Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Cordinier je draftovan pre 5 6 godina od strane Atlante, koja je kasnije prava na njega draftovala Netsima, sve vise se prica o tome da ce Bruklin pozvati njega na kamp, i da u slucaju da zadovolji, nacice se u sastavu. Bice Netsi u deficitu sa igracima, i lako se moze desiti da bas on popuni taj broj. Odlican je igrac, naravno ne ocekujem da vidi neke minute u NBA, pogotovo ne u Netsima pored ove trojice. Ali svakako on ceka tu Nba pozivnicu i evropa mu nije trenutno u prvom planu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Wingwalker said:

 

Robinson pleni nepredvidivim kretnjama sa loptom kao da je na sličugama. Dečkonja dribla u sva četiri smera. Veoma je spretan i kada uleti u nekošeno jer mu je balans forte a te noge sve mogu da koriguju. Ostavlja utisak kao da nikad u karijeri nije napravio grešku u koracima. Ali ako sam dobro video on je nakon 40% za tri pre dolaska u Kliperse izras'o u ozbiljnog kamenjara na poziciji SG sa prošlosezonskih 29% iz igre i 26% za tri.

 

Odgledao sam neki skraceni snimak koji sam nasao kao najsveziji na YT. Pogodilo se da prikazuju sve posede igraca u toku utakmice. Ono sto sam video je bio horor. Driblanje o nogu, prodaja lopte u polu kontri, sut o tablu i skoro pa jedva pogadjanje prvog oburca, promasene dvojke... Inace, nisam ga nikada gledao, ni u skracenom snimku, ni u utakmici. 

Link to comment
Share on other sites

@Inbox

uvek je teško proceniti kako će se nba scrubs snaći u evropi, dovoljno tu ima faktora, međutim, jerome (makar po meni) nije ništa lošiji od tog tyler dorseyja koji je sada favorit fanova ovde, jer je modifikovao svoju igru na solidan način očigledno.

 

e sad, ko je gledao dorseyja u nba, nikada ga ne bi poželeo na osnovu viđenog. postoji to neko uvreženo mišljenje da se u nba ne igraju odbrane, da je cirkus itede ali to je ipak neki viši nivo kvaliteta i nije lako tim nekim običnim smrtnicima košarkašima da pokažu šta znaju, pogotovo ako nemaju jedan opasan skill.

 

u evropi se nekada takvi igrači pokažu dovoljno dobrim, kada igraju protiv igrača kojima su ravni po umeću i fizikalijama.

 

ja bih se radije kockao sa robinsonom nego uzeo dorseyja, al' to je moj trip, ne znači da sam u pravu.

edit a najradije bih triera da gore hale kol'ko je vruć 🙃

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mojih 5 centi glede sledećeg pojačanja je da bi forte morao da mu bude ballhandling, da ima solidan šut (ne nužno i vrhunski), a tek na kraju ta čuvena odbrana (da, da).

 

Zašto, pa zato što već imamo u rosteru dovoljno dobrih spoljnih defanzivaca (Laza, Dobrić, Jović, Kalina, Lazarević, White) i najmanje rečeno defanzivno prosečnog Ivanovića, tako da bi nam po mom skromnom mišljenju gospodin Jordan Loyd legao ko budali šamar. Takođe mačka Lorenzo. Takav tip igrača, koji ume da prevede loptu, ali i dobro napada koš, a nije ciglar. Npr za razliku od Bilija i tog tipa čistih šutera bez lopte. Neko loše ziherašenje bi bio Jenkins/Walden tip igrača, koji jeste ballhandler ali više kao osigurač, da sam istapka loptu u napadu bez napadanja na koš. Ovo bih zaista izbegao jer imam tikove od tog rukometnog napada gde se dodajemo na liniji za 3 i ne pravimo nikakve kretnje unutra.

 

Grubo rečeno da imamo bar 3 igrača u rosteru koji su primarni ballhandleri (Jovke, Dzoni i to pojačanje). Da bi bismo imali priliku da veći deo meča igramo sa 2 na terenu. Iskustvo prethodnih sezona je pokazalo da je ostanak na 1 primarnom igraču sa loptom - vrlo opasno i da posebno u PO serijama to može da se eskploatiše protiv nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Onaj koji najvise odgovara Radonjicu,a pisalo se ovde kakav je to tip beka.

 

Jedno je sta voli Radonjic. Fakat je da nam treba dobar suter inace cemo imati gomilu veoma ruznih utakmica sa 60 postignutih poena. Cak je i Radonjic doveo Wiliamsa kog boli patka za odbrnu. 

 

Mislim, nije ovo direktno i samo tebi odgovor, jednostavno bojim se da cemo biti veoma skromno potentna ofanzivna ekipa. A cesto ti treba da drmnes bar 7-8 trojki inace nema pobede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

@Inbox

uvek je teško proceniti kako će se nba scrubs snaći u evropi, dovoljno tu ima faktora, međutim, jerome (makar po meni) nije ništa lošiji od tog tyler dorseyja koji je sada favorit fanova ovde, jer je modifikovao svoju igru na solidan način očigledno.

 

e sad, ko je gledao dorseyja u nba, nikada ga ne bi poželeo na osnovu viđenog. postoji to neko uvreženo mišljenje da se u nba ne igraju odbrane, da je cirkus itede ali to je ipak neki viši nivo kvaliteta i nije lako tim nekim običnim smrtnicima košarkašima da pokažu šta znaju, pogotovo ako nemaju jedan opasan skill.

