Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

precizno, ja nigde nisam sporio ko i sta je covic, naprotiv

pricao sam o tome ko i sta je sale u ovoj prici

 

citirao si upravo rečenicu u kojoj sam pričao o navedenom kejsu. bio si precizan oko čovića, nisi oko quotea.

 

9 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

svi ovi primeri su ti iz nba, gde stvari ipak nesto drugacije funkcionisu

da, svaki ugovor je garantovan do poslednjeg centa, ali ako fransizi tako odgovara, eto tebe preko noci iz suncanog majamija u veselom mineapolisu

taj sistem ima svoje prednosti, ali i mane jbg...i nije bas uporediv sa stanjem u evropi

 

ja navodim primere iz new york knicksa, jer pored zvezde njih pratim pa znam bez guglanja.

 

ako ti misliš da su nyk i kkczv sa obradovićem outlieri za evropske prilike, fine with me. ja lično mislim da je to prilično uobičajen proces a mrzi me da guglam, jer je tako u svakom poslu nevezano za basket.

Link to comment
Share on other sites

Obradovic verovatno nije zeleo na ovakav nacin da ode iz Zvezde i bude upamcen po tome, nego je verovao da i pored problema moze na kraju da dodje do titule.

 

Na klubu/Covicu je onda bio izbor:

a) neverovati u njegovu veru i dati mu otkaz, ali onda i staviti teret od 650k na svoju dusu

b) dati mu podrsku do kraja sezone bez obzira na rezultat i time ustedeti 650k

c) pre opcije a) ili b) pokusati napraviti sporazumni raskid gde bi mu se isplatila odsteta koja je dosta manja od tih 650k i koju bi takodje klub/Covic morao da stavi na svoju dusu. 

 

Nakon odradjene opcije a) Obradovic je mogao svojevoljno da oprosti deo tih 650k, ali verovatno nije zato sto je smatrao da klub nije ispao fer prema njemu jer nisu ispostovane opcije b) i c). Za ovu poslednju nam govori to da je prvo objavljen dolazak novog trenera, a tek nakon toga da SO vise nije trener. Ako je plan da se ide na sporazumni raskid onda se ne potpisuje novi trener dok se to ne zavrsi. Oni em sto su to uradili, em su javno objavili da je raskid sporazuman sto je brutalna laz.

 

A mi smo navijaci Zvezde a ne Obradovica, pa bi trebalo mnogo vise da nas interesuje ko je u klubu zajebo stvar, nego to kakav je SO covek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Izrazita kategorizacija igrača po kastama i "adekvatno" ophođenje shodno tome.

 

Uticajni članovi skupštine kluba.

Pa da, ovo prvo je cesto apostrofirao i na kzs.

Ovo drugo, nisam znao da takvi postoje uopste kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Najveci greh Covica nije tih 645 hiljada evra koje je isplatio SO nego laz da "se sve zavrsilo sporazumom" i cutanje na temu duga prema bivsem treneru.

 

Covek bukvalno uvek prica ono sto odgovara navijacima da cuju - bilo da je rec o najvecim rivalima, bilo da je rec o budzetu kluba, platama igraca, evo sad i o sporazumnim raskidima koji to nisu.

 

Sto se tice Lessorta, radi se o EC centru koji i nije nesto posebno inteligentan i to mu je i najveca mana. Jeste on dominirao protiv Buducnosti (i stekao simpatije kod navijaca zbog bujica psovki na srpskom), ali za to je vise zaslusan Milojevic kod koga se Buducnost bukvalno ugasila i nisu znali gde udaraju u bilo kom bitnom mecu.

 

Recimo, Lessort je u 1. mecu 1/4 finala promasio najpre lagan sut sa distance kad se lomilo, a potom i zicer nakon sto se izborio za njega u poslednjem napadu. Imace Radonjic velikog posla sa njim na treninzima.

 

Ako je tacno da je on zavrsen, onda bi 4/5 trebalo da izgleda ovako: Kalinic (4) - White (4/5) - Lessort (5), uz Kuzmica (5), Mitrovica (5) i Simonovica (4). Poslednja dvojica bi verovatno imala mizernu ulogu u EL i vise bi igrala u ABA ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ovo vec mogu odgovorno da tvrdim da apsolutno nije slucaj

u poslu je kompromis mnogo cesci ishod nego teranje inata

 

editovao si odgovor pa je i moja reakcija van konteksta.

