Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Just now, mmajstor said:

 

Tesko to ikada mozemo da utvrdimo stoprocentno.

Za njega je bar izasao iznos u medijima, za razliku od mnogih ostalih, a ta cifra je 1.2 milion. Ako uzmemo u obzir da njegova trzisna cena nije ispod milion, onda to nije toliko neverovatno kao i kada se uzme u obzir da je to objavio eurohoops a ne neki nas svinjoid.

 

Stoprocentno nemožemo. Ali uz pomoč podataka koliko je imao u Valencii i Feneru (nisam našao za sad), koliko imaju drugi igrači u EL, prošlogodišnji budžet za plate Valencie... Možemo od prilike da potrefimo.

 

1.2m jeste izašlo na Eurohoopsu, ali citirajuči nekog španskog novinara za koga je neko ovde rekao da nije baš pouzdan izvor. To nemogu ni da potvrdim ni negiram, jer ne poznajem rad dotičnog gospodina. Ali ono, ako recimo postoji primer kad je Eurohoops citirao srpske medije, onda možemo reči da jih baš nije briga za tačnost informacija, nego ih zanimaju klikovi.

 

Koliko sam našao na netu, Valenciin budget je oko 16-17mil, što je malo više od duplo jače od nas. I sad ako mi znamo da se plate naših najboljih igrača kreču oko 400k, znači da bi Valencini morali biti oko 900k. Cenim da su Dubljević i Williams bili u tom rangu, dok je kalina malo ispod njih. recimo oko 750-800k. Odbij porez, pola milke. Uz predpostavku da su plate bruto. Ako je net, onda my bad.

 

Nisam siguran kako je sa porezom kod nas, ali eto recimo da je malo blaži nego u španiji, francuskoj i tako dalje. A i ljudi su različiti. Neko voli da bude u svojoj državi i spreman je da pristane na 100k manje da bude kod kuče, a neko drugi se nebi vratio za duplo više. Ajde da mu damo benefit of a doubt i kažemo da je on jedan od tih ludaka. Sve u svemu, kad podvučemo crtu pod sve ovo, ja ne verujem da je bilo potrebno 1.2mil da ga privolimo. Moja procena je največa plata u istoriji kk crvena zvezda, ali ne više nego što je imao u Valencii. 750k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Profesor said:

 

Sta je tacno nerealno? Da imamo 4 igraca na pozicijama 1 i 2 ne racunajuci Uskokovica i pomagace? Ovde se ocigledno Ivanovic ne posmatra kao cist plej, vec ce imati dvostruku ulogu u timu.

 

Zavisi koga sad računaš pod ta 4 igrača na pozicijama 1 i 2. Sudeči po tvojim upisima, zasad je tu samo Ivanović, što bi značilo da ti očekuješ da se tu dovedu još tri igrača. To mislim da je nerealno.

 

Ja mislim da je Ivanović čisti plej. Na ovom forumu se dosta frlja sa frazom "može on da odigra i...". Da, može. Ali pravo pitanje nije može li, nego koliko dobro može.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

Koliko sam našao na netu, Valenciin budget je oko 16-17mil, što je malo više od duplo jače od nas. I sad ako mi znamo da se plate naših najboljih igrača kreču oko 400k, znači da bi Valencini morali biti oko 900k.

 

Ne moze se ovako izvuci zakljucak na bazi robustnih pretpostavki kao sto su ukupni budzeti i plate najboljih igraca, koji su opet netransparentni kod nas. Treba imati u vidu da je Kalina imao odlicnu sezonu i da je skrenuo paznju najboljih evropskih klubova sto za sobom vuce vecu cenu. Trebalo bi razmisliti o tome zasto bi spanski novinar lagao o visini plate nekog tamo Kalinica, kao sto ne znam kako bi neki forumas znao koji spanski novinar je u pitanju kada je Eurohoops rekao `according to our sources` ne navodeci ime novinara. Sa druge strane moguce da je Covic zaobisao istinu, od koga smo to i navikli, recima da je odbio od Barse 2 miliona, iako nije dosao do zvanicne ponude sto kaze isti izvor.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Ali svakako bi bio pucanj u nogu da spolja krenemo samo sa 3 "kasvetna" igraca + Uskokovic, koliko god da ce i Dobric dobijati minute na 2. 

 

Pa nisu 3 ako trener vidi Dobrića kao SG/SF i planira da ga koristi isto kao prošle sezone:

 

PG: Jović, Ivanović, Uskoković

SG: Pojačanje, Dobrić (SG/SF)

SF: Kalinić (SF/PF), Lazić

PF: White, Davidovac (PF/SF)

😄 Pojačanje, Kuzmić, Mitrović (C/PF)

 

+ Simonović i Lazarević, koji su doduše nakon dolaska Kaline čist višak.

