Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Ne moram ni znati ko je opcija dok ne potpiše, važno da Radonjić bude zadovoljan on sastavlja ekipu.

Sigurno da  bi bilo idealno da imamo kompletan roster i sve zdrave igrače ali malo ko to ima. 

Edited by Hogar
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Profesor said:

 

Mi nismo mogli uzeti nijednog prospekta, niti smo ih trazili, niti bi neko od njih dosao kod nas, da greje klupu nekom Ritu ili Holu. Mi smo morali stvoriti takvu atmosferu da svaki mlad igrac sanja dres Zvezde i da je siguran da je to najbolje za njegovu karijeru. Umesto toga, mladi igraci beze od nas. Kao sto Covic rece pre pola godine, ne moze i mlad igrac i rezultat. 

 

Tako nekako. Fali nam raw model - kvalitetan mlad igrac kojeg bi gurnuli u vatru i koji bi dobrim partijama nakon par sezona zabo NBA ugovor. Nakon toga bl bili mnogo veci magnet za mlade igrace jer bi postojao neki utaban put.

Ovako nas utaban put je da ako si mlad igrac bices od 12 do 15 mesta u rosteru, dobiti skromnu minutazu i nestati nakon toga. Niko to ne zeli. 

Link to comment
Share on other sites

Uloga Lazarevića u ovom rosteru je otprilike ta naša priča. 

Dečkonja je dokazao da je vredno radio na sebi, popravio šut, ima ga na skoku, sada može da napadne koš na sigurno duplo više načina od Simketa ali mu se verovatno kod Radonje smeši ne baš perspektivna uloga koju je imao Danguba...igrač zadatka, specijalista...krpi rupe...etc. Posebno što nam je trojka prebukirana.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

Uloga Lazarevića u ovom rosteru je otprilike ta naša priča. 

Dečkonja je dokazao da je vredno radio na sebi, popravio šut, ima ga na skoku, sada može da napadne koš na sigurno duplo više načina od Simketa ali mu se verovatno kod Radonje smeši ne baš perspektivna uloga koju je imao Danguba...igrač zadatka, specijalista...krpi rupe...etc. Posebno što nam je trojka prebukirana.

2 х 0 = 0

  • Like 3
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic jes igrac po Radonjinom ukusu, ali ako se bude vagalo izmedju njega i Simona, mislim da ce ipak prevagnuti na stranu kucnog prijatelja.

 

U sustini, mnogo toga ce izbor centra da nam kaze, bukvalno to mora da bude pojacanje u esencijalnom smislu te reci. Nazalost smo mnogo ograniceni bekapima na tim visokim pozicjama, bukvalno ce Vajt i ta petica morati svaku ozbiljniju tekmu preko 25 minuta da igraju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2021 at 9:51 AM, Devil In My Pants said:

1.BOLD, to je sustina svega, niti je prva ni poslednja sezona muljanja,a posebno nasi igraci znaju kako je tesko doci dinara od naseg prezidentea..

 

2. Nema sta da se nadovezes, covek je doveo najboljeg trenera Evrope, talente iz celog sveta, legende nase kosark su u upravi, pa nije Covic dao svoje pare nikada..uzima pare za hale, bukvalno je nebitan u celoj ovoj prici ako gledas iz tvoje primese...iskoristio datu situaciju, bez Radonje je bio standardan covic ala pulen itd...Ostoja>Covic...dotukao bi ga i onda sa Trinkijerijem...radi bolje poteze i tu nema neke diskusije.

 

3. Ovaj ceo pasus je jadan. Dobric kad je debitovao, gurao se Guduric i dobio je sansu u KLS gde je dobio punu minutazu i titulu MVP-a sto je za mladog igraca koji do tad igrao samo KLS bila velika satisfakcija...i sad kad je dosao za par meseci ga je unapredio nego svi treneri do sad.

 

Skauting knjizica se ne moze prosiriti jer su to sve ugovori na dve godine, gde verovatno covic ima deo svog kolaca i nije on potpisivao kuzmica, simonovica, lazica...Obradovic i Covic su to uradili i ovo sto je do sad izvukao je poprilicno dobro..coveku malo sve ove titule.

