Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Mi odlaskom Lojda ostajemo bez jedinog legitimnog EL startera. Zato mislim da je prioritet dovodjenje prvog pleja koji će ostale igrače činiti boljim. 

Pod dva zadržati Noka i pod tri četvorka starter. Sve pare na to, ostalo nekako pokrpiti. Ako se Ivanović sa platom uklapa u to krpljenje ja sam za. 

Edited by pavijan2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavijan2 said:

Mi odlaskom Lojda ostajemo bez jedinog legitimnog EL startera. Zato mislim da je prioritet dovodjenje prvog pleja koji će ostale igrače činiti boljim. 

Pod dva zadržati Noka i pod tri četvorka starter. Sve pare na to, ostalo nekako pokrpiti. Ako se Ivanović sa platom uklapa u to krpljenje ja sam za. 

 

Odlaskom Loyda mi moramo dovesti.

 

Prvog pleja, prvu dvojku, prvu cetvorku, drugu cetvorku. Sve naravno pod uslovom da Walden i Nnoko ostanu.

 

Od 4 potrebna pojacanja, druga cetvorka verovatno ce biti Luka Mitrovic. Ali ova tri moraju biti azdaje, inace ne moramo ni da igramo Evroligu.

 

Dakle:

 

1. Pojacanje, Uskokovic

2/1. Walden

2. Pojacanje, (mozda ovde jos jedan)

2/3. Lazic, Dobric, Radanov

3/4. Davidovac, Lazarevic

4. Pojacanje, pojacanje(Luka)

4/5. Reath

5. Nnoko, Kuzmic.

 

Inace, mislim da Kuzmic ima ugovor jos dve sezone.

 

Dakle od tri pojacanja zavisice da li cemo biti kanta za napucavanje u evroligi ili konkurent za neko deseto do dvanaestog mesta.

 

Za borbu za top 8 nama treba.

 

1. Pojacanje, Stefan Jovic, Uskokovic

2/1. Walden

2. Pojacanje, pojacanje istog kvaliteta kao i startni bek

2/3 Lazic, Dobric

3/4. Davidovac, pojacanje bolje od Lazarevica

4. Pojacanje, Pojacanje bolje od Luke (mozda moze Ilic iz Igokee)

4/5 Reath

5. Nnoko, jos jedan Nnoko, Kuzmic.

 

Procenite sami sta je realno. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kooineeperk said:

Ivanovic. 

 

 

 

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ivanović

 

1 hour ago, Predragdjape said:

Ivanovic

 

 

1 hour ago, Wingwalker said:

ili Ivanovića

 

45 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ivanovic

 

39 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 Ivanovica.

 

 

34 minutes ago, pavijan2 said:

 Ivanovića?

 

 

 

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ivanović

 

11 minutes ago, pavijan2 said:

 

Ivanović

 

 

koja fertutma oko igraca kojeg 1 lazickapiten ponisti kao taksenu marku.

  • Like 12
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

nemam nista protiv price o domacoj osnovi, ako tu osnovu ne cine mitrovic, lazarevic i simonovic, sa cetri stranca teskasa koji prave razliku. nama bi sezona otisla u potpuno drugom pravcu sa pangosom, loydom, zdravim  nnokom od pocetka, pa eto recimo i waldenom

 

PG opet ce biti vraski tesko naci pravog plejmejkera, to je vrsta koja izumire. ako postoji ikakva sansa da se dovede jovic, dizem obe ruke za makar  igrao samo EL.  nisam siguran da se u g ligi moze zabosti igrac poput zoa koji bi bio prvi plej i prvi igrac ekipe. uglavnom su to igraci koji bi u najbolju ruku mogli biti bekap plejmejkeri na EL nivou tipa justin robinson ili kobi simmons, kamenjar naz-mitrou long ili neki midgeti koji prvo gledaju kos pa sve ostalo. od takvih verovatno bi frank mason pravio razliku, a od igraca koji se do sad nisu pominjali meni je interesantan pg/sg jalen adams (ne jaylen) poceo je sezonu  u francuskoj ali brzo zapalio nazad.

dovodjenje cobbsa ili perry je cist alibi potez jer je onda pitanje sto ih nisu doveli pre godinu dve. ovako ispada recimo da je CMM imao ok sezonu i njega bi posmatrali kao legit pojacanje.

ja bi jurio jeriana granta. sigurno igrac koji ima EL kvalitet, ali je pitanje posle ove sezone da li je dostupan za nas. pominjao se macon, iako nije pravi plejmejker, nije mi prvi pik, ali ne bih imao nsita protiv videti ga uz recimo jovica. mlad je, odlican suter, ima prosota za napredak, doduse slab defanzivac.

