Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

24 minutes ago, Predragdjape said:

Zasto bi ovo bio THE LAST DANCE? Ako moze obrazlozenje. Ako se odnosi da iduce sezone necemo igrati EL(iako osvojimo ABA ligu) ok, ali, nije ni blizu da bude THE LAST DANCE. Ostace Radonja(ubedjen sam) i nakon ove sezone, nevezano za rezultate i upravu koja bude bila. 

Elem, da li moze kratak recap povredjenih igraca, nisam ispratio sve. Wolters plaza povreda, Dobric takodje, za Whita se zna, ali sta je sa Lazarevicem i Davidovcem? 

Naravno da nije THE LAST DANCE. To je samo u njegovoj glavi. On ocigledno zamisli nesto i zivi u toj masti. Radonjic je pokusao van Zvezde i to se nije bas dobro zavrsilo po njega. Godinu i po nije nigde radio i ocigledno je da i Zvezda prija njemu i on njoj. Naravno da ce ostati i on i vecina igraca, posto su potpisali na minimum 2 godine, pa i Kalinic. El cemo verovatno igrati ako osvojimo ABA. Komsije nece igrati finale EC, jer po mom misljenju postoje bar 3 kvalitetnija tima od njih, a uvek se pojavi neki Monako. Da li ce i sledece godine imati ovaj budzet i dobiti WC? Sto bi oni rekli i izbori ce se lane zvati.

Nista se nece odlucivati u prvih par meseci. Bice luda sezona, kao i prosla. Korona je jos tu. Sta god mislili i prosle godine smo mogli i do mnogo boljeg rezultata u EL, bez obzira na losu igru. Koliko se puta desilo da smo izgubili na loptu? Malo srece i par pobeda ili nesrece i poraza u nizu i mozes biti u 8 ili poslednji.Sto se tice Cirbesa, nisam bas pametan. Sa jedne strane, mozda je bolje sacekati malo, pa videti da li mozemo naci nesto bolje, ali sa druge strane mozemo videti primer Rocestija od prosle godine.

U svakom slucaju mislim da ovaj tim ne zavisi mnogo od kvaliteta igraca vec od sistema. Videcemo, jos 8 dana je do pocetka sezone 🙂

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Nije bas dobro islo?

2 titule prvaka Nemacke? To ni znojavi prosle godine nije uspeo sa najkvalitetnijim rosterom bayerna, a cini mi se ni pesic svojevremeno.

Nije on doveden za titule prvaka Nemacke. Doveden je da se napravi iskorak u EL. Nije se snasao i dobio otkaz, a posle nije bas bio trazena roba. Kazem, ocigledno je da mu prija u Beogradu i tu ne treba nista dirati. Kvalitetan je trener, ali mislim da mu treba ratnicka ekipa, a ne  skupa ekipa, puna zvezda, a to moze imati samo kod nas ili u nekoj ABA ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

Update sa RSB-a (ostavljam zbog dela o povredama)

 

Quote

Mali apdejt.

Lazarević je trenirao iako i dalje oseća manji bol. Nagazio ga je protivnički igrač protiv Bajerna ali ništa strašno, na sreću.

 

Dobrić bi trebalo uskoro da se vrati. Taj njegov problem se valjda tretira plazmom pa mora još malo da pauzira.

 

Poslednja i definitivna prognoza je da će Vajt najkasnije za četiri meseca da se vrati. To je najcrnja moguća prognoza a očekujemo ga već posle tri, odnosno u decembru.

 

Imajući ovo poslednje u vidu neće se tražiti zamena za njega, o čemu se ozbiljno razmišljalo u slučaju da su prognoze bile pesimističnije.
Traži se dakle još samo čista petica.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Nije on doveden za titule prvaka Nemacke. Doveden je da se napravi iskorak u EL. Nije se snasao i dobio otkaz, a posle nije bas bio trazena roba. Kazem, ocigledno je da mu prija u Beogradu i tu ne treba nista dirati. Kvalitetan je trener, ali mislim da mu treba ratnicka ekipa, a ne  skupa ekipa, puna zvezda, a to moze imati samo kod nas ili u nekoj ABA ekipi. 

