Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Raspuštena banda imala 9-1 u ABA i 5-11 u EL... Onda oterasmo ćelavu prevaru i do kraja evroligaške kampanje ostvarismo izvanredan napredak sa skorom 5-13.

 

Sa ovakvim odnosom prema trenerima samo čekam trenutak kada će i Radonjić ponovo postati lemur koga šaljemo prvim letom nazad u Podgoricu, jer ne zadovoljava naše stroge kriterijume... Uostalom, već prošle sezone smo se prisetili da ga je Šakota školovao 30 razlike, a onda nam je oterao jedinog upotrebljivog visokog igrača i najvećeg talenta i tako selektirao ekipu otpuštanjima (?!)... Prizivao se onako izokola i otkaz u slučaju neosvajanja ABA lige, al' se to srećom nije desilo...

 

Divan jedan klub i sjajna sredina za rad, ko nas ne zna skupo bi nas platio.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

a što tako tebratore. 

biće još prilika da budemo konkurentni u euroleague u decembru, evo za koji mesec

 

ispade sale neki lik koji je obogaljio klub

Daleko od toga da je obogaljio klub. Tih 650k su kap u moru. Ispao mi je retko odvratan  čovek.

Sve vreme sam mislio da je ono za sezonu 1999/00. laž Voje Stojakovića, sad počinje da verujem da je i tada ispao jaje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Raspuštena banda imala 9-1 u ABA i 5-11 u EL... Onda oterasmo ćelavu prevaru i do kraja evroligaške kampanje ostvarismo izvanredan napredak sa skorom 5-13.

 

Sa ovakvim odnosom prema trenerima samo čekam trenutak kada će i Radonjić ponovo postati lemur koga šaljemo prvim letom nazad u Podgoricu, jer ne zadovoljava naše stroge kriterijume... Uostalom, već prošle sezone smo se prisetili da ga je Šakota školovao 30 razlike, a onda nam je oterao jedinog upotrebljivog visokog igrača i najvećeg talenta i tako selektirao ekipu otpuštanjima (?!)... Prizivao se onako izokola i otkaz u slučaju neosvajanja ABA lige, al' se to srećom nije desilo...

 

Divan jedan klub i sjajna sredina za rad, ko nas ne zna skupo bi nas platio.

Tih 5-13 u EL je bilo zaustaljanje slobodnog pada u koji jje on ubacio tim. Da je ostao  bili bi smo na nivou Himkija.

 

Edited by pavijan2
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, oubrevo. said:

znaš šta je bezobrazluk? kada duguješ ljudima pare za posao koji su uradili

ako cemo precizno nisu uradil, ili su uradili 1/6 posla

mislim kapiram ja sta ti hoces da kazes, i u nacelu se slazem...ali sasvim je normalna i uobicajena stvar, i u sportu i u biznisu i u zivotu, da se u takvim situacijama nadje kompromis

za covu svi vec znamo ko je i sta je...a ovim gestom je sale pokazao da ni on nije daleko

 

jos jednom, sasvim je legalno saletovo potrazivanje...ali nije bas i legitimno

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

ako cemo precizno nisu uradil, ili su uradili 1/6 posla

 

 

precizno, ovi ljudi su uradili posao od A do Š krajem 90ih za čovin fmp i trebalo je da budu plaćeni oko 200k dem, sa kojima je naravno trebalo isplatiti 20ak ljudi koji su angažovani. te pare nisu videli jer je čova glavni šerif u gradu. rekao im je da ga tuže.

Link to comment
Share on other sites

ako cemo precizno nisu uradil, ili su uradili 1/6 posla
mislim kapiram ja sta ti hoces da kazes, i u nacelu se slazem...ali sasvim je normalna i uobicajena stvar, i u sportu i u biznisu i u zivotu, da se u takvim situacijama nadje kompromis
za covu svi vec znamo ko je i sta je...a ovim gestom je sale pokazao da ni on nije daleko
 