 

SG mislim da ce posle skoro propustene sezone dosta igraca iz amerike pojuriti angazman u evropi. moj favorit za poziciju 2 i igrac kojeg bih jako voleo je dakota mathias, pravi suter, inteligentan igrac, ima i evropsko isksustvo. dosta podseca na billya, krece se bez lopte obilazi blokove, bolji defanzivac, odlicno vidi teren, dobro dodaje.

jos jedan igrac na poziciji billy berona, igrac koji nista nije igrao ove sezone, a vazi za high character guy bryce brown, vrhunski suter i defanzivac dosadan kao stenica na lopti

neko je ovde pomenuo i alimpijevo pojacanje iz burse shayok, vise mu lezi trojka u evropi, ali se radi o kvalitetnom igracu, ne bi bilo lose okrenuti alimpija. takve stvari su nam uvek nedostajale u proslosti. preporuke, bivsih igraca, trenera... kad smo vec kod alimpija i munford je kod njega:)

na poziciji loyda rado bih video jamesa blackmon jr-a

 

PF od nekih zanimljivih pojacanja preko bare moj izbor bi bila mitrska zver donta hall i quincy miller look like wenyen gabriel ako kojim slucajem ostane bez ugovora. od igraca sa evropskim isksutvom sam dekker

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ivanovic je igrao povredjen bez treninga finalnu seriju. 

 

verujem da moze da se nadje bolji igrac od njega. 27 godina, endemska biljka, dosad igrao samo kod bokana i ona jedna godina kod miska, u aek-u nije mogao da prdne. valjda ima nesto drugo na trzistu iako je najlakse gledati u komsijsko dvoriste. malo ivanovic, pa rid, kobs, malo jaramaz, pa malo povratnici luka i jaka, naravno ostaju svi domaci iz ove sezone i eto, sastavili smo tim. taman za evroligaski fenjer.

Edited by Haggard
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

topic drma klasičan ''prelazni virus''...:smiley5:

Kada uz Jovića koji i dalje sa svim ciganjskim popustima ima cenu od najmanje 450K stavite na PG imena koja su u istom cenovnom rangu...šta nam ostaje za prvu četvorku, beka...drugog centra. Plus pored verovatno tanjeg budžeta vučemo i ugovor trenera potrošene legende.

Ako dovedemo Jovića teško da se otvaramo i za eventualno dostupne igrače iz cenovnog ranga:

Peri, Dimitrijević pa ni Ivanović. 

 

Možda je vreme da jednom oformimo roster oko dva dobra do - vrlo dobra pleja od 300-350k od kojih bar jedan nije preko 3 banke i ni kraći od 185cm, a drugi je pass first dok obojica imaju položen ispit iz ONO i DSZ. Uz Jovića teško da ćemo se pojačati rasnim bekom šuterom...tačnije dovodimo igrača dobrano ispod Lojd levela zato što se računa da Volden uzme minute na kecu. Gde je tu projektovana stabilnost rostera i balans prve i druge petorke. Ladno može svaki koncept da nam se uruši za par meseci i onda da nam se pupak odveže od:

- Korijevog tapkanja dok Nnoku vade plećke u zaludnim zagradjivanja, 

- Lukinog širenja odbrane grčevitim izbačajem sa krila i

- gledanjem u pasulj dal je Deda sinoć spavao do zida.

 

Vidim najviše predloga je da nam na pleju budu samo Jović i Uskok...sejf kombinacija kao i da se pijan feniraš u prepunoj kadi. Budimo mudriji od toga iako smo cigani.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pavijan2 said:

Mi odlaskom Lojda ostajemo bez jedinog legitimnog EL startera. Zato mislim da je prioritet dovodjenje prvog pleja koji će ostale igrače činiti boljim. 

