Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Nisam pazljivo mogao da gledam celu tekmu pa sad gledam snimak. 

 

Vajt 😞 do sada se pokazao kao dobar ubod, bas ono sto lezi timu, i sad ovo... ako nema ugovor na 2 godine, ja bih mu kao neki znak podrske po povratku u Beograd ponudio jos godinu dana. Mozda ga na taj nacin dobijemo i "jeftinije" a siguran sam da ce biti jos bolji sledece godine kad se ostvari neki kontinuitet. 

 

Ovo sada komplikuje rotaciju jer je Vajt bio zacementiran stratni PF, gde su backup bili Luka, DeDa, Kalina, Simonovic (poooolako, nemojte odmah drvlje i kamenje!). Opste je poznato da nam je centar prioritet i ovo se Cirbesom je mirisalo na neki "Rocesti" scenario - da odigra dok ne dovedemo nekoga krstenog centra nakon Last Cut-a (a ne kao prosle godine spanskog Filipa). Koliko god zvucalo lose uci u sezonu sa Kuzmic-Cirbes-Luka (kao neki 4/5 kombo) na C, to je zaista moglo biti tako. Sada, nisam siguran. Luka ce morati vise minuta na PF (bolje i to nego Simonovic, ili da trosimo Kalinu tu umesto na trojci). Sad se bojim da ne potpisemo bilo koga na centarskoj poziciji. Cak mi je bolje zvucala ideja cekanja Last Cut-a. 

 

O Kalini ne treba trositi reci. Mamojeb. 

 

Takodje, iskreno se nadam da imamo neki predugovor sa Jovicem i da se ceka da se potvrdi da je zdravstveno ok i to pretvori u ugovor u jednom trenutku. Njega sada svakako ni jedan drugi tim ne bi uzeo, mozda neki EC tim kome skripi na pleju. Jovic je i dalje high risk, ali nama moze biti high reward i ono sto bi nam bas leglo, koliko god da moze da igra. 

 

1. Volters/Jovic/Uskokovic 

1/2. Ivanovic

2. Holins/Lazic

2/3. Dobric

3. Lazarevic

3/4. Kalinic/Davidovac

4. Vajt/Simonovic

4/5. Mitrovic

5. Centar/Kuzmic/Cirbes 

 

To bi bilo 16 igraca pod ugovorom*, to bi bilo ok za ovu sezonu, uz brz povratak Vajta. Da kazemo da Jovic, Vajt i novi centar udju u 100% rezim tamo negde krajem novembra, i od tada da meljemo, mozemo da izvucemo ovo.

 

 

---

*ako ga Cirbes potpise, da ne preuzimamo te lose preduzetnicke navike od drugih. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Ne mogu da se otmem utisku da bi nam jos jedan bek legao kao budali samar.

Sad sam skontao da je Zoran Dragic slobodan i da bi mogao jos dosta da pruzi nekih 15tak minuta kao zamena za Holinsa, a maltene je domaci igrac i sigurno bi se lako ukopio u ovu fajtersku ekipu, jer mu je i temperament takav. Verujem da bi uz pristojnu ponudu peske krenuo za Beograd

Do danas nam nije trebao sigurno,sada kada se mozda i Dobric vise pomeri(pretezno vrati) na 3,mozda.Svakako ne mislim da ce doci.

 

Nama je "trebao" igrac na mestu Holinsa koji zna sa loptom,ostale mimute popune dobric,lazic-dovoljno.

 

Osim lose organizacije pozicionog napada na mecu->plejmejkeri slabi u tom pogledu, jos jedna jedina bojazna iz ove utakmice je bas uloga holinsa i taj ballhandling.Ispasce tacno ono cega sam se plasio i ranije a to je da mu uvaljujemo loptu u ruke da mrsi sa njom umesto da skoro pa samo pripaljuje i ne izmislja poene,jer on nije za to i nije produktivno.Sut iz trka,resenje iz par driblinga,to mu je mera,sve vise kotraproduktivno na el nivou,no mozda demantuje.Valjda ce ovo biti drugacije u sezoni.

 

Ostalo je sve bombona,cak ...recicu bez obzira na posledice...da je i kuzmic fizicki izgledao ok,da li mu fali kosarke pa verovatno da,da li izgleda kao zombi na terenu-ne.Doslovno lepse trci....jbg niske standarde je postavio.

 

 

Dragic nasim pitbulovima moze da ponudi samo bezobrazluk koji nije osnivan na pravoj defanzivi,neka ga.

 

6 minutes ago, BojanaCZV said:

Bajern dobio Virtus 20tak razlike.

 

Ako sutra sa njima budemo u egalu, onda smo na dobrom putu.