jos jednom, sasvim je legalno saletovo potrazivanje...ali nije bas i legitimno
Naravno. Ili bar se ne busaš u zvezdaške grudi..
Čović često zasere sa ugovorima i često mi izvlačimo deblji kraj (Mekel recimo). Ovde je skroz ok bilo potpisati Obradovića, svakome bi bio u top3 izbora pre ove avanture. S druge strane i mi smo za njega (osim emocija) prilika za povratak na scenu, EL posle xy godina.. Omogućen mu je i solidan izbor, fond igrača.. E jbg kada nije išlo, nije baš ok ni praviti se francuskom sobaricom, i kao hej sve je pod kontrolom šta se jedite.
Korektno bi bilo smanjiti cifru bar za pola zadnje godine i te bonuse recimo.
To nije ništa neuobičajeno i nešto što se ne radi čak i tamo gde nema emocija i gde je surovi profesionalizam. Čak je i Trinki bio korektan s te strane ali nije poštovan dogovor.
Stanje u kom je SO ostavio klub je slika i prilika.. Sećate li se zadnje Obradovićeve EL utakmice u Rusiji?! Sećate li se prve Radonjine utakmice protiv Igokee u gostima?! To su od 2011.-e na ovamo dve od top10 najblamantnijih i najnemoćnijih izdanja, jeza i očaj. Potom i igrači. Tomić ostavi jednog Perperoglua, Fajea, Berona.. On Hola, Koloma, Job-a, Terija i Ročestija je već valjda bio razdužio.. Lojda sam i ja mogao da dovedem, to je kao Robija sada Pantera što je doveo samo drugi red veličine $$$. Fora je kao Šakota što ga je zabo i vratio u život.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se u potpunosti slazem sa djurasom.

S tim sto bih dodao u pricu momenat odgovornosti trenera za lose uradjen posao.

Mislim da su i igraci a pogotovo treneri previse zasticeni kod bate i da po difoltu dobijaju sve iz ugovora nevezano za performanse i mnoge druge okolnosti.

Kad bi tako funkcionisalo i u korporativnom svetu, bojim se da bi neke ozbiljne korporacije bile u zestokom problemu.

 

Da ne pricam o moralnom aspektu, gde je celavi jos jednom pokazao ko je.

Just now, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Hoćemo li da nastavimo sa insajderisanjem o dovodjenju centra, što je tema, ili i dalje da tupimo o osobi koja ne zaslužuje da se pominje više?

Ti ga bas hejtujes 😂

A ti nikoga ne hejtujes, bar sam stekao taj utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sasa Obradovic nije kriv za tu naplatu.Jel mu je Zvezda tj Covic ponudio takav ugovor?Jeste.I sad kad je propalo ajde da svalimo sve na Obradovica i da se pravimo ludi.

Druga stvar sto je Sale odradio posao ispod ocekivanja....

Zato je Ostoja pametniji od doktora i sa Obradovićima više ne potpisuje nikakve ugovore!

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Losmi17 said:

Ja se u potpunosti slazem sa djurasom.

S tim sto bih dodao u pricu momenat odgovornosti trenera za lose uradjen posao.

Mislim da su i igraci a pogotovo treneri previse zasticeni kod bate i da po difoltu dobijaju sve iz ugovora nevezano za performanse i mnoge druge okolnosti.

Kad bi tako funkcionisalo i u korporativnom svetu, bojim se da bi neke ozbiljne korporacije bile u zestokom problemu.

 

Da ne pricam o moralnom aspektu, gde je celavi jos jednom pokazao ko je.

Ti ga bas hejtujes 😂

A ti nikoga ne hejtujes, bar sam stekao taj utisak.

To sa platom po učinku, a ne po ugovoru je jako teško izvodljivo.

Šta u slučaju kad platiš igrača 300 k, a on ti isporuči kao da si ga platio milku?

Da li klub na kraju sezone treba da doplati razliku?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

To sa platom po učinku, a ne po ugovoru je jako teško izvodljivo.

Šta u slučaju kad platiš igrača 300 k, a on ti isporuči kao da si ga platio milku?

Da li klub na kraju sezone treba da doplati razliku?

Nisam mislio platu po ucinku.

Vec bat ne moze da presudi u ovom slucaju da dobije dvogodisnju platu, a radio je 4 meseca.

Ok, ne mislim da treba da dobije platu za 4 meseca samo, ali ne treba ni za 2 godine.

Pretpostavljam da u slucajevima grubog krsenja pravilnika ili neprofesionalizma bat uvazava to, sto sad nije bio slucaj. Valjda.