 

šta znam, ti opet govoriš iz svog profi iskustva, koje nije merodavno statistički. ja bih rekao da je češći ovaj kejs obradov ali nemam podatke

 

inače bi svaki trener velikog kluba opraštao novce kada ne osvoji titulu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Najveci greh Covica nije tih 645 hiljada evra koje je isplatio SO nego laz da "se sve zavrsilo sporazumom" i cutanje na temu duga prema bivsem treneru.

 

Covek bukvalno uvek prica ono sto odgovara navijacima da cuju - bilo da je rec o najvecim rivalima, bilo da je rec o budzetu kluba, platama igraca, evo sad i o sporazumnim raskidima koji to nisu.

 

Sto se tice Lessorta, radi se o EC centru koji i nije nesto posebno inteligentan i to mu je i najveca mana. Jeste on dominirao protiv Buducnosti (i stekao simpatije kod navijaca zbog bujica psovki na srpskom), ali za to je vise zaslusan Milojevic kod koga se Buducnost bukvalno ugasila i nisu znali gde udaraju u bilo kom bitnom mecu.

 

Recimo, Lessort je u 1. mecu 1/4 finala promasio najpre lagan sut sa distance kad se lomilo, a potom i zicer nakon sto se izborio za njega u poslednjem napadu. Imace Radonjic velikog posla sa njim na treninzima.

 

Ako je tacno da je on zavrsen, onda bi 4/5 trebalo da izgleda ovako: Kalinic (4) - White (4/5) - Lessort (5), uz Kuzmica (5), Mitrovica (5) i Simonovica (4). Poslednja dvojica bi verovatno imala mizernu ulogu u EL i vise bi igrala u ABA ligi.

 

Pisi krace postove da bih mogao po nesto i da ti lajkujem 😄 

 

Evo boldovao sam deo za lajk. Stvarno ne znam sta ovim upravama (mnozina, jer mislim i na FKCZ, FKP i KKP sa najsvezijim biserom oko Obradovicevog ugovora). 

 

S obzirom da su svi oni manje vise politicari ili bliski politici, ocigledno im je to nacin funkcionisanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

- Leta 2017. Dejana Radonjića je na klupi nasledio 31-ogodišnji Dušan Alimpijević, koji nije imao ni ABA, a kamoli EL iskustvo, a u Zvezdu je došao iz FMP-a koji je vodio 2 meseca (prethodno bio u Spartaku iz Subotice). Sa nama je potpisao trogodišnji ugovor, ali nije sastavio ni tu prvu sezonu do kraja, jer je dobio otkaz u maju.

 

- Sezonu 2017-18 na našoj klupi završava Milenko Topić, koji nikada pre toga nije radio kao prvi trener.

 

- Leta 2018. nas preuzima Milan Tomić, koji isto pre toga nikada nije radio kao prvi trener. Sa njim se opet potpisuje trogodišnji ugovor i on za divno čudo uspeva da izgura tu sezonu do kraja (u kojoj smo doduše igrali Evrokup). Ipak, sa njim se rastajemo na početku sledeće sezone.

 

- Narednih mesec dana nas je vodio Andrija Gavrilović, koji naravno nikada pre toga nije radio kao prvi trener.

 

- U novembru nas preuzima Dragan Šakota, al' sezona biva prekinuta u martu zbog korone.

 

- Prošlog leta nas preuzima Saša Obradović sa kojim se potpisuje višegodišnji ugovor (neki kažu na dve, neki na tri sezone), al' on dobija otkaz posle par meseci.

 

- Vraćamo Radonjića koji je i tokom leta bio slobodan i voljan da nas preuzme, al' je tada procenjeno da je Obradović bolje rešenje. 

 

 

Znači u 4 sezone nas je vodilo 7 različitih trenera, od čega je jedan imao samo KLS iskustvo, trojica nikada pre toga nisu bili prvi treneri, a jednog smo i aktivirali iz penzije. I onda je Saša Obradović taj koji nas upropasti i ne ostavi ni kamen na kamenu, a mi inače super funkcionišemo, izuzetno smo organizovani, imamo uređen sistem, jasnu strategiju i viziju. 