 

Verujem da se sa ovim ulazi u sezonu, a ako pojačanje na dva može po potrebi da zakrpi i na 1, ne vidim tu neki veliki problem... Meni je potencijalno veći problem situacija na petici, al' 'ajde da verujem da će Kuzmić i Mitrović moći kvalitetno da popune ono minuta što ostane iza startera.

Edited by Guru
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

Verujem da se sa ovim ulazi u sezonu, a ako pojačanje na dva može po potrebi da zakrpi i na 1, ne vidim tu neki veliki problem... Meni je potencijalno veći problem situacija na petici, al' 'ajde da verujem da će Kuzmić i Mitrović moći kvalitetno da popune ono minuta što ostane iza startera.

 

Tanko je to spolja ako Uskokovic bude u 12... Ja bih najvise voleo da me razuveri, naravno, ali do sad nije bio ubedljiv (u najmanju ruku). Ajde videcemo sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

 

Pa nisu 3 ako trener vidi Dobrića kao SG/SF i planira da ga koristi isto kao prošle sezone:

 

PG: Jović, Ivanović, Uskoković

SG: Pojačanje, Dobrić (SG/SF)

SF: Kalinić (SF/PF), Lazić

PF: White, Davidovac (PF/SF)

😄 Pojačanje, Kuzmić, Mitrović (C/PF)

 

+ Simonović i Lazarević, koji su doduše nakon dolaska Kaline čist višak.

 

Verujem da se sa ovim ulazi u sezonu, a ako pojačanje na dva može po potrebi da zakrpi i na 1, ne vidim tu neki veliki problem... Meni je potencijalno veći problem situacija na petici, al' 'ajde da verujem da će Kuzmić i Mitrović moći kvalitetno da popune ono minuta što ostane iza startera.

Imaš li neke zanimljive opcije na SG i C ...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolje pojacanje ove sezone bi bilo da se Kuzmic dovede u red. Ne mora da se vrati u onu jebitacnu formu ali barem da izdrzi duzi ritam na terenu i da ne promasuje one zicere. Ova sezona je mogla da mu posluzi da vidi gde se tacno sa formom nalazi i sta konkretno treba da popravi....pretpostavljam da ce Radonjini pomocnici to moci da odrade zajedno sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Kankkunen said:

Mi sa Jovićem imamo tri pleja, i tu treba staviti tačku.

 

Aj u pedes marke da će Jović i u većini ABA duela barabar deliti minutažu sa Džonijem dok će Uskok uskakati tačno na minut i po do isteka četvrtine, ako je gusto, ni tada.

Ne sumnjam da će ako ostane ova rotacija na pleju Uskok vredno raditi tokom leta na svojim slabostima, ali bio bi zadovoljan samo da svoj solidan frejm stavi u funkciju tako što će ojačati jer je mekan i premakan u svakom duelu na obe strane. Da ne spominjem taj dribling u kojem em nume da zagradi, em mu lopta predaleko od tela čim spusti rame...

...i nek vidi sa Šegijem za onu prednju promenu, mora da ima neki tutorial za tu rabotu.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Tanko je to spolja ako Uskokovic bude u 12... Ja bih najvise voleo da me razuveri, naravno, ali do sad nije bio ubedljiv (u najmanju ruku). Ajde videcemo sta ce biti.

 

To što će biti u 12 ne znači i da će igrati... :wink2: Osim neke slabije ABA utakmice, toliko može da iznese. Verujem da će Jović biti starter na 1, ali da će igrati do 20 minuta, ovo ostalo sve Ivanović.

 

5 minutes ago, Kankkunen said:

Imaš li neke zanimljive opcije na SG i C ...

 

Pa i ne baš, ovo iz Evrope što mi se sviđalo se brzo razgrabilo, a za ove iz Amerike će verovatno morati da se čeka ko će na Summer League, ko će posle toga na kampove...

 

Meni je Ellenson bio favorit za ulogu streč visokog, plus je očigledno bio dostupan čim je završio u mrtvom Obradoiru, ali mi taj profil igrača nismo ni tražili. Među ovim igračima koji su prošle sezone bili na two way ugovorima ima baš jako interesantnih, al' pitanje ko će od njih uopšte biti dostupan i voljan da dođe u Evropu. U nekoj drugoj situaciji bi mi recimo Quinndary Weatherspoon bio favorit za ulogu kombo beka, ali na ovakav ostatak spoljne linije nam je tu potreban bolji i konstantniji šuter za tri.