Ali sta cemo sa nesavesnim upravljanjem, losom alokacijom resursa, ophodjenje prema timu koje je izazvalo kontrasinergetski efekat i slicno. To nisu bas merljive kategorije, ali sam siguran da se moze naci mehanizam da se uzme u obzir kod donosenja presude.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Nisam mislio platu po ucinku.

Vec bat ne moze da presudi u ovom slucaju da dobije dvogodisnju platu, a radio je 4 meseca.

Ok, ne mislim da treba da dobije platu za 4 meseca samo, ali ne treba ni za 2 godine.

Pretpostavljam da u slucajevima grubog krsenja pravilnika ili neprofesionalizma bat uvazava to, sto sad nije bio slucaj. Valjda.

Ali sta cemo sa nesavesnim upravljanjem, losom alokacijom resursa, ophodjenje prema timu koje je izazvalo kontrasinergetski efekat i slicno. To nisu bas merljive kategorije, ali sam siguran da se moze naci mehanizam da se uzme u obzir kod donosenja presude.

Sve to mora da stoji u ugovoru. Ugovor teče dok se sporazumno ne raskine.

Opet malo je 650k kakve smo se nevolje rešili. Pošteno bi bilo da se deo para Kk CZ nadomesti iz imovine porodice Čović. Zbog nesavesnog poslovanja glave porodice Nebojše.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

Sve to mora da stoji u ugovoru. Ugovor teče dok se sporazumno ne raskine.

Opet malo je 650k kakve smo se nevolje rešili. Pošteno bi bilo da se deo para Kk CZ nadomesti iz imovine porodice Čović. Zbog nesavesnog poslovanja glave porodice Nebojše.

U principu da, jer nije sasa sam potpisao ugovor.

Sasi je najveca zamerka moralni momenat, mada je tu samo potvrdio neke stvari od ranije.

Mislim da stsjem ovde kad je u pitanju celafuto, hvata me mini bes kad pomislim na njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

precizno, ovi ljudi su uradili posao od A do Š krajem 90ih za čovin fmp i trebalo je da budu plaćeni oko 200k dem, sa kojima je naravno trebalo isplatiti 20ak ljudi koji su angažovani. te pare nisu videli jer je čova glavni šerif u gradu. rekao im je da ga tuže.

precizno, ja nigde nisam sporio ko i sta je covic, naprotiv

pricao sam o tome ko i sta je sale u ovoj prici

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Losmi17 said:

 

Ti ga bas hejtujes 😂

A ti nikoga ne hejtujes, bar sam stekao taj utisak.

 

Da, ja ne krijem da hejtujem SO. Podržavao sam ga u startu, iako sam pre bio za dovođenje DR, o čemu sam takođe pisao. Kako je vreme odmicalo, a i kasnije nakon svega što se izdešavalo, zgadio mi se. Zato ne bih više o njemu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plant said:

Ma ok je to da se ugovori postuju ali pored prava postoje valjda i neke obaveze definisane istim.

Konkretno, SO bi trebao biti i dalje u klubu ako je vec na platnom spisku.  Pa onda lepo mu das da vodi treninge nekih igraca koji nisu u prvom planu, da drzi metlu itd.

Ima tu varijanti da mu se smuci takvo bitisanje u klubu pa da sam ode ... ali ko zna kakav ugovor je sa doticnim napravljen

 

Moze tako ako je to predviđeno ugovorom a mi nismo videli ugovor pa mozemo samo da nagađamo. Mene zanima ko je u ime kluba potpisao tako nepivoljan ugovor i hoće li barem da snosi neku odgovornost za to( 10% od plate na primer). Prozivati bilo koga zato što koristi sve stavke iz ugovora je baš onako šabanski.

Link to comment
Share on other sites

- Leta 2017. Dejana Radonjića je na klupi nasledio 31-ogodišnji Dušan Alimpijević, koji nije imao ni ABA, a kamoli EL iskustvo, a u Zvezdu je došao iz FMP-a koji je vodio 2 meseca (prethodno bio u Spartaku iz Subotice). Sa nama je potpisao trogodišnji ugovor, ali nije sastavio ni tu prvu sezonu do kraja, jer je dobio otkaz u maju.

 

- Sezonu 2017-18 na našoj klupi završava Milenko Topić, koji nikada pre toga nije radio kao prvi trener.