 

Bilo bi dobro imati sve ovo u vidu pre nego što počnemo da teramo trenere, proglašavamo ih neznalicama i prevarama, ali i da potcenjivački pišemo o "evrokup igračima", pošto klub koji ovako funkcioniše definitivno ima mnogo veće probleme od Saše Obradovića, Džonija O'Brajanta i Emanuela Terija, a sutra možda Dejana Radonjića, Nejta Voltersa i Erona Vajta...

Mene i dalje fascinira da neki navijaci KKCZ imaju visoko misljenje o Alimpijevicu, koji u principu veze sa zivotom nema, da izvuces nekog iz druge KLS lige isti djoka.

 

Covic je hteo da ispadne pametan, kao nije DR Zvezda, vec sam ja Legenda...i onda je usao u tonu problema i bili smo tih godina pa sve do sada u Evropi goli djoka..

 

Ugovori sa FMPi saradnja j tk misterija, uloga sina kog smo placali i prosle sezone, zena njegova, zena Covica, zetovi, qrci i palci....neiskusni za EL pa i za ABA...koji znaju kosarke kao i neki average forumas...malo bolje upoznati jer su tu u Zvezdi a na evropskom planu qrca ne znaju.

 

Najgori od svih su ipak navijaci koji i dalje misle ako se desi privatizacija da to nije njihova Zvezda, da se i dalje primaju oni koji ulaze po povlascenim cenama ili mufte..itd..

 

Generalno evropska kosarka je po organizaciji losa, ok hendluje se to jer imaju nekog novca na raspologanju koji ne zaradjuju pa im je sve poprilicno olaksano.

 

Na kraju, gradjani ove zemlje ne vole promene,jos misle da se EL moze osvojiti sa lopovima u upravi,sa mladim igracima o drzavno-kriminalnom sponzorstvu. Pricam/pisem sa dosta kosarkaskih fanatika iz Evrope i moram priznati da mi sami sebe overate po nekom prakticnom znanju...

 

Ovako rukovodstvo kluba ne bi proslo ni u NM1 FRA ligi..za 6meseci bi u apsu zavrsili...

14 minutes ago, goldberg said:

Najveci greh Covica nije tih 645 hiljada evra koje je isplatio SO nego laz da "se sve zavrsilo sporazumom" i cutanje na temu duga prema bivsem treneru.

 

 

Covic kao i predsednik drzave laze kao pas na cim da neki intervju...samo kakva masa slusa pickoustog, takva slusa i Covica...ima tu ko vidi sve to jasno, ali se ne buni iz koristi jer smo osvajali titule itd.lakse im da tvrde da je kkp sns a mi nismo itd..

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Raspuštena banda imala 9-1 u ABA i 5-11 u EL... Onda oterasmo ćelavu prevaru i do kraja evroligaške kampanje ostvarismo izvanredan napredak sa skorom 5-13.

 

A sve sa igračima za koje je SO dobio određene ruke da formira tim uz "neprevazidjenog" skauta Karaičića koji mi je odmah bio ne simpatičan jer je grobar. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, oubrevo. said:

 

editovao si odgovor pa je i moja reakcija van konteksta.

 

šta znam, ti opet govoriš iz svog profi iskustva, koje nije merodavno statistički. ja bih rekao da je češći ovaj kejs obradov ali nemam podatke

 

inače bi svaki trener velikog kluba opraštao novce kada ne osvoji titulu.

sa telefona sam pisao, pa je nekako ispao prazan post

 

ne pricam ja samo iz svog licnog iskustva

sto se tice tih slucajeva iz posla, bilo da je u pitanje corporate high level management...ili regular joe...isto treba reci da i to dosta zavisi od zemlje

u nemackoj npr je skoro pa nemoguce otpustiti nekoga...dok je u USA to kao dobar dan

 

opet neko nepisano pravilo je da se inat tera na malim ciframa...sto je veca lova, to je veca i sansa za kompromis

u tom kontekstu je meni sasvim ocekivano i normalno bilo da sale uzme platu za tu 1. godinu + jos nesto malo preko i mirna backa

zasto se to nije tako zavrsilo, bar iz mog ugla, krivi su i covic, sto je to sto jeste...ali i sale, koji nije bas takav kako bi voleo da se predstavi po drustvenim mrezama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ugovor koji je potpisao SO je ocigledno standardan, a koji potpisuju i igraci i treneri. To se vidi i iz primera Trinkijerija. Hteli smo boljeg trenera od Sakote, Alimpija, Tomica i potpisali ugovor sa SO na odusevljenje veceg dela navijaca. Kada se sve desilo kako se desilo SO jednostavno nije hteo da se sporazume sa klubom(kao sto su to uradili Teri i JOB ili ranije Braun, Feldin....... ) , a kod komsija na primer to nije hteo ni Tinkijeri).

