Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

38 minutes ago, Guru said:

 

Ne postoji nikakva rupa na dva, a ni na jedan, niti se uopšte tu traži igrač. Jedino što se traži je igrač na poziciji 5 i time će roster biti zatvoren.

 

Meni je sada već neverovatno da Radonjić toliko dugo trenira Zvezdu, a da ljudi nisu shvatili način na koji razmišlja...

 

2014/15:

  Reveal hidden contents

 

PG: Williams, Jović, Rebić

SG: Jenkins, Blažič

SF: Kalinić (SF/PF), Dangubić, Lazić

PF: Mitrović, Tejić

C : Marjanović, Zirbes

 

+ Kaplanović i Radanov

 

 

2015/16:

  Reveal hidden contents

 

PG: Jović, Micić, Rebić

SG: Kinsey, Gudurić

SF: Dangubić, Lazić

PF: Miller, Simonović, Tejić

C : Zirbes, Štimac

 

+ Mitrović koji je inicijalno bio startna četvorka, al' se povredio u oktobru, a vratio tek u aprilu i Simanić koji je u martu 2016. napunio 18 godina

 

 

2016/17:

  Reveal hidden contents

 

PG: Jović, Wolters

SG: Jenkins (SG/PG), Gudurić

SF: Lazić, Dangubić, Dobrić (SF/SG)

PF: Simonović, Mitrović

C : Kuzmić, Bjelica, Thompson

 

+ Rakićević i Simanić 

 

 

Prošla sezona (kada smo se konačno stabilizovali i kada su svi bili zdravi):

  Reveal hidden contents

 

PG: Walden, Hall, Uskoković

SG: Loyd, Dobrić (SG/SF)

SF: Lazić, Davidovac (SF/PF)

PF: MJK, Simonović

C : Nnoko, Kuzmić, Reath

 

+ Radanov

 

 

I onda ove sezone:

 

PG: Ivanović, Wolters, Uskoković

SG: Hollins, Dobrić (SG/SF)

SF: Kalinić (SF/PF), Lazić

PF: White, Davidovac (PF/SF)

C : Pojačanje, Kuzmić, Mitrović (C/PF)

 

+ Lazarević i Simonović.

 

Znači to je manje više klasičan Radonjićev roster, broj igrača, raspored po pozicijama i rotacija. Uskoković će biti 3. plej kao što je to bio i prošle sezone i igraće samo kada baš mora, tkzv. Rebić uloga. 

 

Takođe, sve i ako Radonjić proceni da na nekoj poziciji postoji problem, nema nikakve logike da ga rešava dovođenjem igrača na drugoj poziciji i pretumbavanjem - znači ako se proceni da nam fali dvojka, onda treba dovesti dvojku, a ne pleja.

 

Pritom, ako nešto bude falilo ovom timu to će biti šut za tri i 1 na 1 shot creating sa bekovskih opcija, što posebno može doći do izražaja protiv ekipa koje mogu da nam pariraju fizikalnošću i agresivnošću i koje će biti u stanju dosta da preuzimaju (recimo baš Bajern)... Znači dovođenje Jovića sada ne bi imalo nikakve logike, jer on niti je šuter, niti je skorer i suštinski nam ne reševa ama baš ništa. Inicijalna ideja jeste bila da nam poziciju 1 pokrivaju Ivanović i on, al' ta opcija je propala, tu je doveden Volters i time je pozicija 1 zatvorena. 

 

A ako bude ikakvih promena u toku sezone, prilično sam siguran da će neko morati i da ode, pa se nadam da nismo baš toliko zastranili da takve stvari prizivamo pre nego što je sezona uopšte počela.

 

Pa ne znam sto ti tesko lepo da procitas(ili mozda neces),nisam ni ja rekao da ce doci,niti mislim da je preko potreban bek.

 

Drugo sastavljas tim kao da se juce nije povredio Vajt,znaci ova projekcija rostera ti nije tacna samim tim i pogled na isti.

Nama ce ili Kalina igrati sad na 4 ili ce Deki/Simke biti starter,ti proceni sta je realnije kod Dejana.

Kada Kalina uzme jos  malo minuta na 4 Dobric ce jos malo vise na 3,time ostaje rupa na 2.Zbig Vajta se tu situacija menja barem za 10min po utakmici.Voleo ti to ili je to je cinjenica.

Da li se to lako popunjava pojacanom minutazom dobrica,lazica,ivanovica/nejta,pa verovatno,da li postoji rupa pa postoji.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sector said:

Luka ostaje isključivo na 5 dok se ne dovedene centar.

