Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

2 minutes ago, Losmi17 said:

Jovic plus dvojka je jedina normalna i racionalna opcija.

 

Pa ja bih licno voleo jos jednog igraca tu (pleja ili dvojku, nebitno) ali se onda postavlja pitanje raspodele minutaze, i naravno para. Tako da ce verovatno i biti pod 4, sto kazes najrealnije i najracionalnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam bek ce doci sigurno jedan.Cinjenica je takodje da je Ivanovic kod DR igrao na beku u PG,malo mi je sve cudno po dolasku Kaline moram priznati ja sam bas bio iznenadjen kada sam cuo da dolazi.Jer neko minute mora da izduva,a za sada mi najvise vuce na Davidovca i Kuzmic/Luka nzm videcemo.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Šarac said:

 

Mladi beze iz Srbije jer nijedan nema kvalitet da igra u Kkcz , cak ako i dobacuju dotle preko Mege jure NBA.

 

Prosto netacno.

Unapred se izvinjavam ostalima na odredjeni off.

Borisa-srebrna medalja na Evropskom,mvp juniorske EL,dva finala iste

Radanov-osvajac juniorske EL, isto ima neku medalju sa repkom 

Uskok-Evropski sampion sa repr.,ucesnik finalnog turnira EL

 

I da sam permutovao medjusobno podatke zakljucujemo da su momci bili krem Evrope,najbolji medju najboljima.I sta sad svi ispadaju budale i neradnici?Mi kao da ocekujem da se sutra na Kalis javi decak kaze cao ja sam najbolji u Evropi ne treba da ulazite ni minut rada sa mnom,donosim instant kvalitet.Mi bi bre i Doncicu rekli jbg mali masi peskirima 3 godine pa ce biti nekih minuta,"nemere" se zbog rasporeda znas...

 

Imamo Petruseva koji je wet dream nama sada a sve sto je trebalo da se uradi je da mu se garantuju neki minuti(to mu je bio uslov da potpise za proslogodinji raspali Partizan),dakle opet nestrucnost u pronalazenju i proceni igraca,nikakav madjionicar misko.

 

https://youtu.be/_tRNWOXgKto

Nikola Jovic 14 godina 11 trojki 44 poena,mi cutali i gledali,tacnije niko nije ni znao za ovo verovatno a Misko ce  sada da ga uvalja kao top 5 picka mozda,pritom da nema Kaline momak bi se borio za startera kod nas vec sada mozda.

 

Pokusevski zavrsio u Oliju zato sto mu je otac zatrpavao njihov mejl sa njegovim snimcima,kaze ovde ga niko nije hteo,imao 2m i igrao beka sa 14 godina.

 

 

Ko bre nema talenata,Spanci lopatama dovede igrace sa Balkana,kockaju se,hrane i izdrzavaju tu decu jer znaju da ce im se visestruko isplatiti.

 

Nema bre ovde niko znanja ni siguran sam volje da gleda te klince i nema niko ....kao Milan Tomic da gurne smotanog Borisu u prvu petorku,nema niko strpljenja da decku bude pedagog kad je vec to potrebno i gle cuda Milanu se to bilo isplatilo.

Uskokovic ce sad biti 17 plej izgleda,opet se pominju mantre jakih treninga i gluposti,posle ti placaj Markovica od 32godine 500k.A ako i nije za Zvezdu onda sut karta,sta trosimo vreme.

Ali jebiga lakse proglasiti decu neradnicima i antitalentima a Miska svemocnim  nego zapravo raditi.

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Maverick88 said:

Ja koliko znam bek ce doci sigurno jedan.Cinjenica je takodje da je Ivanovic kod DR igrao na beku u PG,malo mi je sve cudno po dolasku Kaline moram priznati ja sam bas bio iznenadjen kada sam cuo da dolazi.Jer neko minute mora da izduva,a za sada mi najvise vuce na Davidovca i Kuzmic/Luka nzm videcemo.