 

Ja uopšte ne bih paničio i strpljivo bih čekao pravo rešenje i još mesec dana ako treba, al' lako je meni to da kažem kada nisam trener. :lol_2: A Noka bih svakako zadržao ako je to ikako moguće, meni se on baš sviđa kao igrač i mislim da je odličan fit.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Wingwalker said:

 

Aj u pedes marke da će Jović i u većini ABA duela barabar deliti minutažu sa Džonijem dok će Uskok uskakati tačno na minut i po do isteka četvrtine, ako je gusto, ni tada.

Ne sumnjam da će ako ostane ova rotacija na pleju Uskok vredno raditi tokom leta na svojim slabostima, ali bio bi zadovoljan samo da svoj solidan frejm stavi u funkciju tako što će ojačati jer je mekan i premakan u svakom duelu na obe strane. Da ne spominjem taj dribling u kojem em nume da zagradi, em mu lopta predaleko od tela čim spusti rame...

...i nek vidi sa Šegijem za onu prednju promenu, mora da ima neki tutorial za tu rabotu.

Izgleda da vredno radi na moru u havajskoj kosulji :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

 

a zašto mu zvezda ne bi dala približno para koje može da dobije kojekude? zato što veruješ u vujoševićev koncept markica ili imaš neko drugo objašnjenje?

 

JBG Wini-e,  Španija je ponovo "Risikoland", policijski čas,  dok u Srbiji svi diskici,  kafići , splavovi rade normalno :classic_biggrin:

 

2 hours ago, oubrevo. said:

 

ovo je post zbog kojeg tražite moderaciji da banuje kupera svakodnevno.

 

Vec si dobio odgovor od Wingwalker-a... npr Trinkijeriji ima bruto platu 1M € godisnje, sto je u zavisnosti od nekih faktora , cca 550-600K € neto , dok se u Srbiji plate izražavaju u neto iznosu i na iste placaju doprinosi ( ako hoce sve legalno 😄...  tako da je sasvim moguće da Kalinic ima neku platu reda 700-800K kod nas..

 

Ali, sve su to skepulacije,  naravno. 

 

1 hour ago, mmajstor said:

 

Tesko to ikada mozemo da utvrdimo stoprocentno.

Za njega je bar izasao iznos u medijima, za razliku od mnogih ostalih, a ta cifra je 1.2 milion. Ako uzmemo u obzir da njegova trzisna cena nije ispod milion, onda to nije toliko neverovatno kao i kada se uzme u obzir da je to objavio eurohoops a ne neki nas svinjoid.

 

Eurohoops čiji su izvor Novosti, Kurir ili slični tabloidi.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

 

To što će biti u 12 ne znači i da će igrati... :wink2: Osim neke slabije ABA utakmice, toliko može da iznese. Verujem da će Jović biti starter na 1, ali da će igrati do 20 minuta, ovo ostalo sve Ivanović.

 

 

Pa i ne baš, ovo iz Evrope što mi se sviđalo se brzo razgrabilo, a za ove iz Amerike će verovatno morati da se čeka ko će na Summer League, ko će posle toga na kampove...

 

Meni je Ellenson bio favorit za ulogu streč visokog, plus je očigledno bio dostupan čim je završio u mrtvom Obradoiru, ali mi taj profil igrača nismo ni tražili. Među ovim igračima koji su prošle sezone bili na two way ugovorima ima baš jako interesantnih, al' pitanje ko će od njih uopšte biti dostupan i voljan da dođe u Evropu. U nekoj drugoj situaciji bi mi recimo Quinndary Weatherspoon bio favorit za ulogu kombo beka, ali na ovakav ostatak spoljne linije nam je tu potreban bolji i konstantniji šuter za tri.

 

Ja uopšte ne bih paničio i strpljivo bih čekao pravo rešenje i još mesec dana ako treba, al' lako je meni to da kažem kada nisam trener. :lol_2: A Noka bih svakako zadržao ako je to ikako moguće, meni se on baš sviđa kao igrač i mislim da je odličan fit.

 

Tvoje mišljenje u vezi sa Erikom Grinom?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, propolis said:

 

Tvoje mišljenje u vezi sa Erikom Grinom?