 

Kad je Dejo otisao prvi put samo CETIRI PLATE su bile isplacene te sezone a vi se kunete u Covica...tj radi samo za svoj budjelar..

 

4. Pricao je Covic stiljivo, onoliko koliko sme kad mu se pusti malo povodac da treba hala..naravno da treba, alkakv pritisak i ostalo da se urade, privatizacija...

 

Da je normalna drzava Peja i Sedlacek bi bili tu,a ovaj bi gulio mardelju jos davnih godina, ali Boze...Covic je vizionar Srbije i sportski radnik..dok nije dosao u Zvezdu bio je potpuno imaginaran...Cak ni taj FMP nije njegov klub, to kad bi usla inspekcija nekad...pa to bi bili sokovi kad bi vadio svoje ''cuvene'' excel tabele.

 

Mada nista novo, kad bude padao jednog dana, prvi ovi sto ga uzdisu ce ga gurati ka provaliji, vec vidjeno..

 

Pitanje za admine: Je li dozvoljeno po pravilima foruma sve ovo sto pise ovaj "drugar" "Boticeli"? Ovo je stvarno, osim sto je konstantno konfuzno, postalo tumorozno. Spava li ovaj covek uopste? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, TJ64 said:

Pitanje za admine: Je li dozvoljeno po pravilima foruma sve ovo sto pise ovaj "drugar" "Boticeli"? Ovo je stvarno, osim sto je konstantno konfuzno, postalo tumorozno. Spava li ovaj covek uopste? 

Ne spava, tu je da te nervira i pise ''tumorozno'' po tebe, imas report,mada ne sumnjam da ga cesto koristis, pa mozes i ovde. Mozda i otkines jos neki poJen.

 

35 minutes ago, Wingwalker said:

Uloga Lazarevića u ovom rosteru je otprilike ta naša priča. 

Dečkonja je dokazao da je vredno radio na sebi, popravio šut, ima ga na skoku, sada može da napadne koš na sigurno duplo više načina od Simketa ali mu se verovatno kod Radonje smeši ne baš perspektivna uloga koju je imao Danguba...igrač zadatka, specijalista...krpi rupe...etc. Posebno što nam je trojka prebukirana.

Lazarevic ako zasluzi ulogu, on ce je i dobiti. Niko nije lud da mu je ne da, ako je on zasluzi na treninzima, a pre svega na utakmicama. Simonovic ce tu biti da krpi rupe, uostalom niko ne moze da mu da otkaz, a posebno ne Radonja koji mu je kosarkaski otac, kad ima ugovor na jos godinu dana.

 

Lazarevic ce sigurno dobiti minute, videcemo da li na tri ili poziciji cetiri...

Link to comment
Share on other sites

Zaintrigirala me ova priča madafake. Ova zemlja će uvek imati talenata, ali pitanje je da li je taj talenat dovoljan prvo za profesionalnu košarku relativno niskog ranga, a posebno za rang KKCZ npr koja igra jebenu evroligu. Ako nemaš dobru polaznu osnovu (ćale ti nije bivši košarkaš ili lovator) jako je teško probiti se ali kao i u svemu ekstra talenat uvek prolazi. Ako nisi ekstra talenat već neki osrednji, e onda moraš biti spreman za razno trnje, kompromise, kaljenja, nipodaštavanja, tatine sinove i slično. Ako preplivaš sve to i isplivaš, znači da imaš mindset profesionalnog sportiste - gladijatora i to je već nešto. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Haggard said:

Ne samo centar koji nije potpisan, nemamo ni oba pleja koji jesu potpisani. Volters je baš sad morao da se veri, nije mogao u julu.

Inače od jednog pouzdanog insajdera čujem da Monro nije opcija, i da nije ni bio opcija. Što bi se reklo ako on laže mene lažem i ja vas.