 

Davidovca vidim na 4 u second unitu, ne znam kako ce drugacije dobiti minute. Mitrovic ce verovatno biti na kraju klupe, ali on nam donosi jednh drugaciju vrstu kvaliteta, jako bitnu u Radonjinom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2021 at 1:42 AM, Laki21 said:

 

Jel vi iz regiona imate sertifikat kad navraćate?

 

Stigoh iz Foce sa raftinga pa nisam imao internet konekcije da odgovorim ovom doajenu b92 foruma 😄

 

Hvala na komplimentu ali i tvojoj sertifikaciji tj dijagnozi dovoljno govori tvoj yt kanal 😄

 

Pozdrav Lazo

Edited by kkp4ever
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Nema bre ovde niko znanja ni siguran sam volje da gleda te klince i nema niko ....kao Milan Tomic da gurne smotanog Borisu u prvu petorku,nema niko strpljenja da decku bude pedagog kad je vec to potrebno i gle cuda Milanu se to bilo isplatilo.

Uskokovic ce sad biti 17 plej izgleda,opet se pominju mantre jakih treninga i gluposti,posle ti placaj Markovica od 32godine 500k.A ako i nije za Zvezdu onda sut karta,sta trosimo vreme.

Ali jebiga lakse proglasiti decu neradnicima i antitalentima a Miska svemocnim  nego zapravo raditi.

Isti taj Milan Tomic je sezonu posle zakucao Borisu za klupu. Nije niko rekao da je Misko svemoguc ni svemocan vec samo da Mega nema imerativ titula.Mozemo mi vec sutra krenuti Miskovim stopama, ali sam siguran da bi vec prekosutra svi pa verovatno i ti poceo da pljujes i Radonju i sve oko njega nakon prvog poraza. 

Vrlo je prosto. Zvezda nije klub koji moze da istrpi prosek, njoj sa njenim ambicijama trebaju super super talenti. To sto su Borisa, Radanov i Uskokovic bili na juniorskom F4 i slicno ne znaci apsolutno nista. Dalek je put od juniorskog F4 do seniorske kosarke i rad sam po sebi, a ni talenat nisu garancija uspeha. Potrebno je i jednog i drugog i to mnogo, pa pomalo i srece.

Eto ih sad od njih trojice dvojica nisu vise kod nas, ali daj boze da im karijera bude uspesnija od Rebiceve ili Tejiceve. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Davidovca vidim na 4 u second unitu, ne znam kako ce drugacije dobiti minute. Mitrovic ce verovatno biti na kraju klupe, ali on nam donosi jednh drugaciju vrstu kvaliteta, jako bitnu u Radonjinom sistemu.

Ja Luku u sistemu DR vidim i pre Davidovca a mozda i kao drugog centra pre Kuzmica u nekim situacijama.Videcemo ali ne mislim da je Luka dosao da igra 5 minita isl.Kazem Simke vrv sad mozda sluzi samo ovako da bude tu da nece biti u 12,Lazarevicev prelazak isto zaista ne visim poentu posle dolaska Kaline,ukoliko dodje i Pefi takodje ne vidim poentu da Uskokovic ostane ove sezone.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maverick88 said:

Ja Luku u sistemu DR vidim i pre Davidovca a mozda i kao drugog centra pre Kuzmica u nekim situacijama.Videcemo ali ne mislim da je Luka dosao da igra 5 minita isl.Kazem Simke vrv sad mozda sluzi samo ovako da bude tu da nece biti u 12,Lazarevicev prelazak isto zaista ne visim poentu posle dolaska Kaline,ukoliko dodje i Pefi takodje ne vidim poentu da Uskokovic ostane ove sezone.

 

Ruku na srce,moramo imati 14,15 igraca u rotaciji, preduga je sezona, ima tu likova sklonih povredama.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Maverick88 said:

Ja Luku u sistemu DR vidim i pre Davidovca a mozda i kao drugog centra pre Kuzmica u nekim situacijama.Videcemo ali ne mislim da je Luka dosao da igra 5 minita isl.Kazem Simke vrv sad mozda sluzi samo ovako da bude tu da nece biti u 12,Lazarevicev prelazak isto zaista ne visim poentu posle dolaska Kaline,ukoliko dodje i Pefi takodje ne vidim poentu da Uskokovic ostane ove sezone.