 

 

Meni se jako svidja ekipa Bajerna,sto ej jos vaznije za njih mislim da su igraci idealni za filozofiju italijana i ponovo ce biti opasno zajebani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Borca said:

Sa RSB-a info od nekog forumasa, pominje se ista pauza kao u vesti na sajtu kluba ali sa jos nekim detaljima 

 

 

 

Taj info sa RSBa vredi koliko upotrebljen WC papir. Kakvo napuknuće, ruka je bila pod 90 stepeni, naravno da su obe kosk pukle.

 

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

podlaktica bolje nego saka, ne?

 

Teoretski da, ako je "čist" prelom (bez krhotina), jer pri lomu zgloba šake odlazi i većina ligamenata, što je daleko zajebanije, budući da jednom razglavljene ligamente nikada više ne vratiš u hajmo reći normalu.

 

Beskrajno mi je žao što se mamak tako teško povredio, naročito zbog toga što je očigledno i dobra osoba.

 

Isto kao i sa koronom, koliko vidim umiru većinom dobri i kvalitetni ljudi dok govna nastavljaju da plutaju...

 

Toliko o nekoj pravdi, bogu (namerno malim slovima) i sličnim sranjima.

Edited by Laki21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

Ne mogu da se otmem utisku da bi nam jos jedan bek legao kao budali samar.

Sad sam skontao da je Zoran Dragic slobodan... 

 

Ma sta ce nam... po meni izvikan igrac koji ne znam zasto se stalno nekako vezivao za nas. Verovatno neka menadzerska kombinacija akka SMS koga nikako da prodaju. Bolje je da dodje Jovic pa da se odredjeni igraci pomere za jednu poziciju. 

 

I ne treba odmah nesto uzletati, i prosle predsezone smo pobedjivali po 30 razlike, mada je bolje kad se pobedjuje nego kad se gubi, al to ne mora nista da znaci. 

Bitno je da se prekine ova dovoljna daleka i bliza zajebancija i da se dovede krsteni centar. Poziciju 4 cemo nekako i krpiti jer su tu Kalina, DeDa, Luka i Simon, ali ako budemo morali da krpimo i poziciju 5 u isto vreme, nece biti dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Zoran Dragić i Stefan Jović su profili igrača koji su otprilike najmanje potrebni na postojeći roster. Iskreno se nadam da će Jović što pre potpisati za neku drugu ekipu, da već jednom prestane ovo kontinuirano prizivanje istog pored dva živa i zdrava PG-a, koji zajedno lagano mogu da pokriju 40 minuta na toj poziciji.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Holins biti sve bolji i bolji kako vreme bude odmicalo jer mislim da ima odličan pregled igre i da je visoko inteligentan košarkaš. Pratio sam malo, koliko sam stigao jer sam gledao na telefonu na poslu, i stekao sam utisak da odlično čita kretnje u odbrani. Svaki put, barem ono što sam video, je zatvorio igrača i sprečio kretnju. Uvek je bio na pravom mestu. Uveren sam da će i napad biti dosta bolji kada se uigraju neke akcije.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom svaka ekipa ulazi u sezonu sa 5 bekova. To su kod nas Volters, Ivanovic, Holins, prekomandovani Dobric, i Uskokovic. Ako se planira da se od Uskokovica napravi legit igrac onda ok. Ali ako od njega nema nista pa ce da guli klupu, a najveci teret treba da u celoj sezoni da podnesu po 2 igraca po poziciji onda ne treba da se cesemo ako jedan od njih bude pozitivan na kovid ili iskrene zglob. Dobro bi dosao kombo, ali posto takvog nema, bolje je i Jovic nego da Uskok glumi petog beka jer dobiti minutazu - verovatno nece. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Klasican Radonja. Ovakve ekipe koje nemaju skila i stofa a mi fizicki dominantniji nemaju sta da traze protiv nas, kao normalno i premekani 🙂

 

Tim je bukvalno bio uigran i pre prvog treninga i ne cudi dobar pocetak priprema. Pisao sam i ranije i mislim da je najveca greska sto nema Smajlagica iz KKP, ali boze moj.

 

Mitrovic ce biti dobar iz prostog razloga sto ima visok IQ i bori se, a ljudi ne ocekuju cuda muda pa ce biti vise nego koristan. Razlika izmedju ove Dejove ekipe i ostalih pre njega, jeste sto se igra timski i sto ovaj tim ima veci IQ, nego svi timovi pre DR zajedno.

 

U principu se sve zna i jasno se vidi da mu jos fali neki centar na koga ce se spustiti lopta. Raduje me takodje sto nismo davili loptu i kad smo vodili, vec su se trcale tranzicije i brzo zavrsavalo.