 

u evropi se nekada takvi igrači pokažu dovoljno dobrim, kada igraju protiv igrača kojima su ravni po umeću i fizikalijama.

 

ja bih se radije kockao sa robinsonom nego uzeo dorseyja, al' to je moj trip, ne znači da sam u pravu.

edit a najradije bih triera da gore hale kol'ko je vruć 🙃

Postoji jedna bitna razlika, a to je da je Dorsi odigrao dve odlične sezone u Evropi i da je provereniji. Ne moraš da gataš kako će se snaći i rizik (koji uvek postoji pa taman doveo De Koloa) je sveden na minimum.

Stvarno nismo u poziciji da se kockamo i ako imamo novca voleo bi da dovedemo što proverenije.

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Jedno je sta voli Radonjic. Fakat je da nam treba dobar suter inace cemo imati gomilu veoma ruznih utakmica sa 60 postignutih poena. Cak je i Radonjic doveo Wiliamsa kog boli patka za odbrnu. 

 

Mislim, nije ovo direktno i samo tebi odgovor, jednostavno bojim se da cemo biti veoma skromno potentna ofanzivna ekipa. A cesto ti treba da drmnes bar 7-8 trojki inace nema pobede.

 

Kordinije u osnovi nije šuter već prodor igrač sa izuzetnim atleticizmom i odličan igrač za ekipu koja voli igru u tranziciji. 

Voli Radonja tranzisn ofens,ali nasa ekipa je velika ove sezone i ne verujem da mozemo da napravimo petorku koja moze da isprati Kordinijea u brzini. Takodje on u toj tranziciji voli da ima loptu u rukama.

 

Zbog svog stila igre uspeva dosta puta da ide na liniju za slobodna bacanja.

Nije pravi šuter,ali kada ostane na liniji za tri ne libi se da sutne i veoma je uspešan u tim pokusajima.

 

 

U principu njemu je odgovarala ekipa Nantera jer su uglavnom spolja igrali sa tri beka koja u proseku imaju oko 188 cm i bice zanimljivo videti kako ce se uklopiti u neku "tradicionalniju" postavu.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

trier se uklapa u svaki tip ekipe, jer trieru nije bitno s'kim igra u napadu, jer ti nece ni dodati loptu 

 

idem sad 😕

 

bez sale, obradovica, decko je vrhunski three level scorer, samo sto je lud i ne zna da igra odbranu jebiga. 

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, oubrevo. said:

@Perdida

svakako je dorsey veca sigurica ali je pretpostavljam, i razlika u ceni prisutna. 

 

naravno, ako lova nije briga na koju se obaziremo, uzmi siguricu 

mada se meni dorsey ni takav ne dojmi ali ja to iz fotelje 

Ma naravno svak ima pravo na svoj ukus, nisam ni ja jedan od onih "ti bolje znas od Radonje, Sferopulosa i sl", naravno forumi sluze za diskusiju.

Ja kazem da u ovakvoj delikatnoj sezoni nema mesta prevelikom riziku, ono najbolje dostupno bi morali da uzmemo. Naravno, ono sto predstavlja siguricu i znas sta ce ti doneti. Ja sam pomalo ziheraš i retko biram da rizikujem bez prevelike potrebe, tako da je možda i do toga.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gudura said:

Ako Nnoko ne ostaje, daj Black-a (zvanicno FA od danas), ako nije invalidan, pa nek ide zivot.

Jedino ne znam kako bih podneo Black and White kombinaciju u nasem dresu🤣

Bila je prica kako ga Efes hoce

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Perdida said:

Ma naravno svak ima pravo na svoj ukus, nisam ni ja jedan od onih "ti bolje znas od Radonje, Sferopulosa i sl", naravno forumi sluze za diskusiju.

Ja kazem da u ovakvoj delikatnoj sezoni nema mesta prevelikom riziku, ono najbolje dostupno bi morali da uzmemo. Naravno, ono sto predstavlja siguricu i znas sta ce ti doneti. Ja sam pomalo ziheraš i retko biram da rizikujem bez prevelike potrebe, tako da je možda i do toga.

 

opet, čini mi se da smo najviše profitirali kada smo riskirali na neki način

 

quincey m. ili jenkins direktno iz nba/g league, mwill kada su ga svi izotkivali.. bilo je i nekih sigurica koje su se dobro pokazale, kinsey, loyd 

 

šta znam, na kraju je po meni važno da li lik diže plafon ekipi ili diže patos. plašim se da je dorsey ugodniji u toj nekoj ulozi sidekicka a ne top3 glavna igrača. 

te neke neizvesne igrače, pod uslovom da postoji procena da nisu baš dileje koje će te prodati, potpišeš za sitnije pare pa ih možda i prodaš krupnije ako imaš neki 1+1 / 2 sezone ugovor.

 

naravno, bio bih više nego okej da se pojavi, nego što kaže laki, mlatim(o).

Edited by oubrevo.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, djurava said:

Ja sam recimo bio ubedjen da je Rit sigurica , mozda cak i za NBA posle nas, visok, skocan dobar sut za 3 , bas moderan igrac

 

nije baš za nba, pošto je prilično rudimentaran sa veštinama i košarkaškom obučenošću a ima već 25 ljeta pa im nije zanimljiv ni za drvodeljstvo. ali može za evropu, skroz legit.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...