Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Hajde da kažemo da se Igor ovaj put ne zeza. Valensija na 5 ima opasan materijal koji bi nas mogao interesovati. Tobi i Dubi (da, znam da je grobar). Tako da, ako se dovodi nešto iz Valensije na 5, ne moram ni da se pitam ko je, mirno ću spavati.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema od Tobija nista,covek je protiv Litvanije u kvalifikacijama(Valancijunas,Sabonis) imao indeks korisnosti 35.Na olimpijadi ako se po jutru dan poznaje Slo. ce biti barem mini hit,on ponovo dobar 14 skokova 11 poena valjda.

Mi smo ludi ako smo vodili pregovore i pustili ga bez ugovora na igre dok mu je Doncic plej...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toby je verovatno najokretniji beli centar u Evropi sa 2.13cm...120 kila krtine i veoma spretnim rukama...otprilike sušta suprotnost Kuzu. Nije ni on prepelica da ga neko navata za novi ugovor pre OI.

 Samo da ga ovi preko brda ne odrobijaju sa njihovim standardnim ''uzi bre milionče'' ponudama.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Avodžobi said:

Hajde da kažemo da se Igor ovaj put ne zeza. Valensija na 5 ima opasan materijal koji bi nas mogao interesovati. Tobi i Dubi (da, znam da je grobar). Tako da, ako se dovodi nešto iz Valensije na 5, ne moram ni da se pitam ko je, mirno ću spavati.

Ono sto sam pratio, Dubljevic igra na staru slavu i dugogodisnji staz u Valensiji. Nisam bas nesto impresioniran igrama u prosloj sezoni. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sto se Dubljevića tiče neće taj iz Valensije niđe. Pričao sam sa dečkom koji igra drugu ligu u Španiji  i kaže valjda da Valensiju i Baskoniju drže valjda isti ljudi, i oni tim svojim dugogodišnjim zvezdama namiču pare van plata.

Oni imaju neke prodajne lance, i sve te radnje su standardizovane oni tim svojim igračima nameste da kupe te lokale da bi ih kasnije oni njima iznajmljivali i uzimali kiriju nekih 30k mesečno. Dubljević ima valjda tih 5 lokala, San Emeterio isto nekoliko itd... 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Babaduka said:

Sto se Dubljevića tiče neće taj iz Valensije niđe. Pričao sam sa dečkom koji igra drugu ligu u Španiji  i kaže valjda da Valensiju i Baskoniju drže valjda isti ljudi, i oni tim svojim dugogodišnjim zvezdama namiču pare van plata.

Oni imaju neke prodajne lance, i sve te radnje su standardizovane oni tim svojim igračima nameste da kupe te lokale da bi ih kasnije oni njima iznajmljivali i uzimali kiriju nekih 30k mesečno. Dubljević ima valjda tih 5 lokala, San Emeterio isto nekoliko itd... 

 

Izbegavanje poreza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Babaduka said:

Sto se Dubljevića tiče neće taj iz Valensije niđe. Pričao sam sa dečkom koji igra drugu ligu u Španiji  i kaže valjda da Valensiju i Baskoniju drže valjda isti ljudi, i oni tim svojim dugogodišnjim zvezdama namiču pare van plata.

Oni imaju neke prodajne lance, i sve te radnje su standardizovane oni tim svojim igračima nameste da kupe te lokale da bi ih kasnije oni njima iznajmljivali i uzimali kiriju nekih 30k mesečno. Dubljević ima valjda tih 5 lokala, San Emeterio isto nekoliko itd... 

 

odlična im je to matematika...Dubljeviću bi za ugovor od npr. 2 miliona evra platili oko 50% poreza

a ako ga potpišu na 800K platiće oko 40%...znači uskrate državu za 680K i ostalo razvuku kroz rentu za tih 5 lokala za koje je cifra 150K mesečno ali je porez 27%...pa puta 12 meseci...i eto selameta. 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Mi smo ludi ako smo vodili pregovore i pustili ga bez ugovora na igre dok mu je Doncic plej...

 

upravo tako...preprodaće ga Luka nakon Tokija po ceni tigrastog jednoroga.

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja nesto nisam gledao Valensiju ove godine, koliko je Tobi uporediv sa Nnokom? Pretpostavljam da je kvalitetniji igrac Tobi, ali koliko je uopste realno da on dodje, plus ce mu trebati odmor posle igara, meni se iskreno ne bi cekalo, ja bih Nnoka potpisao bez razmisljanja iskreno. Zna se da je korektan EL igrac kada ima plejeve koji umeju da ga razigraju.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Helmet said:

Ja nesto nisam gledao Valensiju ove godine, koliko je Tobi uporediv sa Nnokom? Pretpostavljam da je kvalitetniji igrac Tobi, ali koliko je uopste realno da on dodje, plus ce mu trebati odmor posle igara, meni se iskreno ne bi cekalo, ja bih Nnoka potpisao bez razmisljanja iskreno. Zna se da je korektan EL igrac kada ima plejeve koji umeju da ga razigraju.