 

Jovic bi bio dobar jer mislim  da pet na pet ce nam nedostojati resenjea. Raduje i Ivanovic sto je bez problema preuzeo neku glavnu ulogu i istice mi se kao lider i ako je nekad stidljivo bacao loptu od sebe.

 

Holins mora bolje, posebno sut, mora neko da bude konstantan suter,imao je bas tri otvorena suta..nesto nisam siguran kad se Dobric vrati da ce imati neku preveliku minutazu ako ovako nastavi.

 

Vajt odlican, skolski igrac, zna ulogu, ne siluje, uvek nadje dobro mesto na parketu i dobro prati loptu.

 

Kuzmic u principu kad protivnicka ekipa bude imala krstenog pleja, masakrirace ga..i tu se mora naci neko resenje, mislim da cepidlace ovde i da je sad vec u crvenom igrac koji mora doci jer treba da se sto brze uigra i saigraci naviknu na njega.

 

Deda mi je nekako ostao bez uloge, mislim da ce Lazarevic dobitimnogo vise vremena, posebno sto ga Radonjic vidi nesto kao Dangubica ranije...a stisne nekog pleja, dobra odbrana i da kao skor svi igraci u timu ne izlazi iz svojih opanaka.Kroz timsku igru, igraci napreduju, samim tim i tim.

 

Nije pao bas sigurn reper jer su skandalozni koji roster su sastavili i ako su im falili neki bitni igraci skoreri. Bayern je vec rudarska ekipa,slicna nasoj..bice to zanimmljiv mec.

 

Da se naguzi Bayern i znojavi prepotenko bez osvojene lige u zivotu...

Edited by Devil In My Pants
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

Zoran Dragić i Stefan Jović su profili igrača koji su otprilike najmanje potrebni na postojeći roster. Iskreno se nadam da će Jović što pre potpisati za neku drugu ekipu, da već jednom prestane ovo kontinuirano prizivanje istog pored dva živa i zdrava PG-a, koji zajedno lagano mogu da pokriju 40 minuta na toj poziciji.

Malo crno belo to gledas,pg se priziva da bi se neko od Nejt-Ivanovic spustio na dva jer tu postoji mala rupa ipak.Da li to tako treba,ne ulazim u to sada ali to je razlog zbog koga ljudi hoce jos jednog igraca na  bekovskim pozicijama.

 

Drugo zivi i zdravi su sad ali da li garantujes to tokom cele sezone?Nejt je dosta propustio prosle npr,korona je..Bude li jedan odsustvovao ko ce da krpi,Uskok ili Holins🤢...verovatno deki...Sjajne opcije zaista.

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

khm, Ivanovic, khm... 

Ne razumem sta si hteo reci?Napisao sam umesto Holinsa,znaci pored Ivanovica i Voltersa bi nam dobro dosao neki ballhandler ali sta je tu je.

 

Jedino ako si hteo reci da u ovom trenutku mozemo da praktikujemo da Nejt i Ivanovic  budu zajedno na terenu,mislim da je to nemoguce sada.

Link to comment
Share on other sites

Aaron White

 

I want to thank everyone for the messages and support! I had a successful surgery last night and will be back on the court as soon as possible!! This is not how I wanted my season to start but will do everything I can to get healthy and return to help my team.

  • Like 29
  • Love 14
Link to comment
Share on other sites

Mozemo mi da diskutujemo sta treba, ali na kraju ce biti onako kako Radonjic hoce. Koja razlika u selekciji ove i prethodnih nekoliko ekipa. Tomic je u prvoj sezoni napravio jedan dobar roster. Ovo drugo je bilo bez ikakvog smisla. Radonjic za isto ili manje pare drzi lekciju sta znaci timska kosarka i da ne mora tu da bude pretplacenih igraca. Lazic od neupotrebljivog odjednom izgleda kao Drejmond Grin. Opravice Radonja i Kuzmica. Mnogo dobra fuzija smo mi i Radonjic. Mislim da ta prica treba da traje dozivotno. Dobar brak se cuva.

Edited by Storm
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ne razumem sta si hteo reci?Napisao sam umesto Holinsa,znaci pored Ivanovica i Voltersa bi nam dobro dosao neki ballhandler ali sta je tu je.

Rekao si na mestu, a ne umesto. Moze da se protumaci i ovako i onako. 

 

43 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jedino ako si hteo reci da u ovom trenutku mozemo da praktikujemo da Nejt i Ivanovic  budu zajedno na terenu,mislim da je to nemoguce sada.

A i to smo igrali protiv PAO u jednom momentu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...