 

Nikakav problem sto nas lažeš 🤣🤣🤣

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji postoje dva košarkaška kluba u koje se ulaze novac po direktivi drzave kako bi se ostvarili rezultati i tu nikog ne zanima razvoj igrača. Postoji privatni klub košarkaskog menadzera koji skuplja talente iz šireg regiona i forsira neku "zlatnu koku" Ostalo su neki kvazi klubovi gde se slabo ili nikako radi. Postoje i mnogobrojne škole košarke gde roditelji koji imaju sredstava upisuju svoju decu a oni koji nemaju njihova deca piče basket ispred kuće. U takvim okolnostima naravno da se guraju tatini sinovi tj sinovi onih koji imaju da plate i podmite. Da li će savez nešto tu promeniti čisto sumnjam pa klincima ostaje da se nadaju da će ih snimiti neki skaut spanske ili turske ekipe pa da odu da rade sa ozbiljnim trenerima. Znam klinca iz Niša kojeg niko u Srbiji nije pozivao ni na širi spisak tog godišta ali su ga iz Reala uzeli na prvu. Sad je valjda u Saragosi. Da je ostao u Srbiji gulio bi basket na nekom školskom terenu u Nišu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je ruža procvetaće, apropo priče o mladim igračima 😎

 

Mnogo je tu faktora koji odlučuju ko će biti profesionalni košarkaš,a prvi i najbitniji je taj koliko mladi igrač stvarno želi da se profesionalno bavi sportom i da se odrekne svega 'ovozemaljskog".

Ukoliko je spreman na velika odricanja  sigurno ce uspeti u nameri da bude profesionalni sportista,a do kog nivoa će doći to ne može niko da zna.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima talenata, evo partizan je povukao Smajlija i Koprivicu, prave bas mlad tim gde je Panter najstariji igrac sa 28g.

 

Kad si okruzen kvalitetnim igracima onda i mladi imaju dubokog prostora, kad imas 12 osrednjih tu je vec porpilican problem. Trebao bi biti ekstreman talenat da bi prosao.

 

Mi smo doveli dva NCAA igraca, sa slabih koledza, ali ih je u vatru bacio nesretni Alimpijevic u smesnom timu gde nije bilo sanse da bilo sta nauce. 

 

Kod kvalitetnog trenera kao sto su Radonjic i Obradovic to je vec druga prica i verujem da ce ovi klinci biti dobri i da ce napredovati

 

Kod nas su najmladji igraci 25godina i  na margiama su,ali su nam najbolji igraci u top godinama. Oni mogu da rastu kao kvasac a mi da se brinemo da ce svi ostati zdravi cele sezone.

 

Nesto mislim ako ovaj Holins bude dobio glavnu ulogu da ce biti Tompson efekat, gotivim ga, ali nije on za prvu ofanzivnu violinu. Cak mi je Dobric dosta bolji igrac, al budemo videli. Mislim da je tanak pod pritiskom,a i nece ga cuvati neke trece defanzivne opcije vec vrv prve. Sve se nadam i mislim da je samo igrac rotacije..mada isti qrac.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Naravno da ima talenata, evo partizan je povukao Smajlija i Koprivicu, prave bas mlad tim gde je Panter najstariji igrac sa 28g.

 

Kad si okruzen kvalitetnim igracima onda i mladi imaju dubokog prostora, kad imas 12 osrednjih tu je vec porpilican problem. Trebao bi biti ekstreman talenat da bi prosao.

 

Mi smo doveli dva NCAA igraca, sa slabih koledza, ali ih je u vatru bacio nesretni Alimpijevic u smesnom timu gde nije bilo sanse da bilo sta nauce. 

 

Kod kvalitetnog trenera kao sto su Radonjic i Obradovic to je vec druga prica i verujem da ce ovi klinci biti dobri i da ce napredovati

 

Kod nas su najmladji igraci 25godina i  na margiama su,ali su nam najbolji igraci u top godinama. Oni mogu da rastu kao kvasac a mi da se brinemo da ce svi ostati zdravi cele sezone.

 

Nesto mislim ako ovaj Holins bude dobio glavnu ulogu da ce biti Tompson efekat, gotivim ga, ali nije on za prvu ofanzivnu violinu. Cak mi je Dobric dosta bolji igrac, al budemo videli. Mislim da je tanak pod pritiskom,a i nece ga cuvati neke trece defanzivne opcije vec vrv prve. Sve se nadam i mislim da je samo igrac rotacije..mada isti qrac.