 

Ima li istine da pregovaramo s Holinsom ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mili said:

Ima li istine da pregovaramo s Holinsom ?

Pregovarali jesmo,ponida tada je odbijena,da li je opwt to aktivirano nzm ali je bio primarna opcija na beku.Posle se pojavila i neka prica da smo u pregovorima sa nekim iz nba lige tj neko ko se nije snasao bas u nba ligi.Primarna opcija nam je bilo zadrzavanje Noka pa eto izgleda ce i tu da se juri igrac,svasta se promenilo i ja svasta ocekujem od dolaska Kaline iskreno.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Maverick88 said:

Ja Luku u sistemu DR vidim i pre Davidovca a mozda i kao drugog centra pre Kuzmica u nekim situacijama.Videcemo ali ne mislim da je Luka dosao da igra 5 minita isl.Kazem Simke vrv sad mozda sluzi samo ovako da bude tu da nece biti u 12,Lazarevicev prelazak isto zaista ne visim poentu posle dolaska Kaline,ukoliko dodje i Pefi takodje ne vidim poentu da Uskokovic ostane ove sezone.

 

Slažem se za Luku.

 

bold: Samo jos jedan pokazatelj da je dovodjenje Kaline bilo neplanirano i neplanski. To imaš bolje informacije ali sve mi se čini da kad se ispostavilo da ima šanse nije smela da se propusti prilika, iako se nije uklapalo u prethodne odluke i poteze

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ridji said:

Slažem se za Luku.

 

bold: Samo jos jedan pokazatelj da je dovodjenje Kaline bilo neplanirano i neplanski. To imaš bolje informacije ali sve mi se čini da kad se ispostavilo da ima šanse nije smela da se propusti prilika, iako se nije uklapalo u prethodne odluke i poteze

Ma ja msm da su nama svi planovi zaokrenuli kada smo dobili odredjene garancije oko para,ovo je moje misljenje ne mora da znaci da je tacno.Ali znam da sitiacija pre par nedelja nije bila sjajna,da je Simke moljen da ostane,da smo se cimali da se isplate plate Noku da bi seli da pricamo da ostane kao primarna opcija.I evo u roku od nedelju dana nim,Wolden ide ocekivano doduse,Noko ide kao imamo bolje resenje ne zbog para koje trazi (trazio 500k),dovodimo Kalinu onako u par dana msm da je ponudjen ugovor i odlicni uslovi za potpis.Da se razumemo takav igrac ako imas priliku da ga dovedes ne propusyas je ali msm da je napravila haos u rosteru trenutno.

 

Mene ne bi zacudilo da Davidovca ode negde sada.Nikakva info niti bilo sta da sam cuo samo nekom zdravom logikom on mi je sad totalni visak ovom timu i ako se racuna na njega.Kao i Simke ali msm da njemu nije problem i da sedi pored terena veći deo sezone i upadne ako se neko nedaj boze povredi.

 

Evo da hipoteticki kazemo ovako Jovic je tu on je siguran,dodje i Pefi ,dodje i bek.Tu Dobric vec ide iskljucivo na 3,jer tada bi Ivanovic isao na beka.Kalina ce vrv biti na 3 i na 4.Tu je i Wajt ,tu je i Luka ,da ne pominjem Lazarevica koji je isto neka trojka.Gde je tu prostor za Davidovca uopste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Prosto netacno.

Unapred se izvinjavam ostalima na odredjeni off.