Da li je trebao da uzme sve pare iz ugovora? Naravno. Da li je trebao da trazi bonuse, po meni nije moralno, ali kako kazu, nek prvi baci kamen ko.....

Ranije su se otpustali igraci i treneri na traci, a sada se situacija okrenula i klubovi su nezasticeni. Mozda treba naci neko drugo, srednje resenje, ali to je na vrhu FIBE i Eurolige.

Znaci postoje dva nacina ili da potpisujemo trenera i igrace na godinu, sto je problem jer nema kontinuiteta ili na visegodisnje, pa sta bude. Na kraju ako se dobija sve ce biti super u oba slucaja, ali ako se gubi, onda..., pa recimo da se dodaju razna imena po forumima 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sa telefona sam pisao, pa je nekako ispao prazan post

 

ne pricam ja samo iz svog licnog iskustva

sto se tice tih slucajeva iz posla, bilo da je u pitanje corporate high level management...ili regular joe...isto treba reci da i to dosta zavisi od zemlje

u nemackoj npr je skoro pa nemoguce otpustiti nekoga...dok je u USA to kao dobar dan

 

opet neko nepisano pravilo je da se inat tera na malim ciframa...sto je veca lova, to je veca i sansa za kompromis

u tom kontekstu je meni sasvim ocekivano i normalno bilo da sale uzme platu za tu 1. godinu + jos nesto malo preko i mirna backa

zasto se to nije tako zavrsilo, bar iz mog ugla, krivi su i covic, sto je to sto jeste...ali i sale, koji nije bas takav kako bi voleo da se predstavi po drustvenim mrezama

 

bold nije do kraja tačan, jer, ako nas je nečemu naučila napredna statistika a to je da procenat šuta iz spotup trice & procenat šuta iz dribling trice ne mogu da se posmatraju isto.

 

tako je i sa opraštanjem para: jedno je ako se rastanete u radosti i veselju a drugo ako se razdvojite u terminima koji ne odgovaraju strani koja ima adute. ti si valjda pravnik, ako nisam pomešao, pa razumeš razliku.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Najgori od svih su ipak navijaci koji i dalje misle ako se desi privatizacija da to nije njihova Zvezda, da se i dalje primaju oni koji ulaze po povlascenim cenama ili mufte..itd.

Može iskreno, jesi ti medju ovim "najgorim" i da li bi bila tvoja Zvezda ako se desi privatizacija? 

Već si odustajao od Zvezde jer je jedan trener napustio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ugovor koji je potpisao SO je ocigledno standardan, a koji potpisuju i igraci i treneri. 

 

Ugovori mogu biti kakvi god hoces sve dok se sa njim saglase obe ugovorne strane. Postoje samo obavezni elementi ugovora (mesto, datum potpisivanja, itd), sve ostalo je podlozno dogovoru. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, oubrevo. said:

ako nas je nečemu naučila napredna statistika a to je da procenat šuta iz spotup trice & procenat šuta iz dribling trice ne mogu da se posmatraju isto.

 

tako je i sa opraštanjem para: jedno je ako se rastanete u radosti i veselju a drugo ako se razdvojite u terminima koji ne odgovaraju strani koja ima adute. ti si valjda pravnik, ako nisam pomešao, pa razumeš razliku.

mozda je bolja analogija da li ces da se uzdas u to da ce frenchie da nabaci neki sut u narednim godinama pa da ga pustis da uzme contested three

...ili da ga pustis odmah sada na setnju do kosa i sigurna 2 poena

 

sto se drugog dela tice, naravno da puno toga zavisi od konteksta

ali stanje u kome je ostavio ekipu, saletu nikako ne ide tu u prilog...dakle kontekst je za njega samog, iz strogo poslovnog ugla, dosta los

nezavisno od toga koliki je dripac covic...a veliki je, svi to znamo (i ne sporimo)

 

nisam pravnik btw, ali sam dobar deo zivota proveo po korporacijama, pa odatle i 2 centa na temu kako to funkcionise u big businessu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

ako cemo precizno nisu uradil, ili su uradili 1/6 posla

mislim kapiram ja sta ti hoces da kazes, i u nacelu se slazem...ali sasvim je normalna i uobicajena stvar, i u sportu i u biznisu i u zivotu, da se u takvim situacijama nadje kompromis

za covu svi vec znamo ko je i sta je...a ovim gestom je sale pokazao da ni on nije daleko

 

jos jednom, sasvim je legalno saletovo potrazivanje...ali nije bas i legitimno

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Zapravo jedini u tom domenu (napalate) je Gal Mekel. 