Kad imaš pare možeš da dovedes i mlade i stare, nije došao Smajli niti jedan mladi igrač bez razloga tamo, elem tako su radili i u Vujosevicevoj eri, bukvalno svi mladi igraci iz zemlje su dolazili tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Imao sam priliku da u jednom kafiću pričam sa Gurovićem dok je on bio na mestu glavnog trenera FMP-a i tad je imao samo reči hvale za Dobrića. Kaže da su ga zvali Gvozden pošto je bio jako sirov i imao je tvrdu ruku, ali je radom dosta toga postigao. Tad je rekao da veruje u njega pošto momci sa takvom radnom etikom moraju uspeti.

 

Kuzmić je preko Finske i Španije uplivao u profesionalne vode, a nije za njega bilo mesta u Borcu iz Banja Luke zato što je morao igrati sin jednog poznatog advokata. Inače taj momak neodoljivo podseća na prajm Štimare sa 30 kilograma viška.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

1 - Naravno da ima talenata, evo partizan je povukao Smajlija i Koprivicu, 

 

2 - Kod kvalitetnog trenera kao sto su Radonjic i Obradovic to je vec druga prica i verujem da ce ovi klinci biti dobri i da ce napredovati

 

3 - Nesto mislim ako ovaj Holins bude dobio glavnu ulogu da ce biti Tompson efekat, gotivim ga, ali nije on za prvu ofanzivnu violinu. Cak mi je Dobric dosta bolji igrac, al budemo videli. Mislim da je tanak pod pritiskom,a i nece ga cuvati neke trece defanzivne opcije vec vrv prve. Sve se nadam i mislim da je samo igrac rotacije..mada isti qrac.

1 - koliki su talenti, videce se. Pogotovo Koprivica. Za sada lici na J&J tandem 

2 - imao je DR Rebica i Tejica iii? 

3 - neko je uporedjivao statisticke podatke Lojda i Holinsa. Koliko se secam, bilo je slicno, s' tim da Holins igra bolju odbranu i ima duze ruke. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Provere crveno – belih u pripremnom periodu

Košarkaši Crvene zvezde od ponedeljka sa novajlijama  Nikolom Ivanovićem i Ostinom Holinsom treniraju u hali “Pionir” dva puta dnevno i tokom ove nedelje nastaviće u istom ritmu da se pripremaju za novu sezonu.

Crveno beli pripreme kao što je i ranije saopšteno obaviti u Beogradu, a treninzi će se obavljati dva puta dnevno u hali “Aleksandar Nikolić”.

Osim treninga poznat je i veći broj pripremnih utakmica kroz koji će se tim (kome će se krajem nedelje priključiti i Nejt Volters) uigravati za početak nove sezone.

Za sada je poznato ime pet protivnika na mečevima crveno belih, a prvu pripremnu utakmicu naš tim odigraće 31.avgusta protiv ekipe FMPa.

Drugi test meč zakazan je za 02.09. a rival će biti prošlosezonski protivnik u finalu KLSa ekipa Mega Basketa.

Treća provera planirana je za 07.09.2021. godine kada će biti odigrana utakmica sa rumunskom Oradeom.

Već je poznato da će Crvena zvezda biti učesnik izuzetno jakog turnira u Minhenu koji je na programu 11-12.09 u “Audi Domu” u Minhenu.

Crveno-beli putuju u Nemačku 10.septembra a dan kasnije prvi rival na turniru biće ekipa Panatinaikosa. Dan kasnije, ekipa Crvene zvezde igraće (u zavisnosti od ishoda meča sa grčkim timom) sa pobednikom/poraženim iz druge utakmice u kojoj će se sastati Virtus iz Bolonje i domaćin turnira Bajern.

Raspored utakmica KK Crvena zvezda u pripremnom periodu:

31.08: Crvena zvezda – KK FMP
02.09: Crvena zvezda – KK Mega Basket
07.09: Crvena zvezda – KK Oradea
11.09: Crvena zvezda – Panatinaikos
12.09: Crvena zvezda – Virtus/Bajern Minhen

Do početka nove sezone koja zvanično počinje utakmicom sa KK Split u hali “Aleksandar Nikolić” crveno-beli će imati još nekoliko provera o kojima će javnost biti blagovremeno obaveštena.

KKCZ-Preseason-vest-768x960.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...