Borisa-srebrna medalja na Evropskom,mvp juniorske EL,dva finala iste

Radanov-osvajac juniorske EL, isto ima neku medalju sa repkom 

Uskok-Evropski sampion sa repr.,ucesnik finalnog turnira EL

 

I da sam permutovao medjusobno podatke zakljucujemo da su momci bili krem Evrope,najbolji medju najboljima.I sta sad svi ispadaju budale i neradnici?Mi kao da ocekujem da se sutra na Kalis javi decak kaze cao ja sam najbolji u Evropi ne treba da ulazite ni minut rada sa mnom,donosim instant kvalitet.Mi bi bre i Doncicu rekli jbg mali masi peskirima 3 godine pa ce biti nekih minuta,"nemere" se zbog rasporeda znas...

 

Imamo Petruseva koji je wet dream nama sada a sve sto je trebalo da se uradi je da mu se garantuju neki minuti(to mu je bio uslov da potpise za proslogodinji raspali Partizan),dakle opet nestrucnost u pronalazenju i proceni igraca,nikakav madjionicar misko.

 

https://youtu.be/_tRNWOXgKto

Nikola Jovic 14 godina 11 trojki 44 poena,mi cutali i gledali,tacnije niko nije ni znao za ovo verovatno a Misko ce  sada da ga uvalja kao top 5 picka mozda,pritom da nema Kaline momak bi se borio za startera kod nas vec sada mozda.

 

Pokusevski zavrsio u Oliju zato sto mu je otac zatrpavao njihov mejl sa njegovim snimcima,kaze ovde ga niko nije hteo,imao 2m i igrao beka sa 14 godina.

 

 

Ko bre nema talenata,Spanci lopatama dovede igrace sa Balkana,kockaju se,hrane i izdrzavaju tu decu jer znaju da ce im se visestruko isplatiti.

 

Nema bre ovde niko znanja ni siguran sam volje da gleda te klince i nema niko ....kao Milan Tomic da gurne smotanog Borisu u prvu petorku,nema niko strpljenja da decku bude pedagog kad je vec to potrebno i gle cuda Milanu se to bilo isplatilo.

Uskokovic ce sad biti 17 plej izgleda,opet se pominju mantre jakih treninga i gluposti,posle ti placaj Markovica od 32godine 500k.A ako i nije za Zvezdu onda sut karta,sta trosimo vreme.

Ali jebiga lakse proglasiti decu neradnicima i antitalentima a Miska svemocnim  nego zapravo raditi.

 

Kakav razvoj mladih igraca kad za 3 sezone promenimo 5 trenera, a svakom od njih visi mač nad glavom.

U takvoj situaciji je prosto nemoguće da trener rizikuje svoj posao zbog tamo nekog mladog igrača.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da zamislim da neko pri zdravoj pameti ubacuje Markovica u roster EL ekipe za sezonu 2021/22?

 

Ok, ako činimo uslugu menadžeru da se pušta kao info kako ga jurimo, ali "ovakav" Stefan Markovic u Zvezdi je wtf.  Da ne kažem, gde si bio druže kad si još bio igrač, sad kad si bivši igrač, e sad je dobra Zvezda...putuj igumane...

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Maverick88 said:

Ma ja msm da su nama svi planovi zaokrenuli kada smo dobili odredjene garancije oko para,ovo je moje misljenje ne mora da znaci da je tacno.Ali znam da sitiacija pre par nedelja nije bila sjajna,da je Simke moljen da ostane,da smo se cimali da se isplate plate Noku da bi seli da pricamo da ostane kao primarna opcija.I evo u roku od nedelju dana nim,Wolden ide ocekivano doduse,Noko ide kao imamo bolje resenje ne zbog para koje trazi (trazio 500k),dovodimo Kalinu onako u par dana msm da je ponudjen ugovor i odlicni uslovi za potpis.Da se razumemo takav igrac ako imas priliku da ga dovedes ne propusyas je ali msm da je napravila haos u rosteru trenutno.

 

Mene ne bi zacudilo da Davidovca ode negde sada.Nikakva info niti bilo sta da sam cuo samo nekom zdravom logikom on mi je sad totalni visak ovom timu i ako se racuna na njega.Kao i Simke ali msm da njemu nije problem i da sedi pored terena veći deo sezone i upadne ako se neko nedaj boze povredi.