Pod dva zadržati Noka i pod tri četvorka starter. Sve pare na to, ostalo nekako pokrpiti. Ako se Ivanović sa platom uklapa u to krpljenje ja sam za. 

 

Nema tog igraca madjionicara koji pravi individualno suigrace boljim. Oni mogu biti samo najbolja verzija sebe u dobrom sistemu gdje su uloge pravilno rasporedjene, gdje se lopta fino krece u pozicionom napadu, sa timskim ciljem da svaki sut bude iz izgradjene pozicije; Gdje su igraci kvalitetne licnosti, bez zelje za individualnim isticanjem, nesebicni, timski orijentisani; Koliko god se omalovazava i ismijava timska atmosfera i hemija ovdje na forumu, to je jedan od vaznijih faktora za sve igrace da iskoce malo iz svojih cipela i napreduju tokom sezone. Tu prije svega temelj postavlja trener, pa uz njega i najuticajniji igraci u ekipi.

 

Kosarkaski iq i timski skil je svakako veoma vazan, i podrazumjeva se za sve igrace, pogotovo za vanjske/bekove. Sto vise takvih igraca na razlicitim pozicijama, to omogucava vise kreativnijih napadackih opcija - ne bih ja to sve natovario jednom igracu na pleca. Recimo Luka ima sut Bozemesacuvaj, ali zato ima taj osjecaj za kosarku, kretnju, ekstra dodavanje, sa kojim bi mogao da rastereti bekove u postavci napada. Licno meni takvi igraci prave razliku, i uvijek bi mi bili prioritet u odnosu na neke wannabe napadacke iso opcije u pokusaju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Princeton said:

 

Nema tog igraca madjionicara koji pravi individualno suigrace boljim. Oni mogu biti samo najbolja verzija sebe u dobrom sistemu gdje su uloge pravilno rasporedjene, gdje se lopta fino krece u pozicionom napadu, sa timskim ciljem da svaki sut bude iz izgradjene pozicije; Gdje su igraci kvalitetne licnosti, bez zelje za individualnim isticanjem, nesebicni, timski orijentisani; Koliko god se omalovazava i ismijava timska atmosfera i hemija ovdje na forumu, to je jedan od vaznijih faktora za sve igrace da iskoce malo iz svojih cipela i napreduju tokom sezone. Tu prije svega temelj postavlja trener, pa uz njega i najuticajniji igraci u ekipi.

 

Kosarkaski iq i timski skil je svakako veoma vazan, i podrazumjeva se za sve igrace, pogotovo za vanjske/bekove. Sto vise takvih igraca na razlicitim pozicijama, to omogucava vise kreativnijih napadackih opcija - ne bih ja to sve natovario jednom igracu na pleca. Recimo Luka ima sut Bozemesacuvaj, ali zato ima taj osjecaj za kosarku, kretnju, ekstra dodavanje, sa kojim bi mogao da rastereti bekove u postavci napada. Licno meni takvi igraci prave razliku, i uvijek bi mi bili prioritet u odnosu na neke wannabe napadacke iso opcije u pokusaju.

evo jedan primer za ubogu sirotinju.

omar kuk je svojevremeno ucinio da misanovic, sljivancanin i mirko kovac i .... lice na igrace, a steva paradajz na trenera.

prvo trener, sto vec imamo, plej za sve pare, pa sve ostalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@pavijan2 da, ali kad je to bilo, prije 10-15god? Djeca koja su tada tek uzela loptu u ruke, danas su nasa potencijalna pojacanja. Veoma se izmjenila kosarka od tada i mindset kod bekova - sve je vise ovih skorera sa razmisljanjem da je sut sa 9m dobar sut, kvalitetni oldschool play je skoro izumrla vrsta. Zato treba rasporediti timsku kreativnost na razlicite pozicije. Uz to cak i vaznije, implementirati napadacki sistematski/pozicioni napad koji ne zavisi previse od jednog individualca, nego od timskih kretnji, i spacijalnih opcija koje su adaptirane igrackim kvalitetima koje tim posjeduje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Haggard said:

 

verujem da moze da se nadje bolji igrac od njega. 27 godina, endemska biljka, dosad igrao samo kod bokana i ona jedna godina kod miska, u aek-u nije mogao da prdne. valjda ima nesto drugo na trzistu iako je najlakse gledati u komsijsko dvoriste. malo ivanovic, pa rid, kobs, malo jaramaz, pa malo povratnici luka i jaka, naravno ostaju svi domaci iz ove sezone i eto, sastavili smo tim. taman za evroligaski fenjer.

