Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

28 minutes ago, StiviKivi said:

Dobro jutro. 

Nikola Ivanović je u prvoj utakmici pokazao sve ono što sam pisao pre mesec, dva. 

Mnogi su ga ovde stavljali kao neku drugu opciju ili rezervu ( mada to u košarci ne postoji). Od prvog trenutka njegovog dolaska jasno je bilo da će on biti primarna opcija i da će imati 25+ minuta u svakom meču. Ja sam lično time zadovoljan. Iskreno rečeno, njega sam se uvek najviše plašio u finalnim serijama. 

Ivanović je uz Kalinića naše najveće pojačanje. Živi bili pa videli. 

Sve si lepo napisao, al ovo kad procitam "zivi bili pa videli", dobijem nagon za kenjanjem. Ne zameri, ali postalo je toliko iritantno, gore od onog"pa kako nama tako njima, lopta je okrugla"...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni said:

Sve si lepo napisao, al ovo kad procitam "zivi bili pa videli", dobijem nagon za kenjanjem. Ne zameri, ali postalo je toliko iritantno, gore od onog"pa kako nama tako njima, lopta je okrugla"...

Odlično za nagon. Još jedna turska kafa i rešio si ovo jutro sve. 🙂Šalu na stranu... Napisao sam zato što su nekako ovde pojedini njegov dolazak gurnuli pod tepih. On je fenomenalan igrač koji je bio "zarobljen" u Podgorici. Čak sam ovde video da se kao Volters kod nekih stavlja kao primaran. Poenta je da sam od prvog trenutka znao da je planiran kao prva opcija na poziciji 1.   

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Inbox said:

 

Ne vidim kako je to zaduzio klub.

 

Imao je iznadprosecan odnos prema klubu i dresu. Pravio je dobru atmosferu sto se moze zakljuciti iz zajednickih fotki sa saigracima van utakmica i treninga, pa cak i kad nije bio vise u timu.

 

Nesto sto bas ne ocekujes od stranca. 

 

Mislim da nije imao nikakve ispade dok je bio tu a verujem da je bio i prilicno tolerantan na kasnjenja plata kojih je sigurno bilo. 

 

Eto, meni je to dovoljno da kazem da je zasluzio ovo. Sto ne znaci da bih voleo da nam kroz celu sezonu centri budu Cirbes i Kuzmic (+Lika)

  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dl91 said:

Meni samo jedno nije jasno, godinama krpimo kljucne pozicije 1 i 5, povijamo ko zna kako. Kad kazem krpimo, mislim da kubirimo sa startnim plejom i centrom. Zasto pobogu uvek dovodimo prvo 4,2,3, sve druge pozicije popunimo umesto da pojurimo one gde nam gori pod nogama, gde nam zivot znaci. Zasto lepo se ne izdvoji veci deo novca koji je namenjen za pojacanja na te dve pozicije, a ostale vec nekako da se krpe i cekaju ti neki katovi, doselekcije i cuda. Zar nije lakse pokriti 2,3,4 nekako i naci neku alternativu u toku sezone? 

 

Jos uvek mi je iluzorno da imamo Voltersa i Ivanovica na pleju, pa prosle godine je Buducnost imala Kobsa i Ivanovica. To je EC linija na kecu, ne vidim da je gora od ove nase. O centru sta reci, opet se prica o Kuzmicu kako dobro radi.... Prvog centra nema ni u obrisima. 

Ako uzmemo kao tacno da su 1 i 5 najbitnije pozicije u kosarci (o cemu se moze polemisati), onda su one najbitnije svim klubovima, a ne samo nama. Sto bi znacilo da su najtrazenije na trzistu, a to opet znaci najskuplje. Znamo da smo teski donji dom EL po budzetu od kako igramo to takmicenje i da kroz novac nismo konkurentni, pa eto glavnog dela odgovora na tvoje pitanje. 

 

Dalje, nasa skauting sluzba prosto ne postoji, sto ide na dusu iskljucivo N. Covicu, koji 10 godina nece, ne zna ili ne ume da prepozna znacaj takve sluzbe. Posto nemamo ozbiljan skauting, to nam dodatno smanjuje sanse da kompenzujemo manjak para dovodjenjem dobrog igraca ispod radara. 