 

Evo da hipoteticki kazemo ovako Jovic je tu on je siguran,dodje i Pefi ,dodje i bek.Tu Dobric vec ide iskljucivo na 3,jer tada bi Ivanovic isao na beka.Kalina ce vrv biti na 3 i na 4.Tu je i Wajt ,tu je i Luka ,da ne pominjem Lazarevica koji je isto neka trojka.Gde je tu prostor za Davidovca uopste.


Pa znamo još od ranije da Davidovac i nije bas profil igrača kakvog bi Radonjić primarno izabrao, pri tome je bio jako loš u završnici sezone, ako izuzmemo majstoricu sa Igokeom ništa nije odigrao kad se očekivalo od njega, tako da ako će birati nekog da puste tipovao bih na njega. Lično bih uvek imao DeDu pre ovog tj ovakvog Simonovića, ali ja niti pravim niti treniram tim.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, hakeem said:

nije to bila sustina mog odgovora, posto je tema bila Dobric na 2...da bi pricali o tome treba da prosirimo pricu na kompoziciju rostera itd...

za razliku od te sezone sad imamo jednog klasicnog pleja koji moze da zameni Jovica ako zatreba...

A Volters nije bio klasican plej? Tema je bila da li je Dobricu 2 primarna pozicija...

 

Da dodam samo da bas ne bih voleo da gledam Pefija u ovoj fazi karijere u Zvezdi.

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Posto je i gospodin @oubrevo. bacio respect Dobricu, predlazem da Segija od sad zovemo Oubric.

 

Pošto će gospodin Šegi opet da nam donese titule, odmah da trejdmarkujem ovaj hešteg, da mi ne maznete posle

 

#kObraeffect 🐍

 

:default_coffee:

  • Like 8
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kokodakalo said:

 To sto su Borisa, Radanov i Uskokovic bili na juniorskom F4 i slicno ne znaci apsolutno nista. Dalek je put od juniorskog F4 do seniorske kosarke i rad sam po sebi, a ni talenat nisu garancija uspeha. Potrebno je i jednog i drugog i to mnogo, pa pomalo i srece.

 

Nemoj da unizavas uspeh i da govoris da su samo bili na f4.Prvo jedno je dospeti na finalni turnir(biti najbolji u svom regionu) a drugo zapravo igrati finale i osvojiti(biti medju najboljima na kontinentu) a ova spomenuta trojica imaju 3 finala i jedno osvajanje,Uskok koji nije dosao do finala ima zlato na Evropskom.Ovi uspesi i "samo" juniorski F4 su nebo i zemlja.

 

A da nije naucna fantastika da se od mvp tog jednog turnira napravi igrac MAKAR za nasu rotaciju(dakle bukvalno samo da bude bolji od Mitrovica ili Simketa) ja cu ti opet pokazati-cinjenicama.

Od poslednjih 6,7 mvp igraca na tom turniru(poslednjeg necemo uzeti jer nije ni presao u seniore) imas sadasnja  2 NBA igraca,2 (donedavno 3) u Realu jednog Francuza koji je ostao u maticnom klubu i Borisu.Sa Francuzem nemam pojma sta je,ima manje od 23 godine al neka i bude da je propao.

Dakle od 6,7 top talenata nas je medju 2 neiskoriscena,ja to nikako ne bih pripisao losoj sreci.

 

Dalju raspravu prekidam jer ovo nije tema.Dokazao sam stvarnim primerima kako smo ekstra talente poslali u Igokeu i Megu a jedan nam stagnira,kako smo mogli lako da imamo nekog od-ludackog talenta i na NBA nivou(Pokusevski),sigurnog top 10 pika ili cak 5(Jovic) ili MVP abe.

