi ako bilo koga dobijemo u prvih 5,6 kola biće to prava radonjizam mađija.

 

Ne pamtim da smo tanji započinjali sezonu. Dobrić i da zaigra, on je preskoćio kompletne pripreme i teško je očekivati odmah nivo druge polovine prošle sezone. Centarska linija bez Arona i bez krštene petice je nivo donjeg doma EC-a. Strah me da ne završimo opet sezonu u decembru kad je EL u pitanju.

Kad smo kod Radonje zavrsili sezonu u EL u decembru? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Losmi17 said:

Prva EL sezona i ova predstojeca.

Vidovit si? U toj prvoj polufinale Evrokupa. Ne zavrsava Radonja sezone u decembru kao Tomic veciti pomocnik, Alimpije nejaki ili Salo 650k. U decembru smo mi na 50:50 odnos pobeda i poraza u el. A do aprila kad se kompletiramo 60:40 i idemo u f8. Jer nam se tako moze. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

 

pretpostavljam da ćeš vatreno zahtevati otkaz ako se to i dogodi. od saše obradovića ne bi bilo takve sramote do dan danas.

Lupetaranje.

Na taj decembarski ishod ce ponajvise uticati sto prva 3 kola igramo sa 8 igraca u rotaciji, stravicno tezak raspored (5 gostovanja u prvih 7 kola) i to sto i kad se prikljuce ozledjeni, necemo timski i dalje biti ni na 60%. I tako ce proci 1/3 EL. Ono sto dalje dolazi ce biti neuhvatljivo i nenadoknadivo, nismo mi Efes ili Cska pa da sa 14og dodjemo na 3.mesto do kraja regulare dela.

Na sve to nismo doveli startnog centra sto je rekao bih pola krivica menadzmenta pola radonjica.

Uglavnom dosta nepovoljnih okolnosti, na mnoge se nije moglo uticati ali na neke jeste.

Link to comment
Share on other sites

 

Četvorka 205cm sa mekanom rukom, driblingom, solidnom ledjnom tehnikom i odličnom završnicom na obruču. Ima bonus u hvataljkama od jedno dvajs santima. Što je najbitnije oće u meso i vazda vapi za loptom.

Nadam se da će ovaj splet okolnosti naterati Radonju da iskoči iz opanaka i gurne mladca u vatru i na velikoj sceni.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Wingwalker said:

 

Četvorka 205cm sa mekanom rukom, driblingom, solidnom ledjnom tehnikom i odličnom završnicom na obruču. Ima bonus u hvataljkama od jedno dvajs santima. Što je najbitnije oće u meso i vazda vapi za loptom.

Nadam se da će ovaj splet okolnosti naterati Radonju da iskoči iz opanaka i gurne mladca u vatru i na velikoj sceni.

Mnogo lepa matrica.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Losmi17 said:

Lupetaranje.

Na taj decembarski ishod ce ponajvise uticati sto prva 3 kola igramo sa 8 igraca u rotaciji, stravicno tezak raspored (5 gostovanja u prvih 7 kola) i to sto i kad se prikljuce ozledjeni, necemo timski i dalje biti ni na 60%. I tako ce proci 1/3 EL. Ono sto dalje dolazi ce biti neuhvatljivo i nenadoknadivo, nismo mi Efes ili Cska pa da sa 14og dodjemo na 3.mesto do kraja regulare dela.

Na sve to nismo doveli startnog centra sto je rekao bih pola krivica menadzmenta pola radonjica.

Uglavnom dosta nepovoljnih okolnosti, na mnoge se nije moglo uticati ali na neke jeste.

miriše na alibi : D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Wingwalker said:

 

Četvorka 205cm sa mekanom rukom, driblingom, solidnom ledjnom tehnikom i odličnom završnicom na obruču. Ima bonus u hvataljkama od jedno dvajs santima. Što je najbitnije oće u meso i vazda vapi za loptom.

Nadam se da će ovaj splet okolnosti naterati Radonju da iskoči iz opanaka i gurne mladca u vatru i na velikoj sceni.

 

Koja mekana ruka, decko katastrofa sutira, cak i bacanja, bukvalno mu je sut ubedljivo najveci nedostatak i jedini razlog zbog kog sada nema minute u KKCZ.

 

Hustler i to odlican, ako vec Ilic ne moze, bolje Popovica da izguramo, ima muda, bije se, a opet nije bez skilla. Svakako bolje nego da smo vratili Milka ili Borisa Savovica. 

 

Moze li neko vise o Gusicu, ja ga se nesto ne secam, pa il ga nisam gledao il mi nije bio nesto upecatljiv?

Edited by Markoss
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...