 

Trece, lose se radi u mladjim selekcijama, pa i u Zvezdinim. Ako je Uskok, a nekada recimo Rebic nesto najbolje sto mozemo da izbacimo i ponudimo seniorskoj ekipi, onda da zatvaramo radnju polako. Osim toga, vec duze vreme je u nasoj kosarci prisutan efekat Misko Raznatovic, koji prvi bira od one sice od koje moze da se probere, pa smo kao klub i brend i tu bitku za renome, ugled, ali i destinaciju gde mladi talenti dobijaju sansu da se razvijaju izgubili. Nevezano za Miska, a vezano za temu, imamo veliki broj dece koja imaju odredjeni talenat i koja direktno, sa 14, 15 ili 16 godina idu napolje, pre svega u Italiju, Spaniju, Tursku i USA u potrazi za sansom da svoju karijeru razvijaju kvalitetnije nego sto bi to bio slucaj u Srbiji i tako manje-vise potpuno izlaze sa radara ljudi koji bi trebali da prate te mlade talente.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Inbox said:

I 7 skokova

 

Ne vidim kako je to zaduzio klub. Dosao je ovde da igra, svidela mu se atmosfera, voli BG. Super. Igrao pozrtvovano, bio placen za to... Bio je skoro pa nepoznat (OK, igrao za Nemacku, ali znate na sta mislim...), u KKCZ napravio ime, dobio dobar ugovor u Makabiju... 

Nemam nista protiv coveka, cak mi je vrlo simpatican. Nemam ni protiv da igra, ako ovi nasi misle da nam treba, samo ne vidim da nas je zaduzio.

U stvari, ne shvatam sta je kriterijum da nas neko zaduzi. 

Po meni jedino da neko igra ispod cene, ili oprasta velike sume novca, ili insistira da igra povredjen, a onda vuce tu povredu... 

Zaduzio nas je kvalitetom svojih igrara, kako drugacije. 3x ABA, 2 x KLS, top8 EL

 

Prve sezone na sopstvenu odgovornost igrao g4 protiv Cedevite u finalu ABA, iako su mu doktori savetovali da odmara i izdominirao je u tom mecu (ti ovo mozda ne racunas jer se oporavio posle toga !?). Dao kljucna bacanja za prvu KLS titulu od 98. 

 

Druge sezone bio jedan od najboljih igraca u timu koji je dosao do 1/4 finala EL, uz novu ABA/KLS titulu. 

 

Po povratku, iako daleko od maximuma, pomogao da se vrati titula ABA, uz dobre partije u PO. 

 

 

  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, StiviKivi said:

Odlično za nagon. Još jedna turska kafa i rešio si ovo jutro sve. 🙂Šalu na stranu... Napisao sam zato što su nekako ovde pojedini njegov dolazak gurnuli pod tepih. On je fenomenalan igrač koji je bio "zarobljen" u Podgorici. Čak sam ovde video da se kao Volters kod nekih stavlja kao primaran. Poenta je da sam od prvog trenutka znao da je planiran kao prva opcija na poziciji 1.   

 

 

videćemo kad krene euroleague. za aba je, nema dileme, jako dobar

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, StiviKivi said:

Odlično za nagon. Još jedna turska kafa i rešio si ovo jutro sve. 🙂Šalu na stranu... Napisao sam zato što su nekako ovde pojedini njegov dolazak gurnuli pod tepih. On je fenomenalan igrač koji je bio "zarobljen" u Podgorici. Čak sam ovde video da se kao Volters kod nekih stavlja kao primaran. Poenta je da sam od prvog trenutka znao da je planiran kao prva opcija na poziciji 1.   

 

Ja sam se njemu vise obradovao nego Kalini.

Mislim da nisam nikog mrzeo koliko Ivanovica.

Prljav, prgav, mudas, fajter...unistavao nas je x puta, ali ne samo nas vec i komsije, mrzim ga od one trojke za reprezentaciju.

E sad je konacno nas! Sad ce ga drugi psovati i proklinjati, nadam se mnogo vise nego sto smo to radili mi. 

Reci da, ako je Dzoni dobrodosao u tvoj dom.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Imao je iznadprosecan odnos prema klubu i dresu. Pravio je dobru atmosferu sto se moze zakljuciti iz zajednickih fotki sa saigracima van utakmica i treninga, pa cak i kad nije bio vise u timu.

 

Nesto sto bas ne ocekujes od stranca. 

 

Mislim da nije imao nikakve ispade dok je bio tu a verujem da je bio i prilicno tolerantan na kasnjenja plata kojih je sigurno bilo. 

 

Eto, meni je to dovoljno da kazem da je zasluzio ovo. Sto ne znaci da bih voleo da nam kroz celu sezonu centri budu Cirbes i Kuzmic (+Lika)

 

Naravno da je Cirbes legenda. Sezonu 2015/16 je razvalio, a zamena mu je bio jebeni Štimac. Uopste, ta ekipa je igrala vrhunski sa platama koje su svima kasnile (dosta je i oprošteno), a ljudi došli do top 8. Mislim da sličan slučaj ne postoji. 

 

1 minute ago, Haggard said:

Može Čović da napravi skauting službu koja bi iskopala 20 dobrih plejmejkera ispod radara, Dejo bi taj papir pocepao i opet doveo Voltersa zato što ga poznaje.