Razliciti igraci u potpunosti.

Tobi sutira za 3 jako dobro, nekad i precesto van reketa igra.

Slabo se snalazi protiv jacih igraca, u skoku je solidan. Jedan atipican centar po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toby je hauzmajstor i sa ovim statsima ako napušta Valensiju ide u neki milijunaški EL klub ili milijunaški EC Partizan.

Pored mogućnosti da izvuče centre na perimetar zbog ultra meke ruke: 40% za tri i 67,5% za dva u EL...jako je spretan za 2.13cm...veoma brzo se vraća u odbranu. Vidi prilično toga u napadu, ume da baci asist.

Svojih desetak poena navuče bez velikog utroška lopti. Danas je Luki postavio tuce i po uber-blokova i tu se odlično snalazi i često izvuče jeftin faul odbrane. Jeste namazan i lakiran u dve ruke.

Daleko je svestraniji od Nnoka i otvara više opcija u napadu.

Nnoko je znatno snažniji i strašniji uživo...i toeto.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Wingwalker said:

Pored mogućnosti da izvuče centre na perimetar zbog ultra meke ruke: 40% za tri i 67,5% za dva u EL.

 

 

Ultra meka ruka kod Tobija nema mnogo veze sa 67.5% za 2p. Covek gotovo da i ne sutira neke duge dvojke, sve je to uglavnom zavrsavanje oko kosa. od 163 suteva za 2p voleo bih da vidim barem 10 a koji su bili van reketa ili sa kapice (sto je opet mali procenat da bi rekli da izvlaci nekog na perimetar). Sut za 3p je druga stvar, to stoji da moze da ih izvlaci i da mu je postotak za 3p veoma dobar. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Toby je hauzmajstor i sa ovim statsima ako napušta Valensiju ide u neki milijunaški EL klub ili milijunaški Partizan.

Pored mogućnosti da izvuče centre na perimetar zbog ultra meke ruke: 40% za tri i 67,5% za dva u EL.

Jako je spretan za 2.13cm...veoma brzo se vraća u odbranu. Vidi prilično toga u napadu, ume da baci asist.

Svojih desetak poena navuče bez velikog utroška lopti. Danas je Luki postavio tuce i po uber-blokova i tu se odlično snalazi i često izvuče jeftin faul odbrane. Jeste namazan i lakiran u dve ruke.

Daleko je svestraniji od Nnoka i otvara znatno više opcija u napadu.

Nnoko je znatno snažniji i strašniji uživo...i toeto.

Ma dobar je on i mozda nabije cenu na OI ali nece se bas top klubovi otimati za njega ili se barem sad uopste ne otimaju.U EL se trenutno( ili bolje reci jos uvek) gaje centri kojima nije forte sut pogotovo za 3 i dobri zastitnici reketa sto Tobi nije.Npr da sutra izvrse anketu medju trenerima EL koga bi radije u timu,Nokolikog ili nekog poput Tobija...pobedio bi Noko tip sigurno.

Tako da ne preterujmo sa Tobijem iako je on skroz fin igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

  Ultra meka ruka kod Tobija nema mnogo veze sa 67.5% za 2p. Covek gotovo da i ne sutira neke duge dvojke, sve je to uglavnom zavrsavanje oko kosa..

 

 

Tačno...to se i odnosilo na šut za tri, samo sam dodao i procente za dva. Toby otprilike dve trećine poena prikuca. Kako god da ga okreneš biće znatno skuplji nakon Tokija. Ko je od naših reprezentativaca imao najviše šansi da nadruka novi ugovor..? Samo nemojte Bjelicu...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wingwalker said:

 

Ko je od naših reprezentativaca imao najviše šansi da nadruka novi ugovor..? Samo nemojte Bjelicu...

 

 

"nemojte bjelicu" u smislu, nije realan ili nije dobar za zvezdu? za prvu opciju se slažem.

 

zvezdi u ovom trenutku baš fali dalekometne paljbe, baš bi lepo legao

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, oubrevo. said:
 
"nemojte bjelicu" u smislu, nije realan ili nije dobar za zvezdu? za prvu opciju se slažem.
 


Mislio sam na FA naše reprezentativce koji su mogli da nagruvaju cifru nasrtupom na OI...da se isti desio? Nebitno gde će zaigrati. Bjelica je u toj priči sigurno najbolje prošao...prodaće ga ime i CV.
 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...