 

- Leta 2018. nas preuzima Milan Tomić, koji isto pre toga nikada nije radio kao prvi trener. Sa njim se opet potpisuje trogodišnji ugovor i on za divno čudo uspeva da izgura tu sezonu do kraja (u kojoj smo doduše igrali Evrokup). Ipak, sa njim se rastajemo na početku sledeće sezone.

 

- Narednih mesec dana nas je vodio Andrija Gavrilović, koji naravno nikada pre toga nije radio kao prvi trener.

 

- U novembru nas preuzima Dragan Šakota, al' sezona biva prekinuta u martu zbog korone.

 

- Prošlog leta nas preuzima Saša Obradović sa kojim se potpisuje višegodišnji ugovor (neki kažu na dve, neki na tri sezone), al' on dobija otkaz posle par meseci.

 

- Vraćamo Radonjića koji je i tokom leta bio slobodan i voljan da nas preuzme, al' je tada procenjeno da je Obradović bolje rešenje. 

 

 

Znači u 4 sezone nas je vodilo 7 različitih trenera, od čega je jedan imao samo KLS iskustvo, trojica nikada pre toga nisu bili prvi treneri, a jednog smo i aktivirali iz penzije. I onda je Saša Obradović taj koji nas upropasti i ne ostavi ni kamen na kamenu, a mi inače super funkcionišemo, izuzetno smo organizovani, imamo uređen sistem, jasnu strategiju i viziju. 

 

Bilo bi dobro imati sve ovo u vidu pre nego što počnemo da teramo trenere, proglašavamo ih neznalicama i prevarama, ali i da potcenjivački pišemo o "evrokup igračima", pošto klub koji ovako funkcioniše definitivno ima mnogo veće probleme od Saše Obradovića, Džonija O'Brajanta i Emanuela Terija, a sutra možda Dejana Radonjića, Nejta Voltersa i Erona Vajta...

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

npr, phil jackson prima i dalje 60 miliona petogodišnjeg ugovora sa knicksima, iako je bio loš generalni menadžer i nije u klubu već 3-4 godine. joakim noa isto ima poslednju godinu masnog ugovora iako je odigrao 10ak tekmi i kaže da se previše zajebavao po njujorku pa nije bio dobar. david fizdale isto krcka višegodišnji trenerski ugovor sa knicksima, iako nije trener već par sezona

svi ovi primeri su ti iz nba, gde stvari ipak nesto drugacije funkcionisu

da, svaki ugovor je garantovan do poslednjeg centa, ali ako fransizi tako odgovara, eto tebe preko noci iz suncanog majamija u veselom mineapolisu

taj sistem ima svoje prednosti, ali i mane jbg...i nije bas uporediv sa stanjem u evropi

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Pa nije to neka leva stvar, budi pošten, i reci da si zasrao 

 

Sa aspekta kluba Covic je onaj koji je ovde zasrao. Doneo je odluku, i to finansijski obavezujucu, za koju se predomislio nekoliko meseci kasnije i to bez sporazumnog raskida. Dakle Covic treba da bude posten i da kaze da je zasrao, a kao epilog:

- Da oprosti svoju platu zbog ljubavi prema klubu posto je zasro, ili/i da

- Podnese ostavku zato sto sto je zaduzio klub za dodatnih 650k evra.

 

Lose poslovne odluke u poslovnom svetu se tako nekako resavaju. Iluzorno je da nekog poziva na ljubav prema klubu ako prvo on to nije uradio koji dalje radi za taj klub. 

 

Sa druge strane kako mi da znamo da namerno nisu izbegli sporazumni raskid, a da deo od tih 650k zavrsi na nekom drugom racunu kao 'uzvratna usluga'? 

 

Ne znam kako mozete da se palite na ove spinove kojim zloupotrebljava nasu navijacku privrzenost klubu da bi sa sebe skinuo odgovornost. 

 

 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VoodooDerina said:

Obradović je indijanac na čijem se prvom treningu videlo koliko je sati i da usmerava kormilo ka raspadu sistema, a Čović je ispao budala jer je slušao ekipicu "prijatelja kluba" i "počasnih članova" koja je progurala svog drugara.

Sta se desilo na prvom treningu i ko su covini sufleri?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...