 

Kalina se vjerovatno seli na PF, što se meni lično ne sviđa jer ostajemo onda jako tanki na SF sa Lazićem i Lazarevićem. Jedino ako se Dobrić prebaci na SF, ali onda ostajemo sa svega 3 beka + nejaki Uskok.

 

Sto si zaboravio DeDu? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

bukvalno pojma nemam o cemu pricate, kalina je legit 4

mnogo vecu produkciju i prednost pravi kad je na 3, to sto moze ravnopravno da se nosi sa cetvorkama ne znaci da je legit cetvorka..

poanta je max koristiti tu prednost, a ne od starta stavljati ga na 4..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

bukvalno pojma nemam o cemu pricate, kalina je legit 4

Jeste, ali je i legit trojka. Recimo, ono juce sto smo izveli na parket: Kuz, White i Kalina je jako zajeban matchup za bilo koju ekipu, u oba smera. Stavljanjem Kaline na 3 dobijamo i visinu i snagu i skok, uz mogucnost njegove igre ledjima, dok se White pomera napolje i siri igru sutem za 3. Do nesrecne povrede, imali smo mogucnost da menjamo nominalne uloge ova dva igraca i onda je potpuno nebitno ko je 4, a ko 3 jer sve pozitivne stvari koje sam nabrojao su i dalje prisutne.

 

White je specifican igrac i bice vrlo tesko nadoknaditi njegov izostanak. U sustini, to ce biti nemoguce u potpunosti odraditi jer mi u rosteru nemamo igraca sa takvim karakteristikama. Dakle, morace da se menja koncepcija igre. Kalina kao krilni centar po defaultu snizava petorku, utice na skok i niz taktickih ideja baca u vetar. Ipak, ona da napada licem i dalje ostaje, s'tim sto bi sada ekploatisao eventualnu prednost u brzini (koja nije sjajna, posebno protiv pokretljivijih cetvorki), umesto u snazi gde ima ociglednu prednost protiv vecine EL trojki. Na stranu sto mislim da to nije njegov napadacki forte, vec pozicioniranje na laktu i kreacija odatle.

 

Ako na 3 stavimo Dobrica, onda je to izmena White - Dobric, gde nesto dobijamo, ali i dosta gubimo. Daleko od toga da ne moze da se igra, ali je bas velika steta zbog ove povrede jer bi imali odmah na startu sezone opasan tim, koji bi se kompletirao dovodjenjem centra i povratkom Dobrica. Nisam odusevljen sa Davidovcem na 4, jos manje na 3. Mislim da bi Simon bio blji fit sa Kalinom, na koju god od ove dve pozicije da ga stavimo. Jbg, moramo da se krpimo, nije da nismo navikli. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nate (20), Dzoni (20) Uskokovic

Hollins (25), Dobric (15)

Kalinic (10), Dobric (10), Lazic (15), Lazarevic (5)

Kalinic (15), Davidovac (20), Simonovic (5)

Kuzma (20), Luka (20)

 

 

Kalinic, Hollins i Dobric po 25mins i piči.. U nekim slabijim utakmicama može Uskoković da dobije neke minute i isprobamo postavke sa 2 pleja. Kako se Lazarevic bude uigravao, može da zaradi neke minute i odmori Kalinu.

 

Jbga izgubili smo startera, ključno pojačanje i normalno je da će biti nekog pretumbavanja pozicija i određen potencijal ekipe je umanjen, ali opet imamo polivalentne igrače koji mogu da odrađuju razne zadatke i pokrivaju po par pozicija, tako da nema još tolike panike. Da vidimo kako će se snaći Lazarevic i koliko je upotrebljiv na EL nivo, otvorila mu se mogućnost da se razigra, na njemu je da iskoristi priliku. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Povreda Vajta je ozbiljan udarac. 

Moraće Kalinić na 4,što on odlično igra ali onda bi Dobrić trebao pojačati poziciju tri a osim centra koji je sad baš pod hitno trebala bi nam još jedna dvojka.

To su valjda i planirali u Decembru ako Holins i Dobrić ne budu na EL nivou. 

Ili možda najbolje dovesti Jovića ako može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa ne znam sto ti tesko lepo da procitas(ili mozda neces),nisam ni ja rekao da ce doci,niti mislim da je preko potreban bek.