 

 

Kao što je gore napisano. legalno ali ne i legitimno. Ukratko, ispao je (ponovo) neopevano govno. Krajnje je bezobrazno, nakon što si napravio katastrofu svojim (ne)radom uzeti sve (nezarađene) pare + bonuse.

 

Iz sveg srca mu želim da ovo bude poslednja značajna cifra koju će zaraditi od košarke.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice privatizacije, ja sam za. Ko bi privatizovao Zvezdu? Mozemo uzeti nekoliko primera.

Prvi je Mornar. Mornar su preuzela braca Pavicevic. Ugledni ljubitelji kosarke i biznismeni. Poznati po to tome da njihova firma drzi uvoz cigara za celu Evropu preko luke Bar. Kao takvi su ulozili u Mornar prosle godine velike novce, a ove mnogo manje. Doduse malo se promenila i vlast, a i firma posluje sa slabijim prometom. Nesto slicno kao Buducnost, posto su se banane pokvarile u skladistima, mada ove poslednje su vise pogodile komsije nego Buducnost.

Drugi primer je Emil Tadeski i Olimpija. Znaci opet ljubitelj kosarke koji ima dosta para i veliku firmu. E, pa on se malo naljutio i pokupio klub i otisao u Sloveniju. Mozda je to pravo resenje, pa da se klub zove Crvena Zvezda npr Minhen, pa bi onda i neki forumasi konacno bili zadovoljni 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Ugovori mogu biti kakvi god hoces sve dok se sa njim saglase obe ugovorne strane. Postoje samo obavezni elementi ugovora (mesto, datum potpisivanja, itd), sve ostalo je podlozno dogovoru. 

Saglasan sam sa ovim sto sam podvukao. Znaci moraju da se saglase obe strane, sto bi rekli sta cemo ako niko nece da potpise drugaciji ugovor sa nama? Da ne potpisujemo te igrace i trenere. Rekoh mozemo na godinu, ali ako i otpustimo takvog igraca moramo sve da mu isplatimo za tu godinu.

TO sto menedzeri nece da talasaju, pa se nadje drugi tim igracu, to je druga tema. U ovom slucaju SO to nije hteo, kao ni Mekel nekada.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

 Krajnje je bezobrazno, nakon što si napravio katastrofu svojim (ne)radom uzeti sve (nezarađene) pare + bonuse.

pazi, ja verujem da je salo posteno radio svoj posao...najbolje sto moze/ume, i bez zabusavanja

dakle, nije nerad u pitanju

isto tako, verujem i da je bio svestan da ne ide dobro, i da mu nije prosla vizija koju je zamislio

tu negde obicno dolazi na scenu i neka licna moralna odgovornosti, i ja sam, pre nego sto je objavljena prica oko potrazivanja, stvarno verovao da je prica sa kkcz zavrsena na njegovu inicijativu...sto bi negde bio moralni cin

ispalo je posle da nije i jbg to je to

 

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Crvena Zvezda npr Minhen, pa bi onda i neki forumasi konacno bili zadovoljni 🙂 

nece moja zvezda da ide kod nekih tamo arijevaca

ili Berlin Red Star ili nista!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

A koja je prica bila sa Hemofarmom, jel klib privatizovan sa fabrikom ili je privatizovana samo fabrika a ona bila sponzor klubu?

Oni su bili sponzori i kad su se povukli gotova priča. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Ni Mornar ni Olimpija ni HF nisu bili niti su sad privatizovani klubovi.

Nije ni Buducnost. Mislio sam na Cedevitu, eto pogresio sam. Poenta je bila da nije ovo uredjena drzava i bas me interesuj kakva bi bila reakcija da se kaze da je naprimer Matijevic kupio nas klub.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...