 

Ja ga gotivim jer je skoring mašina i zabavan mi je za gledanje, al' mislim da je suviše sitan za dvojku u Radonjićevom sistemu, te da će se tu tražiti viši, i/ili značajno snažniji igrač.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, John Dies at the End said:

 

JBG Wini-e,  Španija je ponovo "Risikoland", policijski čas,  dok u Srbiji svi diskici,  kafići , splavovi rade normalno :classic_biggrin:

 

 

Vec si dobio odgovor od Wingwalker-a... npr Trinkijeriji ima bruto platu 1M € godisnje, sto je u zavisnosti od nekih faktora , cca 550-600K € neto , dok se u Srbiji plate izražavaju u neto iznosu i na iste placaju doprinosi ( ako hoce sve legalno 😄...  tako da je sasvim moguće da Kalinic ima neku platu reda 700-800K kod nas..

 

Ali, sve su to skepulacije,  naravno. 

 

 

Eurohoops čiji su izvor Novosti, Kurir ili slični tabloidi.

Slazem se za Eurohoops. 90% informacija je netacno. Obican kosarkaski tabloid samo pisu na engleskom.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Ja ga gotivim jer je skoring mašina i zabavan mi je za gledanje, al' mislim da je suviše sitan za dvojku u Radonjićevom sistemu, te da će se tu tražiti viši, i/ili značajno snažniji igrač.

 

Malo je bezveze da cela ekipa bude velika i jaka treba i malo ofanzivnog talenta da ima u ekipi.

Cenim da Green nije vise od 350-400k  i da bi doneo dosta sa svojim ofanzivnim skilom i iskustvom koje ima u El i Ec.

Ne verujem da bi mu bilo tesko da se uklopi kod Radonje jer deluje da je veliki radnik.

 

11 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Slazem se za Eurohoops. 90% informacija je netacno. Obican kosarkaski tabloid samo pisu na engleskom.

 

Kako tabloid kad su official euroleague media partner?

Link to comment
Share on other sites

Lose cenis za Greena,ali bas lose cenis :)) Bekovi su manje vise nebitni jer je trziste prepuno bekova. Doci ce nesto dobro.

 

Pitanje centra je bas bitno,Kuzmic ima srece samo sto je domaci, svaki pik igrac sa solidnim sutem ce ga usrati u zivot, ali za back upa svakako ne moze bolje.

 

Pitanje je samo da li nam treba osigurac posto samo dva centra a taj jedan je Kuzmic je bas tanko jer od ovih cetvorki bas niko ne moze u EL da igra centra..

 

Monro je kod Radonjica prodisao, a Bartel ikonu da mu napravi,mada ne znam kakvo je njegovo stanje sa Fenerom...siguran sam da bi ga Radonja lagano uzeo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

 

Malo je bezveze da cela ekipa bude velika i jaka treba i malo ofanzivnog talenta da ima u ekipi.

Cenim da Green nije vise od 350-400k  i da bi doneo dosta sa svojim ofanzivnim skilom i iskustvom koje ima u El i Ec.

Ne verujem da bi mu bilo tesko da se uklopi kod Radonje jer deluje da je veliki radnik.

 

 

Kako tabloid kad su official euroleague media partner?

Ne znam ciji su medija partner, ali sam prestao da ih citam. Toliko nagadjanja oko prelaznog roka je na nivou hotsporta. Ni ostali tekstovi im nisu za pohvalu. Na nivou tinejdzera koji su u slobodno vreme pokrenuli sajt. Sada nisu mogli da ubodu ni 10 free agenata na trzistu nego je Misko morao da ih ispravlja. Znaci official media partner koji dosta lupeta. Ako hocu da pogledam neke vesti, pogledam Sportando, jer oni bar napisu rumours ili official, pored vesti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Profesor said:

Glede Dobrića, momak je stvarno napredovao, dobio više prostora, dao neku novu dimenziju svojoj igri. Ali to je sve bilo protiv Budućnosti, EC ekipe sa prosečnim trenerom. Mi pravimo tim za EL u kojoj je svaka ekipa koplje ispred future. A na sve to zelimo borbu za TOP 8. Medvedja usluga bi u takvoj situaciji bila gurati Dobrića na 2 i očekivati da on na vrhunskom nivou isporuči nešto što objektivno ne može.

Mrzi me da trazim po mojim porukama ali jos u decembru sam napisao da je Dobric unapredio svoju igru i da je u svoj napadacki repertoar ubacio i prodore, pri tom sam to napisao na osnovu onog sto sam video u EL i nisam neki veliki ekspert ali sam ipak to jos tad primetio. Tako da ne mislim da se o njegovom napretku pise iskljucivo na osnovu onog sto je pokazao protiv Buducnosti.

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...