 

Pročitao sam tačno ono što si napisao, a to je da se još jedan PG priziva zbog navodne (male) rupe na 2... Sve i da postoji rupa (a ne postoji), ona se ne popunjava dovođenjem igrača na drugoj poziciji, a posebno ne dovođenjem igrača koji ne rešava nijedan potencijalni problem koji ova ekipa može imati.

 

54 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Drugo sastavljas tim kao da se juce nije povredio Vajt,znaci ova projekcija rostera ti nije tacna samim tim i pogled na isti.

 

Ne sastavljam ja tim, on je već sastavljen upravo onako kako sam napisao. Samim tim to nikako ne može biti netačna projekcija, nego jedina tačna, a sve ostalo su navijačke fantazije, želje i razbibriga.

 

To što nam se startna četvorka povredila može značiti samo dve stvari: da ćemo se krpiti iz postojećeg rostera, ili da ćemo dovesti igrača upravo na poziciji 4. Neće se sigurno zbog povrede četvorke dovoditi plej, niti dvojka i tako pretumbavati ceo roster.

 

A naravno da je ova prva varijanta sa krpljenjem daleko realnija.

 

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nama ce ili Kalina igrati sad na 4 ili ce Deki/Simke biti starter,ti proceni sta je realnije kod Dejana.

Kada Kalina uzme jos  malo minuta na 4 Dobric ce jos malo vise na 3,time ostaje rupa na 2.Zbig Vajta se tu situacija menja barem za 10min po utakmici.Voleo ti to ili je to je cinjenica.

Da li se to lako popunjava pojacanom minutazom dobrica,lazica,ivanovica/nejta,pa verovatno,da li postoji rupa pa postoji.

 

Na ovo sam krenuo da odgovaram, al' vidim da je @Princeton napisao odličan post... Dakle rotacija na bekovskim pozicijama će biti ista kakva je i inicijalno zamišljena i tu povreda Vajta ne menja apsolutno ništa, ono što će se menjati je Lazićeva i Dedina minutaža koja će biti veća + neki minuti za Lazarevića i možda Simona.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Princeton said:

Nate (20), Dzoni (20) Uskokovic

Hollins (25), Dobric (15)

Kalinic (10), Dobric (10), Lazic (15), Lazarevic (5)

Kalinic (15), Davidovac (20), Simonovic (5)

Kuzma (20), Luka (20)

 

 

Prvih 5 minuta 3. cetvrtine kad je napravljena razlika Dzoni, Laza,Kalina, White, Kuzma

tako da Radonja mozda i Lazu nekad vidi na 2

Oko minuta, u bitnim utakmicam  Dzoni 25, Kalina 30  Deda 10. Ja recimo do povratka White ne ocekujem Kalinu na 3 uopste 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, PERICA!!! said:

Nije mi jasno da onako gurnes igraca ili ostvaris i taj minimalan kontakt, a da ne pomognes pri padu istog da ga primiris malo. Ne znam kako si uopste sportista.

Pa ovako, sportisti su svi, ali sa razlicitim osobinama. Ovaj koji bi trebao da pomogne u dizanju protivnickog igraca sa patosa kao prvo ne bi isao u kontakt sa ledja na polaganju i ne bi doprineo padu. Tako da je ovaj koji ga je dodirnuo ostao dosledan sebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio u pitanju je lom kosti i zeleo bih da pitam nesta kao laik. Zar nije medicina napredovala i zar nije moguce ubrzati oporavak od loma u odnosu na pre 20 godina. Zar se ne moze nekim suplementima ubrzati zarastanje. Takodje, me zanima koliko traje oporavak nakon skidanja gipsa. Znamo da je Marijana sa konjskom placentom napravila revoluciju, ali mislim da se njena metoda ne odnosi na lomove.

Sve ovo pitam jer je Radonja pesimisticki najavio odsustvo od nekoliko meseci. Ja sam se nadao da bi za nekih dva meseca Vajt mogao da se prikljuci ekipi sa laganim treninzima, to je sredina Novembra, a vec od pocetka decembra da konkurise za prvi tim.

Link to comment
Share on other sites

Beka na žalost nećemo dovoditi, tu je napravljen propust sa Holinsom jer je igrač istih karakteristika kao Dobrić. Dobar igrač, kul tip ali nije ono što nama treba. Neko iz dua Nate / Holins je trebalo da bude drugi tip igrača.

Sad iz ove perspektive Cornelie ne deluje kao loše rešenje jer može na obe centarske pozicije pri čemu je više 4.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...