Da je malo "sta bi bilo kad bi bilo" prica-jeste,da li su nam svi bili dostupni ispred nosa-jesu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi su oni bili extra talenti u mladjim generacijama, i to je to. Da su talenat, to bi i dokazali kao Guduric na primer. Tako da, ostali su samo na tome da su talenti, koji, nisu uspeli da pokazu svoj pun potencijal. Igrati u zvezdu znaci da moras biti i psihicki spreman, a mnogo talenti nisu bili.  Elem, ja Davidovca ne vidim u iducoj sezoni, a i ako ostane, bice to na kraju klupe.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Holins je uzasno resenje i igrac koji igra od lopte..Sa Jovicem polovnim i relativno upitnim Ivanovicem bar za EL, tu opet ne bi bilo kvalitetnog dodavaca, cak bi i Luka izgledao kao najbolji razigravac pored Jovica. Stavise, meni Holins vise lici na neko krilo nego na beka,ima ok sut, ali placati velike pare za njega je jako los potez. On moze ispod radara, ali kao prvo resenje sa velikom platom je po meni bas lose.

 

Cak mi Jovic vs Pefi deluje odlicno na Dejovu filozofiju i mogli bi dosta da kombinujemo a odbrana bi bila 40minuta na jako visokom nivou, po potrebi naravno.

 

 

3 minutes ago, Predragdjape said:

Svi su oni bili extra talenti u mladjim generacijama, i to je to. Da su talenat, to bi i dokazali kao Guduric na primer. Tako da, ostali su samo na tome da su talenti, koji, nisu uspeli da pokazu svoj pun potencijal. Igrati u zvezdu znaci da moras biti i psihicki spreman, a mnogo talenti nisu bili.  Elem, ja Davidovca ne vidim u iducoj sezoni, a i ako ostane, bice to na kraju klupe.

Pitanje sta bi bilo i sa njim da nije tad igrao KLS...od ABA FMP, sve je to cemer i jad...cak nemaju mestani u FMP-u sto je suludo i bedno. Opet i taj Pokusevski i Smajlagic su otisli iz Srbije...moze se tu uvek naci nesto i van radara, ali eto...od one tamo sezone,mozda se vratimo na koncept mladih talenata...Jedan Bjelica je blejao u Arkadiji..ima primera uvek..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Holins je uzasno resenje i igrac koji igra od lopte..Sa Jovicem polovnim i relativno upitnim Ivanovicem bar za EL, tu opet ne bi bilo kvalitetnog dodavaca, cak bi i Luka izgledao kao najbolji razigravac pored Jovica. Stavise, meni Holins vise lici na neko krilo nego na beka,ima ok sut, ali placati velike pare za njega je jako los potez. On moze ispod radara, ali kao prvo resenje sa velikom platom je po meni bas lose.

 

Cak mi Jovic vs Pefi deluje odlicno na Dejovu filozofiju i mogli bi dosta da kombinujemo a odbrana bi bila 40minuta na jako visokom nivou, po potrebi naravno.

 

 

 

Sve zavisi kakvim budžetom raspolažemo, međutim ovo potpisivanje Kalinića ukazuje na to da imamo relativno solidnu mogućnost izbora. 

 

Slažem se za Hollinsa, on pre svega igra bez lopte. Dobar igrač svakako, tim pre što je i top defanzivac, ali mislim da nama nedostaje barem još jedan bek koji zna sa loptom, ne računajući plejmejkere (gde ubrajam i Ivanovića). 

 

Za Pefija se ne slažem. On mi je uvek bio drag igrač ali sad je već poprilična veterančina. Ni odbrana nije više tako ubitačna kao nekada, pristojan šut nikada nije nabacio, bio bi kao nacrtan za nas pre 3 godine recimo, sad je već kasno. Da ne zaboravimo da i on ima hroničnih problema sa povredama, ne baš kao Jović al ipak ima i mnogo veću kilometražu. Osim toga, on je do sada uvek bio izričit da se ne vraća u Srbiju (ne može pouzdanije, moj brat je ortak sa njim), to se možda promenilo ali mislim da sad on više nije ni blizu tako atraktivna roba kao pre, a sigurno nije jeftin, igrač je koji ima svoje ime i renome. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...