U jednoj sezoni je bio blizu top 8 dok u 2 je fejlovao al uglavnom zbog povreda.

Jbg neki se nisu uspeli plasirati u TOP 16 a trenirali recimo CSKA... :))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, n4l1m said:

cekaj stani, njima je otpimisticno to sto se igrac nece vratiti pre januara, pa s toga nema razloga za zamenom.. sta reci, sem sprdacina..

 

Igrač koji bi pristao na ugovor dok se White ne oporavi, bi verovatno bio negde u rangu Zirbesa.

 

A da dovedemo još jednu četvorku za celu sezonu, nemamo para. Valjda se barem to moglo sa sigurnošču zaključiti, posle svih dešavanja u ovom prelaznom roku.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

cekaj stani, njima je otpimisticno to sto se igrac nece vratiti pre januara, pa s toga nema razloga za zamenom.. sta reci, sem sprdacina..

A koga da dovedu na 3-4 meseca, Šešliju? 

Nama je glavni problem što nismo još doveli prvog centra. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto su u KKCZ tradicionalno najveće misterije povrede i koliko traje povratak nakon istih. 
Tako smo imali raznorazne sage a najupecatljivija je bila ona sa Dangubićem. 
Za Vajta smo krenuli sa zvaničnih 6 nedelja, pa su onda išle nezvanične priče preko 2 meseca, a sad smo dosli do toga super je, neće biti 4 nego 3 meseca

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Sprema li ga Radonjić da zamijeni Lazića u ulozi defanzivnog specijaliste?

 

Ja sam ga uvek video kao naslednika Lazica po tom nekom stavu tela. Jacini. Izgaranjem u odbrani. 

 

Ali on realno moze mnogo vise. Zao mi je sto je imao tu povredu jer bi vec sada bio daleko bolji igrac. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Ja sam ga uvek video kao naslednika Lazica po tom nekom stavu tela. Jacini. Izgaranjem u odbrani. 

 

Ali on realno moze mnogo vise. Zao mi je sto je imao tu povredu jer bi vec sada bio daleko bolji igrac. 

 

Lazarevic ima 25 godina i nikakvo iskustvo, ako bude dobacio do Lazica, neka bude srecan(moje misljenje).

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Crni

Decko je u 21. godini doziveo tesku povredu i bio van terena od Februara 2018. do Decembra 2019., to je 22 meseca. 

 

Izgubiti 2 godine ostavlja posledice. Ne samo u kosarkaskom razvoju, vec mozda i fizicke, a mozda cak i mentalne (u smislu da mozda ostane neki strah od duela). 

 

Pominjes iskustvo i "dobacivanje" do Lazica. 

 

Ne kazem da ce imati bolju karijeru od Lazica (u smislu evropskih utakmica i ukupnog broja utakmica uopste, da ce doci do repke i slicno), ali i dalje stojim iza toga da ce biti bolji igrac od Lazica. Ima jos vremena za njega da to uspe. Mozda ne u Zvezdi, u FMPu sigurno ne, ali uspece. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kooineeperk said:

@Crni

Decko je u 21. godini doziveo tesku povredu i bio van terena od Februara 2018. do Decembra 2019., to je 22 meseca. 

 

Izgubiti 2 godine ostavlja posledice. Ne samo u kosarkaskom razvoju, vec mozda i fizicke, a mozda cak i mentalne (u smislu da mozda ostane neki strah od duela). 

 

Pominjes iskustvo i "dobacivanje" do Lazica. 

 

Ne kazem da ce imati bolju karijeru od Lazica (u smislu evropskih utakmica i ukupnog broja utakmica uopste, da ce doci do repke i slicno), ali i dalje stojim iza toga da ce biti bolji igrac od Lazica. Ima jos vremena za njega da to uspe. Mozda ne u Zvezdi, u FMPu sigurno ne, ali uspece. 