 

Mozda i može, ali neće. Jer bolje je da sve rade kumovi ili članovi porodice. Recimo ja uopšte nisam siguran da nam skauting službu neće preuzeti novopečeni penzioner, i na pleja dovesti nekog Skraćenka Zdepastića.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima kakve bi reakcije bile da je SO razmatrao da potpiše Abu Dabi verziju Zirbesa sa 10 kilograma viška.

 

Ovako je to mudar potpis dok ne iskoči zverka u oktobru biće u novembru...

Sve zavisi od tačke gledišta.. Recimo, podsmevamo se Boriši kao vau 17p. bacio džojstik, bez ulaska u reket i dalje, ali zato Lazarević imao 4 asista biće nešto od njega.. S druge strane više volim debelog Cirbesa nego mršavog Terija, oba su k... Ali Maik je naš k...

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Mene zanima kakve bi reakcije bile da je SO razmatrao da potpiše Abu Dabi verziju Zirbesa sa 10 kilograma viška.

 

Ovako je to mudar potpis dok ne iskoči zverka u oktobru biće u novembru...

Cirbes nije potpisao nikakav ugovor. Trenira sa ekipom i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da sacekamo malo. To sto je Cirbes igrao ne znaci da je opcija. Njemu su potrebne utakmice, a nama jos jedan centar koji nam omogucava da igramo sa pravilnom rotacijom i raspodelom minuta. Tj. ne nuzno pravilnom, vec onako kako Radonjic to zamislja. Da nema Cirbesa onda bi neko morao da krpi na 5, neko drugi na 4 i onda to nije to. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Zirbesa i zaduživanja. Jest on bio jako važan šraf u najboljim sezonama kluba u novijoj istoriji, ali opet, šta to znači da nas je zadužio? Mislim da je gupost sad reči, da ga zbog starih zasluga treba podpisati, iako on trenutno nije dorastao nivou na kojem se mi takmičimo. A da je zadužio navijače u smislu, da treba pokazati poštovanje do njegovih igra i odnosa prema timu, to mislim da treba.

 

 

Kritike ljudima u klubu što se je ova situacija ovako zavukla, po mom mišljenju nemaju mnogo smisla. Očigledano smo u "specifičnoj situaciji", gde nemamo da platimo ono što želimo, a ovo što možemo da platimo ne zadovoljava naše potrebe. Tako da jbg, treba ili praviti neki kompromis, ili biti strpljiv da se na tržištu pojavi nešto što bi nam odgovaralo po kvalitetu i ceni.

I mene potrese ideja o početku sezone sa Kuzmom i Lukom na centru, ali isto tako znam da nema puno smisla da se dovede neko u njihovom rangu, čisto da kao popunimo roster na papiru. Pa onda šilbuj u novembru, traži zamenu, i kako to več ide...

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, StiviKivi said:

Dobro jutro. 

Nikola Ivanović je u prvoj utakmici pokazao sve ono što sam pisao pre mesec, dva. 

Mnogi su ga ovde stavljali kao neku drugu opciju ili rezervu ( mada to u košarci ne postoji). Od prvog trenutka njegovog dolaska jasno je bilo da će on biti primarna opcija i da će imati 25+ minuta u svakom meču. Ja sam lično time zadovoljan. Iskreno rečeno, njega sam se uvek najviše plašio u finalnim serijama. 

Ivanović je uz Kalinića naše najveće pojačanje. Živi bili pa videli. 

Ako ćemo po ovoj utakmici da pravimo zaključke, onda imamo i kompletnu centarsku liniju : )

 

Ne znam zašto si ovu tekmu uzimao kao dokaz svojih tvrdnji, kad je druga opcija na pleju juče doputovala i tek treba da počne sa treninzima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Manite nas tih priča, samo je tu da trenira i tako to. Evo ja obećavam da ću da se samobanujem na tri dana ako Cirbes  bude deo ekipe na početku sezone. Kao potvrdu da je to već gotova stvar. Usput da kažem da mi je Cirbes jedan od gotivnijih likova koji su igrali u KKCZ ali način njegovog povratka je jajarski.  

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, L' Imperatore said:

Što se tiče Zirbesa i zaduživanja. Jest on bio jako važan šraf u najboljim sezonama kluba u novijoj istoriji, ali opet, šta to znači da nas je zadužio? Mislim da je gupost sad reči, da ga zbog starih zasluga treba podpisati, iako on trenutno nije dorastao nivou na kojem se mi takmičimo.

 

Ja sam bio jasan valjda sta sam mislio pod tim "da nas je zaduzio" i kako treba na to uzvratiti. Tako sto mu dajemo priliku da trenira sa nama i vraca formu, bez ikakvih obaveza prema njemu (bez troskova - nikakva plata, stan, i to), a nama to pomaze da na treningu imamo jos jednog centra (a ne da Kuzmic samo na Luku da udara, ili na neku mladjariju).

 

A ovo sto je igrao zvanicnu prijateljsku, rekoh, ne znam sta da mislim - ili je proba ili eto dajemo mu izlog.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...