Moze da se nadje bolji igrac,ali mi ga necemo naci. Ivanovic je odlican igrac, ma sta ti napisao. Cak i te sezone lose u AEK-u,solidno je zavrsio u Italiji.  Mada je tad bio jos mlad za preko. 

 

Moj post se odnosiona to da je momak igrao povredjen finale...Nasi domaci igraci tek su endemske biljke...i nisam siguran da su kvalitetniji od njega...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Haggard said:

 

verujem da moze da se nadje bolji igrac od njega. 27 godina, endemska biljka, dosad igrao samo kod bokana i ona jedna godina kod miska, u aek-u nije mogao da prdne. valjda ima nesto drugo na trzistu iako je najlakse gledati u komsijsko dvoriste. malo ivanovic, pa rid, kobs, malo jaramaz, pa malo povratnici luka i jaka, naravno ostaju svi domaci iz ove sezone i eto, sastavili smo tim. taman za evroligaski fenjer.

Filip Covic?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

@pavijan2 da, ali kad je to bilo, prije 10-15god? Djeca koja su tada tek uzela loptu u ruke, danas su nasa potencijalna pojacanja. Veoma se izmjenila kosarka od tada i mindset kod bekova - sve je vise ovih skorera sa razmisljanjem da je sut sa 9m dobar sut, kvalitetni oldschool play je skoro izumrla vrsta. Zato treba rasporediti timsku kreativnost na razlicite pozicije. Uz to cak i vaznije, implementirati napadacki sistematski/pozicioni napad koji ne zavisi previse od jednog individualca, nego od timskih kretnji, i spacijalnih opcija koje su adaptirane igrackim kvalitetima koje tim posjeduje.

 

Meni je Efes tako izgledao poslednje tri sezone.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Haggard said:

 

verujem da moze da se nadje bolji igrac od njega. 27 godina, endemska biljka, dosad igrao samo kod bokana i ona jedna godina kod miska, u aek-u nije mogao da prdne. valjda ima nesto drugo na trzistu iako je najlakse gledati u komsijsko dvoriste. malo ivanovic, pa rid, kobs, malo jaramaz, pa malo povratnici luka i jaka, naravno ostaju svi domaci iz ove sezone i eto, sastavili smo tim. taman za evroligaski fenjer.

Hvala Bogu da je neko skrenuo pažnju na ovo. Da mogu dao bi 100 lajkova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Kan...

Bolje, da prodajemo benzin na litru, no da se umijemo i prodajemo na galon?

Ma, daj jos pet litara, iliti, i kad dodje jun, nas nema, da se sa velikanima sibamo, mi smo "sta"?, na jos dve utakmice sa komsijama, eventualno - super!

 

Spoiler

 



 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Haggard said:

koja fertutma oko igraca kojeg 1 lazickapiten ponisti kao taksenu marku.


Da si napisao da ga je poništio neki Uskoković pa da ima smisla, a ono zaustavio, tj ukrao mu jednu loptu i iznudio jedan faul u napadu s obzirom da je 90% vremena čuvao Kobsa, igrač koji je poništio na primer jednog Spanulisa u najboljim danima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Da si napisao da ga je poništio neki Uskoković pa da ima smisla, a ono zaustavio, tj ukrao mu jednu loptu i iznudio jedan faul u napadu s obzirom da je 90% vremena čuvao Kobsa, igrač koji je poništio na primer jednog Spanulisa u najboljim danima

 

Dobro, da ne cepamo dlaku na 4, poenta je da mi se ne sviđa kuda je krenuo topik na početku života, a krenuo je ka tome da "skautiramo" igrače Budućnosti kao moguća pojačanja. Glupost. Ta ista Budućnost koju smo nadigrali uz sve probleme koje smo imali, ne vidim njihove igrače kao pojačanja. Možda Luka ako fizički može da izdrži, mada je on u fizičkom smislu uvek bio granični profi košarkaš, pa ako planiramo da vraćamo njega i Jovića u startu moramo da računamo na sve probleme koje to nosi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...