Ja bih voleo da uspe, ali nemam ocekivanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno mozemo da otpisemo Davidovca i Aarona pa da vidimo sta to imamo:

 

Wolters, Ivanovic, Uskokovic

Hollins, Dobric

Kalinic, Lazic, Lazarevic

Simonovic(?)

Zirbes, Mitrovic, Kuzmic

 

Veliki problem je sto Mitrovic tesko moze na 4 protiv iole ozbiljnijeg protivnika. Opet, Zirbes je doveden jer imamo samo dva igraca koji mogu da pokriju poziciju 5.

 

Ocigledno se racunalo da White moze da doprinese i na 5, pa se tri puta merilo i onda nas zadesila ta uzasna nesreca na mecu sa PAO. Uzasan udarac smo pretpreli, White je uz plejmejkere i Kalinu nezamenljiv. Od EL vise ne ocekujem nista, od ABA tesko bez prednosti domaceg terena (a ni konkurente vise ne trenira amater poput Milojevica).

 

Uzasna sezona koja je tako mnogo obecavala.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Nije nije, 4/3.

 

Hustluje, interesantan igrac za gledanje, lep pregled igre na tu visinu, ali sut ni u najavi. 

 

Popovic je meni najslicniji Daliboru Ilicu. Ako bude vrijedan i radan, ja ga definitivno vidim sa minutazom kod Radonjica. Ako ne ove godine u slabijim ABA utakmicama, i u KLS-u, onda sljedece definitivno.

 

Lazarevic vs Lazic je interesantno poredjenje, i neka prirordna selekcija da jedan drugog naslijede sa ulogom u ekipi. Lazic koliko god imao limitiran kosarkaski skill (znate da je ubacivao i po 50+ poena u mladjim selekcijama?), doveo je do savrsenstva svoju 3D ulogu u ekipi. Jedan od onih koji mogu statisticki da imaju sve nistice u statistici, a odigra svoju ulogu skoro perfektno. Odbrana na visokom nivou, odvlaci svog cuvara na weak side da ne moze pomagati, postavlja kvalitetne blokove. Bukvalno moze da bude nevidljiv, a da doprinese pobjedi i dobroj igri ekipe.

 

Da li moze Lazarevic da uskoci u istu ulogu? Ne bas, ali moze da doprinese na drugaciji nacin. Prije svega se koristi vecinom na cetvorci, ima bolje fizicke predispozicije i vec sad je bolje pripremljen od Lazica. Odbrana mu jeste veoma kvalitetna, ali da prenese to na EL nivo trebace malo iskustva i reputacije kod sudija. Eh sad sut, jeste napredovao, ali trebace tu jos rada da bi imao isti efekat kao Lazic, da odvlaci odbranu samim prisustvom na terenu. Ali zato skok i hustle u reketu to moze da mu bude veliko oruzje, i generalno razumjevanje igre, pregled terena, proigravanje. Da ne bude samo kao saobracajac kao Lazic. Izgleda mi gladan, zeljan rada i napretka, a to je za sad najvaznije - samo zdravlje da ga posluzi, i imace on sasvim dobru ulogu ove sezone.

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Lazarević po stilu bliži Kalinić nego Laziću i mislim da mu je budućnost da bude neki light Kalina.

Ne može on da bude Lazić jer nema tu pokretljivost da bi mogao da juri bekove kroz blokove.

On je dobar u skoku, borben je , ima odličnu igru leđima, dobar je na pomaganjima i u odbrani 1-1.

Nema motoriku da juri igrače kroz blokove i to se videlo protiv Bajerna.

Lazić je odličan košarkaš koji je imao sve preduslove da bude još bolji u smislu i radne etike i fizikalija, ali je očigledno sa njim loše rađeno u mlađim kategorijama jer je evidentno nepostojanje bazične košarkaške tehnike.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...